Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=П811.53$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Яремчук О. С. 
Гігієнічна оцінка способів утримання сухостійних корів при реконструкції тваринницьких приміщень : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / О. С. Яремчук; Нац. аграр. ун-т. - К., 2007. - 20 c. - укp.

На підставі проведеного оцінювання запропонованих способів утримання сухостійних корів української чорнорябої молочної породи у гігієнічному аспекті розроблено нові теоретичні підходи щодо реконструкції існуючих виробничих приміщень, згідно вимог ВНТП - АПК - 01.05. Доведено, що для забезпечення оптимальних умов утримання у зимово-стійловий період худоби різних статево-вікових груп в одному приміщенні доцільно проводити реконструкцію корівників. Потребу у скотомісцях для тварин у приміщенні за цього необхідно визначати за кількістю днів перебування корів у технологічній групі залежно від їх фізіологічного стану та віку з урахуванням загальних коефіцієнтів, рекомендованих відомчими нормами технологічного проектування для спеціалізованих підприємств з виробництва молока. На підставі дослідження мікроклімату реконструйованих тваринницьких приміщень доведено, що найбільш оптимальним способом утримання корів у сухостійний період є безприв'язний в окремій секції з комбікормом, який дає змогу дотримуватися гігієнічних вимог, сприяє збільшенню молочної продуктивності корів після отелення на 15 - 19 % і маси тіла новонароджених телят - на 11,2 %. Доведено, що безприв'язне утримання сухостійких корів у окремій ізольованій секції, обладананій комбібоксами, або прив'язане в окремій ізольованій секції забезпечує більш оптимальні значення температури повітря, сприяє зниженню рівня вуглекислого газу на 0,06 - 0,08 %, відносної вологості - на 16 - 20 %, мікробного забруднення повітря - у 2,1 - 2,3 раза, рівня виробничих шумів - 6,5 - 7,9 раза, покращує ефективність використання виробничих площ та внутрішнього обладнання приміщення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.541 + П811.53 + П60-46

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дзерин О. І. 
Особливості теплового режиму зони перебування свиноматки / О. І. Дзерин, В. М. Желих // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2011. - № 712. - С. 163-165. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено результати натурних досліджень, які пов'язані з визначенням характеру розподілу температури внутрішнього повітря, що забезпечується встановленням стінової опалювальної панелі в зоні перебування свиноматки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.53 + П811.544

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Болтянська Н. І. 
Шляхи енергозбереження при забезпеченні мікроклімату на птахівничих фермах / Н. І. Болтянська, О. В. Болтянський // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2013. - Вип. 13, т. 3. - С. 13-18. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Надано результати аналізу шляхів вирішення питань енергозбереження за забезпечення оптимальних параметрів мікроклімату на птахівничих фермах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П085.7 + П811.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Романченко М. А. 
Застосування ресурсоощадних електротехнологій в виробництві продукції тваринництва / М. А. Романченко, Я. Бріндза, П. З. Дабровська // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2015. - Вип. 165. - С. 101-104. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено вплив конструктивних параметрів теплогенеруючих модулів електрообігрівної підлоги, як основної системи опалення на процеси формування заданих параметрів мікроклімату виробничих тваринницьких споруд.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.15 + П811.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Троханяк В. І. 
Система енергозбереження у пташниках із використанням низькопотенціальної енергії грунту : монографія / В. І. Троханяк; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : Компринт, 2018. - 385 c. - Бібліогр.: с. 292-324 - укp.

Увагу приділено вдосконаленню електротехнічного комплексу для підтримки нормованого мікроклімату у птахівничому приміщенні із застосуванням низькопотенціальної енергії грунту та теплообмінників-рекуператорів для охолодження та часткового нагрівання припливного повітря. Розглянуто різні способи обробки повітря у пташниках, наявні системи автоматизації та методи управління вентиляційно-опалювальним обладнанням для підтримання нормованого повітрообміну у пташниках. Проведено чисельне моделювання процесів тепло- та масопереносу в каналах нових конструкцій теплообмінних апаратів, а також вентиляційного повітря у птахівничих приміщеннях із використанням і без використання нової системи охолодження припливного повітря. Із використанням програмного забезпечення ANSYS Fluent одержано поля швидкостей, температур і тисків в каналах нових теплообмінних апаратів і приміщенні пташника. На основі проведених теоретичних та експериментальних досліджень запропоновано та розроблено нову електротехнічну систему підтримання мікроклімату у пташнику, яка базується на використанні води підземних свердловин із застосуванням теплообмінників-рекуператорів для охолодження та часткового нагрівання припливного повітря в літній і зимовий періоди року.


Індекс рубрикатора НБУВ: П086.7 + П811.53 + П68-462

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Вплив типу приміщення на формування основних параметрів мікроклімату та продуктивність свиней : метод. рек. / В. М. Волощук, М. С. Небилиця, С. Ю. Смислов, М. О. Мазанько; НААН України, Ін-т свинарства і агропром. вир-ва, Черкас. дослід. ст. біоресурсів. - Черкаси : Черкас. дослід. ст. біоресурсів НААНУ, 2019. - 32 c. - Бібліогр.: с. 29-30 - укp.

Наведено характеристику факторів, які формують мікроклімат свинарських приміщень. Викладено експериментальні дані з моніторингу температурно-вологісного режиму свинарників деяких типів, за сезонами року, та їх вплив на продуктивні якості свиней. Економічно обгрунтовано стратегію покращення основних параметрів мікроклімату свинарських приміщень на засадах енергоефективності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-60 + П811.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р136558 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Boltianska N. 
Application of nanotechnology in technological processes of animal husbandry in Ukraine = Застосування нанотехнологій в технологічних процесах тваринництва України / N. Boltianska, I. Manita, H. Podashevskaya // Інженерія природокористування. - 2020. - № 2. - С. 33-37. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

На сьогоднішній день все більш очевидним стає, що перевага буде у тих країн, які розвивають електроніку, нанотехнології та біотехнології. Проведені дослідження показали, що застосування нанотехнологій і наноматеріалів у тваринництві в даний час надає можливість вирішити ряд гострих проблем і забезпечує значний ефект. У тваринництві нанотехнології доцільно використовувати в технологічних процесах, де вони надають додаткові переваги. При формуванні мікроклімату в приміщеннях утримання тварин і птиці застосування нанотехнологій надає можливість замінити енергоємну припливно-витяжну систему вентиляції енергозберігаючою системою кондиціонування повітря з забезпеченням нормативних параметрів мікроклімату: температура, вологість, газовий склад, мікробіообсіменінність, запиленість, швидкість руху повітря, усунення запахів із збереженням тепловиділень тварин. Наноелектротехнологія в технологічних процесах птахівництва з використанням електромагнітних випромінювань високої та понадвисокої частоти надає можливість здійснювати: ультрафіолетове опромінення інкубаційних яєць і молодняку птиці з метою їх знезараження від хвороботворних мікроорганізмів і стимуляції перинатального (в період інкубації) розвитку молодняка (дослідження показали, що виводимість курчат зростає до 94, а їх збереження - до 99 %); знезараження та пастеризацію яєць і яйцепродуктів; поділ молодняку птиці по підлозі. З огляду на існуючі в тваринництві проблеми забруднення навколишнього середовища, емісій із неприємним запахом і газів, що впливають на глобальне потепління, найбільш ефектним в даний час є застосування плівкоутворювальних розчинів каталітичної дії. Перспективною є розробка екологічно чистої нанотехнології електроконсервування силосної маси зелених кормів електроактивованним консервантом замість дорогих органічних кислот, які потребують дотримання суворих заходів техніки безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Хоценко А. В. 
Продуктивність, поведінка та інтер'єр у лактуючих корів зарубіжної селекції за дії високих температур повітря : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.04 / А. В. Хоценко; НААН України, Ін-т свинарства і агропром. вир-ва. - Полтава, 2019. - 20 c. - укp.

Викладено результати проведених комплексних досліджень, які дали можливість встановити нові особливості мікроклімату приміщень в період високих температур, виявити нові етологічні, фізіологічні та біохімічні особливості та продуктивні якості лактуючих корів зарубіжної селекції за умов промислової ферми та встановити ефективність використання розробленого обладнання для підвищення гігієнічного комфорту. Поведінка високопродуктивних корів залежить від температури повітря корівника та таких технологічних операцій як роздача корму, доїння та споживання води. В період дії критичних температур повітря виявлено зміну клінічних показників та окремих елементів поведінки високопродуктивних лактуючих корів зарубіжної селекції, а саме: підвищення споживання лактуючими коровами води, тривале лежання, погіршення споживання корму. За дії високої температури повітря добовий надій корів коливався в межах 30 - 40 кг і у тварин II лактації становив в середньому 37,8 кг, а у корів III лактації - 35,3 кг. Однак, за тривалого впливу високих температур повітря ( вище 33°С) на корів, їх молочна продуктивність знижувалась в середньому на 8 - 10 %, а в деяких випадках і до 16 %. Розробка нових технологічних рішень з годівлі та утримання лактуючих корів сприяє збільшенню добового надою на 0,8 - 0,9 кг. В результаті вартість додаткової продукції склала 3525,33 грн. на одну корову.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.97 + П60-271.24 + П811.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444907 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Горобець В. Г. 
Енергоефективна система підтримання мікроклімату у птахівничих приміщеннях : монографія / В. Г. Горобець, В. І. Троханяк ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : Компринт, 2017. - 192 c. - Бібліогр.: с. 120-138 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П086.7 + П68-426 + П811.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА818225 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського