Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Н778.711$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Герасімов Є. Г. 
Підвищення надійності та вдосконалення закритої зрошувальної мережі з водоповітряними резервуарами : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.20.05 / Є. Г. Герасімов; Рівнен. держ. техн. ун-т. - Рівне, 1999. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено питанням проектування закритих зрошувальних мереж (ЗЗМ) з водоповітряними резервуарами (ВПР). Розроблено нову комбіновану модель перехідних процесів у водогонах з ВПР на базі "жорсткого" гідравлічного удару, яка враховує пружну ємність водогону. На основі математичного моделювання одержано графіки критеріальних залежностей (діаграми) і розроблено графоаналітичний метод оптимізації параметрів ВПР. Математичне моделювання та експериментальні дослідження поодинокої та групової роботи ВПР довели ефективність використання ВПР з диференційним гідравлічним опором вузла приєднання його до водогону. Розроблено методику оптимізації параметрів ВПР за умов їх групової роботи на ЗЗМ за мінімумом приведених затрат відповідно до показника надійності водогону, а також пристрої для поповнення ВПР повітрям. Наведено методику графоаналітичного визначення параметрів ВПР та програму розрахунку на ЕОМ перехідних процесів у водогонах з ВПР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н778.711-022.84 + П063.353,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Герасімов Є. Г. 
Динамічні процеси в трубопровідних системах : монографія / Є. Г. Герасімов, Г. Г. Герасимов, С. Ю. Іванов; Національний університет водного господарства та природокористування. - Рівне : НУВГП , 2020. - 584 c. - Бібліогр.: с. 510-566 - укp.

На базі математичної моделі жорсткого гідравлічного удару розроблена методика і виконано розрахунки ряду перехідних процесів в наступних трубопровідних системах і пристроях: трубопроводах крупних насосних станцій; водовипускних спорудах; клапанах зриву вакууму сифонних водовипусків; в трубопроводах з водоповітряними резервуарами; в каскадних водоподачах; в трубопроводах водозабірних споруд з імпульсною промивкою. Виконано експериментальні дослідження динамічних процесів трубопровідних системах без та при наявності протиударних пристроїв. Проведено натурні дослідження проходження пружного гідравлічного удару в умовах діючих насосних станцій. Запропоновано ряд нових конструкцій протиударних пристроїв, водовипускних споруд, клапанів зриву вакууму і стабілізаторів тиску. На базі моделі пружного гідравлічного удару розроблено методику розрахунку динамічних процесів у трубопровідних системах при різних умовах: з урахуванням втрат напору, наявності розчиненого і нерозчиненого повітря, наявності розривів суцільності потоку, наявності різноманітних протиударних пристроїв і стабілізаторів тиску. Виконано перевірку адекватності запропонованих математичних моделей.


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.331 + Н778.711

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чушкіна І. В. 
Комплексна оцінка зон фільтрації води з регулюючих басейнів та каналів зрошувальних систем : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 06.01.02 / І. В. Чушкіна; Національна академія аграрних наук України, Інститут водних проблем і меліорації. - Київ, 2020. - 21 c. - укp.

Досліджено технічний стан і фільтраційні втрати води з регулюючих басейнів і каналів зрошувальних систем. Експериментально встановлено залежність електромагнітного випромінювання при змінному навантаженні в сухому та зволоженому станах у зразках лесовидних суглинків і глин. Запропоновано й обґрунтовано спосіб визначення зон фільтраційних деформацій і втрат води шляхом комплексного застосування геофізичних методів природного імпульсного електромагнітного поля Землі (ПІЕМПЗ) і вертикального електричного зондування (ВЕЗ), що дає змогу визначити якісні параметри та розміри порушених ділянок. Удосконалено методику розрахунку кількісних показників фільтраційних втрат води та запропоновано спрощений розрахунковий алгоритм, який є прикладним застосуванням формули Дарсі. Досліджено та встановлено залежності між геологічними особливостями території розташування об'єкта і рівнем його технічного стану та розвантаженням фільтраційних потоків, що впливає на гідрогеологічний режим та еколого-меліоративний стан прилеглих територій. Науково обґрунтовано необхідність локалізації ділянок фільтраційних втрат води з метою зосередження ремонтно-відновлювальних робіт у найбільш порушених зонах, що дозволить суттєво знизити затрати часу та коштів і підвищити загальний коефіцієнт корисної дії (ККД) споруди.


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.5 + Н778.711

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445118 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського