Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П342.52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Олійник В. С. 
Вплив віку деревостанів на формування стоку води в різних висотно-типологічних умовах Карпат / В. С. Олійник // Наук. вісн. Лісівн. дослідж. в Україні / Укр. держ. лісотехн. ун-т. - 1999. - Вип. 9.10. - С. 150-157. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати довготривалих (1959 - 1997 рр.) досліджень гідрологічної ролі гірських лісів. Дано оцінку впливу віку деревостанів на формування стоку води та водозборів у букових і смерекових лісах Українських Карпат.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.52(4УКР3)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Левчук О. І. 
Особливості рекреаційного лісокористування за водозбірним принципом на південному макросхилі Кримських гір : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.03.03 / О. І. Левчук; Укр. НДІ ліс. гос-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. - Х., 2003. - 19 c. - укp.

Удосконалено положення про важливість водорегулюючої функції гірських лісів - впливу більш високої лісистості на водозбірних басейнах на зменшення поверхневого стоку у разі випадання загальних атмосферних опадів протягом року та паводкового стоку у разі суттєвих зливових опадів у літній сезон. Вперше встановлено фактичну лісистість південного макросхилу Кримських гір, як відособленої стокової території, представленої 33 різнозалісненими (від 12 % до 84 %) водозбірними басейнами основних річок першого порядку (83 % площі) та водозборами більш дрібних річок-водотоків приморської смуги. Розглянуто методику розрахунку показників рекреаційного лісокористування та запропоновано оцінку антропогенної порушеності водозбірних басейнів. Визначено, що у насадженнях ряду типів лісу норматив допустимих рекреаційних навантажень дорівнює нулю, тобто рекреаційне лісокористування недопустимо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.93(4УКР-6КРИ) + П342.52(4УКР-6КРИ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Bunyakova Yu. Ya. 
Dynamics of chemical pollution in the forested watersheds: new data on correlation dimension and chaos elements in time series = Динаміка хімічного забруднення лісових вододілів: нові дані по кореляційній розмірності і елементам хаосу в часових рядах / Yu. Ya. Bunyakova // Вісн. Одес. держ. екол. ун-ту. - 2015. - Вип. 19. - С. 36-40. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

Викладено покращений теоретичний підхід для вивчення часової і просторової структури хімічного забруднення лісистих водозборів і розглянуто його застосування в разі завдання про часову динаміку зміни концентрацій фосфатів і сульфатів. Виявлено хаотичні особливості в структурі хімічного забруднення вододілів на основі методу кореляційної розмірності, застосованого до аналізу емпіричних часових рядів. Як конкретний приклад, чисельно вивчено динаміку чвертьдобових значень концентрацій фосфатів і сульфатів, витрат води для лісистого водозбору Maleno (Малі Карпати, Словаччина) в 1991/1992 рр. Чисельно оцінено співвідношення між кореляційною розмірністю і розмірністю вкладення. Кінцеві значення кореляційної розмірності для вивчених рядів значень концентрацій фосфатів і сульфатів, витрат води свідчать, що всі вони демонструють хаотичну поведінку. Наявність елементів хаосу в кожному з досліджених часових рядів на розглянутому часовому інтервалі зумовлює можливість трансформації динаміки концентрацій забруднюючих речовин на інші часові масштаби, фактично переходячи від одного локального тимчасового масштабу до іншого, зокрема, більш глобального. Тим самим, для гідроекологічних систем принципово можливим стає сценарій так званої автомодельності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220,8 + П342.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського