Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=П131.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Лісовий М. П. 
Трансгенна селекція у створенні стійких сортів / М. П. Лісовий, Г. М. Лісова // Вісн. аграр. науки. - 2008. - № 2. - С. 51-53. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проаналізовано сучасний стан розвитку досліджень у галузі трансгенної селекції та методів створення генетично модифікованих рослин. Визначено найбільш ефективні та доцільні способи перенесення генів від донора до реципієнта.

Проанализировано современное состояние развития исследований в области трансгенной селекции и методов создания генетически модифицированных растений. Определены наиболее эффективные и целесообразные способы переноса генов от донора к реципиенту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П131.3 + Е50*440.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Стадник А. П. 
Деконтамінація та первинне культивування експлантів Agapanthus sp. / А. П. Стадник, В. В. Мацкевич, Л. М. Філіпова, Т. В. Пасічник // Агроекол. журн.. - 2015. - № 2. - С. 106-111. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Випробувано різні схеми застосування стерилізаційних агентів системної дії (антибіотики, фунгіциди) у комплексі з гіпохлоритом натрію та різні види експлантів. Встановлено вплив походження первинних експлантів на утворення рослин-регенерантів. Виявлено високу ефективність застосування як додаткової деконтамінації препаратів Превікур Енерджі 840 SL та Максим Форте 050 FS за усіма досліджуваними показниками: часткою виживання експлантів, показником деконтамінації, виходом регенерантів з експлантів. Обгрунтовано доцільність використання рослин-донорів експлантів віком 90 днів для клонального мікророзмноження агапантусу сортів Шарлота, Чорна магія.


Індекс рубрикатора НБУВ: П131.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мікроклональне розмноження окремих видів рослин (протоколи технологій) : наук.-практ. посіб. / уклад.: В. В. Мацкевич, А. А. Подгаєцький, Л. М. Філіпова; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2019. - 82, [1] c. - Бібліогр.: с. [83] - укp.

Зазначено, що перші методи мікроклонального розмноження (МКР) розроблено понад століття тому, сьогодні МКР комерціалізоване для багатьох культур. Підкреслено, що часто розробка технологічного протоколу потребує тривалого часу, а сучасний ритм економіки вимагає швидкого реагування лабораторій in vitro на попит ринку. Тому актуальними є готові протоколи розмноження конкретних культур, це дозволяє підприємцям-виробникам уникнути витрат коштів і часу на дослідження. Представлено протоколи технологій культивування in vitro поширених декоративних, лісових і сільськогосподарських рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П131.3 я73-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА835757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мацкевич В. В. 
Мікроклональне розмноження видів рослин in vitro та їх постасептична адаптація : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.05 / В. В. Мацкевич; Сумський національний аграрний університет. - Суми, 2020. - 56 c. - укp.

Наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення проблеми використання мікроклонального розмноження видів рослин in vitro для звільнення від різного виду інфекції: бактеріальної, грибної та вірусної, збереження рослин у стані ювенілізації з урахуванням специфічного прояву їх біологічних осбливостей та постасептичної адаптації. Доведено можливість нівелювання апікального домінування за використання цитокінінів: БАП (0,5 мг/л) на фоні ІМК (0,25 мг/л). Визначено, що фітотоксичність БАП можна знизити використовуючи гібереліни. Розроблено заходи для мінімізації гіпергідратації пробіркових рослин. Виявлено вплив цитокінів на бульбоутворення картоплі in vitro. Зазначено, що культивування картоплі на середовищі з картопляним крохмалем або екстрактом бульб, замість сахарози й агару, позитивно вплинуло на розвиток кореневої системи, столонів, зменшило період від живцювання до бульбоутворення, а у картоплі, ожини кращий ріст і розвиток рослин in vitro спостерігався після заміни халатної форми заліза в середовищі Мурасіге і Скуга на добриво Ferrileme 4.8 Orto-Orto. Доведено позитивний вплив на ризогенез хости in vitro збільшення фотоперіоду з 8 до 16 годин на добу, а також заміна ІОК (1–5 мг/л) на ІМК (1–5 мг/л). Не виявлено істотної різниці в прояві показників коренеутворення у сорту хости Патріот після заміни активованого вугілля (1,5 г/л) на деревне (2,5 г/л). Виявлено, що для приживлення живців під час постасептичної адаптації регенерантів сорту картоплі Подолянка кращими субстратами були гідрогелі та перліт.


Індекс рубрикатора НБУВ: П131.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446859 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського