Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Н742$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Плугін А. М. 
Відновлення та захист промислових будівель та споруд на залізничному транспорті : Навч. посіб. Ч. 1 / А. М. Плугін, А. А. Плугін, О. А. Калінін, С. І. Возненко, С. В. Мірошниченко, Д. В. Шумик, Д. А. Плугін; Харк. держ. акад. залізн. трансп. - Х., 2001. - 137 c. - укp.

Наведено загальну характеристику будівель та інженерних споруд, які експлуатуються на залізничному транспорті, відомості про їх фізичний стан, основні пошкодження та дефекти, опис основних природних і технологічних впливів на будівлі та споруди. Описано найбільш розповсюджені та шкідливі впливи - зволоження та корозію металевих і залізобетонних конструкцій. Висвітлено ефективні засоби та технології захисту конструкцій і споруд від вданих впливів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н742-08я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Плугін А. М. 
Відновлення та захист промислових будівель та споруд на залізничному транспорті : Навч. посіб. Ч. 2 / А. М. Плугін, А. А. Плугін, О. А. Калінін, С. І. Возненко, С. В. Мірошниченко, Д. В. Шумик, Д. А. Плугін; Харк. держ. акад. залізн. трансп. - Х., 2001. - 74 c. - укp.

Наведено загальну характеристику будівель та інженерних споруд, які експлуатуються на залізничному транспорті, відомості щодо їх фізичного стану, основних пошкоджень та дефектів. Проаналізовано основні природні та технологічні впливи на будівлі та споруди. Описано найбільш розповсюджені та шкідливі впливи - зволоження та корозію металевих і залізобетонних конструкцій. Висвітлено ефективні засоби та технології захисту конструкцій і споруд від вказаних впливів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н742-08 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Древаль І. В. 
Структурні принципи композиційного моделювання об'єднаних вокзальних комплексів : Автореф. дис... канд. архітектури : 18.00.01 / І. В. Древаль; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. - Х., 2002. - 18 c. - укp.

Досліджено процеси формоутворення об'єктів, що забезпечують цілісність архітектурно-містобудівного середовища на декількох містобудівних рівнях, зокрема, об'єднаних вокзальних комплексів (на прикладі залізнично-автобусних). Уточнено поняття об'єднаного вокзального комплексу, доведено необхідність розгляду його як елемента двох ієрархічних структур - системи населених місць (СНМ) і міста. Одержані результати дозволяють вирішити проблеми містобудування та визначити перспективи розвитку міста та СНМ щодо удосконалення територіальної організації та формування цілісного архітектурного вигляду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н742.66-022 + Н743.26-022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Русанова І. В. 
Розвиток вокзального комплексу м. Львів від минулого до майбутнього / І. В. Русанова, Г. М. Шульга // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2010. - № 674. - С. 261-267. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто особливості формування вокзального комплексу у м. Львів в історичній послідовності від часу його побудови у 1861 р. до сьогоденя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н742.66 + Щ117.16(4УКР-2ЛЬВ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Демків М. В. 
Європейський досвід реконструкції та модернізації залізничних вокзальних комплексів великих міст / М. В. Демків, О. Я. Чобан // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 728. - С. 138-143. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто досвід архітектурно-просторової модернізації залізничних вокзальних комплексів головних міст Європи, методи удосконалення та доцільність розташування великого поліфункціонального вокзального комплексу в історично сформованій міській структурі. Визначено напрями розвитку сучасних залізничних вокзальних комплексів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н742.66-09 + Н820.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Чобан О. Я. 
Принципи модернізації та реконструкції залізничних вокзальних комплексів історичних міст / О. Я. Чобан // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 757. - С. 321-324. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто основні принципи модернізації та реконструкції залізничних вокзальних комплексів у межах історичного міста. У принципах враховано його історичні особливості, а також забезпечено композиційну цілісність міста загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н742.66-09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Палій В. В. 
Полімерцементний розчин для захисту та ремонту будівель і споруд залізниць : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / В. В. Палій; Укр. держ. акад. залізн. трансп. - Х., 2013. - 21 c. - укp.

Оптимізовано полімерцементні розчини (ПР) для відновлення та захисту будівель і споруд, що експлуатуються на залізницях. Вивчено процеси руйнування поверхні будівель та інженерних споруд з каменю і бетону, розташованих поряд із залізничними коліями, у тому числі електрифікованими постійним струмом. Встановлено закономірності структуроутворення ПР. Досліджено геометричні й електроповерхневі, а також електроізоляційні властивості складових і самих ПР. Визначено залежності властивостей реології ПР і міцнісних характеристик модифікованого полімерцементного каменю від їх складу та інших факторів. Досліджено вплив складу модифікованого ПР на експлуатаційні властивості ремонтного шару, а також адгезію модифікованих ПР до поверхні бетону. Показано ступінь електрокорозійної стійкості ПР та розроблено склад і технологію виготовлення модифікованих полімерцементних сумішей, виконано їх виробничу перевірку і впровадження у ході ремонтно-відбудовних робіт на будівлях і спорудах, що експлуатуються на залізницях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н363 + Н742-083-3 + О213-083-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Древаль І. В. 
Методологічні основи містобудівного розвитку залізничних вокзальних комплексів : автореф. дис. ... д-ра архіт. : 18.00.04 / І. В. Древаль; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. - Полтава, 2013. - 36 c. - укp.

Розроблено методологічні основи розвитку залізничних вокзальних комплексів (ЗВК) як елементів містобудівних систем: місто, система населених місць, регіон. Зазначено, що специфіка об'єкта полягає в забезпеченні ним своєрідного матеріально-енергетичного обміну між містом і його зовнішнім середовищем, тим самим функціонування ЗВК забезпечує зв'язність територіальних систем різних ієрархічних рівнів у єдиний містобудівний простір життєдіяльності соціуму. Показано, що на його розвиток позитивно впливає підвищення інтенсивності процесів міграції між поселеннями. Зазначено, що в основі механізму розвитку ЗВК лежить взаємозв'язок між вимогами до його функціонально-просторової організації та характеристиками вищих містобудівних систем. Обгрунтовано необхідність узгодження етапів структурних змін системи ЗВК з етапами генезису містобудівного простору. Наведено містобудівну класифікацію ЗВК, сформульовано принципи його містобудівного розвитку, методику передпроектного аналізу і основи прогнозування розвитку комплексу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н742.66-022 + Н820.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Радкевич А. В. 
Міські залізниці як об'єкт повторної забудови / А. В. Радкевич, В. Ф. Худенко, Д. А. Юрков // Наука та прогрес трансп. Вісн. Дніпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. - 2013. - № 1. - С. 177-189. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: О801.1 + Н742.6

Шифр НБУВ: Ж72605 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Рочняк Ю. А. 
Архітектурні типи вокзалів залізниці Перемишль - Сучава / Ю. А. Рочняк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 816. - С. 72-79. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Виявлено розміщення, характерні риси та стилістично-композиційні властивості вокзалів уздовж залізниці Перемишль - Сучава, сформульовано їх головні типи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н742.66

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Рочняк Ю. А. 
Залізничні вокзали як частина архітектурної ідентичності краю / Ю. А. Рочняк // Hist. and Cultural Studies. - 2015. - 2, № 1. - С. 83-91. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Залізничні вокзали, маючи первинно за прототип палацові, житлові та інші будівлі, утворили самостійну групу громадських будинків, яка стала впливати зворотно на образ поселень. Вокзали стали частиною архітектурного образу країв, утворюючи їх ідентичність. Простежено формування композиційно-стилістичних типів будинків вокзалів, їх розташування в Галичині, Буковині та Закарпатті та встановлено способи їх локалізації. Окреслено основні тенденції сучасного стану та використання вокзалів і пасажирських споруд, беручи до уваги процеси в країнах високого розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н742.66

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Рочняк Ю. А. 
Періоди формування архітектури пасажирських споруд залізниць Закарпаття / Ю. А. Рочняк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 856. - С. 51-60. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено найхарактерніші архітектурно-пластичні ознаки пасажирських споруд залізниць Закарпаття за основними історичними періодами їх формування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н742.66 + Щ114.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Рочняк Ю. А. 
Особливості архітектури залізничних вокзалів Закарпаття / Ю. А. Рочняк // Hist. and Cultural Studies. - 2016. - 3, № 1. - С. 105-112. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Архітектурно-просторові та композиційно-стилістичні особливості формування залізничних вокзалів Закарпаття розглянуто на тлі історичних і територіальних передумов. Проведено порівняння вокзалів і пасажирських будівель з іншою громадською та житловою забудовою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-9ЗАК) + Н742.66

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Рочняк Ю. А. 
Архетипи залізничних вокзалів / Ю. А. Рочняк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 878. - С. 79-87. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Вокзали залізниць розглянуто як сформований тип будівлі, що утворює архетипи елементів і цілісної споруди. Цей образ будівлі є сталим і взаємодіє з іншими типами громадських будівель і житла.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н742.66

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Швець Л. М. 
Містобудівні принципи формування залізничних вокзальних комплексів у структурі малих і середніх міст : автореф. дис. ... канд. архітектури : 18.00.04 / Л. М. Швець; Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова. - Харків, 2018. - 20 c. - укp.

Проаналізовано сучасні проблеми містобудівного розвитку залізничних вокзальних комплексів (ЗВК) малих і середніх міст як елементів декількох ієрархічних рівнів, вузлових елементів містобудівної та транспортної систем на прикладі України. ЗВК активно впливають на містобудівні процеси міст, формують взаємодію з зовнішнім середовищем відповідно до потреб суспільства, вимог просторової і композиційної організації містоформуючих об'єктів. Проведено аналіз науково-практичного досвіду розвитку ЗВК малих і середніх міст, визначення сучасних тенденцій розвитку ЗВК у структурі малих і середніх міст; розширено теоретичну базу щодо взаємодії транспортно-комунікаційного вузла та громадського центру міста. Розроблено спеціальний метод дослідження ЗВК, який базується на використані ієрархічної моделі його формування; визначено закономірності розвитку ЗВК малих і середніх міст, містобудівні принципи та прийоми їх формування. Розроблено рекомендації щодо розвитку території малих і середніх міст у зоні дії ЗВК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н742.66 + Н820.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435771 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського