Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (26)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П382.18$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Литвак П. В. 
Берези карельська і українська / П. В. Литвак, В. І. Ткачук; Держ. агроекол. акад. України. - Житомир : Волинь, 1998. - 142 c. - Бібліогр.: 242 назв. - укp.

В монографії висвітлені лісівничі та екологічні особливості інтродукованої в лісові насадження Житомирського Полісся берези карельської та вперше наведені дані про популяцію берези української, яка продукує візерунчасту текстуру деревини. Детально викладені і проаналізовані процеси поліморфізму в культурах берези карельської та в природніх насадженнях Словечанського держлісгоспу берези української.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.183.1,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Литвак П. В. 
Фітобіологічне значення нового осередку беріз з візерунчастою текстурою деревини / П. В. Литвак, О. В. Тарасевич // Вісн. Держ. агроекол. акад. України. - 1999. - № 1-2. - С. 222-230. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.183.1,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69750 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Мельник В. І. 
Береза низька (IBBetula humilisD Schrank) в Україні : моногр. / В. І. Мельник, Л. А. Савчук; Нац. ботан. ім. М.М.Гришка НАН України, Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. - Луцьк, 2007. - 136 c. - Бібліогр.: с. 105-119. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.923.22Bet*80(4УКР) + П382.18-2(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА689702 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Лакида П. І. 
Фітомаса березових лісостанів Українського Полісся : Моногр. / П. І. Лакида, Л. М. Матушевич. - К. : ННЦ "Ін-т аграр. економіки", 2006. - 228 c. - Бібліогр.: с. 139-160. - укp.

Розглянуто проблеми росту та продуктивності березових лісів Полісся України. Розкрито роль лісових фітоценозів у регулюванні вмісту вуглецю в атмосфері. Досліджено якісні ознаки стовбурів дерев, локальну щільність деревини, кори стовбурів і гілок, а також якісні показники листяної фракції. На підставі теоретичних узагальнень і дослідних даних, за умов використання сучасних методів математичного моделювання та комп'ютерних технологій запропоновано систему лісотаксаційних нормативів з оцінки компонентів фітомаси і депонованого вуглецю дерев та лісостанів берези повислої.

Рассмотрены проблемы роста и продуктивности березовых лесов Полесья Украины. Раскрыта роль лесных фитоценозов в регулировании содержания углерода в атмосфере. Исследованы качественные показатели стволов деревьев, локальную плотность древесины, коры стволов и ветвей, а также качественные показатели лиственной фракции. На основе теоретических обобщений и данных исследования, с применением современных методов математического моделирования и компьютерных технологий предложена система лесотаксационных нормативов по оценке компонентов фитомассы и депонированного углерода деревьев и лесов березы повислой.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.18(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА678159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Куцик Р. В. 
Вивчення протимікробної активності екстрактів бруньок берези бородавчастої відносно стафілококів з різними детермінантами антибіотикорезистентності / Р. В. Куцик // Фармац. журн. - 2006. - № 2. - С. 74-82. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Установлена выраженная бактерицидная активность экстрактов почек березы бородавчатой относительно клинических изолятов стафилококков с различными профилями и детерминантами антибиотикорезистентности. Максимальной противостафилококковой активностью обладают хлороформные и этилацетатные экстракты. С помощью методов математического анализа обосновано присутствие в экстрактах почек березы ингибиторов протонного эфлюксного насоса полирезистентности NorA, обеспечивающего устойчивость стафилококков к фторхинолонам и другим катионным соединениям.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.189.1 + Р282.112-29 + Р281.742

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шевченко Г. В. 
Влияние клиностатирования на рост корневых волосков проростков IBBeta vulgarisD L. / Г. В. Шевченко, Е. Л. Кордюм // Косм. наука і технологія. - 2007. - 13, № 2. - С. 48-52. - Библиогр.: 15 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.18-271.29 + Е522.923.22Bet*669.163-631

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Ткачук В. І. 
Лісівничі особливості та перспективи вирощування берез карельської і української в Поліссі України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.03.03 / В. І. Ткачук; Нац. аграр. ун-т. - К., 1999. - 16 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено лісівничим особливостям та перспективам вирощування коштовної візерунчастої деревини, яку продукують берези карельська і українська. Тим самим в лісовому господарстві України започаткована проблема формування ефективної ринкової інфраструктури в сфері лісовирощування. Встановлено, що грунтово-кліматичні умови сприяють реалізації біологічного потенціалу цих порід. На основі проведеного аналізу лісових культур з інтродукованою березою карельською, яка вирощується більше 35 років в лісових насадженнях Полісся, запропоновано використати місцевий насінний матеріал для вирощування сіянців, саджанців та чистих і змішаних культур та плантаційні посадки. Вирішення цієї проблеми обгрунтовано теоретично і підтверджено практично вирощуванням лісових культур та знаходженням природних насаджень берези української в Словечанському і Малинському держлісгоспах Житомирської області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.183.1,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Тарасевич О. В. 
Популяційні різновиди роду Betula L. та їх оцінка для використання в Поліссі України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / О. В. Тарасевич; Держ. агроекол. ун-т. - Житомир, 2005. - 20 c. - укp.

Уперше охарактеризовано параметри різновидів беріз з візерунковою текстурою деревини з роду Betula L. в Поліссі України та виявлено в регіоні Центрального Полісся природнє зростання популяції - Betula pendula (verrucosa) var. ucrainica Litvak, яка продукує коштовну візерункову завилькувату деревину. Уперше на Словечансько-Овруцькому кряжі установлено, що товстокорі форми берези повислої в комлевій частині стовбура продукують декоративну хвилясту деревину. На підставі дослідження різновидів берези повислої показано, що у популяціях беріз української та карельської простежується чіткий поліморфізм. Розглянуто фітобіологічні особливості берези української, в порівнянні з березою повислою і березою карельською.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.18-4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Матушевич Л. М. 
Продуктивність та надземна фітомаса берези в насадженнях Українського Полісся : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.03.02 / Л. М. Матушевич; Нац. аграр. ун-т. - К., 2004. - 19 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано та практично реалізовано систему нормативно-інформаційного забезпечення оцінки якісних і кількісних параметрів компонентів надземної фітомаси дерев і деревостанів берези повислої в насадженнях Українського Полісся. Одержано нові дані щодо територіального, вікового, лісівничо-таксаційного розподілу деревостанів берези повислої у досліджуваному регіоні. Встановлено зв'язок між показниками фітомаси компонентів крони дерев і його розмірами. За допомогою статистичних методів зроблено оцінку розподілу експериментальних даних. З'ясовано, що природна та базисна щільність деревини й кори стовбурів змінюються вздовж стовбура і залежить також від віку дерев. Розроблено математичні моделі параметрів природної та базисної щільності деревини та кори стовбурів і гілок дерев. Одержано середню щільність компонентів надземної фітомаси берези повислої. Визначено частку листя у деревній зелені та вміст абсолютно сухої речовини у свіжому листі. Виявлено, що у дерев, які зростають у суборах і сугрудках, перерозподіл маси гілок і деревної зелені різний. Наведено комплекс нормативів для оцінки фітомаси дерев і насаджень берези повислої у свіжозрубаному й абсолютно сухому станах, в якому виділено деревину, кору стовбурів і гілок, листя, крону дерева та його надземну частину, а також нормативи оцінки вмісту вуглецю у надземній фітомасі лісостанів берези повислої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.18(4УКР3)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Пархоменко Л. І. 
Інтродукція і культура берез (IBBetulaD L.) в Україні : монографія / Л. І. Пархоменко; НАН України, Нац. ботан. сад України ім. М.М. Гришка. - К. : Фітосоціоцентр, 2011. - 409 c. - Бібліогр.: 649 назв - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.18-459

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА749157 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Пархоменко Л. І. 
Оцінка успішності інтродукції та перспективності видів берези в умовах Києва / Л. І. Пархоменко // Інтродукція рослин. - 2002. - № 3/4. - С. 39-42. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

На підставі інтегральної числової оцінки показників життєздатності наведено результати досліджень успішності інтродукції та перспективності 24 видів і 2 форм берези за умов Києва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.18-45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Пархоменко Л. І. 
Сучасний стан та перспективи використання видів берези (IBetulaD L.) у декоративних насадженнях Києва / Л. І. Пархоменко // Інтродукція рослин. - 2004. - № 2. - С. 88-91. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.18-459 + П278.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Пархоменко Л. І. 
Особливості проростання насіння й ріст сходів видів BIBetulaD L. у сім'ядольній фазі / Л. І. Пархоменко // Інтродукція рослин. - 2007. - № 2. - С. 49-52. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.18-275 + Е522.923.22Bet*691.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Росіцька Н. В. 
Добова динаміка водного режиму листків IBBetula pendulaD Roth та їхня адаптивна реакція / Н. В. Росіцька, Н. В. Заіменко // Інтродукція рослин. - 2010. - № 4. - С. 66-69. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.18-273.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Лакида П. І. 
Прогноз росту та продуктивності модальних деревостанів берези повислої в Українському Поліссі : монографія / П. І. Лакида, Р. В. Атаманчук. - Корсунь-Шевченківський : Гаврищенко В.М., 2014. - 134 c. - Бібліогр.: с. 108-117 - укp.

Запопоновано науково обгрунтовану та практично реалізовано систему алгоритму та математичних моделей для оцінювання росту та прогнозу продуктивності чистих і мішаних березових деревостанів Українського Полісся. Викладено теоретичні засади моделювання росту та продуктивності деревостанів, охарактеризовано регіон досліджень. Наведено методику збору експериментальних даних. Розроблено динамічну бонітетну шкалу, яка в повній мірі відповідає особливостям росту березових деревостанів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П362 + П382.18-275 + П342.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА780086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Родінкова В. 
Закономірності пилкування видів роду IBBetulaD у містах лісостепової та степової зон України / В. Родінкова // Біол. студії. - 2013. - 7, № 2. - С. 91-100. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.18-26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Атаманчук Р. В. 
Особливості росту та прогнозу продуктивності модальних деревостанів берези повислої Українського Полісся : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.02 / Р. В. Атаманчук; КМ України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2012. - 21 с. - укp.

Встановлено принципи групування та поділу на однорідні структурні одиниці вихідних дослідних даних. Здійснено аналіз динаміки основних таксаційних показників чистих і мішаних модальних деревостанів берези повислої та розроблено відповідні моделі росту та таблиці ходу росту. Запропоновано комплекс моделей прогнозу росту основних таксаційних показників деревостанів берези повислої для актуалізації стану лісового фонду та використання у системах підтримки управлінських рішень у лісовому господарстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.18-275

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Коршиков І. І. 
Життєздатність Betula pendula Roth. в урбосистемі м. Кривого Рогу / І. І. Коршиков, Ю. М. Петрушкевич // Інтродукція рослин. - 2017. - № 1. - С. 28-35. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено життєздатність берези повислої (Betula pendula Roth.) в урбосистемі м. Кривий Ріг. Найбільші біометричні показники у 34 - 36-річних дерев відзначено в насадженнях дендрарію ботанічного саду, парку і сквері міста (висота дерева - 16,3 - 17,2 м, діаметр стовбура - 26,0 - 28,3 см), найменші у дерев, які зростають поряд з металургійними комбінатами (11,9 - 12,6 м, 20,9 - 23,9 см). У дерев цих насаджень в 3,7 - 4,1 разу менший об'єм крони у порівнянні з рослинами дендрарію, в 2,4 - 2,6 разу нижчий середній показник життєвого стану, 61,70 % із них відзначаються суховершинністю. Основним типом насаджень B. pendula в місті є куртинний, рослини висаджували переважно на відстані 0,5 - 4,0 м. У віці 23 - 35 років рослини, які зростають усередині куртин, суттєво відстають у рості у порівнянні з деревами, розташованими по краю. У віці 35 - 40 років окремі рослини B. pendula за умов м. Кривий Ріг поступово втрачають декоративність через розвиток суховершинності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.923.22 Bet + П382.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Шевцова Т. В. 
Біологічна активність пилку берези бородавчастої (Betula verrucosa Ehrh.) в залежності від місця зростання : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Т. В. Шевцова; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2016. - 22 c. - укp.

Досліджено хіміко-біологічні, морфологічні особливості та біологічну дію in vitro анемофільного пилку популяцій берези бородавчастої із паркових, лісових, придорожніх насаджень та із території аеродрому з Київської та Рівненської областей України та м. Нітра Словацької республіки за комплексного впливу екологічних факторів природного навколишнього середовища місць зростання дерев на алергенний та адаптогенний потенціали пилку. Показано вплив ряду факторів - забруднення важкими металами, мікроорганізмами та продуктами їх метаболізму, поточні метеоумови та викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря місць зростання на вміст білків, жирних кислот ліпідів, аскорбінової кислоти, флавоноїдних сполук і морфометричних характеристик пилкових зерен Betula verrucosa Ehrh. Визначено рівень експресії гену Bet v 1 - причинного білка алергенних властивостей пилку. Встановлено високу антиоксиданту, слабку антимікробну та помірну імунологічну активності пилкових екстрактів. Визначено найоптимальніше місце зростання популяцій Betula verrucosa Ehrh. для продукування менш алергенного та більш адаптованого пилку за сучасних екологічних умов, яким є паркова зона сучасного міста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.923.22 Bet*69 + Е50*696.215.3 + П382.189.1-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Ковбаса Я. В. 
Мортмаса березняків Чернігівщини: депонований вуглець та енергія : монографія / Я. В. Ковбаса, А. М. Білоус. - Київ : НУБіП України, 2017. - 167 c. - Бібліогр.: с. 147-165 - укp.

Зауважено, що оцінювання екосистемних послуг і вуглецевого циклу в лісових екосистемах потребує комплексного дослідження динаміки і структури компонентів лісової біомаси. Мортмаса лісу відіграє важливу роль для депонування вуглецю та накопичення енергії в екосистемі. Здійснено дослідження мортмаси сухостою, деревної ламані, опаду грубих гілок і підстилки березових лісів Чернігівщини. Науково обгрунтовано та практично реалізовано систему нормативно-інформаційного забезпечення оцінювання компонентів надземної мортмаси березняків Чернігівщини, депонованого в них вуглецю та накопиченої енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.18-425(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА820717 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського