Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Н626.202.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Салім Мусса Мухамед 
Технологія виробництва і використання бетонів в умовах сухого і жаркого клімату : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.05 / Салім Мусса Мухамед; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. - О., 2001. - 18 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено можливість управління процесами гідратаційного твердіння монолітних бетонів за підвищених температур з використанням комплексних поліфункціональних домішок, що дозволяють "консервувати" технологічні властивості бетонних сумішей або прискорювати їх твердіння. Визначено оптимальні склади і досліджено технологічні та фізико-механічні властивості бетонної суміші та бетону з комплексними домішками. Експериментально-статистичні моделі забезпечують вибір складів бетонних сумішей з домішками за попередньо заданими властивостями. Розроблено склади сумішей захисних покриттів для бетону за умов сухого жаркого клімату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.202.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313697 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Руденко Н. М. 
Фізико-хімічні основи технології бетонів з високими експлуатаційними властивостями : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.23.05 / Н. М. Руденко; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2001. - 39 c. - укp.

Вирішено науково-практичну проблему одержання бетонів з високими експлуатаційними властивостями (ВЕВ) шляхом створення основ технології бетонів із використанням розробленої високоінтенсивної фізико-хімічної активації цементних систем. Вперше у технології бетонів ВЕВ використано явище кавітації, що діє на всі компоненти цементної системи та складає фізичну частину активації. Хімічним компонентом визначено спеціально розроблений органо-мінеральний комплекс, який складається з органічного та мінерального компонентів і хімічного оптимізатора структуроутворення. Кавітаційний процес призвів до тріади активаційних дій на цементну систему, що складається з диспергування часток цементу та розкриття силікатних структур, поверхневої активації часток мікронаповнювача з утворенням некомпенсованих структурних зв'язків, переходу рідкої фази на вищий рівень енергетичного стану. Доведено, що фізико-хімічна активація цементної системи створюється в процесі зіткнення зустрічних потоків матеріальних часток, розташованих у рідкому середовищі у розробленому реакторі-активаторі. Встановлено існування порогу активації, що відповідає порогові кавітації. Одержано бетони класів В 70-90, загальна пористість яких склала 3,7-4,4 %. Підвищення експлуатаційних характеристик бетонів ВЕВ забезпечено зниженням вмісту вільного вапна в цементному камені до 3-4 % за рахунок зв'язування його в низькоосновні гідросилікати кальцію та підвищенням значень меж мікротріщиноутворення до 0,87-0,92.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.202.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312555 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського