Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (8)Книжкові видання та компакт-диски (57)
Пошуковий запит: (<.>U=П063.353$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Іванів О. Я. 
Аналіз меліоративного стану та ефективності роботи дренажу в КСП "Зарічний" АР Крим на передполивний період 1999 року / О. Я. Іванів // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 242-244. - укp.

Наведено дані щодо вивчення рівнів підгрунтових вод на дренованих ділянках у господарстві, їх впливу на меліоративний стан зрошуваних земель, а також подано технічну характеристику дренованих ділянок та ефективності їх експлуатації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Каленюк С. М. 
Вплив рельєфу на ефективність роботи дренажу / С. М. Каленюк // Меліорація і вод. госп-во. - 1999. - Вип. 86. - С. 75-79. - укp.

На підставі багаторічних досліджень ефективності роботи закритого горизонтального дренажу вказано на недостатню увагу з боку проектувальників з фактора гіпсометричного положення зрошувальної території у ході його проектування та будівництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Колесніков В. В. 
Меліоративна ефективність закритого горизонтального дренажу / В. В. Колесніков // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 229-231. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Кожушко Л. Ф. 
Удосконалення дренажних систем / Л. Ф. Кожушко. - Рівне : Вид-во РДТУ, 2001. - 280 c. - Библиогр.: 337 назв. - укp.

На підставі системних досліджень розглянуто сучасний стан розвитку дренажних систем і методологію їх удосконалення. Встановлено, що сучасні дренажно-акумулювальні системи мають поєднувати в єдине ціле багатофункціональні природно-адаптивні складники, розміщені у грунтовому профілі об'ємно (на різних глибинах за різними напрямками), та створені з використанням індустріальних і грунтозахисних технологій. Наведено розроблені методи розрахунку та параметричної оптимізації технічних та технологічних рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н778.712.7 + П063.353.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА610369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Поляков В. Л. 
Механическая суффозия в дренируемом грунте / В. Л. Поляков // Приклад. гідромеханіка. - 2002. - 4, № 4. - С. 60-73. - Библиогр.: 35 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Сидорчук Б. П. 
Математичне моделювання нелінійних процесів фільтрації з урахуванням суфозійних явищ : Автореф. дис... канд. техн. наук : 01.05.02 / Б. П. Сидорчук; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. - Тернопіль, 2000. - 20 c. - укp.

Досліджено питання математичного моделювання взаємовпливу коефіцієнта фільтрації у пористих середовищах. Проведено модифікацію існуючих базових моделей та розроблено методику досліджень процесів фільтрації у деформівних середовищах, розв'язано нові нелінійні задачі з післядією руху води до дрени та із зволожувача у грунт. У рамках моделей, що враховують суфозійно-кольматаційні явища, отримано аналітичні вирази з метою знаходження напорів, їх градієнтів та фільтраційної витрати. Встановлено співвідношення між характеристиками недеформованого середовища та середовища, що деформується залежно від фільтраційного потоку та конструктивних параметрів дренажу. Наведено рекомендації та залежності щодо розрахунку витрати та стоку до дрени з урахуванням фільтраційних деформацій придренного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.327,022 + П063.353.1,022 + Н778.7-022.812

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Каштан С. С. 
Математичне моделювання фільтраційних деформацій в грунтах з урахуванням взаємовпливу характеристик середовища та процесу : Автореф. дис... канд. техн. наук : 01.05.02 / С. С. Каштан; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. - Т., 2004. - 18 c. - укp.

Проведено дослідження фільтраційних деформацій у пористих середовищах - криволінійних чотирикутних складної геометрії областях, обмежених лініями течії та еквіпотенціальними лініями, з урахуванням взаємовпливу характеристик середовища та процесу. На підставі ідеі поетапної параметризації даних характеристик розроблено нові ефективні алгоритми розв'язання відповідних крайових задач на конформні та квазіконформні відображення криволінійних чотирикутників на прямокутники, що описують процеси зворотного впливу градієнтів квазіпотенціалу (більших за їх критичні значення) на фільтраційні характеристики середовища. На основі побудованих розв'язків нелінійних задач, за яких коефіцієнт та компоненти тензора фільтрації залежать від координат її фізичної області, пошукових функцій течії, потенціалу та його градієнта досліджено характер формування збурених зон середовища. Одержано модельні співвідношення між характеристиками недеформованого середовища та середовища, що деформується під впливом гідродинамічної дії фільтраційного потоку. Встановлено, що врахування властивостей пористого середовища та впливу градієнтів потенціалу на процес фільтрації принципово змінює базові положення методики оцінки фільтраційних характеристик грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В195.1,0 + П032.2 в1 + П063.353.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330633 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ткачук М. М. 
Наукові основи створення дренажно-модульних систем в гумідній зоні : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 06.01.02 / М. М. Ткачук; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне, 2005. - 35 c. - укp.

Вивчено існуючі системи та способи регулювання водного режиму грунтів та проаналізовано сучасний стан розвитку гідромеліоративних систем. Здійснено аналітичні дослідження на моделях та за натурних умов. Розроблено більш досконалі способи регулювання водного режиму грунтів дренажно-модульними системами. Розвинуто наукові принципи створення дренажно-модульних і дренажних екранно-модульних систем, теоретично й експериментально обгрунтовано їх параметри, які є атрибутами процесів акумулювання, регулювання, витрат і перерозподілу грунтової води у кореневмісному шарі протягом вегетаційного періоду, що сприяє створенню придатних водних, повітряних умов для сільськогосподарських культур. Розроблено нові методи та способи досліджень на моделях і за натурних умов дренажних і дренажно-екранних модулів. Одержано теоретично-експериментальні дані дії дренажно-модульних систем. Розроблено математичні моделі та методи розрахунків з метою обгрунтування параметрів дренажних і дренажно-екранних модулів, які враховують нові технологічні та технічні рішення й особливості дренажно-модульних систем. Розроблено, а також теоретично, технічно та технологічно обгрунтовано виробничі процеси, що відбуваються під час їх будівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Клімов С. В. 
Обгрунтування параметрів дренажно-екранних модулів осушувальних систем : Автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / С. В. Клімов; Нац.ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне, 2006. - 19 c. - укp.

Розглянуто питання проектування огороджувальної мережі гідромеліоративних систем (ГМС) у зоні надмірного зволоження у вигляді дренажно-екранних модулів (ДЕМ), які складаються з дрени та вкладеного біля неї протифільтраційного екрана (ПФЕ). Розроблено нову методику розрахунку параметрів фільтраційного потоку до ДЕМ з прилеглих до ГМС територій з урахуванням глибини вкладення ПФЕ, відстані від ПФЕ до дрени, положення рівнів грунтових вод (РГВ), гідравлічного навантаження на дрену та впливу водоупору. На підставі результатів математичного моделювання та експериментальних досліджень за лабораторних і польових умов дії ДЕМ підтверджено ефективність їх використання для обмеження взаємного впливу ГМС і прилеглих територій. Створено технологію та механізм для будівництва ДЕМ. Розроблено математичну модель процесу розмотування плівки під час вкладення ПФЕ. З використанням нової моделі виготовлено механізм вкладення ПФЕ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шимель В. В. 
Особливості вуглецевого режиму дренованих мінеральних грунтів Полісся та прийоми його регулювання : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.03 / В. В. Шимель; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського". - Х., 2001. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Герасімов Є. Г. 
Підвищення надійності та вдосконалення закритої зрошувальної мережі з водоповітряними резервуарами : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.20.05 / Є. Г. Герасімов; Рівнен. держ. техн. ун-т. - Рівне, 1999. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено питанням проектування закритих зрошувальних мереж (ЗЗМ) з водоповітряними резервуарами (ВПР). Розроблено нову комбіновану модель перехідних процесів у водогонах з ВПР на базі "жорсткого" гідравлічного удару, яка враховує пружну ємність водогону. На основі математичного моделювання одержано графіки критеріальних залежностей (діаграми) і розроблено графоаналітичний метод оптимізації параметрів ВПР. Математичне моделювання та експериментальні дослідження поодинокої та групової роботи ВПР довели ефективність використання ВПР з диференційним гідравлічним опором вузла приєднання його до водогону. Розроблено методику оптимізації параметрів ВПР за умов їх групової роботи на ЗЗМ за мінімумом приведених затрат відповідно до показника надійності водогону, а також пристрої для поповнення ВПР повітрям. Наведено методику графоаналітичного визначення параметрів ВПР та програму розрахунку на ЕОМ перехідних процесів у водогонах з ВПР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н778.711-022.84 + П063.353,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Хлапук М. М. 
Теоретичні основи фільтрації в середовищах, що деформуються, та їх застосування в області дренажу : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.23.16 / М. М. Хлапук; Рівнен. держ. техн. ун-т. - Рівне, 1999. - 34 c. - укp.

Дисертацію присвячено питанням теоретичного опису сумісного процесу фільтрації у зернистому середовищі та суфозійних явищ, які виникають під дією сил з боку фільтраційного потоку. Розроблено математичну модель, яка описує фільтрацію в усьому грунтовому масиві і деформації (суфозію, кольматаж) у зоні дії градієнтів напору, вищих за критичні, на основі якої поставлено крайові задачі нелінійної фільтрації. Отримано аналітичні розв'язки задач фільтрації під час стабілізації суфозійних процесів, які можна безпосередньо використати у вирішенні актуальних практичних проблем. Лабораторними дослідженнями деформаційних процесів у грунті навколо дренажних конструкцій та зволожувачів визначено адекватність теоретичних розв'язків дослідним даним. Запропоновано залежності для фільтраційного розрахунку дренажних конструкцій із урахуванням механічної суфозії та кольматажу, які виникають у грунті придренної зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1в641.0,022 + Н778.712.7-022.812

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Дмитрієв Д. А. 
Фільтраційні процеси в навколодренній зоні в незв'язних грунтах : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.16 / Д. А. Дмитрієв; Рівнен. держ. техн. ун-т. - Рівне, 2001. - 17 c. - укp.

Здійснено експериментальні та теоретичні дослідження деформаційних процесів у несуфозійних і суфозійних незв'язних грунтах у навколодренній зоні під час роботи дренажної системи у режимі осушення, підгрунтового зволоження та циклічному режимі. Експериментально підтверджено, що деформації грунтів негативно впливають на фільтраційні процеси у навколодренній зоні. Запропоновано практичні рекомендації щодо розрахунку й експлуатації осушувально-зволожувальних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Іващенко А. П. 
Фільтраційні процеси навколо дрен і зволожувачів і їх вплив на водоприймальну здатність конструкцій : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.16 / А. П. Іващенко; Рівн. держ. техн. ун-т. - Рівне, 1999. - 17 c. - укp. - рус.

На основі виконаних теоретичних та експериментальних досліджень встановлений характер зміни коефіцієнта фільтрації в несуфозійному та суфозійному середовищах в навколодренній зоні при роботі дренажних конструкцій в гідравлічних режимах осушення і зволоження. На основі цього обгрунтовані моделі деформаційних процесів, які відбуваються при фільтрації в навколодренній області при роботі дренажних систем в режимах осушення і зволоження в несуфозійному та суфозійному грунтах, отримані залежності для визначення гідравлічних напорів в області фільтрації та питомих витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н778.712.7-02 + П063.353.12,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Крученюк В. Д. 
Інтенсифікація роботи дренажних свердловин з ерліфтною системою водовідбору для захисту населених пунктів від підтоплення (на прикладі Кам'янка-Дніпровської протифільтраційної завіси) : Автореф. дис... канд. техн. наук / В. Д. Крученюк; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. - К., 2006. - 16 c. - укp.

Обгрунтовано рішення актуального науково-технічного завдання захисту від підтоплення територій населених пунктів і земельних угідь грунтовими водами зі штучних водосховищ. На прикладі роботи Кам'янка-Дніпровської протифільтраційної завіси з ерліфтною системою водовідбору виконано ретроспективний аналіз фактичного технічного стану гідротехнічних споруд, а також гідрогеологічного стану території захисту, досліджено гідрохімічний склад грунтових вод. Розроблено вимоги до конструкції фільтрів високодебітних дренажних свердловин, з урахуванням яких запропоновано та впроваджено їх удосконалений варіант. Здійснено практичну реалізацію технічних розробок на дренажних свердловинах існуючих протифільтраційних завіс на Каховському водосховищі та підтверджено їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бадинський Л. О. 
Оцінка дії дренажних систем при зміні їхнього технічного стану (на прикладі Західного Полісся України) : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 06.01.02 / Л. О. Бадинський; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне, 2011. - 20 c. - укp.

Одержано кількісні характеристики залежності водного та температурного режимів грунту від погіршення ступеня дренування. На підставі експериментальних і теоретичних досліджень доведено, що застосування даної методики в проектах реконструкції й експлутації ділянок дренажу на діючих осушувальних системах за сучасних умов, особливо за наявності великої кількості малих землевласників, забезпечить оцінювання дії дренажних систем, їх раціонального використання й економічної ефективності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Волк П. П. 
Удосконалення методу оптимізації параметрів сільськогосподарського дренажу за економічними та екологічними вимогами : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 06.01.02 / П. П. Волк; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне, 2013. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано нове вирішення актуального науково-прикладного завдання, що полягає в удосконаленні методу оптимізації параметрів сільськогосподарського дренажу за економічними та екологічними вимогами. Проведено комплекс досліджень та розроблено принципи побудови та реалізації комплексної моделі оптимізації параметрів дренажу за мінімізацією наведених витрат з урахуванням погодно-кліматичного ризику, а також відповідною екологічною складовою умовою як обмеженням щодо відповідності значень модуля дренажного стоку в межах системи його екологічно допустимому значенню. Наголошено, що реалізація комплексу відповідних оптимізаційних та прогнозно-імітаційних моделей за змінними природно-агро-меліоративними умовами реального об’єкта надає змогу визначати економічно доцільні й екологічно прийнятні проектні рішення щодо конструкції та параметрів дренажу, оцінити технологічну та екологічну ефективність його роботи у межах проектного терміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Малюга В. В. 
Захист сільських територій від підтоплення в лісостеповій зоні : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 06.01.02 / В. В. Малюга; НААН України, Ін-т вод. проблем і меліорації. - Київ, 2014. - 21 c. - укp.

Уперше науково обгрунтовано необхідність і запропоновано принцип підвищення дренуючої здатності дренажу шляхом удосконалення його конструкції на основі збільшення зони активного дренування з глибини закладання наявних дрен до необхідної технологічно, економічно й екологічно обгрунтованої глибини за рахунок улаштування додаткових дрен, що забезпечує ефективний захист від підтоплення територій за заданих умов. Встановлено наявні та необхідні параметри технологічної ефективності дренажної системи (площ та тривалості підтоплення, режиму РГВ, модулів дренажного стоку та кривих депресії), за якими обгрунтовано необхідний ступінь підвищення інтенсивності роботи дренажу для забезпечення захисту забудованих територій за умов трансформованих меліорованих угідь. З'ясовано залежності між основними чинниками підтоплення та параметрами дренування щодо атмосферних опадів, глибини залягання РГВ та модулів дренажного стоку, які дозволяють пояснити параметри удосконаленої конструкції дренажної системи з використанням загальноприйнятих методів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Ткаченко С. Й. 
Математичне моделювання двофазних течій у дренажних системах / С. Й. Ткаченко, Н. Д. Степанова // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2005. - № 6. - С. 175-179. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто параметри, що впливають на рух двофазних потоків у трубопроводах. Розроблено математичну модель дренажної системи, яку побудовано на базі рівнянь збереження енергії і суцільності потоку з урахуванням геометричних особливостей системи, структури двофазного потоку, ковзання фаз, стисливості потоку та дисипації енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1с21

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Поляков В. Л. 
Математическое моделирование водообмена между насыщенной и ненасыщенной зонами дренируемого грунта / В. Л. Поляков, Ю. И. Калугин // Доп. НАН України. - 2016. - № 6. - С. 38-46. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Получено численное решение одномерной задачи совместных фильтрации и влагопереноса в однородном грунте при постоянной скорости перемещения уровня грунтовых вод (УГВ). Применительно к классу песчаных грунтов международной классификации FAO выполнено множество численных расчетов интенсивности водообмена между насыщенной и ненасыщенной зонами. На их основе предложены для характеристик водообмена аппроксимационные выражения, раздельно учитывающие влияние на водообмен положения и скорости УГВ. Выполнена оценка значимости динамики УГВ для указанных характеристик.


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського