Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П040.29$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Мерленко І. М. 
Технологія приготування добрив "Біотерм-С" методом біоферментації в умовах Західного Полісся України / І. М. Мерленко // Агроекол. журн.. - 2008. - № 1. - С. 62-66. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено технологію приготування добрив "Біотерм-С" за допомогою методу біоферментації, що дає змогу одержати високоякісні добрива за умов дефіциту традиційних органічних. Технологія передбачає побудову ферментаторів, правильний підбір компонентів за вмістом вологи, азоту і вуглецю та додавання 5 - 6 % зернистих фосфоритів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.29 + Л329

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шикула М. К. 
Грунтоутворювальна і грунтозахисна роль соломи та інших післяжнивних решток в агроценозах / М. К. Шикула, А. Д. Балаєв, О. В. Демиденко // Вісн. аграр. науки. - 2003. - № 4. - С. 27-32. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Встановлено, що солома, стерня та інші післяжнивні рештки в агроценозах - цінне органічне добриво, за допомогою якого можна моделювати природний процес грунтоутворення та відтворення родючості грунтів в агроценозах.

Установлено, что солома, стерня и другие пожнивные остатки в агроценозах - ценное органическое удобрение, с помощью которого можно моделировать естественный процесс почвообразования и воссоздания (обновления) плодородия почв в агроценозах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Малярчук В. 
Дослідження технологічних процесів використання соломи пшениці озимої на добриво в польових сівозмінах Південного Степу / В. Малярчук, М. Стародубцева // Техн.-технол. аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сіл. госп-ва України : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 24. - С. 302-310. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Скорочення поголів'я великої рогатої худоби в Україні призвело до істотного зменшення обсягів виробництва та застосування органічних добрив, зниження урожайності сільськогосподарських культур, погіршення родючості грунтів та їхнього меліоративного стану. Водночас листостеблова маса, яка залишається на полях після збирання сільськогосподарських культур, особливо солома пшениці озимої, в переважній більшості господарств спалюється, порушуючи екологічну рівновагу, та не сприяє надходженню в грунт свіжої органічної речовини для покращення гумусного стану грунтів. Тому питання, пов'язане з використанням на добриво соломи пшениці озимої, є актуальним і потребує експериментального дослідження та вирішення. Мета роботи - дослідження та формування ефективних агротехнологічних рішень і систем технічного оснащення використання на добриво соломи пшениці озимої, обробленої деструкторами бактеріального походження, під час загортання її в грунт знаряддями з різною конструкцією робочих органів. Методи - польовий, візуальний, лабораторний, розрахунково-порівняльний та математично-статистичний методи з використанням загальновизнаних в Україні методик і методичних рекомендацій. Найвищу врожайність соняшника на рівні 1,68 т/га отримано за оранки на глибину 30 - 32 см із застосуванням деструктора "Оракул", що у цьому ж варіанті обробітку грунту без оброблення соломи попередника деструкторами врожайність насіння соняшника була нижчою і склала 1,47 т/га або 12,5 %. Глибокий чизельний обробіток грунту (варіант 2) призвів до зниження урожайності соняшника, де він залежно від деструктора склав 1,31 - 1,48 т/га, а застосування мілкого, поверхневого обробітку та сівби в попередньо необроблений грунт призвело до зниження урожайності в межах 0,65 - 0,71 т/га порівняно з оранкою на 30 - 32 см із застосуванням деструктора. Висновки: в умовах дефіциту вологи Південного Степу України ефективність застосування деструкторів у перший наступний рік після збирання попередника (пшениці озимої) зафіксовано за полицевого обробітку грунту, а за інших способів обробітку грунту ефективність застосування деструктора відсутня.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Дем'янюк О. С. 
Аналіз запасів сапропелю в Україні як альтернативної сировини органічних добрив / О. С. Дем'янюк, В. В. Коніщук, О. Г. Мусич, Л. Ю. Симочко, І. І. Мостов'як // Збалансов. природокористування. - 2022. - № 2. - С. 73-84. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського