Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Н331.001.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Будівництво   
1.

Агафонов Ю. О. 
Цементний камінь та бетон на механоактивованій воді : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Ю. О. Агафонов; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - Д., 2004. - 20 c. - укp.

Проведено теоретичне та експериментальне досліження підвищення міцності цементного каменю та бетону, одержаних замішуванням цементу і бетонної суміші механоактивованою у структураторі "Лотос-II" водою. Виявлено, що внаслідок обробки у структураторі "Лотос-II" вода набуває кластерної структури, яка складається з двох фаз і гідроксильних іонів. Встановлено конфігураційну відповідність однієї з фаз структурі льоду II за ASTM та наявність пор, які адсорбують катіони. Спостережено процес її перетворення в об'ємну міцелу, в дифузному шарі якої знаходяться гідроксильні групи, що призводить до підвищення pH дистильованої води до 8,5 одиниць. Обгрунтовано, що використання такої води під час замішування цементу сприяє протонації зв'язки -O -Ca - O- мінералів портландцементного клінкеру внаслідок хомосорбції рідини на поверхні зерен цементу. За даних умов виявлено диспергацію поверхні зерен цементу та гідратацію мінералів. У разі збільшення ступеня диспергації спостережено утворення великої кількості колоїдних гідросилікатів кальцію (клеючої речовини) в одиниці об'єму цементного каменю, що сприяє підвищенню його міцності. На підставі результатів фізико-хімічних методів аналізу (рентгенофазового та термічного) підтверджено, що під час замішування портландцементу та шлакопортландцементу механоактивованою у структураторі "Лотос-II" водою збільшується ступінь їх гідратації у порівнянні з цементами, що замішуються неактивованою водою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.001.5 + Н331.006.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Журавська Н. Є. 
Енергоресурсозберігаючі технології обробки води в електричних та магнітних полях для виробництва будівельних матеріалів / Н. Є. Журавська // Ресурсоеконом. матеріали, конструкції, будівлі та споруди : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 30. - С. 19-28. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Наведено результати ресурсозберігаючих технологій для підвищення міцності бетона; наданий розрахунок обладнання для обробки води в електричному та магнітному полях для її пом'якшення та очищення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.001.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Dvorkin L. J. 
The rule of constant concrete mixtures water content and its using = Правилo сталості водопотреби бетонних сумішей та його застосування / L. J. Dvorkin, V. V. Zhitkovsky // Ресурсоеконом. матеріали, конструкції, будівлі та споруди : зб. наук. пр. - 2017. - Вип. 34. - С. 43-51. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Розглянуто теоретично-експериментальні обгрунтування правил сталості водопотреби, що використовується при проектуванні складу бетону для назначення необхідної витрати води. В результаті теоретичного аналізу обгрунтовано застосування модифікованого рівняння в'язкості Т. Пауерса для характеристики цементних систем (цементного тіста та бетоної суміші). Експериментально визначено показники в'язкості цементного тіста та бетонної суміші. На основі одержаних даних встановлені значення коефіцієнтів одержаного рівняння. Встановлено зв'язок між реологічними показниками та концентрацією цементу, заповнювачів їх пустотністю, питомою поверхнею, товщиною шару цементного тіста на зернах. Аналітично підтверджений гіпотетичний висновок про взаємну компенсацію в'язкостей цементного тіста та бетонної суміші у певному діапазоні витрат цементу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.001.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70157 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського