Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Книжкові видання та компакт-диски (34)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П038.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Вожегова Р. А. 
Системи інформаційної підтримки управлінських рішень для розробки комплексу грунтозахисних заходів на зрошуваних землях : [монографія] / Р. А. Вожегова, Л. В. Бояркіна; НААН України, Ін-т зрошув. земл-ва. - Херсон : Грінь Д.С., 2014. - 171 c. - Бібліогр.: с. 150-169 - укp.

Проаналізовано стан та ефективність використання зрошуваних земель з обгрунтуванням комплексу грунтозахисних заходів. Розроблено інформаційно-довідкові програми для оптимізації технологій вирощування сільськогосподарських культур на зрошуваних землях. Розглянуто використання ГІС-технологій у грунтозахисних і ресурсоощадних системах зрошуваного землеробства. Досліджено меліоративні показники, водний режим грунту, подуктивність люцерни та інших культур залежно від природних й агротехнічних факторів. Здійснено економічне та енергетичне оцінювання технологій вирощування сільськогосподарських культур за умов Півдня України з використанням інформаційних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П033.3 + П038.3 ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА785348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Медведєв В. В. 
Цінні, деградовані і малопродуктивні ґрунти України: заходи з охорони і підвищення родючості / В. В. Медведєв, І. В. Пліско; НААН України, Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського". - Харків : Смугаста типографія, 2015. - 142 c. - Бібліогр.: с. 107-111 - укp.

Визначено перелік критеріїв, конкретні параметри і географічну розповсюдженість цінних, деградованих і малопродуктивних грунтів ріллі. Особливу увагу звернено на необхідність додержання припустимого тиску знарядь і зменшення механічного навантаження на грунт у процесі його обробітку. Обгрунтовано перелік критеріїв, за якими визначено площі і географію орних грунтів з кращим, середнім і гіршим рівнями родючості для вимогливих і маловимогливих культур. Зазначено, що для організації систематичного контролю за станом грунтів необхідний моніторинг, особливо кризового типу на постійних ділянках, відповідно до того чи іншого ризику прояву деградації грунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.6 + П038.3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА800053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шевченко О. В. 
Економічна ефективність грунтоохоронних заходів при використанні земель сільськогосподарського призначення : монографія / О. В. Шевченко, А. Г. Мартин. - Київ : Компринт, 2016. - 331 c. - Бібліогр.: с. 214-253 - укp.

Проаналізовано сучасний стан і тенденції використання земельних ресурсів у сільському господарстві. Встановлено, що деградація грунтів нині є однією з найважливіших виробничо-екологічних проблем, передумовою неможливості досягнення високої еколого-економічної ефективності використання земель у майбутньому. Запропоновано методику визначення суспільних втрат від деградації земель, яка базується на обчисленні частки капіталізованого рентного доходу, що втрачається у разі зниження родючості грунту за різних ступенів деградації земель, а також витрат на відновлення родючості порушених і малопродуктивних земель. Обгрунтовано науково-методичний підхід щодо визначення економічної ефективності грунтоохоронних заходів за сучасних ринкових умов, який базується на одержанні додаткового доходу за рахунок приросту врожаїв сільськогосподарських культур на захищених земельних ділянках. Досліджено теоретичні передумови раціонального сільськогосподарського землекористування та охорони грунтів. Проведено оцінювання еколого-економічних наслідків деградації грунтів як основи визначення ефективності грунтоохоронних заходів. Досліджено сучасний стан і тенденції використання земель як основного засобу виробництва у сільському господарстві України. Вивчено проблеми землеустрою як ключового інструменту впровадження ефективних грунтоохоронних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2 + П038.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА806660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шагута М. 
Сучасний стан земельних ресурсів Волинської області / М. Шагута, Л. Гулай // Наук. вісн. Східноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2014. - № 11. - С. 48-52. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто особливості сільськогосподарського землекористування у Волинській області. Досліджено земельні ресурси, їх екологічний стан та систему заходів у боротьбі з деградацією земель. Запропоновано варіанти теоретичних розроблень із питань охорони та раціонального використання земельних ресурсів, а також комплекс методів підвищення родючості грунтів. Показано екологічні підходи до оцінювання стану земельних ресурсів, їх використання й збереження. Вивчено застосування на практиці заходів раціонального використання земель, що означає не тільки отримання максимальної кількості необхідної сільськогосподарської продукції, а й підтримання родючості грунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ)1 + У9(4УКР-4ВОЛ)320-51 + П038.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шевченко О. В. 
Економічна ефективність грунтоохоронних заходів при використанні земель сільськогосподарського призначення : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / О. В. Шевченко; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2016. - 26 c. - укp.

Проаналізовано сучасний стан і тенденції використання земельних ресурсів у сільському господарстві. Встановлено, що деградація грунтів є однією з найважливіших виробничо-екологічних проблем і передумовою унеможливлення підвищення еколого-економічної ефективності використання земель у майбутньому. Запропоновано методику визначення суспільних втрат від деградації земель, яка базується на обчисленні частки капіталізованого рентного доходу, що втрачається за зниження родючості грунту за різних ступенів деградації та витрат на відновлення родючості порушених і малопродуктивних земель. Обгрунтовано науково-методичний підхід до визначення економічної ефективності грунтоохоронних заходів за сучасних ринкових умов, який базується на одержанні додаткового доходу за рахунок приросту врожаїв сільськогосподарських культур на захищених земельних ділянках.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2 + П038.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Медведєв В. В. 
Сучасні системи землеробства і проблема обробітку грунту / В. В. Медведєв, С. Ю. Булигін, М. Е. Булигіна // Агроекол. журн.. - 2017. - № 2. - С. 127-134. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

З'ясовано, що впровадження нових підходів до обробітку грунтів зумовлює виникнення труднощів фінансового, організаційного та наукового характеру. Обгрунтовано, що нові технології потребують розроблення та вжиття комплексу відповідних заходів із одержання стабільних економічно рентабельних урожаїв, охорони грунтів і відтворення їх родючості. Тобто оцінка землекористування має бути не тільки за рівнем врожайності культур, ай за якістю землі після завершення сільськогосподарського циклу. Наведено приклади застосування в Україні нульових і мінімальних технологій, їх ефективності, що потребує подальших досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: П038.3 + П143

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бухальська Т. 
Оцінка шкоди, заподіяної державі унаслідок незаконного видобування бурштину на території Володимирецького району Рівненської області / Т. Бухальська, Т. Дець // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2018. - Вип. 2. - С. 63-70. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проаналізовано розвиток порушених земель унаслідок несанкціонованого видобування бурштину на території Володимирецького району Рівненської області. Виконано розрахунок збитків, заподіяних державі унаслідок незаконного видобування бурштину та втрат сільськогосподарського виробництва, спричинених погіршенням якості земель на землях сільськогосподарського призначення державної власності на території Каноницької сільської ради Володимирецького району.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР-4РІВ)116 + Д453.8 + П038.3 + П033.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Зуза В. О. 
Ґрунтоохоронна ефективність протиерозійно упорядкованого агроландшафту в умовах Степу Північного Донецького : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.03 / В. О. Зуза; Національна академія аграрних наук України, Національний науковий центр "Інститут ґрунтознавства і агрохімії імені О. Н. Соколовського". - Харків, 2013. - 20 c. - укp.

Вивчено вплив ґрунтоохоронних способів обробітку ґрунту, валів-терас, лісових смуг за контурно-меліоративного облаштування території на агрофізичні властивості ґрунту і формування врожайності сільськогосподарських культур на чорноземі звичайному Північного Степу України. Розглянуто еколого-економічну оптимізацію високопродуктивних екосистем. Установлено, що для отримання високих та стабільних врожаїв в протиерозійно упорядкованому агроландшафті необхідно використовувати безполицеві обробітки та підґрунтове розпушування ґрунту. Встановлено, що лісові смуги та вали-тераси сприяють вологонакопиченню, зменшенню швидкості вітру, накопиченню снігу, що забезпечує підвищення запасів продуктивної вологи у різних зонах міжсмугового простору від 2 до 60 % порівняно з необлаштованою територією. Мінімальні технології захищають поверхню ґрунту від прояву дефляції. За безполицевими обробітками будова чорнозему звичайного змінюється у бік ущільнення орного шару порівняно з оранкою і знаходиться у межах оптимальних параметрів, що не погіршує умов розвитку рослин. Зазначено, що врожайність сільськогосподарських культур на всіх способах обробітку у міжсмуговому просторі була вищою на 33—42 % ніж за межами упорядкованого агроланшафту. Визначено, що безполицеві обробітки ґрунту за енергетичною ефективністю є кращими і дають змогу скоротити фінансові витрати до 40 %, витрати праці на 19—66 %, що зменшує собівартість продукції до 60 % і підвищує рентабельність у 2—4 рази. Безполицеві обробітки ґрунту сприяють ґрунтоутворювальному процесу в протиерозійно упорядкованій системі та створюють відповідні умови для росту і розвитку сільськогосподарських культур за рахунок додаткових запасів продуктивної вологи, наявності рослинних решток та поліпшення агрофізичного стану грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П064 + П038.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського