Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=Н307.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Захарченко П. В. 
Тепло- та звукоізоляційні матеріали і вироби в енергозберігаючих технологіях : підруч. / П. В. Захарченко, Е. М. Долгий, О. М. Гавриш, Ю. О. Галаган. - К. : Майстри, 2008. - 340 c. - укp.

Розглянуто класифікацію та технічні характеристики сучасних теплоізоляційних та акустичних матеріалів. Визначено основні експлуатаційні властивості та конструкційні особливості керамічних ізоляційних і силікатоволокнистих матеріалів, скляної та мінеральної вати, пінопластів, автоклавних і неавтоклавних ніздрюватих бетонів, теплоізоляційних виробів з деревини. Висвітлено останні досягнення технології виробництва та застосування даних матеріалів у вітчизняній та закордонній практиці будівництва. Описано сучасне технологічне обладнання, що застосовується у виробництві теплоізоляційних матеріалів та виробів, викладено методи випробування сировини та готової продукції, визначено їх основні споживацькі властивості. Обгрунтовано можилвості використання позитивного досвіду Німеччини у вирішенні питань підвищення енергоефективності житлового фонду у вітчизняній галузі будівництва.

Рассмотрены классификация и технические характеристики современных теплоизоляционных и акустических материалов. Определены основные эксплуатационные свойства и конструктивные особенности керамических изоляционных и силикатоволокнистых материалов, стекляной и минеральной ваты, пенопластов, автоклавных и неавтоклавных ноздреватых бетонов, теплоизоляционных изделий из древесины. Освещены последние достижения в технологии производства и применения данных материалов в отечественной и зарубежной практике строительства. Описано современное технологическое оборудование, применяемое в производстве теплоизолционных материалов и изделий, даны методы испытания сырья и готовой продукции, рассмотрены их основные потребительские свойства. Обоснованы возможности использования позитивного опыта Германии в решении вопросов повышения энергоэффективности жилищного фонда в отечественной отрасли строительства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н307.2 я73-1 + Н307.6 я73-1 + Л41/45 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА698423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чистяков В. В. 
Акустичні матеріали : конспект лекцій / В. В. Чистяков; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2008. - 24 c. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто номенклатуру сучасних акустичних матеріалів, проаналізовано механізми їх звукопоглинання і звукоізоляції, наведено характеристики, описано особливості застосування у конструкціях будівель і споруд, зокрема, звукоізоляції міжповерхових перекриттів, стель, зовнішніх стін, міжквартирній звукоізоляції.

Рассмотрена номенклатура современных акустических материалов, проанализированы механизмы их звукопоглощения и звукоизоляции, даны характеристики, описаны особенности применения в конструкциях строений и сооружений, в частности, звукоизоляции междуэтажных перекрытий, потолков, внешних стен, межквартирной звукоизоляции.


Індекс рубрикатора НБУВ: В32я73-2 + Н307.2я73-2

Шифр НБУВ: Р115806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дівеєв Б. М. 
Розрахунок та оптимізація шумопоглинальних шаруватих пластин з додатковими масами / Б. М. Дівеєв, І. В. Коник, М. Г. Пастернак // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2011. - № 701. - С. 21-24. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Запропоновано нову процедуру для одержання звукоізолювальних параметрів плит типу "сендвіч" із додатковими дискретними елементами типу динамічних гасників коливань. Основна перевага цього методу в тому, що він не базується на жорстких припущеннях щодо моделі плити. Для акустичних розрахунків розглянуто еквівалентну "сендвічу" балку Тимошенка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н307.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Панова О. В. 
Моніторинг низькочастотного звукового та інфразвукового навантаження на виробниче середовище та засоби його зниження / О. В. Панова, В. Ф. Фролов, Л. О. Левченко // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2022. - Вип. 1. - С. 127-129. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проведено моніторинг низькочастотного звуку та інфразвуку на території міста у октавних смугах частот. Показано, що рівні цього чинника перевищують гранично допустимі значення у автомобільному та міському електричному транспорті. Ненормативні значення інфразвуку спостерігаються поблизу залізничного полотна. Виконано аналіз можливих підходів до зниження рівнів низькочастотного звуку та інфразвуку принаймні усередині будівель. Показано переваги та недоліки резонансних та мембранних панелей для поглинання низькочастотних пружних хвиль. Наведено розрахунковий апарат для визначення поглинальних властивостей конструкцій. Доведено, що для ефективного захисту конструкції повинно налаштовуватися на мінімальні пікові частоти, що забезпечує поглинання хвиль вищих кратних ним частот. Запропоновано двошарову конструкцію, налаштовану на дві найбільш критичні звукові та інфразвукові частоти. Додаткове заповнення проміжку між ними та проміжку між конструкцією та поверхнею монтажу (стіна, стеля) стандартним шумопоглинальним матеріалом дозволяє підвищити загальний шумозахист. Надано розрахунок перфорованої шумозахисної панелі, яка застосовується у разі одного суттєвого піку у низькочастотній або інфразвуковій області. Така панель є ефективною, починаючи з частот 100 - 150 Гц. Запропоновано можливість одночасного зниження рівнів електромагнітних полів. Це досягається за рахунок додавання у проміжний шумопоглинальний матеріал металовмісної субстанції. Це може забезпечуватися застосуванням дрібнодисперсного концентрату залізної руди, який добре імплантується у будь-який матеріал і має низьку вартість. Показана можливість покриття жорстких елементів звукозахисної конструкції спеціальною фарбою для екранування електромагнітних полів широкого частотного діапазону. Це забезпечить захист людей від двох найбільш критичних техногенних фізичних чинників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.431.1 + Н307.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського