Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=М387.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Скляр Н. М. 
Розробка структури та технології в'язання еластичного основов'язаного трикотажу : Автореф. дис... канд. техн. наук / Н. М. Скляр; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2006. - 19 c. - укp.

Розроблено структуру та технології в'язання подвійного осовов'язаного еластичного трикотажу реабілітаційного призначення. Наведено формули для розрахунку основних параметрів структури нового виду еластичного трикотажу. Встановлено математичні залежності показників фізико-механічних властивостей даного трикотажу від основних параметрів трикотажу. Встановлено технологічні параметри в'язання для одержання подвійного еластичного трикотажу з заданими параметрами та властивостями на базі вирішення багатокритеріальних задач з широким використанням ЕОМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М387.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Боброва С. Ю. 
Розробка технології в'язання еластичних виробів заданої форми : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / С. Ю. Боброва; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2003. - 19 c. - укp.

На підставі аналізу асортименту еластичних виробів заданої форми розроблено класифікацію виробів даної групи за функціональним призначенням і конструкцією окремих ділянок. Розглянуто математичну модель їх конфігурації, що дозволяє проектувати лінійні розміри та тиск на окремих ділянках і забезпечити постійний тиск на поверхні колінної чашечки або ліктьового суглобу. Запропоновано методику, яка дозволяє проектувати параметри структури еластичних медичних виробів, базуючись на тиску, величина якого обгрунтована та відповідає медико-технічним вимогам. Установлено багатофакторні лінійні залежності між величинами технологічних параметрів роботи обладнання - лінійних густин армованої утокової еластомірної нитки, армованої еластомірної нитки, що пров'язується в петлі, текстурованої капронової нитки еластик, швидкістю їх подачі в зону в'язання, глибиною кулірування ниток у одно та дво петлетвірних системах і параметрами структури, тиском, деформаційними та геометричними властивостями еластичних медичних виробів даної форми. Наведено алгоритм, на базі якого складено програму автоматизованого проектування та оптимізації технологічних параметрів роботи в'язального обладнання та основних показників якості еластичних в'язаних виробів медичного призначення для виготовлення виробів із заздалегідь заданими властивостями.


Індекс рубрикатора НБУВ: М387.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мельник Л. М. 
Розробка технології виготовлення в'язаних еластичних виробів кулірних переплетень : автореф. дис... канд. техн. наук / Л. М. Мельник; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Створено структуру подвійного кулірного еластичного трикотажу, розроблено технології його в'язання. Встановлено математичні залежності для проектування основних параметрів петельної структури еластичного трикотажу необхідних властивостей. На підставі теоретичного аналізу структури трикотажу переплетення ластик 1 + 1 з еластомерною ниткою, закріпленою у вигляді утоку, виявлено, що надійність закріплення еластомерної нитки підвищується за умови одержання максимально-щільного трикотажу. Встановлено математичні залежності для визначення умови одержання даного трикотажу та проектування параметрів його структури. Виявлено, що під час пров'язування еластомерної нитки в петлі згідно рапорту за умови окремої подачі її та нееластомерних ниток відбувається відновлення попередніх розмірів еластомерної нитки до вигляду утокових протяжок і додаткового закріплення в структурі трикотажу. Визначено умови даного процесу. Доведено, що виготовлення еластичного кулірного трикотажу за одночасної подачі еластомерної та нееластомерної ниток можливе у разі їх сумісного пров'язування у петлі. Встановлено математичні залежності параметрів структури та показників фізико-механічинх властивостей еластичного трикотажу від основних технологічних режимів процесу в'язання. Розроблено програму, що дозволяє в автоматичному режимі спроектувати трикотаж з необхідними параметрами та властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М380.231 + М387.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Супрун Н. П. 
Текстиль та багатофункціональні текстильні композиційні матеріали у виробах для інвалідів та важкохворих : монографія / Н. П. Супрун, В. І. Власенко, С. І. Арабулі; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К. : КНУТД, 2011. - 196 c. - Бібліогр.: с. 182-194. - укp.

Проаналізовано особливості, які накладаються хворобами або травмами на зміну в тілобудові людини, а також фізіолого-гігієнічні показники, які необхідно враховувати під час створення виробів з текстилю. Розглянуто інноваційні розробки в галузі створення текстилю із спеціальними, заданими властивостями для людей з особливими потребами. З використанням стандартизованих і спеціально розроблених методик визначено показники якості текстильних матеріалів для різноманітних виробів для інвалідів. Розроблено широкий асортимент виробів з текстилю для такої категорії людей з урахуванням особливостей, які накладаються хворобами та травмами, а також специфікою їх експлуатації. Увагу приділено розробкам спортивних костюмів і спеціальних доповнень, у разі створення яких використовуються базові положення концепції "Bodymapping". Описано принципи створення текстильних композиційних матеріалів у виробах медичного призначення для лежачих хворих з неконтрольованим нетриманням сечі.


Індекс рубрикатора НБУВ: М374.6 + М387.2 + М417

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА748120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Матвійків С. О. 
Дослідження структури мікроплівок на основі фіброїну шовку / С. О. Матвійків, Р. О. Петріна, В. П. Новіков // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 812. - С. 184-191. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Зазначено, що пошкодження чи втрата будь-якого органу або тканини є однією з найбільш поширених, руйнівних і дорогих проблем охорони здоров'я людини. Безперервний розвиток біомедичних наук підсилює дослідження в галузі біоматеріалів, які можуть успішно стимулювати регенерацію тканин. Сьогодні значну увагу звертають на матеріали на основі фіброїну шовку, який є одним з перспективних кандидатів для використання у тканинній інженерії. Мета дослідження - виготовити та охарактеризувати плівки на основі фіброїну шовку та порівняти вплив різних методів обробки та стабілізації на їх структуру і властивості. Досліджено вторинну структуру матеріалу за допомогою інфрачервоної спектроскопії. Крім того, зв'язок між різними методами обробки плівок та адсорбцією білків розглянуто в цьому дослідженні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р. с03 + М387.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Щуцька Г. В. 
Особливості розробки виробів медичного призначення з заданими вологотрансферними властивостями : монографія / Г. В. Щуцька, Н. П. Супрун; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - Київ : КНУТД, 2018. - 250 c. - Бібліогр.: с. 214-250 - укp.

Розроблено універсальну континуальну модель проходження рідини крізь матеріали медичного призначення, що дозволяє визначити основні моменти водопоглинання. Визначено основні параметри проходження лікарських препаратів крізь матеріали медичного призначення. Визначено також адекватні математичні методи аналізу процесів вологопереносу в багатошарових матеріалах. Розроблено науково обгрунтований алгоритм визначення властивостей багатошарових композицій на основі експрес характеристик окремих шарів. На основі розроблених методів визначено основні характеристики текстильного матеріалу для терапевтичних ранових покрить, який складається з текстильного матеріалу, плівки, що контролює інтенсивність проходження лікарського препарату. Одержані залежності дають підстави для визначення констант матеріалу, що забезпечують заданий закон проходження рідини з заданою концентрацією протягом визначеного часу. Наведені результати дозволяють рекомендувати матеріали для забезпечення заданих терапевтичних властивостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с03 + М387.2 + М374.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА823704 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського