Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=М53$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Мірошніков А. Є. 
Товарознавчі особливості новостворених іоногенних клеїв та матеріалів, одержаних з використанням плівкоутворюючих композицій / А. Є. Мірошніков; ред.: Ф. Г. Фабуляк; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. - К., 1999. - 142 c. - Бібліогр.: 183 назв. - укp.

Узагальнено досягнення з питань нових плівкоутворюючих речовин, створення іоногенних клеїв та інших матеріалів, одержаних з використанням плівкоутворюючих композицій, на основі наукових досліджень полімерів у водних середовищах та розчинах олігомерів. Використано реологічні, ІЧ-електроскопічні, діелектричні, термофізичні методи, якими досліджено наповнені полімери, полімерні суміші.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л751.4 + М531.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594953 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Масленнікова Л. Д. 
Молекулярні взаємодії, структура і властивості полімерних сумішей-плівкоутворювачів для оздоблення натуральних та створення синтетичних шкір : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.19.05 / Л. Д. Масленнікова; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2002. - 38 c. - укp.

Досліджено молекулярні взаємодії у ліофобно-ліофільних полімерних сумішах внаслідок деформаційних ефектів електронних хмар з енергетичним перерозподілом, що призводить до нового структуроутворення з упровадженням сформованих полімолекулярних структур у структуру вихідних полімерів. Для одержання перспективних технічних рішень, конкурентоспроможних та екологічно чистих матеріалів встановлено механізми взаємодії, що базуються на ефектах деформації електронних хмар у ненасичених, аніонних, складноефірних, бензолвінільних, гідроксиловмісних полімерах з застосуванням структурних, релаксаційних і фізико-механічних методів. На підставі досліджень експериментально підтверджено правильність головних теоретичних положень та одержано нові дані про структурні, реологічні, діелектричні, теплофізичні та фізико-механічні властивості новостворених синтетичних шкір, плівкоутворювачів щодо оздоблення натуральних шкір та шкірної тканини хутра. Створено плівкоутворювачі на основі таких полімерних сумішей: поліізопрен-полівінілацетат, поліізопренсилікатний поліаніоніт натрію (іоногенний у водному середовищі), поліефірмалеїнатуретанові іоногенні композиції та полімерцелюлозні матеріали різних співвідношень компонентів. Доведено, що відсутність органічних розчинників під час одержання композиційних полімерних матеріалів забезпечує екологічність виробництва та експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.4 + М520.4/5-3 + М53-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Губа Л. М. 
Товарознавча оцінка багатошарових матеріалів на основі спилку із використанням відходів шкіряної промисловості : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.08 / Л. М. Губа; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Досліджено споживчі властивості нових багатошарових матеріалів на основі спилку, для розробки яких використано сучасний підхід - оздоблення водною полімерною композицією із застосуванням відходів шкіряної промисловості та ресурсо- й енергоощадної технологій. Багатошарові матеріали одержано способом нанесення на спилок оздоблювальної композиції, яка містить суміш акрилової емульсії та поліуретанової дисперсії, наповнену шкіряним порошком, використаним у складі пігментного концентрату. Встановлено, що властивості пігментного концентрату й оздоблювальної композиції залежать від вмісту їх складових. Досліджено властивості пігментного концентрату та колагенвмісної акрилуретанової композиції. Визначено оптимальне співвідношення компонентів у складі пігментного концентрату та полімерної композиції методом багатокритеріальної оптимізації й апроксимації одержаних експериментальних даних. Проведено комплексну товарознавчу оцінку багатошарових матеріалів на основі спилку, оздобленого розробленим колагенвмісним акрилуретановим покриттям. Експериментально доведено, що нові багатошарові матеріали мають підвищені споживчі властивості у порівнянні з матеріалами традиційного оздоблення.


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.9 + М532 + М534

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Галько С. В. 
Товарознавча оцінка споживних властивостей нової штучної шкіри : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.19.08 / С. В. Галько; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено споживчі властивості нової штучної шкіри, для створення якої використано сучасний підхід, а саме, застосовано суміш полімерів у водному середовищі, одержаної за екологічно чистими енергоощадними технологіями. Зазначено, що нову штучну шкіру одержують внаслідок нанесення на текстильну основу наповненої полімерної композиції, яка містить каучук у латексі, суміщений з полімером в емульсії, що має складноестерні групи. Установлено, що властивості нових штучних шкір у молекулярному та реологічному аспектах залежать від вмісту складових полімерних композицій штучних шкір і хімічної природи сировинних вихідних матеріалів. З урахуванням здійснених досліджень в'язкісних властивостей суміші полімерів внаслідок апроксимації експериментальних даних одержано математичні моделі, які адекватно описують залежність реологічних параметрів від складу плівкотвірної композиції на базі суміші полімерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М531.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шегинський О. В. 
Товарознавча оцінка синтетичної шкіри на основі поліуретану : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / О. В. Шегинський; Луц. нац. техн. ун-т. - Луцьк, 2010. - 20 c. - укp.

Проведено товарознавче оцінювання функціональних, ергономічних властивостей надійності та безпечності нових синтетичних шкір і виявлено вплив основи на споживчі властивості. Визначено, що з використанням водного розчину поліуретану, скорочується технологічний цикл виробництва синтетичної шкіри та зменшуються витрати на утилізацію відходів. Удосконалено методологічний підхід до оцінювання конкурентоспроможності розробленої нової синтетичної шкіри, виготовленої на основі поліефірного каркасного матеріалу тканини нетканим волокнистим полотном з використанням водного розчину поліуретану, що дозволяє оцінювати дану продукцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М531.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Філіппова О. В. 
Удосконалення технології дублювання деталей одягу із штучних шкір : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.19 / О. В. Філіппова; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2013. - 24 c. - укp.

Дослідження присвячено вирішенню загальної задачі підвищення якості швейних виробів з термочутливих штучних шкір за рахунок удосконалення технологічного процесу дублювання деталей одягу, з урахуванням будови та властивостей штучних шкір. Досліджено механічні властивості сучасних одягових штучних шкір та клейових прокладкових матеріалів, характеристики яких є основою формування пакетів. Розроблено лабораторну установку для дублювання термочутливих матеріалів (УДТМ). Одержано фізичну модель процесу теплопередачі через шари пакета, яка стала основою для проектування процесів дублювання шкіроматеріалів клейовими прокладковими матеріалами з різною температурою плавлення клейового компонента і слугувала як вихідні дані у процесі створення удосконаленої установки для дублювання шкіряних матеріалів (УДШМ). Досліджено специфіку технологічних процесів дублювання деталей шкіряного одягу на трьох видах устаткування. Одержано математичні моделі цих процесів, які дозволяють прогнозувати якість клейового з'єднання та визначати раціональні параметри дублювання. Доведено перспективність застосування розробленої в роботі установки УДТМ для дублювання рулонних матеріалів та удосконаленої установки УДШМ у разі дублювання окремих деталей одягу з штучних шкір.


Індекс рубрикатора НБУВ: М533

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399284 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського