Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (15)Книжкові видання та компакт-диски (142)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>U=П127$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 292
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Ткачук К. С. 
Азотний обмін і адаптація рослин до умов живлення / К. С. Ткачук, Т. З. Богдан; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. - К. : Аверс, 2000. - 200 c. - Бібліогр.: 167 назв. - укp.

Наведено результати польових, вегетаційних і лабораторних досліджень поглинання та засвоєння азоту зерновими й овочевими рослинами в процесі адаптації до умов живлення. Показано специфічність реакції рослин під час дії дефіциту та надлишку основних елементів живлення. Проаналізовано процес надходження азоту до клітинних компартментів та його кругообіг у системі середовище - рослина, а також ефективність використання азоту. Висвітлено питання впливу малодослідженого мікроелемента літію на азотний обмін рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.31 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Курьята В. Г. 
Воздействие ретардантов на ассимиляционный аппарат, морфогенез и рост растений / В. Г. Курьята, Б. И. Гуляев // Физиология и биохимия культур. растений. - 1998. - 31, № 1. - С. 3-12. - Библиогр.: 101 назв. - рус.

На підставі власних і літературних даних розглядаються фізіологічні механізми дії ретардантів на процеси фотосинтезу, морфогенезу та росту рослин як донорно-акцепторної системи (системи "source - sink"). Під впливом ретардантів відбувається зменшення площі листків при збільшенні їх питомої маси та підвищення в рослинах вмісту як неструктурних, так і структурних вуглеводів у вигляді полісахаридів, які виконують буферну роль між процесами фотосинтезу і росту. Спостерігаються також зміни в структурі хлоропластів, однак дані про дію ретардантів на інтенсивність фотосинтезу суперечливі. Показано, що дія ретардантів на морфогенез реалізується переважно через інгібування синтезу гіберелінів та підсилення синтезу абсцизової кислоти в рослинах.


Ключ. слова: ретарданты, фитогормоны, система "source - sink", фотосинтез, морфогенез, листовой аппарат
Індекс рубрикатора НБУВ: П127.253.7в

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Воропін П. І. 
Ефективність локального внесення рідких мінеральних добрив удобрювачами-підживлювачами під сільськогосподарські культури / П. І. Воропін, М. І. Хейло, І. А. Мізін, В. О. Воропіна // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 5. - С. 12-14. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу доз і способів внесення рідких мінеральних і комплексних добрив під сільськогосподарські культури удобрювачами-підживлювачами УП-2,1 та УП-4,2, розроблених у Полтавському державному сільськогосподарському інституті. Встановлено, що найефективнішим способом їх внесення є підгрунтовий локально-стрічковий. Використання удобрювачів-підживлювачів УП-2,1 та УП-4,2 за умов виробництва довело їх високу ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.3 + П127.316

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Методи аналізів грунтів і рослин : Метод. посіб. Кн. 1 / ред.: С. Ю. Булагін; УААН. Наук.-метод. центр з пробл. грунтознавства, агрохімії і охорони грунтів. - Х., 1999. - 157 c. - укp.

Узагальнено і систематизовано атестовані і тимчасово допущені лабораторні методи дослідження грунтів і рослин, що найбільшою мірою відповідають сучасному рівню грунтово-агрохімічних досліджень. Включено прописи методів аналізу, які мають широке застосування у науковій, виробничій сферах та учбовому процесі, серед яких - метод визначення вмісту загального азоту і фосфору в грунтах, ступеня рухомості фосфору, обмінних катіонів у грунті, атомно-абсорбційні методи визначення важких металів у біологічних об'єктах, визначення в рослинному матеріалі плівчастості, зольності, олійності, цукру, кількості та якості клейковини у пшениці тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03 в7 я82 + П127.2 в7 я82

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Григорюк И. А. 
Методы исследования и способы оценки устойчивости растений к засухе и высокой температуре : Метод. пособие / И. А. Григорюк, В. И. Ткачев, С. В. Савинский, Н. Н. Мусиенко, Н. И. Петренко; НАН Украины. Ин-т физиологии растений и генетики. - К. : Знання, 1999. - 89 c. - рус.

Розроблені методи визначення вмісту вільних аденозинфосфатів, фітогормонів і вітаміну E в рослинних тканинах. Удосконалені методи вимірювання інтенсивності обміну і транспорту води, міченої дейтерієм і тритієм, біоелектричного і водного потенціалів, водного дефіциту та інших параметрів, які формують системи стійкості рослин до водного і високотемпературного стресів. Описано застосування теорії розпізнавання образів для математичної обробки спектрів відбиття і оцінки фітогормонального балансу листків рослин. Викладено нові способи оцінки посухо- та жаростійкості рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.592 в7 я82 + П127.594 в7 я82

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588243 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Колісник А. В. 
Особливості живлення рослин окисненою та відновленою формами азоту / А. В. Колісник, І. М. Сметанська, С. А. Шумік, М. М. Мусієнко // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 1. - С. 3-11. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Проаналізовано відомості про поглинання рослинами окисненої та відновленої форм азоту, їх вплив на фотосинтез, вміст фітогормонів та стійкість до несприятливих температур.


Ключ. слова: нітрати, амоній
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.11 + П127.316

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Колупаєв Ю. Є. 
Реакція проростків озимої пшениці і сім'ядолей огірка на циклогексимід та іони калію за умов жорсткого високотемпературного стресу / Ю. Є. Колупаєв // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 1. - С. 41-46. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Вивчено вплив циклогексиміду (ЦГ) на рівень виживання інтактних проростків пшениці та ізольованих сім'ядолей огірка після жорсткого високотемпературного стресу. ЦГ у концентраціях 5-10 мг/л збільшував кількість проростків пшениці, що вижили, але гальмував процес теплового загартування проростків. У дослідах з ізольованими сім'ядолями огірків ЦГ у концентрації 1 мг/л також чинив захисний ефект. Передінкубація сім'ядолей на розчині KCl (20-50 ммоль/л) призводила до посилення теплового пошкодження, яке ЦГ частково знімав.


Ключ. слова: пшениця, огірок, сім'ядолі, високотемпературний стрес, циклогексимід, калій
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1 + П127.594

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пономаренко С. П. 
Регуляторы роста растений на основе N-оксидов производных пиридина (физико-химические свойства и биологическая активность) / С. П. Пономаренко. - К. : Техніка, 1999. - 270 c. - Библиогр.: 562 назв. - рус.

Проанализированы физико-химические свойства и особенности биологической активности пиридина и его производных (динамические и полупроводниковые свойства, особенности электронного строения, протоноакцепторная способность). Представлены результаты экспериментальных и теоретических поисков регуляторов роста растений (РРР) в ряду N-окисленных пиридиновых соединений, а также большой фактический материал, характеризующий избирательность действия РРР на растительные и животные организмы. Рассмотрено влияние на активность N-окисленных пиридиновых оснований различных внешних факторов, комплексообразования с протонодонорами и кислотами Льюиса. Описаны результаты многочисленных испытаний соединений на разных сельскохозяйственных культурах в лабораторных и полевых условиях. Особое внимание уделено вопросам токсического действия N-окисленных производных пиридина на организмы животных и растений.


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.253.78,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Цыбулько В. С. 
Связь озимости и яровизации растений с питанием, накоплением фитогормонов и активностью ферментов / В. С. Цыбулько // Физиология и биохимия культур. растений. - 1999. - 31, № 6. - С. 423-429. - Библиогр.: 40 назв. - рус.

Узагальнено літературні дані та результати власних досліджень щодо вивчення метаболічної природи озимості, які показали, що ярі та озимі яровизовані рослини відрізняються від озимих неяровизованих весняної сівби більшою інтенсивністю нагромадження, перетворення та переміщення продуктів асиміляції, нагромадження фітогормонів і підвищеною активністю ферментів. Це обумовлює підсилення постачання їх точок росту асимілятами, і отже, прискорення формування генеративних органів.


Ключ. слова: яровые и озимые растения, яровизация, ассимиляты, точки роста
Індекс рубрикатора НБУВ: П127.512

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Філон І. І. 
Фізіологія рослин (агроекологічний аспект) : Навч. посіб. / І. І. Філон; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х., 1998. - 60 c. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Наведено сучасні відомості про агроекологічні аспекти мінерального живлення рослин. Розглянуті особливості живлення рослин азотом, фосфором і калієм та екологічне значення азотно-фосфорно-калійних добрив. Висвітлено вплив макро- (кальцію, магнію, сірки, заліза) та мікроелементів, а також важких металів, інших токсичних елементів та радіонуклідів на мінеральне живлення рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.316 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Федосеенко Д. В. 
Устойчивость к холоду кукурузы, сои и амаранта, вызванная обработкой семян и растений абсцизовой кислотой и Z-(alpha-амино-beta-метоксикарбонил) акриловой кислоты калиевой солью (фумараном) / Д. В. Федосеенко, Н. Я. Шевников, А. В. Просяник // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1998. - № 1. - С. 18-21. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Исследовано сравнительное влияние Z-(alpha-амино-beta-метоксикарбонил) акриловой кислоты калиевой соли (фумарана) и абсцизовой кислоты (АБК) на холодостойкость амаранта, кукурузы и сои. Оба соединения повышают холодоустойчивость растений. На кукурузе фумаран превосходит АБК. Механизмы действия различны, так как фумаран проявляет одновременно стимулирующее действие, АБК, наоборот, тормозит рост.


Ключ. слова: холодостойкость, холодопротекция, абсцизовая кислота, дегидроаминокислоты, Z-(Ealpha>-амино-Ebeta>-метоксикарбонил) акриловая кислота, фумаран, амарант, кукуруза, соя
Індекс рубрикатора НБУВ: П127.593

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ситнік І. Д. 
Використання біопрепарату "Фурор" при вирощуванні сільськогосподарських культур / І. Д. Ситнік, Т. І. Шишова; Нац. аграр. ун-т, НВП "Біоком Плюс", ТОВ "Дагарт". - К. : Знання України, 2005. - 16 c. - укp.

Наведено результати досліджень з використання біологічного препарату комплексної дії "Фурор" на посівах сільськогосподарських культур. Описано основні властивості препарату, визначено типи впливу на грунт і рослину. Наведено традиційну та раціональну технології вирощування сортів ярого та озимого ріпаку з використанням даного препарату.

Приведены результаты исследований по использованию биологического препарата комплексного действия "Фурор" на посевах сельскохозяйственных культур. Описаны основные свойства препарата, определены типы влияния на почву и растения. Приведены традиционная и рациональная технологии выращивания сортов ярового и озимого рапса с использованием данного препарата.


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.253.78

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р104950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Використання селену в рослинництві та тваринництві (аналітичний огляд) / ред.: І. І. Ібатуллін, В. А. Вешицький, В. В. Отченашко; Нац. аграр. ун-т, Наук.-інж. центр "АКСО" НАН України. - К. : Фенікс, 2004. - 207 c. - Бібліогр.: 220 назв. - укp.

Висвітлено біологічну роль селену, сучасні наукові аспекти його циркуляції у довкіллі. Розглянуто питання застосування селеновмісних сполук у рослинництві, тваринництві та продуктах харчування. Проаналізовано особливості коригування дефіциту селену у грунтах, рослинах, організмі людини і тварин.

Освещены биологическая роль селена, современные научные аспекты его циркуляции в окружающей среде. Рассмотрены вопросы применения селеносодержащих соединений в растениеводстве, животноводстве и продуктах питания. Проанализированы особенности корректирования дефицита селена в почвах, растениях, организме человека и животных.


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.253.6 + П545.123.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Коваленко О. И. 
Некоторые особенности воздействия электромагнитного излучения СВЧ и КВЧ диапазонов на семена растений и микроорганизмы / О. И. Коваленко, Ф. В. Кивва, С. В. Калиниченко, Л. А. Сукач // Радиофизика и электроника. - 2005. - 10, № 1. - С. 154-163. - Библиогр.: 26 назв. - рус.


Ключ. слова: электромагнитное поле, биообъект, семена растений, микроорганизмы, воздействие, стимуляция, угнетение
Індекс рубрикатора НБУВ: П127.122 + Е40*716-633.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69398 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Царенко О. М. 
Використання м'якоіонізаційної мас-спектрометрії в аналітичній біохімії сільськогосподарського спрямування / О. М. Царенко, В. Д. Чіванов, В. І. Єрьоменко, О. Г. Бордунова, Л. Ф. Суходуб. - Суми : Козац. вал, 2001. - 202 c. - Бібліогр.: с. 169-174. - укp.

Розглянуто сучасні мас-спектрометричні методи дослідження рослинних і тваринних об'єктів і грунтів. Наведено методики використання м'якоіонізаційної мас-спектрометрії в аналітичній біохімії сільськогосподарського спрямування. Подано приклади використання зазначеного виду мас-спектрометрії в різних галузях рослинництва, тваринництва, грунтознавства, хімії пестицидів, птахівництва. Проаналізовано вплив на вторинний обмін рослин картоплі техногенних ксенобіотиків, погодно-кліматичних умов, типів грунтів, ступеня забруднення радіонуклідами. Запропоновано методику експресного розділення стероїдних глікозидів рослинних екстрактів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.125 + П127.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА618431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Коць С. Я. 
Фізіолого-біохімічні особливості живлення рослин біологічним азотом / С. Я. Коць, С. М. Маліченко, О. Д. Кругова, Н. М. Мандровська, О. В. Кириченко; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. - К. : Логос, 2001. - 271 c. - Бібліогр.: 652 назв. - укp.

Висвітлено результати багаторічних досліджень науковців інституту фізіології рослин і генетики Національної академії наук України та сучасні уявлення з проблеми біологічної фіксації азоту атмосфери симбіотичними системами бобових рослин і бульбочкових бактерій на різних етапах формування симбіозу. Розкрито специфічність рецепторної взаємодії лектинів люпину та сої з полісахаридами ризобій. Досліджено особливості азотного живлення бобових, а також зв'язок процесів фотосинтезу та дихання з азотфіксувальною активністю. Особливу увагу приділено розробці заходів щодо поліпшення ефективності симбіозу бобових рослин і бульбочкових бактерій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.316.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА611867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Григорюк И. А. 
Современные методы исследования и оценки засухо- и жароустойчивости растений : Метод. пособие / И. А. Григорюк, В. И. Ткачев, С. В. Савинский, Н. Н. Мусиенко; НАН Украины. Ин-т физиологии растений и генетики, Киев. нац. ун-т им. Т.Шевченко. - К. : Наук. світ, 2003. - 139 c. - рус.

Описаны методы определения содержимого свободных аденозинфосфатов, фитогормонов и витамина Е в растительных тканях. Усовершенствованы методы измерения интенсивности обмена и транспорта воды, меченной дейтерием и тритием, а также биоэлектрического и водного потенциалов, хлорофилла. Проанализированы структуры полярных липидов и мембран хлоропластов и других параметров, которые формируют системы стойкости растений к водному и высокотемпературному стрессам. Изложены новые способы оценки засухо- и жароустойчивости озимой пшеницы, картофеля и других культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-652.336-601.1 я7 + П127.592 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА646494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Кучеренко В. П. 
Фермент пероксидаза і зимостійкість рослин : Моногр. / В. П. Кучеренко, А. В. Капустян; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ботан. сад ім. О.В.Фоміна. - К. : Фітосоціоцентр, 2004. - 114 c. - Бібліогр.: с. 99-114. - укp.

Розглянуто сучасні методи діагностики холодо-, морозо- та зимостійкості рослин. Розроблено експериментальний спосіб прогнозування зимостійкості рослин за показниками активності пероксидази. Встановлено вплив загартування та низькотемпературного стресу на процеси ізопероксидази озимих зернових. Досліджено експресію генів пероксидази за умов низькотемпературного стресу. Виявлено, що адаптація рослин відбувається за рахунок фенотипічних механізмів - зростання рівня експресії генів пероксидази.

Рассмотрены современные методы диагностики холодо-, морозо- и зимостойкости растений. Разработан экспериментальный способ прогнозирования зимостойкости растений по показателям активности пероксидазы. Установлено влияние факторов закаливания и низкотемпературного стресса на процессы изопероксидазы озимых зерновых. Исследована экспрессия генов пероксидазы в условиях низкотемпературного стресса. Установлено, что адаптация растений происходит за счет фенотипических механизмов - возрастания уровня экспрессии генов пероксидазы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-652.336-601.2 + П127.593

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА653002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Їжик М. К. 
Лабораторний практикум з фізіології рослин. Ч. 2 / М. К. Їжик, М. І. Кулик, Г. М. Лясковський, Ю. М. Поташов, І. І. Філон; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - 4-е вид., переробл. і доповн. - Х., 2005. - 126 c. - укp.

Викладено питання фізіології та біохімії рослин, зокрема, мінерального живлення, дихання, водного обміну, росту та розвитку, стійкості рослин до несприятливих умов зовнішнього середовища. Описано їх фізіологічні властивості та біохімічні процеси, наведено перелік матеріалів, реактивів, обладнання для виконання лабораторних робіт з даних питань.

Изложены вопросы физиологии и биохимии растений, в частности, минерального питания, дыхания, водного обмена, роста и развития, устойчивости растений к неблагоприятным условиям внешней среды. Описаны их физиологические свойства, биохимические процессы, приведен перечень материалов, реактивов оборудования для выполнения лабораторных работ по данным вопросам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*73 я73-5 + П127 я73-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: В349228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Коваленко О. И. 
Особенности прямого и опосредованного воздействия электромагнитных полей низкой интенсивности на семена растений и микроорганизмы / О. И. Коваленко, Ф. В. Кивва, С. В. Калиниченко, А. Л. Коворотный // Радиофизика и электроника. - 2007. - 12, № 1. - С. 273-282. - Библиогр.: 15 назв. - рус.


Ключ. слова: электромагнитное поле, биообъект, семена растений, микроорганизмы, непосредственное и опосредованное воздействия, вода и водосодержащие растворы
Індекс рубрикатора НБУВ: П127.122 + Е50*716-633

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69398 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського