Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=П347.161$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Жуйков Г. Є. 
Еколого-економічна оцінка ефективності захисних лісових насаджень в зонах основних водосховищ степу України / Г. Є. Жуйков, М. М. Куниця // Зрошув. земл-во. - 1998. - № 41. - С. 84-86. - укp.

Наведно результати комплексної еколого-економічної оцінки корисних функцій лісу, що свідчать про переважаючу значимість екологічних та рекреаційних функцій лісів над їх сировинними функціями.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: П347.161,9,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Біпура Л. М. 
Оцінка лісорослинного потенціалу луків заплави середньої течії Сіверського Дінця при лісомеліорації її агроландшафтів : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.03.04 / Л. М. Біпура; Укр. НДІ лісового госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. - Х., 2000. - 18 c. - укp.

Визначено придатність застосування лісотипологічних принципів для класифікації та оцінки лісорослинного потенціалу лучних угідь під час лісомеліорації заплавних агроландшафтів. На основі досліджень, проведених на луках і в лісах заплави середньої течії ріки Сіверський Дінець та її приток у межах Харківщини, встановлено можливість і доцільність застосування принципів лісової типології для екологічної класифікації луків. Охарактеризовано видовий склад та інші особливості луків різних типів трофності та вологості. За місцезростанням вивчені луки поділено на чотири трофотопи, пристосовані до грунтів різного механічного складу та різних генетичних типів. Виділено три гігротопи за зволоженням - від свіжого до сирого. Зроблено кількісну оцінку лучних земель, встановлено рівень їх забезпеченості елементами живлення та вологою, які визначають їх лісорослинні властивості. Показано різницю в пристосуванні луків і лісів до заплави Сіверського Дінця, що обумовлені дренуванням земель та їх водним режимом. Встановлено високу сполучність едафічної сітки Алексєєва - Погребняка зі шкалами багатства-засолення і зволоження Раменського. Оцінено лісорослинний потенціал різних типів луків та охарактеризовано лісорослинні властивості різних типів лучних грунтів. Визначено площі луків, які доцільно відводити під лісорозведення. Надано рекомендації щодо підбору деревних порід для насаджень, створюваних на луках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П347.161(45УКР5),022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Поліщук О. П. 
Лісівничо-меліоративна ефективність полезахисних лісових смуг різних конструкцій, сформованих рубками догляду в умовах Київської височинної області : автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / О. П. Поліщук; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2009. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П347.161

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Горошко В. В. 
Лісистість водозборів річок середньої течії Сіверського Донця та особливості формування лісів на них : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.03 / В. В. Горошко; НАН України, Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г. М. Висоцького. - Х., 2012. - 21 c. - укp.

Вивчено особливості лісистості водозбору середньої течії р. Сіверський Донець, проаналізовано структуру земель 19-ти водозборів її приток, визначено їх фактичну лісистість. На основі математичних моделей зміни водного балансу за різної лісистості водозборів приток середньої течії Сіверського Донця визначено нормативи оптимальної водоохоронної лісистості з урахуванням розміщення лісів на водозборі. Встановлено особливості поширення типів лісу на водозборах приток, проаналізовано специфіку росту та розвитку деревостанів, визначено ступінь використання лісорослинного потенціалу корінними деревостанами у поширених типах лісу. Встановлено нормативи оптимальної водоохоронної лісистості, що можуть бути використані за умов обгрунтування доцільності створення нових лісів на водозборах, що дасть змогу посилити захисні, регулювальні й інші корисні функції лісів, збільшити їх біологічну різноманітність, підвищити продуктивність. Розроблено таблиці та моделі продуктивності, які можуть бути використані під час прогнозування росту й розвитку дубняків, проектування та проведення лісогосподарських і лісовпорядних робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: П347.161 + Д226

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394413 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського