Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (41)
Пошуковий запит: (<.>U=П811.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Царенко О. М. 
Еколого-гігієнічні аспекти ефективності інкубації яєць сільськогосподарської птиці / О. М. Царенко, Г. О. Богданов, П. П. Достоєвський, І. П. Кровопишин, А. П. Байдевлятов; УААН. Сум. держ. аграр. ун-т. - Суми : Мрія-1 ЛТД, 1999. - 85 c. - укp.

Розглядається основне і допоміжне устаткування інкубаторіїв, особливості інкубації яєць, виведення птиці. Аналізується біологічний контроль, ветеринарно-санітарні та гігієнічні заходи у цеху інкубації. Повідомляється про організацію, нормування і оплату праці під час інкубації яєць.


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-443,061 + П811.6,061 + У9(4УКР)325.253.11-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Царенко О. М. 
Економічні та еколого-технологічні проблеми знезаражування і утилізації відходів у птахівництві України / О. М. Царенко; УААН. Сум. держ. аграр. ун-т. - Суми : ВВП "Мрія-1" ЛТД, 1999. - 223 c. - укp.

Розглядаються актуальні проблеми розвитку птахівництва в умовах ринкової економіки, основні принципи еколого-економічної конверсії птахівництва. Висвітлюються загальні технологічні особливості виробництва м'яса птиці і яєць, проектування птахівничих підприємств з урахуванням екологічних і санітарно-гігієнічних критеріїв. Досліджуються проблеми генеральної екологізації технологічних процесів у птахівництві, утилізації пташиного посліду, підстилки і стічних вод. Повідомляється про техніку безпеки і гігієну праці при роботі з відходами птахівництва, дається економічна оцінка утилізації і знешкодження відходів у птахівництві та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.68,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Павленко Б. М. 
Исследование влияния концентрированной криозащитной среды на выживаемость и оплодотворяющую способность деконсервированной спермы быков = Study of effect of concentrated cryoprotective medium on survival and fertilizing ability of frozen-thawed bovine sperm / Б. М. Павленко // Пробл. криобиологии. - 2007. - 17, № 3. - С. 263-271. - Библиогр.: 17 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Косенко М. В. 
Ветеринарно-санітарні та біологічні показники якості сперми бугаїв у залежності від сезону року / М. В. Косенко, В. П. Музика, І. Є. Атаманюк, І. М. Кушнір, О. І. Чайковська, О. П. Панич, О. І. Сергієнко // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 4. - С. 252-258. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Важливою умовою збереження сперміями високої запліднювальної здатності є мінімальний ступінь забруднення сперми мікроорганізмами. Існує тісний зв'язок між ступенем бактеріального забруднення сперми і її запліднювальною здатністю. Якщо враховувати те, що сперма використовується не відразу після одержання, а після короткочасного чи тривалого збереження, має контакт із навколишнім середовищем, то стає ясним, що за відсутності антимікробної обробки, вона буде мати бактеріальне забруднення, яке нерідко перевищує ветеринар-санітарні вимоги. У зв'язку з цим для пригнічення розвитку мікрофлори чи зниження ступеня мікробного забруднення сперми у процесі її зберігання до складу захисних середовищ необхідно вводити антибактеріальні препарати. У випадку вибору дози сануючих препаратів необхідно враховувати, що санітарні та біологічні показники якості сперми бугаїв змінюються в процесі її технологічної обробки, зберігання та сезону року.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.64 + П60-344.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Остапів Н. М. 
Ветеринарно-санітарне нормування технологій одержання молока за ДСТУ 3662-97 : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Н. М. Остапів; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 1999. - 19 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.62,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306895 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Крижанівська О. П. 
Гігієнічна оцінка та обгрунтування використання гліцинату марганцю при вирощуванні курчат-бройлерів : Автореф. дис... канд. вет. наук / О. П. Крижанівська; Нац. аграр. ун-т. - К., 2007. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-4 + П811.696.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352083 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мазур Т. Г. 
Мікробіологічні ризики на шляху отримання питного молока та підходи до їх усунення : Автореф. дис... канд. вет. наук / Т. Г. Мазур; Нац. аграр. ун-т. - К., 2007. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.12 + П811.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352074 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Решетник А. О. 
Обгрунтування і зоогігієнічна оцінка корекції інтенсивної технології виробництва з врахуванням стресочутливості організму свиней : автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.06 / А. О. Решетник; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. - Л., 2009. - 22 c. - укp.

Вивчено параметри мікроклімату в реконструйованих приміщеннях для свиней, зроблено їх бальне оцінювання у різні періоди року та визначено ефективність роботи системи примусової вентиляції. Запропоновано метод тестування свиней за коефіцієнтом емоційності, який дозволяє за виробничих умов класифікувати поголів'я за стресостійкістю. Досліджено зв'язок між коефіцієнтом емоційності свиней і показниками природної резистентності, інтенсивністю анаболізму та продуктивністю. Встановлено особливості будови щитоподібної залози та функціональної активності наднирників у свиней з різним коефіцієнтом емоційності. Вивчено поведінкові реакції тварин (реподуктивних свинок і свиней на відгодівлі), виявлено, що відтворювальні якості свиноматок і м'ясні якості свиней на відгодівлі залежать від коефіцієнта емоційності. З'ясовано, що свині з високим коефіцієнтом емоційності відрізняються вищою резистентністю та продуктивністю й адаптовані до використання за інтенсивних технологій свинарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-4 + П811.692.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Жиліна В. М. 
Оціночне значення зоогігієнічних нормативів при вирощуванні норок : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / В. М. Жиліна; Харк. зоовет. ін-т. - Х., 2000. - 18 c. - укp.

Досліджено умови утримання норок у типових та удосконаленому шедах за нормальних, а також екстремальних умов навколишнього середовища лісостепової зони України. Деталізовано зоогігієнічні вимоги щодо режимів моціону для вагітних норок та їх приплоду внаслідок утримання останніх у вдосконаленому шеді. Встановлено особливості терморегуляції організму норок, формування його гомойотермії у різні вікові періоди. Обгрунтовано зоологічні нормативи та засоби оптимізації умов утримання норок, які сприяють підвищенню природної резистентності та продуктивності, а також профілактиці захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.698.1,022

Шифр НБУВ: РА309684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Перкій Ю. Б. 
Роль бактерій групи кишкових паличок у санітарії молока : Автореф. дис... канд. вет. наук / Ю. Б. Перкій; Нац. аграр. ун-т. - К., 2007. - 22 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.397.2 + П811.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Жейнова Н. М. 
Санітарно-гігієнічне обгрунтування застосування фумарової кислоти та Асид Лаку при вирощуванні ремонтного молодняку та курей-несучок : автореф. дис... канд. вет. наук / Н. М. Жейнова; Харк. держ. зоовет. акад. - Х., 2007. - 21 c. - укp.

Визначено ефективність використання в раціонах молодняку та курей-несучок фумарової кислоти й Асид Лаку за нормальних умов утримання, а також у разі їх порушення. Установлено позитивний вплив фумарової кислоти на природну резистентність, збереження та продуктивні якості ремонтного молодняку та курей-несучок. Визначено морфометричні, санітарно-мікробіологічні зміни у кишечнику курей у разі відгодівлі їх за низькокалорійних норм. Показано у динамічному аспекті абсолютну масу фабрицієвої бурси та тимусу за акцидентальною інволюцією у разі застосування у раціоні молодняку фумарової кислоти і Асид Лаку. Одержано нові дані про їх коригувальну дію на показники природної резистентності птиці за умов високої температури повітря та низькокалорійного раціону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.696.1 + П682-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Джміль О. М. 
Удосконалення технологічних процесів одержання молока з мінімальним бактеріальним обсіменінням : Автореф. дис... канд. вет. наук / О. М. Джміль; Нац. аграр. ун-т. - К., 2006. - 18 c. - укp.

Досліджено технологічні процеси одержання молока з мінімальним бактеріальним обсіменінням на господарських підприємствах різних форм власності. Охарактеризовано сучасний стан реформованих сільськогосподарських підприємств-виробників молока в Україні. Проаналізовано існуючі ризики в технологічному процесі одержання молока на фермах та особистих підсобних господарствах населення. Досліджено вплив температури та термінів зберігання сирого незбираного збірного молока на його мікрофлору. Запропоновано новий метод зниження мікробного обсіменіння молока за допомогою активізації його природних бактеріостатичних властивостей, а саме шляхом активації лактопероксидазної системи за допомогою натрію тіоціанату. Досліджено органолептичні, фізико-хімічні, мікробіологічні, токсикологічні показники, біологічну цінність та технологічні властивості молока, обробленого з активізованою LP-системою. Встановлено оптимальні дози тіоціанату, які необхідно використовувати з метою зниження бактеріального обсіменіння молока на шляху від виробника до переробника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.62 + П817.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Мірошнікова О. С. 
Мікроміцетна контамінація сперми кнурів-плідників та розробка санітарно-гігієнічного засобу для її зниження : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / О. С. Мірошнікова; Харк. держ. зоовет. акад. - Х., 2010. - 19 c. - укp.

Вивчено мікроміцетну контамінацію (МК) нативної та розбавленої сперми кнурів. Встановлено джерела МК сперми, розкрито вплив мікроміцетів на якість сперми. Розроблено санітарно-гігієнічний засіб для зниження мікробної контамінації сперми під час її одержання від кнурів, який полягає в удосконаленні базової штучної вагіни. Проведено порівняльний аналіз ефективності використання запропонованого санітарно-гігієнічного засобу. Показано, що різниця за показником заплідненості у порівнянні із звичайним засобом одержання сперми становить 5 %. Описано морфологічно-культуральні властивості мікроміцетів. Розраховано економічну доцільність використання розробленого санітарно-гігієнічного засобу за умов промислового комплексу - 799, 0 грн на 100 основних свиноматок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.642 + П65-344.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Хомутовська С. О. 
Обгрунтування санітарно-гігієнічних прийомів підвищення резистентності та продуктивності молодняку свиней на спеціалізованих підприємствах : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / С. О. Хомутовська; Харк. держ. зоовет. акад. - Х., 2011. - 23 c. - укp.

Поглиблено сучасні уявлення про вплив гігієнічних і технологічних факторів на природну резистентність організму, ріст і розвиток поросят-сисунів і на відлученні. Визначено резистентність поросят, народжених з різною масою тіла, оцінено освітленість секторів приміщень у різну пору року й ефективність вирощування сисунів за показниками маси тіла, збереженості, мінус-варіантів. Встановлено, що мікроклімат приміщень (температурно-вологісний режим) чинить вплив на кратність прийому молозива поросятами-сисунами та становлення їх імунного статусу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-6 + П811.692.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Горбенко О. А. 
Можливості застосування електрогідроімпульсного способу знезараження тваринницьких стоків при різних схемах видалення гною з приміщень / О. А. Горбенко, О. Я. Чебан, В. В. Стрельцов // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2011. - Вип. 11, т. 5. - С. 143-149. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано результати досліджень щодо використання електрогідроімпульсного локального способу обробки тваринницьких стоків. Представлено принципову схему керування ЕГ установкою для знезараження тваринницьких стоків для різних схем видалення гною з приміщень.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Газзаві Л. В. 
Продуктивність та показники резистентності курчат і курей-несучок сучасних кросів за впливу паратипових факторів : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 16.00.06 / Л. В. Газзаві; Харк. держ. зоовет. акад. - Х., 2011. - 24 с. - укp.

На основі комплексних гігієнічних, зоотехнічних і біохімічних досліджень вивчено дію паратипових факторів (повітрообмін, низькі температури, освітленість, аероіонізація, виробничі шуми) на продуктивність, збереженість, гуморальні та клітинні показники природної резистентності організму курчат і курей-несучок сучасних високопродуктивних кросів. Встановлено, що збільшений повітрообмін забезпечує оптимальний мікроклімат у приміщенні, сприяє підвищенню яєчної продуктивності несучок, природної резистентності організму та збереженості птиці. Подано санітарно-гігієнічне оцінювання вирощування курей-молодок, яких утримували за оптимальних температурних умов і в неопалюваних домівках.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-6 + П811.696.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Коваленко І. В. 
Біологічна безпека в ХАССП-сумісних технологій птахівництва / І. В. Коваленко, А. В. Коваленко // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 1/2. - С. 493-497. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Гармонізація вітчизняних і міжнародних стандартів у сфері якості та безпеки харчових продуктів диктує необхідність впровадження НАССР-сумісних технологій на всіх етапах виробництва тваринницької продукції. Наведено дані ефективності використання препарату "Бровадез плюс" в критичних точках у птахогосподарстві з вирощування бройлерів. Доведено його високу активність до більшості мікроорганізмів, що представляють загрозу для промислового птахівництва, а саме вірусу хвороби Ньюкасла, адено- і реовірусів, ешерихій, сальмонел, кампілобактерій, пастерел, мікоплазм, клостридій та інших умовно-патогенних мікрорганизмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361-7 + П811.696.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Пушкар Т. Д. 
Санітарно-гігієнічне обгрунтування використання озоно-повітряної суміші для обробки молочно-доїльного обладнання : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 16.00.06 / Т. Д. Пушкар; Харк. держ. зоовет. акад. - Х., 2013. - 20 c. - укp.

Вперше обгрунтовано використання озонно-повітряної суміші (ОПС) для дезінфекції молочно-доїльного обладнання, визначено її вплив на санітарну якість одержаного молока. Експериментально обгрунтовано оптимальні параметри обробки молокопроводу ОПС: концентрація ОПС - 18 мг/л, тривалість обробки - 30 хв., витрати ОПС - 1,0 л/хв. Проведено порівняльне оцінювання обробки молочно-доїльного обладнання та молочного блока хлорвмісними дезінфектантами й ОПС. Новизну одержаних результатів підтверджено патентом України на корисну модель "Спосіб санітарної обробки молочно-доїльного обладнання озоно-повітряною сумішшю" № 70633 від 25.06.2012 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.622

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Крушельницька Н. В. 
Вплив санітарної обробки доїльного устаткування на бактеріальні біоплівки при отриманні молока сирого : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / Н. В. Крушельницька; Сум. нац. аграр. ун-т. - Суми, 2014. - 20 c. - укp.

Викладено матеріали з вивчення впливу санітарної обробки доїльного устаткування на формування бактеріальних біоплівок під час одержання молока сирого. Визначено вплив фізико-хімічних чинників і мийно-дезінфікуючих засобів на процес формування та руйнування бактеріальних біоплівок. Встановлено, що у господарствах із добрим і задовільним санітарним станом доїльного устаткування виділяється у 1,6 - 2,4 раза більше мікроорганізмів, які формують біоплівки високої щільності, порівняно з господарствами із незадовільним санітарним станом. Незалежно від санітарного стану доїльного устаткування бактерії S. aureus та P. aeruginosa в основному формували біоплівки високої щільності. Зазначено, що коагулазонегативні стафілококи, мікрококи, ентерококи, бактерії групи кишкової палички утворювали щільніші біоплівки на поверхні алюмінію, оцинкованої сталі та пластику, порівняно з нержавіючою сталлю та склом. Виявлено, що найбільш оптимальним для руйнування бактеріальних біоплівок на доїльному устаткуванні є використання мийно-дезінфікуючих засобів у поєднанні з комплексом протео- і гліколітичних ферментів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.622

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кухтин М. Д. 
Формування біоплівок мікроорганізмами, які виділені з доїльного устаткування / М. Д. Кухтин, Н. В. Крушельницька // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 1. - С. 95-103. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.622 + Е40*871

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського