Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (29)
Пошуковий запит: (<.>U=П138$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Панченко В. Р. 
Державний насіннєвий контроль Київщини / В. Р. Панченко, В. М. Маласай, О. В. Покотило, І. І. Московко, В. С. Біла; Київ. обл. насін. інспек. - К., 2001. - 56 c. - укp.

З урахуванням рішень Закону України "Про насіння" висвітлено історію створення та становлення державного контролю якості насіння на Київщині, визначено його мету та завдання. Проаналізовано методи контролю насіння: відбір середніх проб, визначення чистоти, відходу, схожості, життєздатності, травмованості та вологості. Наведено рекомендації щодо організації контролю за вирощуванням, очищенням, сортуванням і зберіганням сортового насіннєвого матеріалу. Описано сучасну систему насінництва в області.


Індекс рубрикатора НБУВ: П138с1

Шифр НБУВ: ВА617466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гаврилюк М. М. 
Насінництво і насіннєзнавство зернових культур / М. М. Гаврилюк, М. А. Литвиненко, М. О. Кіндрук, О. І. Рижеєва, М. М. Макрушин; ред.: М. О. Кіндрук; УААН. Селекц.-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивч. - К. : Аграр. наука, 2003. - 238 c. - (Сер. "Практ. насінництво і сучас. насіннєзнавство"). - Бібліогр.: 176 назв. - укp.

Висвітлено історію розвитку та сучасний стан насінництва зернових культур в Україні, його біологічні та екологічні засади. Розглянуто особливості застосування агротехніки в насінництві, післязбиральної та допосівної обробки посівного матеріалу, зберігання геноресурсів, стандартизації, сертифікації насіння. Викладено організаційно-методичні засади елітного та репродуктивного насінництва.

Освещены история развития и современное состояние семеноводства зерновых культур в Украине, его биологические и экологические принципы. Рассмотрены особенности применения агротехники в семеноводстве, послеуборочной и допосевной обработки посевного материала, сохранения геноресурсов, стандартизации, сертификации семян. Изложены организационно-методические принципы элитного и репродуктивного семеноводства.


Індекс рубрикатора НБУВ: П137 + П138

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА639086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шемавньов В. І. 
Насінництво польових культур : Навч. посіб. для студ. аграр. вузів ІІ - IV рівнів акредитації / В. І. Шемавньов, Н. І. Ковалевська, В. В. Мороз; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. - Д., 2004. - 232 c. - Бібліогр.: с. 220-221. - укp.

Розглянуто насінництво польових культур як науку та галузь сільськогосподарського виробництва. Висвітлено історію розвитку насінництва в Україні, проаналізовано його сучасну структуру з використанням законодавчих і нормативних актів з даного питання. Описано організацію та методику первинного насінництва, а також особливості сортового та насіннєвого контролю у даній галузі. Охарактеризовано насінництво зернових, зернобобових культур, кукурудзи, соняшнику, багаторічних трав.

Рассмотрено семеноводство полевых культур как наука и отрасль сельскохозяйственного производства. Освещена история развития семеноводства в Украине, проанализирована его современная структура с учетом законодательных и нормативных актов. Описаны организация и методика первичного семеноводства, а также особенности сортового и семенного контроля в данной отрасли. Охарактеризовано семеноводство зерновых, зернобобовых культур, кукурузы, подсолнечника, многолетних трав.


Індекс рубрикатора НБУВ: П137 я73 + П138 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА647154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Насіннєвий контроль на Житомирщині / уклад.: Ю. В. Пастовенський; Укр. держ. насінн. інспек. Житомир. облдерж. насінн. інспек. - Житомир : Полісся, 2007. - 95 c. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто питання про створення насіннєвого контролю на Житомирщині в історичному аспекті, проаналізовано особливості розвитку та етапи реформування, а також основні напрямки діяльності насіннєвих інспекцій області у сучасний період.

Рассмотрен вопрос о создании семенного контроля в Житомирской области в историческом аспекте, проанализированы особенности развития и этапы реформирования, а также основные направления деятельности семенных инспекций области в современный период.


Індекс рубрикатора НБУВ: П138с1

Шифр НБУВ: ВА689236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Куцевол О. М. 
Радіочастотні методи та засоби контролю вологості зерна : Автореф. дис... канд. техн. наук / О. М. Куцевол; Вінниц. нац. техн. ун-т. - Вінниця, 2007. - 18 c. - укp.

Розроблено ефективні методи та засоби контролю вологості зерна як капілярно-пористого матеріалу з нестабільними діелектричними втаратами та пористістю. Запропоновано нові інформативні параметри об'єкта контролю, визначено дійсну ємність матеріалу та коефіцієнт відносного приросту уявної складової ємнісного струму первинного перетворювача вологості. Розроблено нові методи контролю та захисту від нестабільних діелектричних втрат і пористості. Створено математичну модель об'єкта контролю вологості, алгоритми функціонування та структуру засобів контролю вологості зерна на базі мікроконтролера. Експериментально перевірено функціонування засобу контролю вологості слабкозволоженого зерна та його метрологічні характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П138.33 с1

Шифр НБУВ: РА352546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лінник Ю. О. 
Витривалість насіння зразків генофонду сільськогосподарських культур до зберігання : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / Ю. О. Лінник; Ін-т рослинництва ім. В.Я. Юр'єва НААН України. - Х., 2011. - 20 c. - укp.

Розкрито закономірності витривалості насіння зразків ячменю, гороху, проса, соняшнику, ліній і гібридів кукурудзи до чинників зберігання, змодельованих за допомогою методики "прискореного старіння" та проморожування, а також можливості підвищення життєздатності насіння, що має знижений її рівень. Визначено зв'язок між видовою та сортовою належністю зразків генофонду означених культур, умовами року репродукування та характером реакції насіння цих зразків на різні умови зберігання. Встановлено, що під впливом проморожування за температури - 20 ℃ насіння більшості з вивчених зразків підвищує показники життєздатності, зменшує частку нетипових приростків, а також зменшується розвиток хвороб на насінні у порівнянні з вихідними показниками. Встановлено взаємозв'язок між енергією проростання та схожістю й активністю амілаз у насіння ячменю, що належить до крохмалистого типу, та відсутність такого зв'язку у насіння гороху, що належить до білкового типу. Визначено роль активності каталази для діагностики життєздатності насіння та впливу на неї сприятливих і несприятливих чинників зберігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П138.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Жатова Г. О. 
Загальне насіннєзнавство : навч. посіб. / Г. О. Жатова. - Суми : Унів. кн., 2010. - 273 c. - укp.

Висвітлено основні закономірності формування насіння, умови, що сприяють його утворенню з високими посівними властивостями. Проаналізовано особливості процесу проростання насіння, його старіння та довговічності. Описано методи оцінки якості насіння, охарактеризовано основні підходи, зокрема екологічні, до технології вирощування високоякісного насіння.

Освещены основные закономерности формирования семян, условия, способствующие их образованию с высокими посевными свойствами. Проанализированы особенности процесса прорастания семян, их старения и долговечности. Описаны методы оценки качества семян, охарактеризованы основные подходы, в частности экологические, к технологии выращивания высококачественных семян.


Індекс рубрикатора НБУВ: П137я73-1 + П138я73-1

Шифр НБУВ: ВА722127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Стьопін Ю. О. 
Механізм зміни стану насіння у вологому грунті / Ю. О. Стьопін // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2011. - Вип. 11, т. 3. - С. 75-79. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто питання зміни діелектричної проникності насіння в процесі находження у вологому грунті.


Індекс рубрикатора НБУВ: П138 с1 + Е50*736.6*801.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ковальчук Л. Є. 
Молекулярно-генетичні ефекти грунтів м. Івано-Франківська, визначені за допомогою гетерозиготних рослин IBNicotiana tabacumD SU/+ / Л. Є. Ковальчук, О. С. Ястребова, І. П. Ковальчук // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2012. - № 4. - С. 132-138. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П138.986

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Дерев'янко Д. А. 
Вплив технічних засобів та технологічних процесів на травмування і якість насіння : монографія / Д. А. Дерев'янко. - Житомир : ЖНАЕУ, 2014. - 772 c. - Бібліогр.: с. 744-771 - укp.

Внаслідок всебічного аналізу дії на зернівку різноманітних механічних навантажень під час обмолочування, післязбирального обробітку зернового вороху, підготовки насіння, протруювання, переміщення, підсушування та сівби у значній мірі висвітлено та науково обгрунтовано вплив травмування та інших пошкоджень на підготовку високоякісного насіння. На основі значних експериментальних, виробничих і лабораторних досліджень, проведених у господарствах різних агрокліматичних зон країни, з урахуванням будови зернівки, біологічних, сортових та агротехнічних особливостей озимих зернових культур, а також конструктивних режимів роботи технічних засобів і робочих елементів технологічних ліній, запропоновано шляхи покращення підготовки насіння високої якості. Виконано теоретичні розрахунки й обгрунтування очищення зернового вороху, конструкції та технологічних режимів роботи вібровідцентрового сепаратора та дискового сошника для смугової сівби зерновою сівалкою, з метою зменшення травмування та покращення якісних показників насіння, для підвищення урожайності зернових культур на основі патентів на винаходи. Показано економічну ефективність запропонованих рішень і конструкцій, розглянуто перспективи вдосконалення та застосування технічних заходів й елементів виробничо-технологічних процесів підготовки високоякісного насіння.


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.212 + П148 + П138.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС57625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Волкодав В. В. 
Міжнародні правила з тестування насіння : навч. посіб. / В. В. Волкодав, С. М. Каленська, Н. М. Бельдій, Н. В. Новицька, М. С. Поєдинок; ред.: В. В. Волкодав. - Херсон : Олді-плюс, 2011. - 414 c. - Бібліогр.: с. 412-414 - укp.

Висвітлено методики тестування насіння, розроблені та затверджені Міжнародною асоціацією з контролю за якістю насіння (ISTA). Наведено детальну інформацію з визначення міжнародної термінології, опису обладнання та методики проведення тестувань, вимог щодо приймання та зберігання проб, підрахунку та представлення результатів тестування насіння. Розглянуто правила ISTA в повному обсязі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П138 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО33155 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Івасівка А. С. 
Вплив сумішей міді, кадмію і сполук сірки на проростання насіння / А. С. Івасівка // Вісн. аграр. науки. - 2001. - № 1. - С. 82-83. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Досліджено вплив міді, кадмію в поєднанні зі сполуками сірки на проростання насіння окремих рослин на різних типах грунтів гумідної зони України. Експериментально встановлено недіючі та гранично допустимі концентрації сумішей міді кадмію зі сполуками сірки. На відміну від ізольованого впливу кожної хімічної сполуки даним сумішам був притаманний потенційний ефект комбінованої дії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П138.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Маренич М. М. 
Посівні властивості насіння сільськогосподарських культур залежно від застосування стимуляторів росту / М. М. Маренич, С. О. Юрченко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2016. - № 1/2. - С. 18-21. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати досліджень посівних властивостей насіння, обробленого новими препаратами гумінової природи, які виробляються компанією "Soil-Biotics" (США). За лабораторних умов досліджено дію стимуляторів на енергію проростання, лабораторну схожість, інтенсивність наростання органічної маси та протікання ростових процесів. Встановлено, що обробка насіння препаратом "Seed treatment" сприяє швидшому наростанню органічної маси, активації водопоглинальної здатності насіння та інтенсифікує ростові процеси. Відзначено позитивну дію препарату на схожість насіння за умови витримки експозиції обробка 45 днів. Застосування препарату "Foliar concentrate" також посилювало ростові процеси та сприяло наростанню кореневої маси проростків.


Індекс рубрикатора НБУВ: П138.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Савченко В. В. 
Вплив магнітного поля на дифузію молекул кисню через клітинну мембрану / В. В. Савченко, О. Ю. Синявський // Енергетика та комп'ютер.-інтегр. технології в АПК. - 2014. - № 2. - С. 31-32. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проведено дослідження впливу магнітного поля на дифузію молекул кисню через клітинну мембрану насіння сільськогосподарських культур. Встановлено залежності швидкості дифузії кисню від характеристик магнітного поля.


Індекс рубрикатора НБУВ: П138

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Чорна М. О. 
Аналіз структурної організації систем вимірювання хемілюмінесценції біологічних об'єктів / М. О. Чорна, С. О. Мороз // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2016. - Вип. 175. - С. 164-165. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведено теоретичний аналіз резонансної системи для вимірювання хемілюмінесценції насіння індукованої край високочастотним випромінюванням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*715.431 + П138с1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ковалишин С. Й. 
Визначення посівних якостей насіння сільськогосподарських культур методом його рентгеноскопії / С. Й. Ковалишин, О. П. Швець, Т. Г. Щур, В. О. Дадав, П. Ю. Доманюк // Техн. сервіс агропром., ліс. та трансп. комплексів. - 2018. - № 12. - С. 294-301. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Підтверджено, що одним із найважливіших показників, який визначає якість посівного матеріалу, є його лабораторна схожість. З метою зменшення затрат часу і коштів, спрощення процедури визначення даного показника запропоновано його розраховувати через відсотковий вміст в досліджуваному насіннєвому матеріалі якісних і щуплих насінин, виявлених методом рентгеноскопії. Встановлено тісний кореляційних зв'язок між результатами лабораторної схожості і рентгеноскопії посівного матеріалу низки сортів і гібридів озимого ріпаку та райграсу пасовищного. На підставі цього з великою ймовірністю можна стверджувати, що за результатами рентгеноскопії насінин можна визначити один з основних показників їх якості - лабораторну схожість.


Індекс рубрикатора НБУВ: П138

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Куликівський В. Л. 
Вплив шнекових транспортувальних пристроїв на показники якості насіння зернових культур / В. Л. Куликівський // Інженерія природокористування. - 2018. - № 2. - С. 108-114. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Ефективність та якість роботи шнекових транспортувальних пристроїв залежить від ряду параметрів, серед яких щільність вантажу, крок і діаметр гвинта, його частота обертання (або кутова швидкість), зазор між гвинтом та кожухом. Зі збільшенням частоти обертання гвинтова поверхня, що рухається назустріч зерновому матеріалу, починає відкидати насіння назад в завантажувальний пристрій, тим самим погіршуючи процес захоплення. Чим більша кутова швидкість робочого органу, тим більший вплив на вантаж (тим сильніше він відкидається гвинтовою поверхнею). Продуктивність шнекового живильника починає знижуватися, а пошкодження зернового матеріалу суттєво зростає. Частинка зернового матеріалу, переміщуючись вздовж осі гвинтового робочого органу, виконує складний рух ковзання по поверхням тертя з прокручуванням навколо власного центра мас. Це продовжується до виникнення умов защемлення частинки в зазорі, які складаються внаслідок зношування робочої поверхні витка, стирання переднього кута взаємодії з зерновою масою і виникнення щілини захвату насінини. При дослідженні травмування насіннєвого матеріалу було з'ясовано, що використання транспортера, з можливістю регулювання зазору між витками і кожухом у раціонально допустимих межах, дозволяє зменшити пошкодження зерна гвинтовим робочим органом до 0,3 % при збереженні максимальної продуктивності процесу. Встановлено, що оптимальними параметрами горизонтальних шнекових транспортувальних пристроїв з точки зору травмування, як основного фактора, що обмежується агротехнічними вимогами на пошкодження насіннєвого матеріалу є частота обертання робочого органу - 100 - 200 об/хв, при зазорі між витками та кожухом 1 - 2 мм. Після переміщення матеріалу шнековими транспортерами виявлено найбільше зернівок пшениці з травмованою оболонкою зерна і ендоспермом та пошкодженою оболонкою ендосперму, що суттєво знижує якість насіння та урожайність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П075 + П138.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Пустовіт С. В. 
Дослідження зернівки на міцність та деформацію при різних прикладених навантаженнях / С. В. Пустовіт, В. І. Котков, М. І. Шмалюк // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2017. - Вип. 180. - С. 352-354. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Визначено вплив навантаження на міцність та деформацію зернівки за різних навантажень. Викладено методику по визначення зусилля руйнування зерна та його деформацію на спеціально виготовленій установці. Наведено будову установки для визначення зусилля і деформації зерна, описано принцип роботи запропонованої установки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П138с

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Шило И. Н. 
Исследование производительности вибропневматического оборудования / И. Н. Шило, В. М. Поздняков, С. А. Зеленко // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2020. - 26, № 6. - С. 163-172. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Урожайность сельскохозяйственных культур во многом зависит от качества семян, их биологической ценности. При этом биологическую ценность семян характеризует не столько геометрические параметры, сколько их удельный вес, который связан со спелостью и натурой семени. Семена с наибольшим удельным весом обладают высокой энергией прорастания, всхожестью и, соответственно, дают высокий урожай. Наиболее эффективным методом сортирования семян по удельному весу является вибропневматическое сортирование в псевдоожиженном слое. На основании проведенных исследований научно обоснована и практически реализована конструктивно-технологическая схема прямоточного вибропневматического сепаратора с новыми техническими решениями. Для изучения процесса сортирования семян в псевдоожиженном слое разработан и изготовлен экспериментальный стенд, главным элементом которого является прямоточный вибропневматический сепаратор, позволяющий значительно повысить эффективность сортирования компонентов смеси семян на фракции, отличающиеся между собой удельным весом в пределах 10 - 15 %. На основании проведенных теоретических и экспериментальных исследований получена математическая модель для определения производительности вибропневматического оборудования (ВПО), учитывающая физико-механические свойства обрабатываемых семян и конструктивные особенности оборудования. Анализ математических уравнений позволил определить основные направления повышения эффективности процесса вибропневматического сортирования зерна и семян в псевдоожиженном слое. Полученные математические зависимости могут быть использованы при обосновании рациональных режимно-конструктивных параметров работы ВПО для сортирования семян по удельному весу. Внедрение результатов исследований позволит создать научную и техническую основу создания высокопроизводительных машин для предпосевной подготовки зерна и семян.


Індекс рубрикатора НБУВ: П138

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Патологія насіння сільськогосподарських культур : [навч. посіб.] / Л. В. Жукова, С. В. Станкевич, В. П. Туренко, В. В. Горяінова, О. М. Батова; Державний біотехнологічний університет. - Житомир : Рута, 2023. - 291 c. - Бібліогр.: с. 279-281 - укp.

Увагу приділено хворобам насіннєвого матеріалу та захисту від них як запоруці екологічно безпечному захисту рослин в інтегрованих технологіях вирощування сільськогосподарських культур. Наведено методологію проведення мікологічної та бактеріологічної експертизи та методику відбору проб із насіннєвого матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П47 я73 + П138.8 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863174 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського