Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=П468.60$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Писаренко С. В. 
Річний прогноз розвитку озимої совки в Полтавському районі / С. В. Писаренко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2004. - № 2. - С. 56-58. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто можливість розробки багаторічного прогнозу масового розмноження шкідливих саранових комах. Доведено нерівнозначний вплив різних екологічних факторів на чисельність популяцій головних шкідників озимої пшениці.


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.60-1(4УКР-4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кравченко В. П. 
Моніторинг, прогноз та контроль чисельності лучного метелика і комплексу саранових в Україні : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / В. П. Кравченко; Ін-т захисту рослин УААН. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Проаналізовано особливості поточного стану популяції лучного метелика в Україні. Обгрунтовано, що внаслідок суттєвої зміни структури агропромислового виробництва після чергового циклічного розмноження шкідника впродовж 1999 - 2000 рр. фоновий рівень його чисельності збільшився. За сприятливих погодних умов гусениці лучного метелика шкодять агроценозам. Вдосконалено систему моніторингу лучного метелика. Вперше на прикладі АР Крим обгрунтовано регламент протисаранових заходів у санітарно-курортній зоні України, який включає оптимальні строки, стації та методи обстежень популяції саранових, метод оперативного прогнозу загрози саранових агроценозам і асортимент екологічно безпечних інсектицидів для контролю чисельності личинок шкідників. Виконання цього регламенту обумовлює упередження надзвичайних ситуацій за масових розмножень саранових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.60-1(4УКР) + П468.67-1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сердюк І. С. 
Екологічне обгрунтування моніторингу саранових (i Orthoptera, Acrididae/i) в Україні : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / І. С. Сердюк; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2010. - 21 c. - укp.

Встановлено, що на території України зони підвищеної чисельності саранових утворюються за умов середньої температури теплого періоду не менше 13,7 °С (СЕТ 960 °С), ГТК не більше 1,4. Доведено, що в результаті антропогенної деградації природних екосистем створюються оптимальні екологічні умови для масового розмноження саранових. За існуючого ступеня розораності земель України, формування значних за площею куліг саранових неможливе, що обумовлено відсутністю великих площ напівприродних стацій достатньої екологічної ємності. Зазначено, що за поточної фонової чисельності саранових в заселених стаціях втрати зеленої маси рослин в процесі живлення комах складають до 160 кг/га за добу. За масового розмноження даний показник збільшується на декілька порядків. За умов середньої плідності та виживання коефіцієнт розмноження популяції італійського пруса становить 24. Вперше в Україні розроблено методику використання GPS-навігації та даних дистанційного зондування землі для моніторингу саранових і прогнозу ризиків надзвичайних ситуацій в агросфері, обумовлених масовим розмноженням комах-поліфагів, що суттєво оптимізує систему протисаранових заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.224.8 Acr*80(4УКР) + Е60*804*803(4УКР) + П468.60-1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376761 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського