Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=М380.231$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Бухонька Н. П. 
Розробка технології в'язання кулірного трикотажу комбінованого переплетення з льномісткої та льняної пряжі : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Н. П. Бухонька; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2004. - 18 c. - укp.

На підставі теоретичного аналізу особливостей структури та процесу в'язання трикотажу чотирирядного похідно-комбінованого переплетення обгрунтовано нахил остовів петель ластику 2 + 1, утворених голками циліндра, в площині полотна у протилежні боки в одному та суміжних петельних рядах, що зумовлює зигзагоподібну будову петельних стовпчиків та утворення чарункової фактури. Одержано математичні залежності показників структури та фізико-механічних властивостей трикотажу даного переплетення з бавовняно-, акрило- та чистольняної пряжі від основних технологічних параметрів процесу в'язання.


Індекс рубрикатора НБУВ: М380.231 + М321.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мельник Л. М. 
Розробка технології виготовлення в'язаних еластичних виробів кулірних переплетень : автореф. дис... канд. техн. наук / Л. М. Мельник; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Створено структуру подвійного кулірного еластичного трикотажу, розроблено технології його в'язання. Встановлено математичні залежності для проектування основних параметрів петельної структури еластичного трикотажу необхідних властивостей. На підставі теоретичного аналізу структури трикотажу переплетення ластик 1 + 1 з еластомерною ниткою, закріпленою у вигляді утоку, виявлено, що надійність закріплення еластомерної нитки підвищується за умови одержання максимально-щільного трикотажу. Встановлено математичні залежності для визначення умови одержання даного трикотажу та проектування параметрів його структури. Виявлено, що під час пров'язування еластомерної нитки в петлі згідно рапорту за умови окремої подачі її та нееластомерних ниток відбувається відновлення попередніх розмірів еластомерної нитки до вигляду утокових протяжок і додаткового закріплення в структурі трикотажу. Визначено умови даного процесу. Доведено, що виготовлення еластичного кулірного трикотажу за одночасної подачі еластомерної та нееластомерної ниток можливе у разі їх сумісного пров'язування у петлі. Встановлено математичні залежності параметрів структури та показників фізико-механічинх властивостей еластичного трикотажу від основних технологічних режимів процесу в'язання. Розроблено програму, що дозволяє в автоматичному режимі спроектувати трикотаж з необхідними параметрами та властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М380.231 + М387.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Аушева Н. М. 
Геометрія просторової конфігурації осьової лінії нитки в петлі кулірного трикотажу / Н. М. Аушева, Т. В. Єліна // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2013. - Вип. 4, т. 56. - С. 3-9. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Сформульовано вимоги до геометрії кривої лінії, що представляє у 3D моделі структури трикотажу осьову лінію нитки. Розглянуто можливості використання кривих Без'є та Катмулл-Рома для математичного опису осьової лінії нитки в петлі трикотажу переплетення гладь.


Індекс рубрикатора НБУВ: М380.231-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Єліна Т. В. 
Удосконалення проектування кулірного трикотажу шляхом тривимірного геометричного моделювання його структури : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.19 / Т. В. Єліна; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2013. - 23 c. - укp.

Удосконалено процес проектування кулірного трикотажу за рахунок створення та використання тривимірних геометричних моделей його структури. Розроблено систему кодування «Топологічна модель трикотажу» та алгоритм переходу від топологічної до тривимірної геометричної моделі структури трикотажу. Одержано геометричну модель нитки у структурі кулірного трикотажу у вигляді β-сплайну третього порядку із наданням методики розрахунку координат опорних точок. Уточнено силову модель петлі трикотажу переплетення гладь. Розроблено принципи тривимірного геометричного моделювання кулірного трикотажу.


Індекс рубрикатора НБУВ: М38-2 + М380.231

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Галавська Л.Є. 
Розвиток наукових основ вироблення інтегрованого кулірного трикотажу з прогнозованими властивостями : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.19 / Л.Є. Галавська; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2013. - 47 c. - укp.

Розкрито проблеми розробки науково обгрунтованого підходу до прогнозування параметрів структури та властивостей інтегрованого кулірного трикотажу поліфункціонального призначення на етапі його технологічного проектування. Запропоновано прогнозувати параметри структури та властивості інтегрованого трикотажу шляхом тривимірної геометричної візуалізації його структури з урахуванням механічних характеристик сировини або встановлення регресійних залежностей між параметрами в'язання та показниками якості трикотажу. Розроблено наукові засади тривимірного геометричного моделювання структури кулірного трикотажу, що дозволяють математично описати конфігурацію осьової лінії нитки й уникнути необхідності вироблення дослідних зразків для з'ясування параметрів структури та характеристик наскрізних пор. Для прогнозування швидкості фільтрації повітря та перенесення тепла крізь елемент структури трикотажу розроблено відповідні теоретичні моделі, що враховують структурні характеристики трикотажу. Встановлено характер впливу параметрів в'язання інтегрованого кулірного трикотажу платированого, плюшевого, футерованого переплетень та двошарового трикотажу з пресовим з'єднанням шарів основними нитками на параметри структури та властивості. Виявлено здатність розроблених зразків інтегрованого трикотажу до поглинання та відведення вологи від гідрофобного та гідрофільного шару.


Індекс рубрикатора НБУВ: М380.231-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398075 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Головня О. В. 
Систематизація кулірних пресових структур : навч. посіб. / О. В. Головня, Г. Б. Параска; Львів. нац. акад. мистецтв. - Львів : ЛНАМ, 2014. - 63 c. - Бібліогр.: с. 61-63 - укp.

Наведено схему класифікації трикотажу кулірних пресових переплетень і сформульовано її основні поняття та визначення. Для систематизації кулірних пресових структур уперше застосовано їх поділ за фундаментальними принципами загальної класифікації трикотажних переплетень - структурним і технологічним. Показано, що віднесення комбінованих пресових структур до трикотажу рисунчастих пресових переплетень дозволяє об'єднати кулірний пресовий трикотаж, не відмовляючись від ідеї комбінованих в'язаних структур.


Індекс рубрикатора НБУВ: М380.231 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА790305 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського