Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П811.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Панікар І. І. 
Значення погіршання екологічної ситуації в етіології імунодепресивних станів живого організму / І. І. Панікар, М. В. Скрипка, Б. П. Киричко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2012. - № 4. - С. 88-89. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Хімічні забруднювачі атмосферного повітря призводять до розвитку гіпер-, гіпо- або нормохромної анемії, ретикулоцитозу, а в подальшому - ретикулоцитопенії. Змінюються також морфофізіололчні властивості еритроцитів. Зменшується осмотична резистентність, збільшується СОЄ. Лейкоцитарний росток реагує лейкоцитозом, зміною морфологічного складу лейкоцитів, серед якого провідне місце належить лімфо- та еозинопенії. Зниження резистентності на клітинному рівні є показником зниження резистентності всього організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Тарасенко Л. О. 
Гігієнічна оцінка ланцюгів міграції важких металів та обґрунтування способів попередження їх негативної дії на організм тварин : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.06 / Л. О. Тарасенко; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. - Л., 2013. - 39 c. - укp.

Розглянуто санітарно-гігієнічне оцінювання регіональних і зональних особливостей нагромадження важких металів (кадмію, міді, свинцю, цинку та ртуті) у грунті, воді, кормах півдня України. Вперше одержано результати щодо видової, вікової та біологічної особливостей нагромадження важких металів в органах і тканинах лактуючих корів, свиней, птиці, риби за умов техногенного навантаження півдня України. Одержано нові результати про рівні безпеки та якості тваринницької продукції. Доведено необхідність та впроваджено науково-практичні рекомендації щодо застосування кормової добавки поросятам на дорощуванні з метою детоксикації організму й одержання екологічно чистої продукції тваринництва. Визначено їх вплив на рівень метаболічних процесів, активність ферментних систем, мінеральний та білковий обмін в організмі, ріст і розвиток, морфологічну структуру органів і тканин поросят, хімічний склад м’язів, морфологічний склад туш та біологічну цінність м’яса у разі застосування кормової добавки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.8 + П527

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шкромада О. І. 
Аналіз мікробної забрудненості свиногосподарств та мікробіологічний моніторинг вирощування поросят / О. І. Шкромада // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 2/3. - С. 148-152. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати мікробної забрудненості дослідних господарств України серед поголів'я свиней різних вікових груп. Доведено, що в свиногосподарствах у цехах опоросу найчастіше виявляли ешерихій - 65 %, стафілококів - 15 %, стрептококів - 12 %, клостридій - 4 % та інші види мікроорганізмів - 4 %. Кількість кишкової палички у цехах дорощування була меншою у порівнянні з цехами опоросу і склала 56 %, відсоток кокових форм не змінився (стафілококів - 12 %, стрептококів - 16 %), не виділялись клостридії, ієрсиній - 7 %. Загалом в усіх господарствах у цехах відгодівлі найбільший відсоток також складали ешеріхії - 37 %, кількість стрептококів і стафілококів залишалась на рівні 10 та 13 % відповідно, виділяли значну частку ієрсіній - 30 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.544 + П811.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Нагорна Л. В. 
Біолого-екологічні особливості малофаг водоплавної птиці / Л. В. Нагорна // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 120-125. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати проведення еколого-епізоотологічного обстеження індивідуальних господарств з розведення водоплавної птиці (качок і гусей), за дрібнотоварного ведення галузі, на предмет ураження постійними ектопаразитами - малофагами. На обстеженому поголів'ї встановлено паразитування малофаг декількох видів, домінуючими серед яких в качок був вид Trinoton guergueduiae, в гусей - Anaticola crassicornis. Встановлено наступні улюблені місця локалізації ектопаразитів: область клоаки, задня, нижня і бічні області, рідше - підкрильні ділянки. Високу інтенсивність інвазії на обстеженому поголів'ї у період жовтня - березня авторами не встановлено, проте вдавалося виділяти з окремих особин птахів, із різних частин тіла, малофаг різних видів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.373 + П811.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського