Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=О921$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Колесник О. А. 
Обгрунтування параметрів піднімально-транспортних лебідок з гвинтовими опорами : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.05.05 / О. А. Колесник; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. - Т., 2008. - 21 c. - укp.

Виведено аналітичні залежності для визначення динамічних навантажень в лебідках, встановлених на гвинтові опори під час переміщення вантажів і натягування канатів з урахуванням пружних деформацій канату та його зв'язку з гвинтовою опорою із використанням числового методу розв'язку диференціальних рівнянь Рунге - Кутта. Встановлено, що збільшення жорсткості опори значно збільшує динамічну складову навантажень, зменшення параметрів в'язкості зменшує коливний процес. Обгрунтовано конструкцію п'яти типорозмірів гвинтових опор з зовнішніми діаметрами 22 - 100 мм і внутрішніми циліндричними опорами діаметром 12 - 46 м, довжиною 300 - 800 мм. Визначено максимальні значення навантажувальної здатності опор, які знаходяться в межах 200 - 400 кг. Досліджено вплив конструктивних і технологічних параметрів, величини заглиблення опори в грунт з урахуванням його властивостей на зусилля натягування канату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О921.4-04-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Аветисян В. Г. 
Покращення умов праці рятувальників за рахунок використання пневмогумових підіймачів : автореф. дис... канд. техн. наук / В. Г. Аветисян; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. - Х., 2007. - 20 c. - укp.

Одержано наближену математичну залежність висоти підйому конструкції пневмогумових підіймачів (ПГП) від його розмірів, тиску повітря, яке подається в середину підіймача, та маси вантажу. За цією залежністю ПГП представлено як оболонку, що складається з рівномірно навантажених мембран. Одержано наближений метод розв'язання задачі нестаціонарної теплопровідності щодо прогріву оболонки ПГП під час проведення рятувальних робіт, який передбачає введення еквівалентного багатошаровій структурі однорідного шару ізолятора та вирішення начально-крайових задач для рівняння теплопровідності за методом Лапласа. Розроблено спосіб застосування ПГП під час проведення рятувальних робіт, ща якого доцільно використовувати одержані залежності керівниками рятувальних робіт, що не мають достатнього досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц988 + О921

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Нестеренко В. В. 
Вплив підкріплюючих кілець на міцність барабану лебідки як циліндричної оболонки : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.05 / В. В. Нестеренко; Укр. інж.-пед. акад. - Х., 2011. - 24 c. - укp.

Створено математичну модель канатного барабана з підкріплюючими кільцями та розроблено пакет програм для ЕОМ для визначення напружень в оболонці барабана. За цих умов в розрахунках ураховано силу тертя між канатом і барабаном, пружні властивості каната та барабана, площу перетину та місце встановлення кілець жорсткості. За допомогою методу скінченних елементів визначено напруження в циліндричній оболонці барабана та деформації. Виготовлено фізичні моделі барабанів. Проведено дослідження з різними циліндричними оболонками з підкріплюючими кільцями, встановленими в різних місцях і без кілець. За допомогою методу тензометрії описано напружений стан оболонки біля кілець жорсткості і без них. Розроблено методику визначення доцільності встановлення підкріплюючих кілець та обчислення їх розмірів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О921.4-042-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гевко І. Б. 
Розрахунок підіймально-транспортної лебідки / І. Б. Гевко, О. Л. Ляшук, О. А. Колесник // Автоматизація виробн. процесів у машинобуд. та приладобудуванні : укр. міжвід. наук.-техн. зб. - 2007. - Вип. 41. - С. 81-85. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено опис конструкції та принцип роботи піднімально-транспортної лебідки. Виведено аналітичні залежності для визначення моменту загвинчування шнекової опори гвинтової піднімальної лебідки в грунт за умови міцності зварного шва спіралі шнека та максимально допустимого зусилля тяги залежно від багатьох чинників.


Індекс рубрикатора НБУВ: О921.4-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Нестеренко В. В. 
Вплив підкріплюючих кілець на міцність барабана лебідки як циліндричної оболонки : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.05 / В. В. Нестеренко; Укр. інж.-пед. акад. - Харків, 2012. - 24 c. - укp.

Робота спрямована на зменшення напружень, які виникають в оболонці канатного барабана за намотування каната, особливо, якщо циліндрична оболонка підкріплена елементами жорсткості, що спричиняють виникнення значної концентрації напружень. Створено математичну модель канатного барабана з підкріплюючими кільцями та розроблено пакет програм для ЕОМ для визначення напружень в оболонці барабана. При цьому в розрахунках враховано силу тертя між канатом і барабаном, пружні властивості каната та барабана, площу перетину та місце встановлення кілець жорсткості. За допомогою метода кінцевих елементів визначено напруження в циліндричній оболонці барабана та деформації. Виготовлено фізичні моделі барабанів. Проведено цілий ряд досліджень з різними циліндричними оболонками: як з підкріплюючими кільцями, встановленими в різних місцях, так і без кілець. За допомогою методу тензометрії описано напружений стан оболонки біля кілець жорсткості та без них. Дані розрахунків, одержаних як аналітично, так і за допомогою твердотільного моделювання, порівнювалися з даними експериментів і мали невелику розбіжність. Це дало змогу довести шкідливість необгрунтованого встановлення елементів жорсткості, які значно погіршують напружений стан циліндричної оболонки барабана лебідки підйомної машини, необхідність дуже ретельних розрахунків за вирішення підкріплення обичайки. Розроблено методику визначення доцільності встановлення підкріплюючих кілець та обчислення їх розмірів.


Індекс рубрикатора НБУВ: О921.4-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406412 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Григоров О. В. 
Обоснование снижения мощности электродвигателя гидропривода методом эквивалентной мощности / О. В. Григоров, В. В. Стрижак, Д. М. Зюбанова, М. В. Цебренко, М. Г. Стрижак // Автомоб. трансп.. - 2017. - Вып. 40. - С. 125-133. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Обосновано снижение установленной мощности приводного электродвигателя кранового механизма на основе анализа затрат энергии и сопоставления эквивалентной мощности гидростатического привода и асинхронного привода с фазным ротором.


Індекс рубрикатора НБУВ: О921-048.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гевко Б. М. 
Результати експериментальних досліджень зусилля натягу троса піднімально-транспортних лебідок / Б. М. Гевко, В. М. Клендій, С. Л. Мельничук, Т. Б. Пиндус // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2017. - Вип. 181. - С. 334-342. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: О921.4-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Пік А. І. 
Стенд для дослідження характеристик піднімально-транспортних лебідок / А. І. Пік, І. І. Фльонц, С. Л. Мельничук // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2016. - Вип. 168. - С. 92-96. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено конструкцію стенда для дослідження характеристик піднімально-транспортних лебідок, які мають широке використання в агропромисловому комплексі. Виведено аналітичні залежності для визначення силових параметрів натяжних пристроїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: П075 + О921.4-01-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Науково-прикладні основи проектування піднімально-транспортних лебідок підвищеної навантажувальної здатності з гвинтовими опорами : монографія / Б. М. Гевко, О. А. Колесник, М. М. Марчук, В. М. Клендій, С. Л. Мельничук; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне : НУВГП, 2016. - 196 c. - Бібліогр.: с. 185-196 - укp.

Розглянуто питання, пов'язані з розширенням технологічних можливостей і підвищенням експлуатаційних показників піднімально-транспортних лебідок (ПТЛ). Розглянуто призначення та характеристику ПТЛ, висвітлено особливості навивання спіральних тягових канатів. Викладено теоретичні основи проектування ПТЛ із гвинтовими опорами. На основі проведеного комплексу технологічних і експериментальних досліджень розроблено інженерну методику проектування та розрахунку ПТЛ і гвинтових опор.


Індекс рубрикатора НБУВ: О921.4-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА808242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
10.

Печеник М. В. 
Дослідження режимів роботи електромеханічної системи ліфтової підйомної установки при використанні векторно керованого асинхронного електродвигуна / М. В. Печеник, С. О. Бур'ян, М. Г. Котенко // Відновлюв. енергетика. - 2022. - № 1. - С. 37-42. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Ліфтові підйомні установки є одним з основних видів вертикального транспорту людей і вантажів в адміністративних та жилих будівлях. При їх проектуванні та експлуатації до електромеханічних систем пред'являється ряд вимог що стосуються безпеки експлуатації і рівня енергетичної ефективності механізму в цілому. Задача дослідження полягає в забезпеченні необхідної за умовами Правил безпеки, точності відпрацювання заданого закону руху кабіни підйомної установки в межах робочого циклу. Одним з напрямів вирішення даної задачі є використання нових сучасних систем електропривода, серед яких одним з найбільш перспективних є електромеханічна система з використанням векторно керованого асинхронного електродвигуна. На прикладі конкретної ліфтової підйомної установки в межах пакета прикладних програм "MATLAB" розроблена модель електромеханічної системи для виконання досліджень її статичних та динамічних режимів роботи. Дослідження проведено при використанні заданої діаграми швидкості при відсутності періоду дотягування. На базі аналізу результатів досліджень точності позиціонування підйомної установки та її енергетичних показників обгрунтована доцільність використання електромеханічної системи ліфтової підйомної установки з векторним керуванням. Отриманий рівень точності відпрацювання заданої діаграми руху підйомної установки дозволяє виключити з загального алгоритму руху період дотягування, що в свою чергу призводить до зниження рівня капітальних та експлуатаційних затрат, а також до підвищення рівня продуктивності механізму в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: О921.1

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського