Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>U=П491.56$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Матвієвський О. С. 
Захист вишневих садів від ураження моніліозом / О. С. Матвієвський // Садівництво. - 1998. - № 47. - С. 130-133. - укp.

У 1996-1998 рр. в Інституті садівництва УААН (м.Київ) удосконалювалися заходи захисту вишневих садів від ураження моніліозом. Вивчалася ефективність системних фунгіцидів топаз і скор-топ та контактного фунгіциду купроксат. Дослід проводився на сильно уражуваному моніліозом сорті Норд Стар. Встановлено високу ефективність препаратів топаз, скор-топ та купроксат при дворазовому застосуванні їх (під час відокремлення бутонів і відразу після цвітіння) для захисту вишневих садів від моніліозу. Держхімкомісією препарати скор-топ і топаз, за даними досліджень інституту, включено до списку хімічних засобів захисту рослин, дозволених для захисту вишневих садів від ураження моніліозом.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.561 + П478.139

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бондарь И. А. 
Гномониоз абрикоса (Итоги работы за 1964 - 2001 гг.) / И. А. Бондарь; Укр. НИИ садоводства. - К., 2001. - 126 c. - Библиогр.: с. 114-120 - рус.

Освещена история гномониоза абрикоса, описаны диагностические признаки и динамика развития болезни, отличающиеся большим разнообразием и изменением, в процессе ее развития, а также под влиянием погодных условий.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139гномоніоз + П491.564

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА646944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Розова Л. В. 
Біологічне обгрунтування системи захисту черешні від вишневої мухи (IBRhagoletis cerasiD L.) в умовах півдня України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / Л. В. Розова; Ін-т захисту рослин УААН. - К., 2005. - 19 c. - укp.

Наведено біологічне обгрунтування системи захисту черешні від вишневої мухи. Визначено її шкідливість і уточнено особливості біології за умов півдня України. Установлено основні природні чинники, що впливають на розвиток шкідника та регулюють його чисельність, а саме: гідротермічні умови вегетаційного періоду, комплекс грунтових хижаків і збудників хвороб. Удосконалено моніторинг популяції вишневої мухи та обгрунтовано критерії визначення оптимальних строків проведення захисних заходів. Визначено ефективні інсектициди з різних класів хімічних сполук проти вишневої мухи. Удосконалено систему захисту черешні, яка передбачає використання методів аналізу грунтових проб пупаріїв шкідника, моніторингу імаго за допомогою жовтих клейових пасток, застосування ефективних інсектицидів, своєчасне збирання врожаю сортів черешні середнього та середньопізнього строків достигання, а також рихлення грунту міжрядь та пристовбурових кругів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.65-5 + П491.561

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Плєтнікова Н. Я. 
Кокомікоз вишні і черешні та заходи по обмеженню його шкодочинності у Східному Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.11 / Н. Я. Плєтнікова; Нац. аграр. ун-т. - К., 2004. - 23 c. - укp.

Досліджено шкодочинність та поширеність кокомікозу вишні та черешні. З'ясовано чинники, що впливають на розвиток патогена у вегетаційний період, розроблено температурно-фенологічні номограми щодо прогнозу дозрівання сумкоспор збудника кокомікозу та появи перших ознак хвороби. Розраховано рівняння регресії, яке є формулою довгострокового прогнозу розвитку кокомікозу. За результатами обліків визначено рівняння динаміки перебігу хвороби та його швидкості, яке є математичною моделлю інфекційного процесу та може використовуватись для короткострокового прогнозу розповсюдження кокомікозу. Вивчено біологічні особливості збудника, морфолого-культурні ознаки, джерела поновлення хвороби, тип спор первинного ураження. Розкрито роль агротехнічних заходів, що зменшують кількість заразного початку, обмежують розвиток хвороби під час вегетації. Встановлено токсичну та геностатичну дію фунгіцидів на патоген, визначено ефективність застосування хімічних препаратів системної дії в плодоносному саду та плодовому розсаднику проти кокомікозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 кокомікоз + П491.561

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Одинцова В. А. 
Фізіологічні аспекти захисту насаджень абрикоса від весняних приморозків в умовах півдня України : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.12 / В. А. Одинцова; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Уперше науково обгрунтовано можливість застосування захисту абрикоса від весняних приморозків прямим і непрямим методами. Показано можливість використання фенокліматографічних моделей виходу рослин з стану спокою та початку цвітіння в кліматичній зоні півдня України. Уперше визначено та вивчено фізіологічні процеси: ріст, морфогенез та температуру генеративних бруньок абрикоса на фоні змін температури навколишнього середовища. Установлено залежність ростових процесів та морфогенетичних змін у бруньках від фенокліматографічних показників. Виявлено закономірності добової динаміки температурних змін під дією дрібнодисперсного дощування. Виявлено особливості температурних змін генеративних, вегетативних бруньок і камбію однорічного пагона абрикоса. Уперше виявлено еколого-фізіологічні показники стану абрикоса для реалізації технології керування протиприморозковим дрібнодисперсним дощуванням з метою захисту абрикоса прямим і непрямим методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.564(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Губанова Т. Б. 
Фізіологічні особливості контрастних по стійкості до борошнистої роси видів, сортів та форм персиків й нектаринів : Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Т. Б. Губанова; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1997. - 18 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена фізіологічним та біохімічним особливостям видів, сортів та форм персиків та нектаринів, які відрізняються по ступеню стійкості до борошнистої роси. Встановлено, що стійкість включає в собі два основних компоненти: активну і пасивну. Пасивна стійкість визначається кількістю білка в листках, а також рівнем осмотичного й водного потенціалів. Інфікування викликає активацію пероксидази та поліфенолоксидази, що є активним захистом від патогена. Доведено зв'язок між розвитком реакцій надчутливості та активацією поліфенолоксидази.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.563.07,022 + П478.139 Sphaerotheca pannosa

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ющенко Л. П. 
Шкідники плодів сливи в Північному Лісостепу України та заходи обмеження їх чисельності : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 16.00.10 / Л. П. Ющенко; Нац. аграр. ун-т. - К., 2004. - 19 c. - укp.

За результатами досліджень виявлено видовий склад шкідників сливових насаджень, вивчено їх біологію, фенологію та залежність особливостей розвитку від умов зовнішнього середовища. Установлено, що більш поширеним і шкодочинним є чорний сливовий пильщик, який зустрічається майже в усіх сливових садах і щорічно пошкоджує більше 80 % урожаю, а сливова товстоніжка та плодожерка - менш шкідливими. З'ясовано, що розвиток шкідників протягом вегетації значною мірою залежить від умов зовнішнього середовища, особливо рівня температури й опадів. Відзначено значний вплив різких коливань добових температур на інтенсивність льоту імаго, відкладання яєць пильщиком і товстоніжкою. Виявлено залежність розвитку, чисельності та шкодочинності чорного сливового пильщика від збігу з фенологією кормової рослини. Показано можливість використання кольорових клейових карток для визначення початку льоту імаго. Досліджено роль пошкоджень сливовою товстоніжкою та плодожеркою щодо біохімічного складу плодів сливи. Установлено комплексний поріг шкодочинності, що дає змогу визначати та прогнозувати втрати врожаю. Визначено оптимальні терміни проведення захисних заходів проти чорного сливового пильщика. Вивчено ефективність біологічних препаратів з метою знешкодження досліджених шкідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.6(4УКР) + П491.562

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Нагорна Л. В. 
Кучерявість листків персика і моніліоз абрикоса та вдосконалення систем захисту насаджень від них в умовах Південного Степу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.11 / Л. В. Нагорна; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2010. - 21 c. - укp.

Наведено результати досліджень шкідливості та поширення кучерявості листків персика та моніліозу абрикоса, уточенно особливості біології збудників хвороб за умов Південного Степу України. Визначено основні природні чинники, які впливають на розвиток патогенів, розроблено методи їх короткострокового прогнозу. Розкрито роль агротехнічних заходів, які обмежують розвиток моніліозу абрикоса. Розроблено біологічний метод захисту насаджень персика від кучерявості листків на основі вивчення антагоністичної активності епіфітних мікроорганізмів. Проаналізовано результати вивчення ефективності сучасних фунгіцидів. Удосконалено системи захисту персика й абрикоса від хвороб з урахуванням моніторингових досліджень і дотриманням чергування препаратів з різним механізмом дії з метою запобігання розвитку фунгіцидної резистентності у збудників кучерявості листків персика та моніліозу абрикоса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.13 + П491.563 + П491.564

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Triapitsyna N. V. 
Detection of IBPlum pox virusD isolates in the orchards of the Eastern Steppe of Ukraine / N. V. Triapitsyna, K. M. Udovychenko, S. O. Vasyuta, T. V. Medvedyeva, V. V. Yarushnikov, V. M. Udovychenko // Мікробіологія і біотехнологія. - 2013. - № 1. - С. 89-98. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256-456 + П491.560.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Тряпіцина Н. В. 
Фітовірусологічний стан колекційних насаджень сливи / Н. В. Тряпіцина, С. О. Васюта, Т. В. Медвєдєва, К. М. Удовиченко, К. І. Супрун, В. М. Удовиченко // Агроекол. журн.. - 2012. - № 3. - С. 128-130. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Оцінено парну асоціацію та тенденції до співіснування між домінуючими вірусами в колекційних насадженнях сливи. Оцінено рівень селективності вірусу шарки сливи до найбільш поширених сортів сливи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.562.107

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Каленич Ф. С. 
Кучерявість листків персика на півдні України / Ф. С. Каленич, Л. А. М'ялова, Л. В. Нагорна // Вісн. аграр. науки. - 1999. - № 3. - С. 21-25. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Освещены вопросы биологии возбудителя курчавости листьев персика и предложена прогнозная модель развития болезни на основе мониторинга основных метеорологических факторов на юге Украины. Определена эффективность фунгицидов против болезни.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.563

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кондратенко П. В. 
Нова препаративна форма біоінсектицидів для захисту плодових культур / П. В. Кондратенко, І. В. Шевчук, З. М. Кожокар // Вісн. аграр. науки. - 2008. - № 2. - С. 26-30. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено можливість істотного зменшення шкодочинності чорного сливового пильщика Hoplocampa minuta Christ. та сливової плодожерки Grapholitha funebrana Tr. за допомогою мікробних препаратів бітоксибациліну, лепідоциду, гаупсину й актофіту. Розроблено регламенти їх застосування. Оцінено біохімічний склад плодів сливи й економічну ефективність захисної схеми Лепідоцид + ризоплан.

Исследована возможность существенного уменьшения вредоносности черного сливового пилильщика Hoplocampa minuta Christ. и сливовой плодожорки Grapholitha funebrana Tr. с помощью микробных препаратов битоксибацилина, лепидоцида, гаупсина и актофита. Разработаны регламенты их применения. Оценен биохимический состав плодов сливы и экономическая эффективность защитной схемы Лепидоцид + ризоплан.


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.63-5 + П491.562

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Юсько Л. С. 
Вірус шарки слив на кісточкових у різних агрокліматичних зонах / Л. С. Юсько, Г. О. Снігур, О. О. Афоніна, С. М. Петренко, В. П. Поліщук // Вісн. аграр. науки. - 2008. - № 4. - С. 37-40. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано результати моніторингу кісточкових культур за допомогою візуальної діагностики й імуноферментного аналізу щодо виявлення вірусу шарки слив у різних агрокліматичних зонах Закарпаття. Встановлено, що загальна площа уражених хворобою насаджень кісточкових культур більша в районах, що належать до низинної агрокліматичної зони, найбільші показники поширення та розвитку вірусу зафіксовано у передгірній зоні. Створено карту поширення вірусу шарки слив на кісточкових культурах у Закарпатті.

Проанализированы результаты мониторинга косточковых культур с помощью визуальной диагностики и иммуноферментного анализа относительно выявления вируса шарки слив в различных агроклиматических зонах Закарпатья. Установлено, что общая площадь пораженных болезнью насаждений косточковых культур большая в районах, принадлежащих к низменной агроклиматической зоне, наибольшие показатели распространения и развития вируса зафиксированы в предгорной зоне. Приведена карта распространения вируса шарки слив на косточковых культурах в Закарпатье.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.2 + П491.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мартинов С. 
Використання діагностичних методів для виявлення ступеня ураження сортів персика вірусом шарки сливи (Plum pox potyvirus) / С. Мартинов, О. Митрофанова, І. Митрофанова // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2013. - Вип. 62. - С. 21-28. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проведено скринінг ураженості вірусом шарки сливи (Plum pox potyvirus, PPV) сортів персика на півдні та південному сході України і знайдено 4 осередки ураження, які ліквідовані. В оцінюванні ураженості вірусом PPV рослин персика показано ефективність застосування комплексу діагностичних методів: рослин-індикаторів, системи Піротест-ІФА, імунохроматографічного аналізу (тест-смужки), відбору толерантних і вірусостійких сортів із виявленням стероїдних глікозидів в органах і тканинах рослин методом тонкошарової хроматографії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.563.07 + П411.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ющук Д. Д. 
Основные вредители вишни и черешни и борьба с ними в восточной Лесостепи Украины : Дис...канд. с.-х. наук: 06.01.11 / Д. Д. Ющук; Харьковский аграрный университет имени В. В. Докучаева. - Х., 1991. - 130 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.561.06(4УКР5),022 + П468.6(4УКР5),022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС47820 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Ющук Д. Д. 
Основные вредители вишни и черешни и борьба с ними в восточной Лесостепи Украины : Дис...канд. с.-х. наук: 06.01.11 / Д. Д. Ющук; Харьковский аграрный университет имени В. В. Докучаева. - Х., 1991. - 130 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.561.06(4УКР5),022 + П468.6(4УКР5),022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС47820 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського