Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (81)Книжкові видання та компакт-диски (446)Журнали та продовжувані видання (45)
Пошуковий запит: (<.>U=П214.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 543
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Гордієнко А. Г. 
Вплив систем зяблевого обробітку на врожайність ярого ріпаку / А. Г. Гордієнко // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 6. - С. 25. - укp.

Наведено результати впливу систем, що вивчаються, зяблевого обробітку грунту: напівпарового полицевого та безполицевого і поліпшеного полицевого та безполицевого на врожайність ярого ріпаку за умов півдня України. Встановлено, що система поліпшеного зяблевого полицевого обробітку грунту забезпечує формування найвищого врожаю насіння - 11,9 ц/га, а безполицевий обробіток як напівпаровий, так і поліпшений зяблевий, зменшує врожай на 1,0 - 2,1 ц/га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.160.5

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сиволап Ю. М. 
Исследование молекулярно-генетического разнообразия инбредных линий и уровня гетерозиса у гибридов подсолнечника / Ю. М. Сиволап, А. Е. Солоденко, В. В. Бурлов // Цитология и генетика. - 1998. - 32, № 6. - С. 5-10. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Полімеразна ланцюгова реакція з довільними праймерами використана для оцінки генетичного різноманіття серед батьківських ліній соняшника. Базуючись на інформації про генетичні дистанції (D), створено три групи гібридів з різним рівнем D між вихідними інбредами. Виявлено невисоку кореляцію між генетичною віддаленістю батьків і врожайністю насіння та гетерозисом за врожайністю. Показано, що молекулярно-генетичні дистанції можуть мати значення для відхилення близькоспоріднених схрещувань.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-314

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Антоненко А. Ф. 
Исследования предпосевного воздействия электромагнитных и ультразвуковых излучений на семена рапса / А. Ф. Антоненко, П. П. Лошицкий // Электроника и связь. - К., 2001. - № 11. - С. 123-124. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Проведено исследование влияния электромагнитных и ультразвуковых излучений на рапс-растение, разведение которого в настоящее время является одним из стратегических направлений аграрной политики Украины. Показано, что указанные физические факторы способны увеличить в 1,5 - 2,5 раза урожайность этой масличной культуры.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-264.22-271.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Керимов А. Н. 
Кореляційна та регресивна модель озимого ріпаку при різних строках посіву, нормах висіву та ширині міжряддя / А. Н. Керимов, А. І. Остапенко // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 50-52. - укp.

Для підвищення ефективності відбору та вибору елементів регуляції зовнішнього середовища в процесі вирощування озимого ріпаку необхідні знання взаємозв'язків врожаю з елементами продуктивності посіву. Доведено залежність насіннєвої продуктивності посіву з густотою стояння рослин (r = 0,727), про що свідчить важливість та ефективність норми висіву як фактора технології для отримання високого рівня врожаю.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Петренкова В. П. 
Методи створення селекційного матеріалу соняшнику, стійкого проти білої та сірої гнилей / В. П. Петренкова // Селекція і насінництво. - 1999. - Вип. 76. - С. 39-42. - укp.

Інститутом рослинництва ім. В.Я. Юр'єва УААН за допомогою різних методів штучного зараження патогенами у процесі самозапилення рослин одержано селекційний матеріал соняшнику, стійкого на 81 - 91 % проти збудників різних патогенів. Він має групову стійкість проти білої та сірої гнилей, несправжньої борошнистої роси, вовчка.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-317

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лях В. А. 
Методы отбора ценных генотипов на уровне пыльцы : Метод. рекомендации / В. А. Лях, А. И. Сорока, Л. Ю. Мищенко, М. Г. Калинова, Е. Н. Мирошниченко; Ин-т маслич. культур УААН. - Запорожье, 2000. - 48 c. - Библиогр.: с. 47-48 - рус.

На примере ряда масличных культур продемонстрирована эффективность методов отбора холодоустойчивых, засухоустойчивых и скороспелых генотипов в мужском гаметофитном поколении. Освещены методы оценки устойчивости растения к абиотическим факторам среды по его мужскому гаметофиту, а также жирнокислотного состава семян по пыльце. Предложены искусственные питательные среды для проращивания пыльцевых зерен и способы сохранения жизне- и оплодотворяющей способности пыльцы.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-317.5 я82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р88207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Нереуцький С. Г. 
Насіннєва продуктивність озимого ріпаку в залежності від норми висіву в умовах південного Степу України / С. Г. Нереуцький, І. В. Фесенко, В. Я. Щербаков // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 6. - С. 23-24. - укp.

Встановлено, що загущення посівів озимого ріпаку істотно впливає на фотосинтетичну активність рослин та їх насіннєву продуктивність. Доцільно висівати озимий ріпак нормою 0,68 - 2,73 млн. насінин на 1 га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.160.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Абу Ахмадіх Валід Ібрагім 
Оптимізація внесення гербіциду фронт'єру на посівах соняшника / Абу Ахмадіх Валід Ібрагім, Н. М. Волошина // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 3. - С. 14-16. - укp.

За наслідками проведених 1996-1998 дослідів зроблено висновок: під час вирощування соняшника в північному степу Правобережної України гербіцид фронт'єр 900, 90% к.е. ефективно вносити в нормі 1,5 л/га відразу після сівби до сходів з його заробкою легкими боронами. Цей агрозахід підвищує урожайність до 3,7 ц/га та обумовлює досить високу рентабельність виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-467.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гусєв М. Г. 
Продуктивність соняшнику в повторних посівах / М. Г. Гусєв, А. М. Коваленко, В. В. Кириченко // Селекція і насінництво. - 1999. - Вип. 76. - С. 93-98. - укp.

Наведено результати вивчення продуктивності сорту соняшнику Кавказець та гібриду Харківський 49 у післяукісних і післяжнивних посівах за умов Півдня України залежно від способів передпосівної підготовки грунту, сівби та густоти рослин. Вирощування соняшнику другою культурою після озимого ріпаку дає змогу одержати повноцінний урожай товарного насіння, підвищити сумарний вихід продукції обох культур та ефективність використання орної землі. Гібрид Харківський 49 є більш продуктивним, ніж сорт Кавказець, у всіх варіантах дослідів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-458

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гайдаш В. Д. 
Ріпак: Ботанічна характеристика. Біологічні особливості. Селекція і насінництво. Технологія вирощування. Використання / В. Д. Гайдаш, М. М. Климчук, М. М. Макар, Г. В. Юхимчук, В. О. Мазур; УААН. Ін-т хрестоцвітих культур. - Івано-Франківськ : Сіверсія, 1998. - 223 c. - Бібліогр.: 45 назв. - укp.

На основі багаторічних досліджень та виробничих випробувань, а також узагальнення даних інших джерел висвітлюються біологічні особливості озимого ріпака, його місце в сучасному землеробстві, основи селекції, насінництва і захисту ріпака, шляхи інтенсифікації ріпаківництва, забезпечення стабільної врожайності та якості насіння, зниження втрат урожаю. Розглядається історія і перспективи розвитку ріпаківництва, тенденції на міжнародних ринках, питання комлексної механізації вирощування та ін. Підкреслюється необхідність активнішого впровадження ріпака у виробництво, що стимулюватиме піднесення вітчизняної економіки, вирішення проблем забезпечення країни рослинними жирами та високобілковими кормами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бардин Я. Б. 
Ріпак: від сівби - до переробки / Я. Б. Бардин. - К. : Світ, 2000. - 108 c. - Бібліогр.: 57 назв. - укp.

На підставі узагальнення даних експериментальних досліджень стисло висвітлено основні питання технології вирощування ріпаку в Україні. Окреслено головні напрями ефективного використання біологічних, екологічних та агротехнічних факторів, що визначають рівень і стабільність розвитку ріпаківництва. Розглянуто взаємовідносини замовника та виконавця у процесі використання науково-технічної продукції в циклі "створення - виробництво - переробка - реалізація".


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4(4УКР),021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лях В. А. 
Связь между гаметофитным и спорофитным поколениями по содержанию олеиновой кислоты у подсолнечника / В. А. Лях, А. И. Сорока, В. Н. Шегда // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 4. - С. 320-324. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Вивчено зв'язок між гаметофітним і спорофітним поколіннями соняшника за вмістом олеїнової кислоти. Встановлено, що вміст цієї кислоти в ліпідах пилку низькоолеїнової (за спорофітом) лінії був майже втричі меншим, ніж у високоолеїнового аналога. Суттєві відмінності між порівнюваними зразками спостерігались і за вмістом ліноленової та пальмітинової кислот. На прикладі сорту ВНІІМК 8883 показано, що вміст олеїнової кислоти у насіннєвому потомстві від самозапилення більш високоолеїнової за пилком рослини у порівнянні з низькоолеїнової був суттєво вищим. Припущено, що підхід, який базується на оцінці пилку за вмістом у ліпідах деяких жирних кислот, може використовуватися для раннього скринінгу в селекції соняшника на якість олії.


Ключ. слова: подсолнечник, гаметофит (пыльца), спорофит (семена), жирнокислотный состав, олеиновая кислота
Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-317.3,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кириченко В. В. 
Селекція гібридного соняшнику / В. В. Кириченко, А. Д. Гуменюк, З. К. Аладьїна, Л. В. Бондаренко, В. І. Повякало // Селекція і насінництво. - 1999. - Вип. 76. - С. 20-26. - укp.

Викладено результати селекції гібридного соняшнику в Інституті рослинництва ім. В. Я. Юр'єва. Шляхом лінійно-гібридизаційного методу на основі цитоплазматичної чоловічої стерильності створено високоврожайні, з високим вмістом олії міжлінійні гібриди, стійкі до певних хвороб. Підкреслено, що основним критерієм оцінки ефективності сорту чи гібриду соняшнику є вихід олії з гектара.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-314

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Троценко В. І. 
Соняшник: селекція, насінництво, технологія вирощування / В. І. Троценко. - Суми : Унів. кн., 2001. - 184 c. - (Б-ка аграр. наук). - Бібліогр.: 156 назв. - укp.

Проаналізовано значення соняшника як сільськогосподарської культури. Розглянуто ботанічні та біологічні особливості рослини. Детально висвітлено проблеми селекції та організації насінництва соняшника, агротехніку вирощування, хвороби рослин, питання боротьби зі шкідниками та захисту посівів від них, збирання, процес післязбиральної обробки, зберігання, а також технологію виробництва олії із соняшника.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-3 + П214.11-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА607691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Шепель А. В. 
Вибір оптимального загущення рослин гібридів соняшника в залежності від групи стиглості, строку сівби та фону живлення / А. В. Шепель // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 44-47. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Калинова М. Г. 
Влияние отбора в период прорастания пыльцы и роста пыльцевых трубок гибридов Fsub1/sub на холодоустойчивость потомства у ярового рапса / М. Г. Калинова, А. И. Сорока, В. А. Лях // Цитология и генетика. - 1998. - 32, № 5. - С. 41-46. - Библиогр.: 15 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60 + П214.160.5-317.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Милювене Л.  
Возможность применения соединений четвертичных солей аммония в технологии выращивания рапса / Л. Милювене // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 4. - С. 288-296. - Библиогр.: 20 назв. - рус.


Ключ. слова: рапс (Brassica napus L. ssp. napus, скрининг, четвертичные соли аммония
Індекс рубрикатора НБУВ: П214.160.5-468.5,025

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Попереля Ф. О. 
Генетична інтерпретація електрофореграм геліантиту насіння Fsub1/sub соняшника / Ф. О. Попереля // Цитология и генетика. - 2000. - 34, № 2. - С. 84-90. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*444 + П214.11-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Тищенко Е. Н. 
Метилирование ДНК в листьях подсолнечника / Е. Н. Тищенко, О. М. Ефименко // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 6. - С. 517-523. - Библиогр.: 22 назв. - рус.


Ключ. слова: метилирование ДНК, ферменты рестрикции, экспрессия генов, подсолнечник
Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Ушкаренко В. О. 
Продуктивність і якість насіння соняшника в післяукісному посіві при зрошенні / В. О. Ушкаренко, М. В. Минкін // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 3-5. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського