Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=П527.390$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Снітинський В. В. 
Біологічні аспекти вільнорадикального окиснення у сільськогосподарських тварин у зв'язку з фізіологічним станом і вмістом цинку у раціоні / В. В. Снітинський, І. З. Гложик, В. В. Данчук // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 2. - С. 191-192. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.390

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Руснак Н. І. 
Внутрішньоклітинний метаболізм мікробних популяцій травного тракту тварин за дії екзогенних факторів : автореф. дис... канд. біол. наук / Н. І. Руснак; Ін-т біології тварин УААН. - Л., 2008. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.390

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Marounek M. 
Effects of exogenous cholesterol and amidated cellulose оn fat and sterols concentration in faeces / M. Marounek, Z. Volek, J. Tuma, D. Duskova, M. S. Kalachniuk, L. G. Kalachnyuk, G. I. Kalachnyuk // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 3. - С. 91-96. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Збільшення обсягів перетворення холестеролу до жовчних кислот у печінці компенсує втрату жовчних кислот у фекаліях. Це призводить до зниження холестеролу в крові. Альтернативою секвестрантам жовчних кислот є сорбенти стеролів, одержаних шляхом амідування полісахаридів. Відмічено гіпохолестеролемічний ефект у разі застосування октадецилпектиаміду на щурах, що утримувалися на раціонах, у складі яких входить холестерол у кількості 10 г/кг. Амідований пектин знижує вміст холестеролу в сироватці крові та вірогідно збільшує рівні природних стеролів й жовчних кислот у фекаліях. Тому досліджено дію згодовування холестеролу й амідованої окисненої монокарбоксицелюлози (МСС) й карбоксиметилцелюлози (СМС) на концентрацію жиру й стеролів у фекаліях щурів. Використовували 30 самок щурів лінії Вістар віком 3 міс і вагою ~ 250 г. Після зрівняльного періоду (4 тиж) щурів було розподілено на 6 груп по 5 тварин у кожній. Перша група залишалась контрольною, 2 - 6 групи взамін 10г/кг пальмового жиру одержували адекватну кількість холестеролу, 3 і 4 групи взамін звичайної целюлози (у загальному обсязі 60 г/кг) ще одержували відповідно по 30 і 60 г/кг амідованої МСС, а 5 і 6 - 30 і 60 г/кг амідованої СМС. Тривалість дослідного періоду - 4 тиж. Для аналізів збирали фекалії впродовж останніх 5 дн. Встановлено, що у фекаліях усіх щурів, які поїдали холестерол вірогідно збільшуються концентрації холестеролу та копростанолу та вірогідно зростає копростанол у разі споживання амідованої целюлози. Амідовані МСС і СМС вірогідно збільшують фекальний вихід жиру. Вони вірогідно зменшують у фекаліях концентрацію літохолевої, alpha-муріхолевої та загальної суми жовчних кислот. Наведені результати суттєво відрізняють амідовані целюлози від амідованого пектину, який вірогідно збільшує фекальне виведення з організму холестеролу і меншою мірою - жовчних кислот. Можливості видалення жирів з організму з допомогою амідованої целюлози, що передбачають гіполіпідемічний і гіпохолестеролемічний ефекти, ще раз будуть перевірені найближчим часом.


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.390

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вигнан Д. С. 
Гормональний і негормональний фактори регуляції метаболізму вуглеводів у печінці жуйних тварин / Д. С. Вигнан, А. Я. Красневич // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4Б (Дод. 2). - С. 81. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.390.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Калачнюк Л. Г. 
Метаболізм мікробних популяцій рубця, сформованих на біосубстратах різної доступності, за дії пентахлорфенолу / Л. Г. Калачнюк, О. Є. Возна, Г. І. Калачнюк, Ю. М. Лицур, Н. І. Лацік, О. Г. Савка, М. Мароунек, Ш. Каваї // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 3. - С. 31-41. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*85 + П527.390.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Самсонюк І. М. 
Структурно-функціональний стан органів травної системи тварин за впливу генетично модифікованої та традиційної сої : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / І. М. Самсонюк; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. - Львів, 2015. - 24 c. - укp.

Простежено динаміку змін фізіологічних параметрів і морфофункціонального стану печінки, шлунка, дванадцятипалої кишки щурів I, II, III поколінь і кролів І покоління, яким згодовували корми з 20 % вмістом генетично модифікованої та традиційної сої. У результаті довготривалого згодовування генетично модифікованої сої встановлено найбільш вірогідні відмінності у досліджуваних показниках між групами у I поколінні щурів, що виявилось дисбактеріозом, дискомплексацією пластинчастої будови та білковою дистрофією печінки, а також зростанням активності аланінамінотрансферази та лужної фосфази у сироватці крові. У II і III поколіннях щурів простежено врівноваження досліджуваних показників і відновлення гістоструктури печінки, проте ультраструктурні дослідження печінки щурів III покоління вказують на енергетичне навантаження та інтенсифікацію дезінтоксикаційних процесів у гепатоцитах. У печінці кролів І покоління, аналогічно як і у щурів І покоління, встановлено порушення радіальної будови та розвиток білкової дистрофії гепатоцитів у перилобулярній ділянці часточок, що підтверджує гепатотоксичний вплив генетично модифікованої сої на організм тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.390 + П545.12 + П213.6-319.86

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: РА414020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Калачнюк Г. 
Аспект симбіозу в розробці біотехнологічних основ підвищення продуктивності тварин / Г. Калачнюк, Л. Калачнюк // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2015. - Вип. 70. - С. 3-17. - Бібліогр.: 63 назв. - укp.

Огляд присвячений вивченню симбіозу живих організмів (власне - між твариною-господарем і мікроорганізмами травного тракту) з метою підвищення продуктивності тварин. Надано аналіз досліджень ролі стінки рубця у процесах травлення жуйних тварин, симбіозу в жуйних і нежуйних видів тварин з мікроорганізмами, ефективності ферментації в передшлунках і товстому кишечнику та біотехнологічні основи використання симбіозу у тваринництві, висвітлено вагомий внесок українських вчених у вирішення вищевказаних питань. У жуйних слизова оболонка рубця забезпечує тісні взаємовідносини між твариною-господарем і змішаними популяціями мікроорганізмів рубця завдяки її двобічній проникності й синтезувальній здатності. Для підтримання постійного ферментативного процесу слизова оболонка здатна передавати у порожнину рубця близько 0,4 кг гліколіпонуклеопротеїнових комплексів. Ферментація у передшлунках є більш ефективною, ніж у товстому кишечнику. При розробці біотехнологічних основ у системах підвищення продуктивності жуйних і нежуйних тварин обов'язково мають братися до уваги головні чинники корекції симбіозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.390 + П56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Самсонюк І. М. 
Структурно-функціональний стан шлунково-кишкового тракту щурів першого покоління за згодовування генетично модифікованої та традиційної сої / І. М. Самсонюк // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 3/4. - С. 238-243. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Генетично модифіковані продукти розповсюджуються по всьому світу надзвичайно швидкими темпами. Тому вивчення їх впливу на організм є актуальним на сьогоднішній день. Наведено результати гістологічних, гістохімічних, морфометричних досліджень стінки шлунку та дванадцятипалої кишки щурів першого покоління, яким згодовували традиційну та генетично модифіковану сою. Проведено порівняльну характеристику дослідних груп із контролем. Виявлено відмінність між першою дослідною групою, що споживала генетично модифіковану сою, другою дослідною групою, і контролем. Виявлені зміни вказують на можливий вплив залишків гербіциду у рослині, що підтверджують літературні джерела.


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.390 + П545.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Білан М. В. 
Корекція мікробіоти кишечника під впливом ксенобіотиків та імуностимуляторів : монографія / М. В. Білан, М. О. Лєщова. - Дніпро : Ліра ЛТД, 2022. - 127 c. - Бібліогр.: с. 104-127 - укp.

Проведено аналіз наукових повідомлень вчених різних країн порівняно з отриманими власними результатами вивчення показників якісного і кількісного складу мікробіоти кишечника лабораторних тварин за впливу гербіцидів, харчових добавок, мікропластику, лікарських препаратів і лікарських рослин. Наведені результати досліджень мають практичну цінність у розширенні знань про якісний і кількісний склад мікробіоти кишечника залежно від факторів навколишнього середовища. Досліджено вплив гербіцидів і харчових добавок на мікробіоту кишечника; гліфосад; харчові добавки; бензоат натрію; сахарин; сумісний вплив гліфосату, бензоату натрію і сахарину на мікробіоту кишечника; вплив азодикарбонаміду на мікробіоту кишечника; вплив бурштинової кислоти на мікробіоту кишечника; вплив пінополістиролу на мікробіоту кишечника; вплив лікарських препаратів і лікарських рослин на мікробіоту кишечника; спиртова настоянка аралії високої (Aralia elata); лікарські рослини; меліса лікарська (Melissa officinalis); лаванда вузьколиста (Lavandula angustifolia); шавлія лікарська (Salvia officinalis).


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.390.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864948 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського