Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (12)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>U=П729.32$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Кружиліна С. В. 
Кормова база та шляхи відтворення природних популяцій форелі струмкової в річках Прикарпаття / С. В. Кружиліна, А. І. Мрук, І. Ю. Бузевич, О. В. Діденко // Гидробиол. журн.. - 2010. - 46, № 3. - С. 38-49. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено кількісні та якісні показники розвитку макрозообентосу річок басейнів Дунаю і Дністра Прикарпаття. Визначено біотопи, придатні для відтворення та існування струмкової форелі в досліджених річках. На підставі одержаних даних розраховано обсяги вселення молоді струмкової форелі з метою відтворення її природної популяції. Рекомендовано щорічне вселення 805 тис. екз цьоголіток струмкової форелі середньою наважкою не нижче 10 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.32-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Івашків Л. 
Статистичний аналіз впливу $Ebold { roman Zn sup 2+ } і фактора часу на трансмембранне транспортування $Ebold { roman Ca sup 2+ } і $Ebold { roman Zn sup 2+ } та фізіологічні показники мальків райдужної форелі / Л. Івашків // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2004. - Вип. 37. - С. 13-24. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.32-273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Мендришора П. Д. 
Аналіз генетичного поліморфізму райдужної форелі за мікросателітними маркерами / П. Д. Мендришора, О. В. Залоїло // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 4. - С. 144-147. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено молекулярно-генетичний поліморфізм райдужної форелі господарства "Ішхан" за мікросателітними локусами MFW 15, MFW 23, Hmo 02, Hmo 33. Для кожного з використаних праймерів підібрано оптимальні умови проведення ПЛР. На підставі розрахунку алельних частот визначено показники гетерозиготності. Значення наявної гетерозиготності за мікросателітними локусами були близькими до очікуваного. Найвищий рівень наявної гетерозиготності було зафіксовано за локусом Hmo 02 (0,69), найнижчий - 0,51, за локусом MFW 23.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*446.33 + П729.32-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кучерук А. І. 
Морфометрична характеристика ремонтно-маточного стада струмкової форелі (Salmo trutta m. Fario L.), вирощеної в умовах індустріального господарства "Ішхан" / А. І. Кучерук, А. І. Мрук, Л. Л. Галоян // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2017. - № 4. - С. 85-88. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано морфометричні показники ремонтно-маточного стада струмкової форелі (Salmo trutta m. Fario L.) в індустріальних умовах. Більшість з проаналізованих ознак характеризувалась відносно невисоким ступенем мінливості - коефіцієнт варіації коливався від 3,8 до 13,1 %. У риб істотно збільшувалася маса тіла, за цим інші пропорції тіла, в цілому, залишалися характерними для струмкової форелі з природних водотоків. За тим у культивованих риб зменшувався горизонтальний діаметр ока та зростала довжина рила, що було наслідком адаптивних змін до специфічних умов вирощування в басейнах. Проведені дослідження засвідчили відсутність негативних змін в екстер'єрі струмкової форелі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гриневич Н. Є. 
Оцінка токсичності мікробіологічного стартера наповнювача біофільтра "Фільтронорм-Д" для вирощування райдужної форелі за показниками виживаності риб гуппі та інфузорій / Н. Є. Гриневич // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 2. - С. 219-223. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.32-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Гриневич Н. Є. 
Обґрунтування системи санітарно-гігієнічних заходів за замкнутого водопостачання в індустріальних рибницьких господарствах України : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.06 / Н. Є. Гриневич; Сумський державний аграрний університет, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів. - Суми, 2018. - 40 c. - Бібліогр.: с. 30-36 - укp.

Встановлено сезонні коливання значень гідрохімічних і токсикологічних показників води в УЗВ і стічної води упродовж року та виявлено зміни мікробіоценозу води в модулях під час запуску і функціонування УЗВ. Уперше встановлено, що кількість психротрофної мікрофлори у воді модулів УЗВ, у середньому в 1,3 рази більша, порівняно з вмістом МАФАнМ, а серед психротрофів домінують роди Pseudomonas, Acinetobacter, Aeromonas, Alcaligenes і Flavobacterium, які становлять до 90%. Отримано нові дані про закономірності колонізації мікрофлорою різних типів наповнювачів біофільтра під час запуску та функціонування УЗВ для вирощування райдужної форелі. Експериментально з’ясовано динаміку нітрифікуючого процесу в реакторі біофільтра за використання різних типів наповнювачів та виявлено залежність цього процесу від типу наповнювача, кількісного вмісту нітрифікуючих і денітрифікуючих мікроорганізмів, щільності сформованих мікробних біоплівок на наповнювачі. Під час запуску УЗВ мікроорганізми найшвидше колонізують наповнювач RK PLAST. Розширено уявлення про розвиток нітритного отруєння райдужної форелі під час запуску УЗВ і встановлено динаміку змін гематологічних показників, гістологічної будови зябрового епітелію, печінки і нирок, м'язів, а також кількості пошкоджених хромосом у клітинах зябер. Встановлена доцільність застосування розробленого мікробіологічного стартера наповнювача біофільтра «Фільтронорм Д» під час запуску УЗВ або після проведення лікувально-профілактичних заходів для швидкого формування активного нітрифікуючого і денітрифікуючого мікробіоценозу біофільтра. Доведено необхідність застосування способу знезараження води в УЗВ ультрафіолетовою бактерицидною лампою, що уможливлює безпечну дезінфекцію без порушення мікробіоценозу біофільтра. Показано позитивний вплив вітамінно-кормової добавки «Ганаміновіт» під час годівлі молоді райдужної форелі за рахунок підвищення імунітету і збільшення приросту, а також вплив «Ганаміновіту» на продуктивний ефект личинки за умови згодовування плідникам.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.32 + П817.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Півторак Я. І. 
Вміст ліпідів у тканинах райдужної форелі вирощуваної на кормах ALLER AQUA / Я. І. Півторак, І. Ю. Бобель // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2020. - Вип. 209. - С. 98-100. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

За інтенсивного вирощування форелі важливого значення набуває повноцінна збалансована годівля, яка забезпечує вирощування риби в найбільш стислі терміни і з мінімальними затратами, що є основним завданням товарного форелівництва. Мета роботи - вивчення впливу кормів виробників Aller Aqua, та Biomar на вміст у тканинах ліпідів, та продуктивні показники райдужної форелі залежно від вікової групи. Проведені експериментальні дослідження надають підставу стверджувати про значно кращу поживну цінність гранульованого корму фірми Aller Aqua у поєднанні із Biomar для різних вікових груп риб, та рекомендувати такий метод комбінованої у годівлі райдужної форелі. Зауважено, що поступове зростання вмісту триацилгліцеринів у досліджуваних тканинах протягом усього періоду зростав, це свідчить про розвиток жирової дистрофії та суттєві навантаження на печінку риб, що, очевидно, спричинено умовами інтенсивних методів вирощування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.32-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Барило Є. О. 
Оцінка рибницько-біологічних показників американської палії (Salvelinus fontinalis M.) та райдужної форелі (Oncorhynchus mykiss W.) вирощених в умовах форелевих господарств Карпатського регіону : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.03 / Є. О. Барило; Національна академія аграрних наук України, Інститут рибного господарства. - Київ, 2020. - 20 c. - укp.

Вивчено основні рибницькі та біологічні показники різних вікових груп американської палії в порівнянні з райдужною фореллю за нестабільних температур водного середовища в господарстві Карпатського регіону. Встановлено міжвидові відмінності лінійного росту та накопичення маси тіла на різних етапах вирощування у зв’язку із температурним режимом джерела водопостачання. Подано порівняльну оцінку якісних показників м'язової тканини дволіток досліджуваних риб. На підставі оцінки рибницько-біологічних, якісних та економічних показників науково обґрунтовано доцільність й ефективність вирощування американської палії та райдужної форелі в умовах холодноводного господарства Карпатського регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444458 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Галоян Л. Л. 
Штучне відтворення струмкової форелі (Salmo trutta m. fario L.) в умовах індустріальної аквакультури : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.03 / Л. Л. Галоян; Національна академія аграрних наук України, Інститут рибного господарства. - Київ, 2018. - 19 c. - укp.

Дисертаційна робота - закінчене наукове дослідження, в якому розв’язано актуальну задачу зі створення доместикованого маточного стада та удосконалення технології штучного відтворення струмкової форелі. Розроблено технологію отримання молоді та формування одомашненого маточного стада. Досліджено основні етапи ембріогенезу при інкубації за нетипових температурних умов. Вивчено темп лінійного та вагового приросту, виживання личинок і мальків струмкової форелі на ранніх етапах онтогенезу. Визначено та проаналізовано морфометричні показники триліток струмкової форелі та репродуктивні особливості різновікових плідників, досліджено амінокислотний склад тканин струмкової форелі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435859 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Мендришора П. Д. 
Рибницько-біологічні особливості ремонтно-маточного стада райдужної форелі, сформованого в умовах індустріального господарства з комбінованим водопостачанням : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.03 / П. Д. Мендришора; Національна академія аграрних наук України, Інститут рибного господарства. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Увагу присвячено вивченню рибницько-біологічних особливостей та ефективності використання три–чотирирічних плідників райдужної форелі, адаптованих до нестабільних умов вирощування. Вперше проведено порівняльний аналіз продуктивних ознак і досліджено основні відтворювальні властивості різних вікових категорій плідників райдужної форелі, вирощених в індустріальних господарствах з комбінованим водопостачанням, під генетичним контролем - здійснено оцінку генетичної структури за генетико-біохімічними системами, ДНК-маркерами та результатами цитогенетичного аналізу. В результаті проведених досліджень встановлено, що 10,4 % самиць досягли статевої зрілості у віці двох років. Продуктивні та репродуктивні показники три–чотирирічних плідників, у порівнянні з існуючим маточним стадом було покращено, відповідно, на 26,1 та 30,6 %. Акцентовано, що це дозволило отримати більш життєстійке потомство, та в результаті підвищити рівень рентабельності до 23,8 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441681 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського