Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=П534.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Соклакова О. В. 
Вплив біогенних стимуляторів на життєздатність статевих клітин бугаїв / О. В. Соклакова, О. Б. Сушко, Ф. І. Осташко // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 2-3. - С. 17. - укp.

Викладено результати дослідження позитивного впливу на життєздатність статевих клітин бугаїв біоактивних додатків тваринного та рослинного походження, введених в середовище для розведення та кріоконсервації сперми. Встановлено підвищення стійкості та якісних показників деконсервованої сперми бугаїв у порівнянні зі звичайним методом. Визначено, що біогенні стимулятори не втрачають своєї біологічної активності у випадку заморожування їх до субнулевих температур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кузуб І. М. 
Динаміка концентрації загального білка і альбумінів у плазмі свіжорозбавленої та збереженої сперми кнурів / І. М. Кузуб // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 2-3. - С. 12-13. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Досліджено динаміку концентрації загального білка й альбумінів у плазмі розбавленої сперми залежно від концентрації в ній сперміїв і терміну зберігання. Встановлено, що характер змін білкового складу тісно пов'язаний зі ступенем розвитку деструктивних процесів, які відбуваються у випадку розбавлення та зберігання сперми.


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Плишко Н. Т. 
Технологии и препараты для повышения воспроизводства животных / Н. Т. Плишко. - Бровары, 2005. - 111 c. - Библиогр.: с. 103-108 - рус.

Освещены теоретические основы и научные разработки по биотехнологии хранения (консервирования) спермы и искусственному осеменению животных. Проанализирован механизм влияния динатриевой соли этилендиаминтетрауксусной кислоты (трилона) на метаболические процессы и выживаемость половых клеток без снижения их оплодотворяющей способности. Приведены данные по разработке и применению хелатоновых сред для консервирования спермы хряков и быков. Представлены сведения относительно физиологии оплодотворения, разработки лекарственной композиции для повышения оплодотворяемости и способах лечения бесплодия, а также других заболеваний млекопитающих.


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.4 + П876.5-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА667432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ковтун С. І. 
Стан перспективи використання епідидимальних сперматозоїдів сільськогосподарських тварин для одержання зародків Iin vitroD / С. І. Ковтун, Н. Я. Мелешко, Ю. В. Куновський // Наук. пр. Полтав. держ. аграр. акад. Сільськогосп. науки. - 2002. - 1. - С. 122-124. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62509 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Цимбал В. М. 
Вплив різних факторів на якість спермопродукції у ссавців / В. М. Цимбал // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2005. - № 4. - С. 81-83. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Зазначено, що на якість спермопродукції і запліднювальну здатність сперми ссавців впливають такі ендогенні чинники, як вміст мікро- і макроелементів у складі сперміїв та плазмі еякуляту, генетичні та вікові відмінності плідників. Екзогенні фактори (освітлення, температура, вологість, раціони, режим статевої експлуатації, моціони) здійснюють вплив на кількісні та якісні показники спермопродукції. Маніпулюючи цими факторами, можна підвищити якість спермопродукції ссавців.


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бондаренко О. М. 
З історії розвитку штучного осіменіння тварин / О. М. Бондаренко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2008. - № 3. - С. 80-83. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

На підставі першоджерел розглянуто окремі аспекти історії розвитку штучного осіменіння тварин. Штучне осіменіння тварин є найдавнішим і добре відпрацьованим біотехнологічним методом розведення сільськогосподарських тварин. Використання цього методу дає змогу обмежити розповсюдження статевих інфекцій, які є причиною безпліддя тварин, а також дозволяє ефективно використовувати генетичний потенціал кращих плідників.


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.4 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Павленко Л. М. 
Довгозбережне середовище для кріоконсервації сперми бугаїв-плідників та способи його виготовлення : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.20 / Л. М. Павленко; Ін-т тваринництва УААН. - Х., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

З використанням сучасних методів досліджень встановлено захисний ефект термостабільного антишокового компоненту жовтка при дії низьких температур на спермії. В модельних дослідженнях доведено ідентичність його біологічної дії при кріоконсервації статевих клітин в порівнянні з нативним жовтком. Установлена можливість хіміко-термічної стерилізації середовища з жовтком. На цій основі розроблено і випробувано в виробничих умовах з позитивними результатами довгозбережне середовище і способи його виготовлення. Воно підвищує санітарно-гігієнічний рівень роботи племінних підприємств, запобігає поширенню заразних і незаразних захворювань, які розповсюджуються з жовтком, а також забезпечує раціональне використання жовтка і всіх компонентів при виготовленні середовища для кріоконсервації сперми бугаїв. Розроблено асептичний спосіб та пристрій для оцінки рухливості сперміїв в еластичних упаковках з метою підвищення санітарно-гігієнічного рівня роботи пунктів штучного осіменіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.44,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Черняк Н. Г. 
Порівняльна оцінка якості сперми плідників різних видів тварин : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Н. Г. Черняк; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. - с.Чубинське (Київ. обл.), 1999. - 18 c. - укp.

Розроблено об'єктивний спосіб оцінки якості сперми плідників, що корелює з показниками запліднювальної здатності сперматозоїдів. Відзначено, що лінійна швидкість руху сперматозоїдів не залежить від об'єму еякуляту, концентрації та початкової рухливості гамет, зумовлена тривалістю інкубації та температурою середовища, в якому інкубується сперма. У процесі глибокого заморожування-розморожування лінійна швидкість руху сперматозоїдів знизилась на 31,7 %. Тривале зберігання сперми у рідкому азоті не призвело до зниження лінійної швидкості руху сперматозоїдів. Запліднювальну здатність (55 % і більше) після першого осіменіння мають бугаї-плідники з лінійною швидкістю руху сперміїв після розморожування - 100 мкм/с, через 2 години після інкубування за температури +38 ° - 70 мкм/с і через 3 години - 50 мкм/с і більше. Встановлено кореляційну залежність між показниками лінійної швидкості руху розморожених та інкубованих сперматозоїдів бугаїв, їх запліднювальної здатності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.42,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Черняк Н. Г. 
Порівняльна оцінка якості сперми плідників різних видів тварин : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Н. Г. Черняк; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. - с.Чубинське Київ. обл., 1999. - 18 c. - укp.

Дисертацію присвячено розробці об'єктивного способу оцінки якості сперми плідників, що корелює з показниками запліднювальної здатності сперматозоїдів. Встановлено, що лінійна швидкість руху сперматозоїдів є видовою та породною ознакою якості сперми, не залежить від об'єму еякуляту, концентрації та початкової рухливості гамет, а зумовлюється тривалістю інкубації та температурою середовища, в якому інкубується сперма. У процесі глибокого заморожування-розморожування лінійна швидкість руху сперматозоїдів знижується на 31,7 %. Тривале зберігання сперми у рідкому азоті не призводить до зниження лінійної швидкості руху сперматозоїдів. Запліднювальну здатність (55 % і більше) після першого осіменіння мають бугаї-плідники з лінійною швидкістю руху сперміїв після розморожування - 100 мкм/с, через 2 години після інкубування за температури +38 °C - 70 мкм/с і через 3 години - 50 мкм/с і більше. Встановлено кореляційну залежність між показниками лінійної швидкості руху розморожених і інкубованих сперматозоїдів бугаїв та їх запліднювальної здатності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.42,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сорокін М. С. 
Імпульсна електромагнітна технологія та технічні системи підвищення відтворення тварин : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.17 / М. С. Сорокін; Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - Х., 2011. - 23 c. - укp.

Досліджено процес взаємодії інформаційних імпульсних електромагнітних полів (ЕМП) зі сперміями тварин великої рогатої худоби (ВРХ) перед їх кріоконсервацією та визначено біотропні параметри імпульсного ЕМП для підвищення запліднювальної здатності ВРХ і стійкості сперміїв до низьких температур. Набула подальшого розвитку теорія аналізу теплового режиму імпульсного генератора на лавинно-пролітних діодах, яка дозволяє оптимізувати енергетичні характеристики генератора. Математично інтерпретовано вплив біотропних параметрів інформаційного імпульсного ЕМ випромінювання КВЧ діапазону на стійкість сперміїв до низьких температур в процесі консервації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ільченко М. О. 
Вплив препарату "Ліцисевіт" на якість сперми кнурів / М. О. Ільченко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 1. - С. 211-213. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

З метою покращання продуктивності кнурів необхідно збагачувати раціони поживними речовинами, зокрема вводити до їх складу біологічно активні речовини (БАР), особливо у період статевого навантаження самців. Було вивчено вплив препарату антиоксидантної дії "Ліцисевіт" на якість спермопродукції у молодих кнурів. Препарат розроблений у інституті свинарства ім. О. В. Квасницького УААН. Одержані дані свідчать, що досліджуваний препарат сприяє підвищенню спермопродукції у кнурів, а також покращує якість сперми.


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.42 + П65-344.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Косенко М. В. 
Критерії оцінки нешкідливості препаратів та середовищ, які застосовуються для розбавлення сперми / М. В. Косенко, І. Є. Атаманюк, О. І. Чайковська, О. П. Панич, Р. В. Камінський // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 257-260. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Визначення нешкідливості розбавників сперми, препаратів, які застосовуються для їх приготування, має велике значення для одержання позитивних результатів при штучному осіменінні тварин. Як правило, на нешкідливість препарати чи середовища перевіряють біопробою з використанням сперми бугаїв, визначаючи показники абсолютного виживання і часу виживання сперміїв у годинах, за необхідності встановлюють здатність препарату проявляти захисні властивості, визначаючи фізіологічну резистентність сперміїв, резистентність сперміїв до холодового шоку, збереження біохімічних властивостей сперміїв. Однак, важливим показником якості будь-якого середовища є коефіцієнт відносної нешкідливості (КВНС). Актуальними на сьогоднішній день є методи досліджень, які мають високу точність, є автоматизовані, комп'ютеризовані та зручні у застосуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Давиденко В. М. 
Сперматологія: стан і перспективи / В. М. Давиденко, С. П. Кот // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 2/3. - С. 406-410. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Визначено сперматологію як науку про сперму та спермії, що тісно пов'язана з видом тварин, породою, умовами утримання та годівлі, сезоном року, режимом експлуатації плідників і технологією заморожування та зберігання сперми. Охарактеризовано сперму та спермії як складні біологічні системи. Визначено значення сперматології у вдосконаленні методів біотехнології відтворення тварин, племінної справи, пізнання явищ телегонії, поліандрії та генетики.


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.4 + Е60*333.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Федюшко Ю. М. 
Параметральні прийоми моделювання масопереносу часток для еліпсоїдного сфероїда на прикладі сперміїв тварин / Ю. М. Федюшко // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2013. - Вип. 13, т. 2. - С. 44-49. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Запропоновано математичну модель процесу масопереносу часток кріоконсервуючого середовища до поверхні біологічних об'єктів за наявності акустичних коливань.


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сорокин М. С. 
Определение биотропных параметров ЭМП для повышения устойчивости спермиев животных при криоконсервации / М. С. Сорокин // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2013. - Вип. 13, т. 5. - С. 131-134. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Определены параметры импульсного информационного ЭМП миллиметрового диапазона для повышения оплодотворенности спермы животных после ее криоконсервации.


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кузьміна Н. 
Активність та вміст ізоформ аспартатамінотрансферази в еякулятах самців і виживання сперміїв / Н. Кузьміна, Д. Остапів, І. Яремчук, Н. Гулеюк, І. Гуменецький // Біологія тварин. - 2012. - 14, № 1. - С. 138-143. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.11 + Е70*333.11 + П534.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Яремчук І. М. 
Сучасні можливості аналізу якості сперми і розрахунку спермодоз / І. М. Яремчук, М. М. Шаран // Біологія тварин. - 2012. - 14, № 1. - С. 697-703. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено інформацію про мікроскопічне дослідження клітин сперми комп'ютеризованою системою під назвою CASA (Computer Assisted Semen Analysis). Система проводить автоматичне визначення рухливості і концентрації еякуляту, має об'єктивну і оптимальну за часом можливість визначення якості сперми. Визначає необхідну кількість розріджувача та кількість спермодоз, які можна одержати з одного еякуляту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Кузьміна Н. В. 
Зв'язки між активністю і вмістом ізоформ ензимів малат-аспартатного шунта в еякулятах та виживанням сперміїв / Н. В. Кузьміна // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 1. - С. 69-77. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.11 + П534.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Кунденко М. П. 
Молекулярна акустична технологія та електронні системи контролю в технологічному процесі відтворення тварин : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.11.17 / М. П. Кунденко; Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - Х., 2012. - 42 c. - укp.

Створено низьку інтенсивну акустичну технологію і електронну систему контролю з визначення оптимальних параметрів акустичних коливань для дії на мікрооб'єкти тварин ВРХ (спермії, ембріони) перед їх кріоконсервацією з метою підвищення виходу життєздатних сперміїв після кріоконсервації, підвищення їх здатності запліднення і зниження кількості сперміїв у спермодозах для штучного запліднення. Запропоновано математичну модель масопередачі в структурі кріоконсервувального середовища та визначено параметри джерела низькоінтенсивних акустичних коливань. Розроблено установку на основі відкритих резонаторів, зі сферичними та плоскими дзеркалами та лайкосапфірового напівдискового резонатора для визначення зміни діелектричної проникності кріоконсервувального середовища. Доведено достовірність одержаних теоретичних моделей, а також встановлено, що вплив акустичних коливань забезпечує не тільки підвищення виходу кількості сперміїв ВРХ після кріоконсервації, а й збільшення виживання молодняку тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*716-636-601.2 + П534.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кунденко Н. П. 
Исследования влияния акустических колебаний на процессы криоконсервации / Н. П. Кунденко, А. Н. Кунденко // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2013. - Вип. 13, т. 4. - С. 118-122. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Экспериментально исследовано воздействие акустических колебаний на эмбрионы с целью повышения их устойчивости к низким температурам и повышения жизнеспособности полученного потомства КРС.


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.44 + Е0*716-636-601.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського