Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>U=М416$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Баранова Т. М. 
Удосконалення антропометричної інформаційної бази для проектування плечового одягу дівчат : Автореф. дис... канд. техн. наук / Т. М. Баранова; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2007. - 22 c. - укp.

Удосконалено процес проектування плечового одягу для дівчат на етапі формування вихідної антропометричної інформації. Теоретично й експериментально доведено, що антропометрична інформація стандартів типових фігур не відповідає сучасній розмірній характеристиці дівчат України підліткової вікової групи, що обумовлює труднощі у проектуванні одягу масового виробництва для даної категорії населення. Для визначення типових фігур дівчат підліткової вікової групи доведено доцільність введення розмірної ознаки "обхват стегон з урахуванням виступу живота" як повнотного показника замість "обхвату талії". Розроблено автоматизовану програму розрахунку розмірної типології населення. Визначено типологічний склад і розроблено класифікацію типових фігур дівчат підліткової вікової групи для формування галузевого антропометричного стандарту. Сформовано склад антропометричної інформації, необхідної та достатньої для побудови тривимірних моделей поверхонь манекенів торсів фігур дівчат з метою проектування плечового одягу з використанням програмного забезпечення системи автоматизованого проектування (САПР) одягу. Удосконалено алгоритм побудови тривимірного манекена САПР "Julivi", що дало можливість досягти відповідності параметрів торсів манекенів фігурам даної категорії населення для застосування на різних етапах проектування одягу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М416.4-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Михайлова Г. М. 
Формування властивостей і товарознавча оцінка якості тканин для дитячого одягу : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.19.08 / Г. М. Михайлова; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2004. - 19 c. - укp.

Розроблено методологічні засади щодо формування асортименту бавовняних тканин для виготовлення дитячого одягу з високими споживними властивостями через алгоритм потреби - вимоги - методи досягнення цілі. Внаслідок зменшення скрученості пряжі, вибору способу її прядіння, зниження щільності тканин і вдосконалення основних та завершальних оброблень полотен сформовано новий асортимент тканин для дітей. Визначено пріоритетні параметри будови тканин полотен, які є базовими для складання номенклатури показників якості бавовняних тканин для дитячого одягу. Проведено товарознавчу оцінку споживних властивостей нових бавовняних тканин і з'ясовано закономірності їх формування. Установлено, що залежно від скрученості пряжі, способів її прядіння, щільності тканин змінюються показники проникності, м'якості та туше досліджуваних тканин. За результатами дослідження виявлено можливість регулювання властивостей полотен та доцільність використання розріджених та пом'якшених тканин для виготовлення предметів дитячого одягу для немовлят і дітей ясельного віку. Розроблено методику дослідного ношення предметів дитячого одягу у відповідних закладах з врахуванням чинних санітарних норм і правил. Проведено санітарно-епідеміологічну експертизу нових бавовняних тканин і доведено токсикологічну нешкідливість використаних барвників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М416.5-3 + М425-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дітковська О. А. 
Розробка методу визначення та оцінки антропометричних параметрів тіла дівчаток молодшої шкільної групи для проектування одягу : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.19 / О. А. Дітковська; Хмельниц. нац. ун-т. - Хмельницький, 2010. - 20 c. - укp.

Одержано регресійні залежності лінійного виду між підпорядкованими та ведучими р.о. для дівчаток молодшої шкільної групи сучасного покоління, що дозволили визначити зміни у розмірній характеристиці фігур відносно даних 1980-х рр. За методикою визначення різноманіття варіантів тілобудови людини, сформовано інформаційну базу даних відносних характеристик (16-ти показників-індексів), що дозволяє виділити три варіанти типів тілобудови дівчаток молодшої шкільної групи за пропорційною будовою тіла. Розроблено трирівневу систематизацію типів тілобудов таких дівчаток сучасного покоління в трьох площинах простору для удосконалення антропометричної бази даних. Розроблено графічні моделі найбільш зручних типів тілобудов, що надають візуальну інформацію про об'ємно-просторову форму тіла дівчаток молодшої шкільної групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: М416.4-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Проданчук І. В. 
Удосконалення процесу проектування комплекту форменого одягу учнів молодшої шкільної групи : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.19 / І. В. Проданчук; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2010. - 24 c. - укp.

Встановлено, що існуючий нині формений одяг учнів молодшої шкільної вікової групи не задовольняє вимог споживачів. Головною причиною його невідповідності є відсутність науково обгрунтованих рекомендацій у ході проектування та відсутності теоретичної й інформаційної бази створення форменого одягу. Розроблено загальні класифікації причин порушення постави учнів і засобів корекції постави, які були розроблені на основі розгляду антропометричних характеристик фізичного розвитку дітей віком 6,5 - 8,5 років. Розроблено корсет для профілактики та корегування постави учнів у позі сидячи на стільці за партою з метою профілактичної дії захворювання на сколіоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М416.7-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Назарчук Л. В. 
Удосконалення процесу проектування плечового дитячого одягу на основі принципів трансформації : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.19 / Л. В. Назарчук; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2011. - 24 c. - укp.

Встановлено, що існуючий плечовий дитячий одяг не задовольняє вимогам споживачів через неврахування динаміки зміни пропорцій фігури під час розробки нових моделей одягу для дітей молодшої шкільної вікової групи. Обгрунтовано доцільність використання в дослідженнях з удосконалення процесу побудови конструкцій плечового одягу принципів теорії трансформації, на основі яких розроблено геометричну модель та структурну схему поетапного перетворення вихідної конструкції на конструкцію з елементами трансформації. Це дозволило формалізувати процес проектування одягу з урахуванням фізичного розвитку дитини. Уперше запропоновано використання типової конструкції-трансформера (ТКТ) для розробки верхнього плечового дитячого одягу на суміжні зрости. Досліджено конструктивні параметри деталей конструкцій курток дитячих прямої силуетної форми. Уперше запропоновано спосіб розрахунку параметрів елементів трансформації й одержано поліноміальні залежності їх величин від виду конструктивних зон і кількості суміжних зростів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М416-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кокоячук Ю. Б. 
Розроблення методу проектування дитячого форменого одягу для молодіжних організацій : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.19 / Ю. Б. Кокоячук; Хмельниц. нац. ун-т. - Хмельницький, 2013. - 20 c. - укp.

Дослідження присвячено питанням розроблення методу проектування дитячого форменого одягу для молодіжних організацій із урахуванням умов та характерних особливостей скаутської діяльності, що дозволяє підвищити якість даного одягу шляхом створення ергономічних конструктивних рішень та використання сучасних матеріалів, а також розширення функціональних можливостей даного одягу завдяки трансформації одягу, врахуванні психофізіологічних особливостей дітей та наданні оздоровчих властивостей розробленому одягу. Запропоновано інформаційно-структурну модель методу проектування дитячого форменого одягу для скаутів (ДФОС). Розроблено номенклатуру показників якості для забезпечення властивостей ДФОС та матеріалів для його виготовлення. Досліджено динамічні ефекти розмірних ознак фігур дітей старшого шкільного віку в динамічних положеннях скаутів, що моделюють скаутську діяльність. Розроблено рекомендації щодо художньо-конструктивного рішення основного та додаткового ДФОС.


Індекс рубрикатора НБУВ: М416.7-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ніколаєва Т. І. 
Удосконалення методу художнього конструювання дитячого одягу на основі біонічних принципів формоутворення : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.19 / Т. І. Ніколаєва; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Запропоновано метод художнього конструювання дитячого одягу на основі біонічних принципів формоутворення, який є універсальним для розробки моделей будь-якого виду та призначення з урахуванням вікової характеристики дитини. Вперше на основі експериментального дослідження рухової активності дітей різних вікових груп розроблено математичну модель розвитку моторики дітей, визначено формули розрахунку рухової активності та індексу моторики рухів дитини, що надало можливість визначити ділянки підвищеної деформації у дитячому одязі. Для визначення місць розташування зон трансформації та визначення їх параметрів застосовано методику побудови інтегрованої сітки гармонійних членувань за принципом "золотого перетину". Розроблено геометричну модель побудови нових форм і варіативності асортиментних рядів моделей дитячого одягу на основі теорії трансформації та методу симетрії з використанням біонічних принципів формоутворення. Вперше з метою художнього конструювання дитячого одягу застосовано геометричне моделювання складних поверхонь, що надало можливість побудувати дискретний каркас моделі дитячого одягу та лінійні каркаси частин його поверхні для автоматизації процесу перетворення творчого ескіза на конструкцію деталей одягу. Запропонований метод художнього конструювання дитячого одягу на основі біонічних принципів формоутворення реалізовано у промислових умовах, підтверджено правильність теоретичних закономірностей та доведено доцільність та переваги його впровадження у процес проектування нових моделей дитячого одягу з підвищеними ергономічними й естетичними показниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: М416-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ващенко Ю. О. 
Удосконалення методів дослідження властивостей та вибору матеріалів для швейних виробів для дітей, хворих на дитячий церебральний параліч : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / Ю. О. Ващенко; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - Київ, 2015. - 22 c. - укp.

Вперше сформовано вимоги до текстильних матеріалів для виробів для дітей, хворих на ДЦП, в яких ураховано особливості фізіологічного стану, викликані хворобою. Розроблено номенклатуру та встановлено ієрархічну структуру показників якості матеріалів для реабілітаційного комплекту з урахуванням особливостей умов експлуатації та медичних рекомендацій. Вперше розроблено модель розтікання вологи за горизонтального змочування текстильних матеріалів за умов нестаціонарного процесу, яка дозволяє прогнозувати час закінчення процесу розтікання та геометричні параметри змоченої поверхні. Запропоновано теоретичне пояснення механізму капілярності текстильних матеріалів, одержаних з гідрофобних волокон та ниток. Вперше оцінено вплив зволожування за рахунок потовбирання на показники якості текстильних матеріалів, що забезпечують комфортність за експлуатації виробів для дітей з ДЦП. Запропоновано використання відмінностей характеристик структури та оптичних властивостей текстильних матеріалів для розвитку психофізіологічних функцій у дітей з розумовими відхиленнями.


Індекс рубрикатора НБУВ: М37 + М416.7-3 + Ч439.6

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА413629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дудла І. 
Визначення оптимальних параметрів теплозахисних властивостей натуральних та синтетичних наповнювачів для виготовлення верхнього дитячого одягу / І. Дудла, О. Хребтань // Техн. науки та технології. - 2019. - № 2. - С. 170-180. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Основною функціональною властивістю верхнього дитячого одягу є теплозахисна властивість. Питання дослідження теплозахисних властивостей натуральних та синтетичних наповнювачів для виготовлення верхнього дитячого одягу є досить багатогранним, складним та недостатньо вивченим. Це пов'язано з тим, що для виготовлення верхнього дитячого одягу використовують нові тканини для верху та підкладки, а також наповнювачі різного походження. Оскільки одяг найбільше значення має для процесів теплообміну організму людини з навколишнім середовищем та для забезпечення нормальної терморегуляції, тому визначення оптимальних параметрів теплозахисних властивостей натуральних та синтетичних наповнювачів для виготовлення верхнього дитячого одягу є важливим завданням. Приділено значну увагу прогнозуванню теплозахисних властивостей зимового одягу або його конструюванню, обгрунтуванню вибору пакета матеріалів для виготовлення дитячого верхнього одягу, математичному моделюванню перенесення тепла крізь текстильні матеріали та фізичній моделі визначення теплового опору. Теплозахисні властивості саме натуральних та синтетичних наповнювачів для верхнього дитячого одягу практично не вивчені, а розрахунки виготовлення верхнього дитячого одягу. З'ясовано, що теплозахисні властивості оптимальних параметрів цих властивостей носять фрагментарний характер. Визначено оптимальні параметри теплозахисних властивостей натуральних та синтетичних наповнювачів для верхнього дитячого одягу з пір'янопуховим та синтетичним текстильним наповнювачем залежать від виду самого наповнювача, товщини, поверхневої густини та повітропроникності пакета одягу. Висновки: верхній дитячий одяг з пір'яно-пуховим наповнювачем при меншій товщині мають найменший рівень повітропроникності, що забезпечує їй кращі теплозахисні властивості. Вищий рівень повітропроникності властивий дитячому одягу з синтетичним текстильним наповнювачем при значно більшій товщині пакета і може забезпечувати високі показники теплозахисних властивостей. Запропоновано математичні рівняння для визначення оптимальних параметрів теплозахисних властивостей натуральних та синтетичних наповнювачів для виготовлення верхнього дитячого одягу.


Індекс рубрикатора НБУВ: М416-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ріпка Г. А. 
Удосконалення технології виготовлення підсилюючих елементів дитячого одягу : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.19 / Г. А. Ріпка; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - Київ, 2016. - 23 c. - укp.

Вперше розроблено метод обгрунтування критеріїв оцінювання впливу проколів вишивальної голки на відміну від недостатньо інформативного коефіцієнта руйнування та математичну модель впливу вишивального процесу на якість матеріалів дитячого одягу. Вперше розроблено метод комплексного оцінювання зміни властивостей матеріалів дитячих виробів від кількості циклів прання за домашніх умов. Вперше обгрунтовано можливість цілісного виготовлення нез'ємного підсилюючого елемента об'ємної форми, створеного за допомогою комп'ютерної вишивки, що, з урахуванням конструкторсько-технологічних особливостей процесу, зумовить одночасний захист текстильного матеріалу від дострокового зношування та колінних суглобів від надмірного навантаження. Вперше сформовано та науково обгрунтовано технічні вимоги до механічних характеристик підсилюючого елемента для одночасного захисту матеріалів дитячих виробів і колінних суглобів з урахуванням технологічного процесу комп'ютерної вишивки та типу стібка. Розроблено конструкцію та технологічний процес виготовлення підсилюючих елементів в області колінних суглобів на текстильному матеріалі деталей крою передньої половинки виробу за допомогою комп'ютерної вишивки, відрізняючись від захисних накладок з однойменної тканини, закріплених по периметру в критичній зоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: М416.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Король Н. Я. 
Народні традиції в моделюванні дитячого одягу в Україні другої половини XX - початку XXI століття : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.06 / Н. Я. Король; Львів. нац. акад. мистецтв. - Львів, 2016. - 20 c. - укp.

Дисертація присвячена вирішенню проблематики інтерпретацій народних традицій в моделюванні дитячого одягу в Україні другої половини XX - початку XXI ст. Проаналізовано процеси розвитку та становлення професійного й аматорського моделювання одягу для дітей в Україні. Розглянуто діяльність будинків моделей одягу та швейних підприємств у 1960 - 1980-ти рр. Досліджено творчість провідних художників-модельєрів дитячого одягу, колекції дитячого святкового та повсякденного одягу, позначені народною стилістикою, їх загальні та локальні художні особливості, зумовлені джерелами творчих інспірацій. Особливу увагу відведено явищам і процесам моделювання дитячого одягу в Україні, які відбуваються в контексті формування національної моделі української моди у XXI ст., зокрема у творчості провідних дизайнерів високої моди. Розглянуто особливості проектування та впровадження у серійне виробництво дитячих костюмів, запроектованих за народними мотивами, акцентовано увагу на їх естетичній та художній цінності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ129.05 г(4УКР)6 + М416-2 г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ріпка Г. А. 
Формування підсилюючого елемента з підвищеними захисними властивостями : монографія / Г. А. Ріпка; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. - Сєвєродонецьк : Вид-во СНУ ім. В. Даля, 2018. - 122 c. - Бібліогр.: с. 108-114 - укp. - англ.

Розглянуто актуальну проблему захисту швейних виробів дитячого асортименту (штанів) від передчасного руйнування в критичній зоні та колінних суглобів від впливу надмірного навантаження за допомогою комп'ютерної вишивки. Враховуючи те, що комп'ютерна вишивка це багатостібковий технологічний процес, досліджено вплив проколів вишивальних голок на фізико-механічні характеристики текстильних матеріалів. Розроблено метод обгрунтування критеріїв оцінки впливу проколів вишивальної голки на зразки фізичної моделі. Розроблено математичну модель, яка описує цей процес та надає змогу прогнозувати ступінь руйнування, що залежить від діаметра голки, нитки та коефіцієнта взаємодії голки з матеріалом. Експериментально доведено, що ступінь впливу проколів вишивальних голок залежить від виду ткацьких переплетень.


Індекс рубрикатора НБУВ: М416.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА832738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Дудла І. 
Визначення оптимальних параметрів теплозахисних властивостей натуральних та синтетичних наповнювачів для виготовлення верхнього дитячого одягу / І. Дудла, О. Хребтань // Техн. науки та технології. - 2019. - № 2. - С. 170-180. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Основною функціональною властивістю верхнього дитячого одягу є теплозахисна властивість. Питання дослідження теплозахисних властивостей натуральних та синтетичних наповнювачів для виготовлення верхнього дитячого одягу є досить багатогранним, складним та недостатньо вивченим. Це пов'язано з тим, що для виготовлення верхнього дитячого одягу використовують нові тканини для верху та підкладки, а також наповнювачі різного походження. Оскільки одяг найбільше значення має для процесів теплообміну організму людини з навколишнім середовищем та для забезпечення нормальної терморегуляції, тому визначення оптимальних параметрів теплозахисних властивостей натуральних та синтетичних наповнювачів для виготовлення верхнього дитячого одягу є важливим завданням. Приділено значну увагу прогнозуванню теплозахисних властивостей зимового одягу або його конструюванню, обгрунтуванню вибору пакета матеріалів для виготовлення дитячого верхнього одягу, математичному моделюванню перенесення тепла крізь текстильні матеріали та фізичній моделі визначення теплового опору. Теплозахисні властивості саме натуральних та синтетичних наповнювачів для верхнього дитячого одягу практично не вивчені, а розрахунки виготовлення верхнього дитячого одягу. З'ясовано, що теплозахисні властивості оптимальних параметрів цих властивостей носять фрагментарний характер. Визначено оптимальні параметри теплозахисних властивостей натуральних та синтетичних наповнювачів для верхнього дитячого одягу з пір'янопуховим та синтетичним текстильним наповнювачем залежать від виду самого наповнювача, товщини, поверхневої густини та повітропроникності пакета одягу. Висновки: верхній дитячий одяг з пір'яно-пуховим наповнювачем при меншій товщині мають найменший рівень повітропроникності, що забезпечує їй кращі теплозахисні властивості. Вищий рівень повітропроникності властивий дитячому одягу з синтетичним текстильним наповнювачем при значно більшій товщині пакета і може забезпечувати високі показники теплозахисних властивостей. Запропоновано математичні рівняння для визначення оптимальних параметрів теплозахисних властивостей натуральних та синтетичних наповнювачів для виготовлення верхнього дитячого одягу.


Індекс рубрикатора НБУВ: М416-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Омельченко Г. В. 
Удосконалення дизайн-ергономічного проектування дитячого одягу для ролерів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.19 / Г. В. Омельченко; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - Київ, 2017. - 21 c. - укp.

Удосконалено процес проектування та створення конкурентоспроможного й ергономічного дитячого одягу для ролерів. Запропоновано комплексний підхід до створення багатофункціонального одягу, відповідно до якого обгрунтовано вибір конструктивно-технологічних вирішень для забезпечення міжрозмірної трансформації та захисту від ударних навантажень під час падінь. Теоретично обгрунтовано удосконалення та створення приладового забезпечення методів визначення демпферних характеристик еластичні комірчасті полімерні матеріали (ЕКПМ). Систематизовано демпферні захисні елементи одягу. Теоретично досліджено процес взаємодії елементів в системі тіло дитини - одяг з демпферними елементами - поверхня удару, отримано аналітичні вирази для розрахунків величини максимальної деформації захисного шару та оцінки відносного зменшення сили удару, зумовленого його дією. Сформовано номенклатуру показників якості ЕКПМ та розроблено методику оцінки їх захисних характеристик. Експериментально визначено розподіл антропометричних характеристик дітей віком 4-5 років та їх відповідність типовим фігурам із діапазону дошкільної вікової групи. Встановлено межі міжрозмірної трансформації, параметричні характеристики захисних елементів та їх розташування на типових базових конструкціях дитячого одягу. Розроблено раціональне конструктивно-технологічне вирішення моделей багатофункціонального дитячого костюма ролерів та на підставі прогнозування захисних властивостей демпферних матеріалів, обрано раціональний склад пакетів захисних елементів.


Індекс рубрикатора НБУВ: М416-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431566 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського