Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=М305.017$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Карван С. А. 
Видалення забруднень різної природи з текстильних матеріалів в процесі хімічного чищення / С. А. Карван, Г. Т. Бубенщикова, О. А. Параска // Пробл. лег. и текстил. пром-сти. - 2003. - № 1. - С. 37-39. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто можливість використання найпоширеніших штучних забруднювачів (розчини жирових і водорозчинних речовин) для вивчення забрудненості текстильних матеріалів і відмивання від забруднень в органічних розчинниках. Визначено, що на забрудненість ниток, у першу чергу, впливає їх структура, товщина, середовище, з якого наноситься забруднення. Дослідження процесу миття забруднених ниток показало, що і водорозчинні, і жирові речовини не повністю видаляються органічними розчинниками, що обумовлює використання засобів для інтенсифікації процесу хімічної очистки.


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.017

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Данилевич Н. С. 
Інтенсифікація процесів опорядження текстильних матеріалів у магнітному полі : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.19 / Н. С. Данилевич; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Науково обгрунтовано застосування магнітного поля у технологічних процесах фарбування та промивки текстильних матеріалів. Проведено комплексні дослідження та визначено раціональні параметри омагнічування води, робочих органів і тканин під час фарбування та промивки текстильних матеріалів. За результатами дослідження вологообмінних властивостей цих матеріалів визначено показники, зокрема, повну вологоємність, гігроскопічну вологу, адсорбовану вологу полі- та моношару, об'єму мікро- та макропор, питому поверхню. Вивчено залежність концентрації відмитого барвника від напруженості магнітного поля та часу промивки. Встановлено раціональні режимні параметри омагнічування води під час промивки тканин. Для реалізації процесу промивки текстильних матеріалів за наявності манітного поля запропоновано технологічну схему цього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.017 + М305.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364402 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського