Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=П817.116$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Коваль І. В. 
Моніторинг післязабійної діагностики тварин, хворих на паразитарні захворювання, які надійшли на Полтавський м'ясокомбінат у період із 2004 по 2006 рр. / І. В. Коваль, Ж. О. Передера, Т. І. Фотіна, О. С. Передера // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2007. - № 2. - С. 118-122. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено дані про результати ветеринарно-санітарної експертизи продуктів забою тварин на КП "Полтавський м'ясокомбінат".


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.21 + П817.116

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Безсмертний В. М. 
Ветеринарно-санітарна оцінка і удосконалення технології підвищення якості м'яса птиці при аскаридіозі з використанням побічної сировини і відходів м'ясокомбінатів : Автореф. дис... д-ра вет. наук : 16.00.06 / В. М. Безсмертний; Одес. держ. с.-г. ін-т. - О., 1999. - 31 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено питанням ветеринарно-санітарної експертизи та якісної оцінки м'яса птиці (курей, індичок) при аскаридіозі і розробці сучасної профілактики цього захворювання, направленої на збільшення виробництва і підвищення якості м'яса з використанням кормових домішок і відходів м'ясокомбінатів. Розроблена предзабійна і післязабійна діагностика аскаридіозу птиці, вивчено вплив аскаридіозної інвазії на продуктивність птиці, санітарні і якісні показники м'яса та його біологічну цінність. Науково обгрунтована можливість використання відходів м'ясокомбінатів як сировини для виробництва кормових домішок і преміксів і розроблена технологія їх виробництва. Вивчено вплив комплексної профілактики аскаридіозу на санітарні показники і якість м'яса птиці. Встановлена економічна ефективність проведення комплексної профілактики аскаридіозу птиці згідно з розробленою методикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.116,022 + П873.626.62-8,022 + Л929.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сергєєв О. О. 
Підвищення вірогідності телевізійних засобів контролю м'ясопродуктів на трихінельоз : Автореф. дис. канд. техн. наук : 05.11.13 / О. О. Сергєєв; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2003. - 19 c. - укp.

Розроблено математичну модель оцінки вірогідності телевізійних приладів контролю м'ясопродуктів на трихінельоз, що враховує характерні властивості телевізійних зображень проб: контраст зображення, розмір личинок, співвідношення яскравостей об'єкта та фона, співвідношення сигнал/шум зображення, час спостереження. На підставі дослідження процесу формування цифрового спектрозонального зображення визначено, що найбільший вплив на вірогідність контролю мають нерівномірність освітленості, функція передачі модуляції передавальної телевізійної камери (ПТК) і мікроструктура об'єкта. Експериментально встановлено оптимальну комбінацію оптичних спектральних фільтрів, що дозволить збільшити значення коефіцієнта передачі ПТК у порівнянні з роботою на інших спектральних інтервалах. Запропоновано метод підвищення вірогідності телевізійних засобів контролю м'ясопродуктів на трихінельоз, який базується на результатах дослідження математичної моделі та коефіцієнта передачі модуляції ПТК і передбачає обробку локальними операторами цифрових зображень фрагментів проб, сформованих у спектральному діапазоні 580 - 630 нм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.116

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327914 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Олійник Л. В. 
Система моніторингу, контролю і профілактики токсикоінфекцій сальмонельозної та ешерихіозної етіології : Автореф. дис... д-ра вет. наук : 16.00.09 / Л. В. Олійник; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 2004. - 33 c. - укp.

Вивчено ступінь поширення та етіологічну структуру харчових токсикоінфекцій в Україні. Установлено взаємозв'язок між рівнем контамінації продуктів тваринництва потенційними збудниками токсикоінфекцій і станом епідеміологічної ситуації. Визначено епізоотологічні особливості сальмонельозу тварин та ступінь поширення різних сероварів і фаготипів збудників цієї хвороби у тварин по регіонах України. Досліджено ступінь поширення шиготоксинпродукуючих ешерихій серед сільськогосподарських тварин. Одержано нові дані щодо життєздатності збудників харчових токсикоінфекцій в об'єктах довкілля. Запропоновано нові методи діагностики сальмонельозу, а також методи індикації цих збудників у харчових продуктах тваринного походження за допомогою ПЛР. З'ясовано вплив різних збудників токсикоінфекцій на якісні показники (біохімічні та біологічні) м'яса, вивчено особливості динаміки вмісту метаболітів у крові, а також активність ряду ферментів та стану окиснювально-антиоксидантної рівноваги у динаміці захворювання поросят на сальмонельоз за умов експериментальної ендотоксемії, що поглиблює та розширює сучасне розуміння механізмів розвитку токсикозів сальмонельозної етіології в інфікованих тварин. Визначено біологічну цінність м'яса, одержаного від тварин, хворих на сальмонельоз та коліентеротоксемію. Теоретично та експериментально обгрунтовано та розроблено нову екологічно безпечну технологію деконтамінації продуктів тваринництва від сальмонел за допомогою фагів, визначено ефективність її застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.116 + П873.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Касяненко О. І. 
Вплив мікрохвиль на стійкість мікроорганізмів IBCampylobacterD spp. / О. І. Касяненко, Т. І. Фотіна // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 306-311. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.116 + Е422.124*80-633.4 + Л991.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Якубчак О. М. 
Амінокислотний склад та біологічна цінність м'яса за ларвального ехінококозу / О. М. Якубчак, А. А. Збарська, Т. В. Таран // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 3/4. - С. 185-189. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено дані щодо біологічної цінності м'яса свиней за ехінококозу. Визначено співвідношення незамінних та замінних амінокислот, амінокислотний скор та індекс. Встановлено зниження співвідношення незамінних до замінних амінокислот з підвищенням інтенсивності інвазії, збільшення амінокислотного скору для замінних амінокислот і зниження - для незамінних, що свідчить про збільшення кількості сполучної тканини і зниження біологічної цінності продукту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.624.1-925 + П817.116

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Щербакова Н. С. 
Визначення безпечності м'яса птиці, хворої на еймеріоз / Н. С. Щербакова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 107-108. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.116 + П873.612-961

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Коваль І. В. 
Вплив фасціольозної і дикроцеліозної інвазій на активність трансаміназ, мікробну контамінацію та біологічну цінність продуктів забою великої рогатої худоби / І. В. Коваль // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 1/2. - С. 166-172. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Викладено дані з визначення активності трансаміназ, мікробного обсіменіння і біологічної цінності продуктів забою великої рогатої худоби (ВРХ) у разі фасціольозної і дикроцеліозної інвазій. При фасціольозі і дикроцеліозі ВРХ відбувається механічне ураження тканин, яке супроводжується інокуляцією різноманітною мікрофлорою та зниженням біологічної цінності м'яса. Контамінація патогенною мікрофлорою в м'ясі залежить від ступеня інвазії за фасціольозу та дикроцеліозу. Крім того, відбуваються зміни на біохімічному рівні. У печінці ВРХ за низької фасціольозної і дикроцеольозної інвазій знижується у півтора разу активність ензиму АлАТ, у порівнянні із здоровою, а у разі середньої та високої інтенсивності інвазії активність ферментів АсАТ і АлАТ в ураженій печінці знижується майже вдвічі. Це свідчить про токсичну дію продуктів життєдіяльності гельмінтів на клітини печінки та зниження її якості.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.116

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Олійник Л. В. 
Амінокислотний спектр і біологічна цінність м'яса свиней при ларвальному ехінококозі / Л. В. Олійник, Т. І. Тарасюк, А. А. Збарська // Вісн. аграр. науки. - 2005. - № 6. - С. 32-36. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

В амінокислотному складі м'язової тканини свиней, хворих на ларвальний ехінококоз, виявлено кількісні зміни. З'ясовано, що залежно від ступеня інвазії відбувається коливання синтезу незамінних амінокислот: у разі високого та середнього ступеня інвазії їх вміст зростає у порівнянні з контролем на 0,19 - 0,29 мг/100 мг продукту. У м'ясі тварин з патологічними процесами має місце чітке збільшення вмісту цистину, метоніну (сірковмісних), а також змінюється кількість гліцину, пропіну, аланіну, лізину (амінокислот, що входять до білків елатнових і колгенових волокон), а треоніну, фенілаланіну, глутамінової та аспаргінової кислот - зменшується. Співвідношення незамінних і замінних амінокислот також знижується, амінокислотний скор збільшується у замінних (особливо сірковмісних) амінокислот і знижується у незамінних, що свідчить про збільшення вмісту сполучної тканини та зниження біологічної цінності продукту. Установлено, що біологічна цінність м'яса свиней, хворих на ехінококоз, прямо залежить від інтенсивності інвазії. Зазначено про необхідність враховування даного факту під час ветеринарно-свинарної експертизи м'яза та м'ясопродуктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.116

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського