Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=П140.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Малиновський А. С. 
Еколого-економічні та соціальні аспекти Чорнобильської катастрофи на прикладі Житомирської області / А. С. Малиновський. - К., 2001. - 290 c. - Бібліогр.: 233 назв. - укp.

Розглянуто еколого-біологічні наслідки аварії на ЧАЕС, проблеми міграції радіонуклідів і радіобіологічні ефекти їх впливу на рослини, тварин і людей. Проаналізовано морфологічні зміни рослин у зоні підвищеного рівня хронічного опромінення. Досліджено стан та особливості ведення сільськогосподарського виробництва та лісового господарства за умов радіоактивно забруднених територій.

Освещены взаимосвязанные разноплановые вопросы, которые возникли вследствии аварии на ЧАЭС. Рассмотрены эколого-биологические последствия аварии, проблемы миграции радионуклидов и радиобиологические эффекты их влияния на растения, животных и людей. Проанализированы морфологические изменения растений в зоне повышенного уровня хронического облучения. Изучено состояние и особенности ведения сельскохозяйственного производства и лесного хозяйства в условиях радиоактивно загрязненных территорий.


Індекс рубрикатора НБУВ: П015(4УКР) + П140.7(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА626774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вергунов В. А. 
Природоохоронне адаптивно-ландшафтне меліоративне землеробство в басейнах малих річок Лісостепу України : Моногр. / В. А. Вергунов. - К. : Аграр. наука, 2006. - 432 c. - Бібліогр.: с. 391-424. - укp.

Викладено результати теоретичних і практичних досліджень природоохоронного адаптивно-ландшафтного меліоративного землеробства у басейнах малих річок Лісостепу України на підставі стаціонарних і тимчасових дослідів, закладених на осушуваних заплавних грунтах Панфильської дослідної станції й еродованих землях радгоспу "Хотівський" Київщини, а також розрахункових методів моделювання агросистем. Наведено практичні рекомендації щодо раціонального використання природних, штучних, деградованих, відновлювальних екотипів суходільних і меліорованих біогеоценозів у регіоні досліджень.

Изложены результаты теоретических и практических исследований природоохранного адаптивно-ландшафтного мелиоративного земледелия в бассейнах малых рек Лесостепи Украины на основе стационарных и временных опытов, заложенных на осушенных пойменных почвах Панфильской исследовательской станции и эродированных землях совхоза "Хотовский" Киевской области, а также расчетных методов моделирования агросистем. Приведены практические рекомендации по рациональному использованию природных, искусственных, деградированных, восстанавливающих экотипов суходольных и мелиорируемых биогеоценозов в регионе исследований.


Індекс рубрикатора НБУВ: П140.7(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА680902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вергунов В. А. 
Наукові засади природоохоронного адаптивно-ландшафтного землеробства меліорованих земель в басейнах малих річок Лісостепу України : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.02, 06.04.01 / В. А. Вергунов; Ін-т гідротехніки і меліорації НААН України. - 55 c. - укp.

Наведено висновки та практичні рекомендації щодо раціонального використання природних, штучних, деградованих, відновлювальних екотипів суходольних і меліорованих біогеоценозів у регіоні досліджень. Визначено особливості трансформації осушуваних органогенних грунтів (родючість, водно-фізичні властивості) і зміни мікробного ценозу. Встановлено вплив меліорації на водний режим грунту. Показано закономірності зміни родючості грунтів. Розроблено параметри оптимізації системи основного обробітку грунту, удобрення, структури посівних площ та екологічно безпечної системи захисту рослин у басейні річки. Показано особливості технології вирощування культур на еродованих та осушуваних землях, одержання збалансованого за якістю врожаю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П140.7(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дутов О. І. 
Інноваційні підходи до застосування агротехнічних заходів на забрудненій радіоактивними речовинами території / О. І. Дутов // Агроекол. журн.. - 2014. - № 2. - С. 28-32. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Висвітлено інноваційні підходи до застосування різних видів агротехнічних заходів для розроблення цілісної науково обгрунтованої системи раціонального ведення сільськогосподарського виробництва на території, забрудненій радіоактивними речовинами. Показано, що у пізній період після аварії на Чорнобильській АЕС особливої актуальності набуває завдання зменшення як індивідуальної ефективної дози опромінення населення завдяки виробництву гарантовано радіоекологічно безпечної сільськогосподарської продукції, так і колективної для визначених груп населення. Обгрунтовано, що за нинішніх економічних умов найдоступнішим ефективним агротехнічним заходом є підбір і введення в сівозміни сільськогосподарських культур і сортів, які відрізняються потенційно невисокою здатністю до акумуляції радіонуклідів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П140.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сайко В. Ф. 
До питання ведення землеробства на радіоактивно забруднених землях / В. Ф. Сайко, П. І. Витриховський, О. В. Ступенко // Вісн. аграр. науки. - 2001. - № 4 (спец. вип.). - С. 26-28. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Узагальнено результати багаторічних досліджень з питань ведення землеробства на радіоактивно забруднених землях у зонах Полісся та Лісостепу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П140.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Малоштан І. М. 
Радіологічна ефективність застосування нетрадиційних контрзаходів на торф'яно-болотних грунтах / І. М. Малоштан, С. В. Поліщук // Ядер. фізика та енергетика. - 2015. - 16, № 4. - С. 381-388. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П015 + П140.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Скидан О. В. 
Шляхи реабілітації радіоактивно забруднених територій за вирощування енергетичних фітокультур / О. В. Скидан // Агроекол. журн.. - 2016. - № 1. - С. 136-139. - укp.

Обгрунтовано, що відродження радіоактивно забруднених територій унаслідок аварії на ЧАЕС та їх подальший розвиток можливий за допомогою реалізації заходів, спрямованих на стимулювання їх економічно активної діяльності. Проведені дослідження та нагромаджений досвід засвідчили, що найперспективнішим напрямом розвитку постраждалих регіонів є реалізація на цих територіях проектів з виробництва та переробки енергетичних культур, що також сприятиме розвитку і їх економічного потенціалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П015.7 + П140.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ступенко О. В. 
Накопичення sup137/supCs в урожаї сільськогосподарських культур залежно від впливу агрохімічних чинників / О. В. Ступенко, П. І. Витриховський, В. В. Гірник // Агроекол. журн.. - 2016. - № 1. - С. 140-145. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П140.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Загірська І. О. 
Моделювання та прогнозування передачі радіонуклідів з грунту у рослин з використанням динамічних мереж Байєса : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / І. О. Загірська; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - Київ, 2015. - 22 c. - укp.

Розроблено адаптивну модель передачі радіонуклідів у рослини у формі динамічної мережі Байєса за удосконаленою методикою, яка забезпечує врахування факторів, що впливають на передачу радіонуклідів, та обчислення високоякісного прогнозу коефіцієнта передачі та побудову дерев рішень для вибору умов безпечного вирощування рослин. Проаналізовано методи побудови, навчання та формування висновку у динамічних байєсівських мережах (ДБМ). Удосконалено методики побудови адаптивної ДБМ за статистичними даними з використанням кількох критеріїв якості. Побудовано модель процесу передачі радіонуклідів у рослини у вигляді ДБМ. Проаналізовано якість побудованої моделі та формування висновків щодо можливості її застосування для вирішення завдання оцінювання коефіцієнта передачі радіонуклідів з грунту у рослини. Розроблено методику формування рішень на основі результатів оцінювання коефіцієнта передачі радіонуклідів. Побудовано СППР для вирішення завдання моделювання та прогнозування коефіцієнта передачі радіонуклідів із грунту в сільськогосподарські рослини та формування дерева рішень стосовно рекультивації сільскогосподарських угідь.


Індекс рубрикатора НБУВ: П140.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Feschenko V. 
Regularities of sup137/supCs transition into meadow vegetation in flood-plain soils = Закономірності переходу sup137/supCs у лучну рослинність на заплавних грунтах / V. Feschenko, V. Gurelya // Агроекол. журн.. - 2016. - № 3. - С. 38-44. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П015.7 + П140.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Загірська І. О. 
Сценарне моделювання передачі радіонуклідів з грунту в рослини за допомогою динамічної мережі Байєса / І. О. Загірська, Д. К. Левін, П. І. Бідюк // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2015. - № 1. - С. 20-28. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.27 + П140.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Ландін В. П. 
Подолання наслідків Чорнобильської катастрофи в агросфері Уграїни / В. П. Ландін, Г. М. Чоботько, М. Д. Кучма, Л. А. Райчук // Агроекол. журн.. - 2017. - № 2. - С. 67-75. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Висвітлено участь науковців Інституту агроекології і природокористування НААН у подоланні та мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи. Показано, що історія розвитку радіоекологічних досліджень в Інституті бере свій початок з перших днів після аварії на Чорнобильській АЕС. Аналіз результатів наукової діяльності співробітників установи свідчить, що за післяаварійний період колектив радіоекології зібрав та систематизував значні обсяги інформації, яка трансформувалася в різноманітні бази даних, картографічні матеріали, математичні моделі, методичні рекомендації, регламенти, проекти нормативних документів тощо. Наведено інформацію про внесок працівників Інституту у розвиток радіоекології, відновлення сільськогосподарського виробництва на радіоактивно забруднених землях і реабілітацію постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС територій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П015 + П140.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Косарчук О. В. 
Радіологічна ефективність агрохімічних контрзаходів в умовах Українського Полісся на пізній фазі радіаційних аварій : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.01.01 / О. В. Косарчук; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2017. - 23 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П015 + П140.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429699 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Можарівська І. А. 
Агроекологічна оцінка вирощування енергетичних культур в умовах радіоактивного забруднення Полісся України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / І. А. Можарівська; Житомирський національний агроекологічний університет. - Житомир, 2020. - 23 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П219-9 + П140.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445190 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського