Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (11)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П278.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Костырко Д. Р. 
Интродукция лиан и их использование на юго-востоке Украины / Д. Р. Костырко // Пром. ботаника. - 2004. - Вып. 4. - С. 58-71. - Библиогр.: 44 назв. - рус.


Ключ. слова: вертикальное озеленение, интродукция, лианы
Індекс рубрикатора НБУВ: П278.4-39(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71365 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Дойко Н. М. 
Біологічні основи інтродукції витких деревних рослин у Правобережному Лісостепу України : Автореф. дис... канд. біол. наук / Н. М. Дойко; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено біологічні особливості 20-ти видів та форм витких деревних рослин у Правобережному Лісостепу України. Вивчено ритм розвитку та росту, особливості цвітіння та плодоношення досліджених видів. Установлено, що за умов даного регіону ритм розвитку більшості досліджених видів узгоджується з погодно-кліматичними умовами району інтродукції. Вивчено стійкість витких деревних рослин до несприятливих чинників навколишнього середовища, виявлено їх достатню зимо-, морозо- та посухостійкість, газо- та димостійкість за міських умов. Розроблено оптимальні способи розмноження у культурі. Проведено оцінку декоративних якостей витких деревних рослин. Розроблено прийоми використання їх в озелененні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.4-39(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Багацька О. М. 
Особливості росту і розвитку інтродукованих видів дерев'янистих ліан та перспективи їх використання в озелененні м. Києва : автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.03.01 / О. М. Багацька; Нац. аграр. ун-т. - К., 2008. - 22 c. - укp.

Вивчено біологічні й екологічні властивості інтродукованих дерев'янистих ліан у Києві з метою визначення перспективного асортименту рослин, розширення можливостей їх використання. Проаналізовано досвід інтродукції витких деревних рослин у колекціях ботанічних садів і вуличних насадженнях Києва. Установлено сучасний таксономічний склад та проведено ботаніко-географічний аналіз інтродукованих видів дерев'янистих ліан. Вивчено біологічні особливості 16-ти видів даних рослин за умов Києва. Визначено ритми розвитку, особливості росту пагонів, цвітіння та плодоношення витких деревних рослин. Установлено, що за умов Києва фенологічні фази характеризуються стабільністю й узгоджуються з кліматичними умовами району інтродукції. Висвітлено питання стійкості інтродукованих видів дерев'янистих ліан до несприятливих факторів навколишнього середовища. Відзначено їх достатню зимо- і посухостійкість. Вивчено особливості насінного та негативного розмноження. Установлено найефективніші методи розмноження. Установлено успішність адаптації інтродукованих видів дерев'янистих ліан у дослідженому регіоні. Наведено модифіковану методику декоративності. Обгрунтовано перспективи та композиційні засади використання видів інтродукованих дерев'янистих ліан у вертикальному озеленні Києва. Розроблено рекомендації для виробництва щодо використання культивованих дерев'янистих ліан у такому озелененні даного міста з урахуванням особливостей функціональних типів насаджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.4-39(4УКР-4КИЇ) + П271(4УКР-4КИЇ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дойко Н. М. 
Особливості перезимівлі деревних витких рослин дендрологічного парку "Олександрія" НАН України / Н. М. Дойко // Інтродукція рослин. - 2002. - № 1. - С. 106-111. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати вивчення впливу низьких температур зимових періодів 1998 - 1999 та 1999 - 2000 рр. на перезимівлю 14-ти видів деревних ліан, інтродукованих у дендрологічному парку "Олександрія" НАН України. Подано стислий опис пошкоджень однорічних пагонів за умов низьких температур. Відзначено вплив на інтродуценти пізніх весняних приморозків.


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.4-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Музика Г. І. 
Декоративні властивості інтродукованих витких жимолостей як основа їх використання в зеленому будівництві / Г. І. Музика // Інтродукція рослин. - 2004. - № 4. - С. 63-66. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто декоративні властивості інтродукованих витких жимолостей і способи їх використання в озелененні різних об'єктів, наведено основний і додатковий асортимент.


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Багацька О. М. 
Зимостійкість дерев'янистих ліан в умовах м. Києва / О. М. Багацька // Інтродукція рослин. - 2008. - № 2. - С. 91-94. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Викладено результати досліджень зимостійкості дерев'янистих ліан за умов м. Київ. Встановлено залежність між зимостійкістю рослин і тривалістю росту пагонів та періоду вегетації. Зроблено висновки щодо стійкості 16 видів дерев'янистих ліан до дії несприятливих чинників у зимовий період.


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.4-275.93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Елланська Н. Е. 
Активізація біологічних процесів у грунті під клематисами як основа підвищення його родючості / Н. Е. Елланська, Н. Г. Вахновська, І. П. Харитонова, О. П. Юношева // Інтродукція рослин. - 2012. - № 2. - С. 75-79. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наведено результати впливу негуміфікованої органічної маси на біологічну активність грунту під клематисами. Показано, що використання чорнобривців, календули, квасолі як сидератів через 6 та 24 міс збільшує чисельність мікроорганізмів основних еколого-трофічних і таксономічних груп. Виявлено значне зростання вмісту гумусу, зниження кислотності грунту, вмісту заліза та марганцю, що свідчить про поліпшення структури грунту та зняття грунтовтоми.


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.4 + П032.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Павленко Л. Л. 
Фенологічні аспекти розвитку видів декоративних трав'янистих ліан в умовах Лісостепу України / Л. Л. Павленко, С. П. Машковська // Інтродукція рослин. - 2015. - № 3. - С. 55-63. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Визначено строки настання і тривалість основних фенологічних фаз розвитку (сходи, бутонізація, цвітіння, плодоношення) видів декоративних трав'янистих ліан у разі розсадного та безрозсадного способів вирощування за умов Лісостепу України. Складено феноспектр розвитку видів трав'янистих ліан. Серед досліджуваних видів рослин виділено феногрупи за початком і тривалістю цвітіння: ранньоквітуючі з проміжним періодом цвітіння, ранньоквітуючі з тривалим періодом цвітіння, середньоквітуючі з тривалим періодом цвітіння, пізньоквітуючі з коротким періодом цвітіння, пізньоквітуючі з проміжним періодом цвітіння. Визначено тривалість декоративного періоду у разі розсадного та безрозсадного вирощування. Наведено рекомендації щодо способу вирощування видів трав'янистих ліан у Лісостепу України залежно від цілі їх використання (декоративне озеленення або одержання насіння).


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Коршиков І. І. 
Експансія Parthenocissus quinquefolia (L.) Planch. у насадження Криворіжжя / І. І. Коршиков, І. О. Бондаренко // Інтродукція рослин. - 2017. - № 3. - С. 49-55. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати стихійне поширення Parthenocissus quinquefolia (L.) Planch. у паркових насадженнях м. Кривий Ріг та вплив цього виду на стан деревних рослин. Основні дослідження стихійного поширення P. quinquefolia проведено в занедбаному парку м. Кривий Ріг загальною площею 9 га. Використано традиційні дендрологічні, біометричні та статистичні методи. Встановлено, що P. quinquefolia трапляється в окремих занедбаних паркових насадженнях, де утворює вертикальну і наземну форми. В найбільшому із них на площі у 2,3 га проективне покриття ліаною становить 100 %, а на площі у 6 га - від 5 до 95 %. У цьому парку ліана використовує 10 видів деревних рослин як опору, покриваючи до 4/5 їх крони. Виявлено види рослин, на яких P. quinquefolia найбільш і найменш успішно зростає та розвивається. Висновки: P. quinquefolia максимально покриває стовбур дерев Picea abies (L.) H. Karst до 91,7 % висоти і мінімально - 38,3 % висоти рослин Populus pyramidalis Salisb. у занедбаному парку. Спостережено всихання гілок - від 1,3 % у Fraxinus excelsior L. до 78,3 % у P. abies. На стовбурах дерев нараховується від 4,2 вертикального пагона ліани у Robinia pseudoacacia L. до 25,6 у Betula pendula Roth. Ліана поширюється на землі навколо дерева в радіусі до 9 м. Оселяється в паркових насадженнях, віддалених від досліджуваного на 500 - 700 м. В окремих насадженнях P. quinquefolia виявляє себе як типовий вид-"трансформер".


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Павленко Л. Л. 
Декоративні трав'янисті ліани в Лісостепу України: онтогенез, репродуктивна здатність, використання : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / Л. Л. Павленко; НАН України, Нац. ботан. сад ім. М.М. Гришка. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Уперше за умов Лісостепу України на основі комплексного порівняльного вивчення встановлено особливості онтоморфогенезу інтродукованих видів декоративних трав'янистих ліан за різних способів вирощування (розсадний, безрозсадний весняний, безрозсадний підзимній). З'ясовано особливості сезонного росту та розвитку досліджуваних інтродуцентів у Лісостепу України та віднесено їх до феногруп: ранньоквітуючі з середнім і тривалим періодом квітування; середньоквітуючі з тривалим періодом квітування; пізньоквітуючі з коротким і середнім періодом квітування. Досліджено особливості росту та розвиту системи пагонів декоративних трав'янистих ліан за природного та штучного формування. Встановлено, що декапітація апікальної верхівки росту у ювенільних рослин зумовлює збільшення рясності квітування до 60 % у рослин видів P. coccineus, I. tricolor, L. odoratus. Проведено комплексне оцінювання інтродукованих декоративних трав'янистих ліан і визначено перспективний асортимент для використання у вертикальному озелененні. Збагачено колекційний фонд НБС НАН України на 4 види трав'янистих ліан, який є найбільшим в Україні та нараховує 30 видів, що належать до 10 родин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гоцій Н. Д. 
Біоекологічні особливості ліан роду Parthenocissus Planch. та їх використання для фітомеліорації довкілля Львова : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / Н. Д. Гоцій; Львівський національний аграрний університет. - Львів, 2020. - 22 c. - укp.

Присвячено вивченню таксономічного розмаїття роду Дикий виноград (Parthenocissus Planch.) у вертикальному озелененні міста Львова та вивчення біоекологічних особливостей його представників в умовах урбогенного середовища. Досліджено інтродукційно-адаптивний процес та біоекологічні особливості дикого винограду (сезонний ритм росту та розвитку, способи вегетативного та генеративного розмноження, зимостійкість). Також вивчено морфофізіологічні показники рослин (морфологічну структуру листків, інтенсивність ростових процесів, синтез та сезонну динаміку пластидних пігментів) та фізико-хімічні властивості ґрунтів в різних ЕФП. Проаналізовано стан життєвості ліан роду Parthenocissus Planch, за допомогою електрофізіологічних показників та міграцію іонів важких металів в системі "ґрунт-рослина" в умовах різного антропогенного навантаження. Вивчалась середовищетвірна і фітомеліоративна роль ліан (формування фітоклімату піднаметового простору, киснепродукційна та пилезатримна роль) для урбогенного середовища. Досліджено також колористику і декоративність дикого винограду впродовж вегетаційного періоду та розроблено моделі оптимального застосування дикого винограду для підвищення естетизації міських систем та зменшення візуального забруднення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Skrypchenko N. 
Seed productivity and reproduction features of Schisandra chinensis under conditions of the M. M. Gryshko National Botanical Garden = Насіннєва продуктивність та особливості розмноження Schisandra chinensis в умовах Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України / N. Skrypchenko, G. Slyusar // Plant Introduction. - 2020. - № 87/88. - С. 39-46. - Бібліогр.: 44 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.4-39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського