Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П485$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Дроздов С. Н. 
Роль дыхания в формировании терморезистентности растений / С. Н. Дроздов, З. Ф. Сычева, Э. Г. Попов, А. В. Таланов, Е. С. Холопцева, В. К. Курец // Физиология и биохимия культур. растений. - 2004. - 37, № 1. - С. 73-78. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Досліджено вплив температур толерантного діапазону на дихання деяких видів вегетуючих рослин. Показано, що за тривалих (4 доби) експозицій загартовувальні до холоду температури під час дії та після дії посилюють дихання, що можна пов'язати зі збільшенням мембранної поверхні мітохондрій у результаті внутрішньоклітинної структурно-функціональної перебудови під час загартовування.


Ключ. слова: Solanum tuberosum L., Festuca pratensis Huds, Pisum sativum L., Fagopyrum esculentum Moench, дыхание растений, холодоустойчивость
Індекс рубрикатора НБУВ: П485.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шадчина Т. М. 
Оздоровлення рослин винограду, уражених вапняковим хлорозом та ослаблених внаслiдок пiдмерзання, за допомогою антихлорозного препарату нового поколiння / Т. М. Шадчина, Г. О. Прядкiна // Физиология и биохимия культур. растений. - 2007. - 39, № 5. - С. 426-431. - Библиогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено вплив обприскування уражених вапняковим хлорозом та ослаблених внаслiдок зимового пiдмерзання рослин винограду препаратом комплексонату залiза бакмел, створеним на основi янтарної кислоти, на вмiст фотосинтетичних пiгментiв у листках та урожай ягiд. Встановлено ефект позитивної пiслядiї препарату на пiгментний склад листкiв та врожай ягiд у наступний пiсля обробки рослин рiк. Показано, що застосований препарат ефективний i для оздоровлення рослин, ослаблених внаслiдок пiдмерзання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.6 + П485

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мельничук Т. М. 
Застосування мікроорганізмів-антагоністів для біологічного контролю фітопатогенів зернових рослин / Т. М. Мельничук, М. К. Шерстобоєв, Т. Ю. Пархоменко, І. О. Каменєва, Н. В. Алєксєєнко, О. В. Каліберденко // Пром. ботаника. - 2007. - Вып. 7. - С. 259-263. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П485 + П478.1 + П491.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71365 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Рудницкая А. В. 
Технические средства защиты растений от заморозков для систем точного земледелия / А. В. Рудницкая // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2010. - № 6/8. - С. 8-12. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Предложены подходы к разработке технических средств для механизации и автоматизации процесса обеспечения заданного теплового режима открытой агроэкосистемы. Разработка этих вопросов дает возможность расширения арсенала методов и технических средств для систем точного земледелия.


Індекс рубрикатора НБУВ: П021.174 + П485

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ткаленко Г. М. 
Екологічне обгрунтування створення і застосування біологічних препаратів для оптимізації фітосанітарного стану овочевих агроценозів : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.16 / Г. М. Ткаленко; НААН України, Ін-т захисту рослин. - Київ, 2016. - 39 c. - укp.

Розроблено концепцію оптимізації фітосанітарного стану овочевих агроценозів (ОА), яка грунтується на мінімізації хімічного методу й активізації природних біоагентів для регуляції шкідливих організмів. Обгрунтовано методологію виявлення штамів ентомопатогенів, поповнено колекцію мікроорганізмів новими екологічно безпечними продуцентами з родів Веаuveria, Меtarhizium, Раесilomyces, гриба-антагоніста роду Trichoderma, хижих нематофагових грибів роду Аrthrobotrys, які за активністю, технологічністю перевищують аналоги. Розроблено алгоритм одержання активних штамів ентомопатогенних грибів - продуцентів біологічних препаратів. Розроблена екологічно безпечна технологія виробництва біопрепарату Триходермін - Р на основі нового штаму Т. lignorum - 23. Встановлено оптимальні температурні значення для стабілізації активності препарату: температура +4 °С, за якої зберігається впродовж 3 міс, за +20 °С - 1 міс. За більш тривалого зберігання необхідно коригувати норми витрат. Здійснено моніторинг шкідливих організмів овочевих культур в закритому грунті. Виявлено, що на огірках і томатах домінують хвороби грибної етіології: кореневі, сіра та біла гнилі, фузаріозне в'янення, плямистості; салаті-латуку - кореневі гнилі. Підвищилася інтенсивність вияву бактеріальних хвороб, менш поширеними є вірусні. Із фітофагів домінують види, адаптовані до субтропічних умов: теплична білокрилка, кліщі, трипси, попелиці. Визначено, що за недотримання оптимальних показників абіотичних факторів в теплицях, значно підвищується ураженість огірків кореневими гнилями та хворобами в'янення. Доведено, що основними екологічними чинниками, які впливають на стабільність та активність гриба - антагоніста Trichoderma lignorum в різних тепличних субстратах є температура, вологість і pH середовища. Теоретично обгрунтовано нові підходи забезпечення екологічно орієнтованого захисту овочевих культур закритого та відкритого грунту на основі застосування біологічних препаратів, які виявлять фіторегуляторну активність (підвищують схожість насіння, стимулюють ріст і розвиток рослин), а екологічна стратегія їх за інтродукції в агроценози полягає в регуляції щільності популяцій фітопатогенів і шкідників.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.4 + П485.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Білоконська О. М. 
Економічна та енергетична ефективність бактеризації Azotobacter chroococcum 2.1 за вирощування огірка / О. М. Білоконська, Ю. М. Халеп, С. Ф. Козар // Агроекол. журн.. - 2020. - № 2. - С. 69-76. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Наведено результати польових досліджень застосування нового високоефективного штаму Azotobacter chroococcum 2.1 для передпосівної й завчасної бактеризації насіннєвого матеріалу огірка, а також проведено оцінку економічної та енергетичної ефективності вказаного штаму. Інокулянт на основі азотобактера впливає на процеси біологічної трансформації органічної речовини, забезпечує фіксацію та перетворення атмосферного азоту в доступну для рослин форму, що сприяє підвищенню врожайності сільськогосподарських культур. За результатами проведених досліджень встановлено, що завдяки застосуванню інокулянта на основі A. chroococcum 2.1 підвищується рівень економічної ефективності виробництва овочевої продукції - ріст урожайності і відповідне збільшення грошової виручки із розрахунку на 1 га посівної площі є вищими за ріст витрат на застосування інокулянта. Тому в усіх варіантах з бактеризацією спостерігається зниження собівартості одиниці продукції та підвищення прибутковості виробництва (розміру прибутку із розрахунку на 1 га посівної площі та рівня рентабельності). До того ж окупність додаткових витрат прибутком становить 10,5 грн на 1 грн. Важливим у народногосподарському аспекті також є аналіз енергетичної ефективності, особливо з урахуванням того, що економічні показники не завжди можуть бути об'єктивними, оскільки перебувають під впливом низки зовнішніх чинників (інфляційні процеси, кон'юнктура ринку тощо). Встановлено, що передпосівна обробка насіння огірка клітинами A. chroococcum 2.1 відзначається і найвищими показниками енергетичної ефективності: збільшується енергоємність врожаю і коефіцієнт енергетичної ефективності. Доведено, що застосування інокулянта на основі A. chroococcum 2.1 сприяє підвищенню рівня як економічної, так і енергетичної ефективності виробництва огірка. За результатами проведених досліджень вказаний агрозахід можна рекомендувати для застосування у виробництві культури як за передпосівної бактеризації насіння, так і за завчасної залежно від конкретних організаційних та погодних умов, що є вкрай актуальним для господарників.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.4 + П241.71-44 + П485

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Решетник К. С. 
Інтенсифікація росту базидієвого гриба Schizophyllum commune за допомогою лазерного опромінення / К. С. Решетник, Д. С. Юськов // Агроекол. журн.. - 2020. - № 2. - С. 106-111. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 + П485.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського