Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (30)
Пошуковий запит: (<.>U=П841.924.16$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Позмогова С. А. 
Вивчення протеїногенних культур мікобактерій та розробка технології виготовлення туберкуліну (ППД) для птиці : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / С. А. Позмогова; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. - Х., 2004. - 19 c. - укp.

Проаналізовано епізоотичну ситуацію щодо захворюваності птиці на туберкульоз та виділення культур мікобактерій пташиного виду з патологічного матеріалу від сільскогосподарських тварин та птиці за період 1976 - 1992 рр. Досліджено культурально-морфологічні, біохімічні та біологічні властивості даних культур мікобактерій пташиного виду. Відібрано штам з високими протеїногенними властивостями. Розроблено синтетичне живильне середовище для адаптації та виробничого культивування M.avium, запропоновано спосіб висіву протеїногенного штаму за біофабричних умов. Встановлено технологічні параметри одержання туберкуліну з культурального фільтрату, що дозволило збільшити вихід препарату та зменшити його собівартість. Розроблено технологічну схему виготовлення туберкуліну очищеного (ППД) для птиці у стандартному розчині та вивчено його властивості (стерильність, нешкідливість, специфічність, активність та сенсибілізувальні властивості) у дослідах на морських свинках, здоровій та хворій туберкульозом птиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16 + П873.216-961-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331034 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Микитин О. О. 
Властивості IMycobacterium tuberculosis, Mycobacterium bovis, Mycobacterium aviumD, виділених трансоваріально від курей : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / О. О. Микитин; Нац. аграр. ун-т. - К., 2003. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Скрипник А. В. 
Молекулярно-генетична диференціація мікобактерій, виділених в Україні, та їх філогенетичні взаємозв'язки : Автореф. дис... канд. вет. наук / А. В. Скрипник; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". - Х., 2007. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-1 + П841.924.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кассіч В. Ю. 
Мінливість мікобактерій, епізоотологічний моніторинг, заходи і засоби боротьби з туберкульозом тварин в умовах радіаційного впливу : Автореф. дис... д-ра вет. наук : 16.00.03 / В. Ю. Кассіч; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. - Х., 2004. - 42 c. - укp.

Вивчено мінливість мікобактерій і епізоотичної ситуації з туберкульозу великої рогатої худоби (ВРХ) за умов впливу іонізуючої радіації, розроблено нові й вдосконалено існуючі засоби та способи діагностики туберкульозу тварин. Визначено, що вплив різних доз іонізуючих променів має стимулювальну, пригнічувальну та стерилізуючу (бактерицидну) дію на мікобактерії. Показано, що стимулювальні дози гамма-опромінювання (0,00645 - 0,0645 Кл/кг) сприяють прискоренню росту на живильних середовищах референтних штамів і польових ізолятів збудників туберкульозу й атипових мікобактерій. Установлено, що механізм стимулювальної дії малих доз гамма-випромінювання обумовлений прискоренням метаболізму ліпідів у мембранах мікобактерій у процесі перекисного окиснення ліпідів. Стимулювальну дію опромінення використано для прискорення бактеріологічної діагностики туберкульозу, а стерилізуючу - для удосконалення способу девіталізації мікобактерій. Визначено особливості гісто-морфологічних проявів туберкульозу тварин за умов радіаційного впливу. Розроблено способи прискорення біологічного дослідження на туберкульоз та диференціації псевдоалергічних туберкулінових реакцій з використанням імуносупресорної та аутосенсибілізувальної дії іонізуючої радіації на організм хворих на туберкульоз тварин. Вивчено епізоотичну ситуацію з туберкульозу ВРХ, що утримується на забруднених радіонуклідами територіях України та розроблено методичні рекомендації "Вплив іонізуючого випромінювання на стан епізоотичної ситуації по туберкульозу великої рогатої худоби в господарствах України". Установлено, що на радіактивно забруднених внаслідок Чорнобильської аварії територіях

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16 + П873.216-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кравченко Н. О. 
Трансоваріальна передача мікробактерій різних видів, адаптованих до організму курей : Автореф. дис. канд. вет. наук : 16.00.03 / Н. О. Кравченко; Нац. аграр. ун-т. - К., 2003. - 19 c. - укp.

Вивчено питання трансоваріальної передачі адаптованих до організму курей мікобактерій теберкульозу людського й бичачого видів та збереження стабільності набутих ними ознак в організмі невластивого хазяїна. Встановлено, що восьмиразово пасажовані в організмі курей культури M. tuberculosis (штам 1848) та M. bovis (штам 8) поряд з набутими властивостями, характерними для збудника туберкульозу птахів, виявляють ряд ознак, характерних для M. tuberculosis та M. bovis. Експериментально доведено, що під час адаптації до організму курей мікобактерії туберкульозу людського й бичачого видів зумовлюють інфікованість яєць, а під час інкубації таких яєць - високий відсоток загибелі ембріонів. Встановлено, що під час наступного попадання в організм курей адаптовані до їх організму мікобактерії туберкульозу людського й бичачого видів виявляють тенденцію до подальшої мінливості властивостей у напрямку збудника туберкульозу пташиного виду, у тому числі і за умов трансоваріального виділення. Показано, що при виділенні з яйцем адаптовані до організму курей M. tuberculosis (штам 1848) та M. bovis (штам 8) є патогенними як для курей, так і для кролів та морських свинок. Доведено, що під час неодноразового послідовного введення в організм морських свинок адаптовані до організму курей M. tuberculosis (штам 1848) та M. bovis (штам 8) відновлюють властивості, характерні для типових представників цих видів мікобактерій туберкульозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16 + П873.216-961-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мазур В. М. 
Епізоотологічне значення та біологічні властивості мікобактерій, виділенних від ондатр : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / В. М. Мазур; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2011. - 23 c. - укp.

Встановлено носійство ондатрами внутрішніх водойм України патогенних мікобактерій та вивчено їх біологічні, культурально-морфологічні, тинкторіальні та молекулярно-генетичні властивості. Встановлено, що мікобактерії, виділені від ондатр; високовірулентні та високопатогенні для морських свинок, кролів і курей, а також здатні викликати інфекційний процес у білих щурів, мають тинкторіальні та морфологічні характеристики, наближені до M. bovis і M. tuberculosis, проявляють ознаки росту після першого посіву на щільне яєчне середовище за температури 22, 37 і 45 ?С на 37-, 28- і 29-ту доби відповідно, а також прискорюють ріст, змінюють деякі морфологічні та культуральні властивості за послідовного пасажування через організм морської свинки та кроля та проявляють стабільність первинних властивостей за пасажування через системи організмів морська свинкаЦморська свинка та морська свинкаЦкурка, посилюють ознаки патогенності до третього пасажу (період досліду) через організм морських свинок, викликають у тварин утворення виразок зі значними некрозами тканин на місці введення мікобактерій, зумовлюють розвиток шкірної, генералізованої та септичної форми туберкульозного процесу, змінюють вміст вільних жирних кислот після пасажування: через організм морських свинок підвищується вміст арахінової, нонадеканової, тетракозанової, ліноленової та знижується Ц тридеканової, генейкозанової, міристинової, лінолевої кислот; через систему організмів морська свинкаЦкріль підвищується вміст арахінової, генейкозанової, бегенової, трикозанової, тетракозанової та знижується - міристинової, тридеканової, лінолевої, маргаринової, пентадеканової кислот, не можуть бути ідентифіковані щодо належності до виду за показниками біопроби у зв'язку з високою патогенністю для лабораторних тварин (морських свинок, кролів і курей), за показниками полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) належать до виду M. bovis.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-911 + П841.924.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кулішенко О. М. 
Оцінка бактеріологічних методів діагностики туберкульозу : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / О. М. Кулішенко; Одес. держ. аграр. ун-т. - О., 2010. - 15 c. - укp.

Досліджено тинкторіальні, культуральні, морфологічні, біохімічні та біологічні властивості виділених 12-ти культур мікробактерій. Розкрито вплив гідрогумату на інтенсивність розмноження різних видів мікробактерій і запропоновано удосконалене середовище для культивування з 0,125 % розчином гідрогумату, на яке одержано патент на корисну модель 28293. Проведено вивчення ефективності застосування удосконаленого середовища з гідрогуматом за дослідження проб біологічного матеріалу у порівнянні з середовищем Мордовського та сухим живильним середовищем для культивування мікробактерій ДП "Ветеринарна медицина" Харкова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16-2 + П873.216-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА372017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Завгородний А. И. 
Биологические свойства L-форм микобактерий, выделенных из объектов внешней среды / А. И. Завгородний, Е. В. Тарасова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 1. - С. 86-88. - Библиогр.: 4 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.28*80 + П841.924.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Гологурская О. И. 
Выделение микобактерий туберкулеза от птиц / О. И. Гологурская // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 1. - С. 219-221. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Приведены результаты зпизоотологического мониторинга по туберкулезу птицы в зоопарках и личных подсобных хозяйствам граждан. Результаты исследований свидетельствует о том, что возбудитель туберкулеза птичьего вида циркулирует как среди домашней, так и среди синантропной и зоопарковой птицы.


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16-2 + П873.216-961

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бусол В. О. 
Динаміка розвитку патологічного процесу у морських свинок, інфікованих мікобактеріями штаму "Ондатра" / В. О. Бусол, В. М. Шевчук, В. М. Мазур // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 121-124. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Представлено дані динаміки розвитку патологічного процесу у морських свинок, інфікованих мікобактеріями штаму "Ондатра". Встановлено, що мікобактерії штаму "Ондатра" викликають розвиток туберкульозного процесу у морських свинок з утворенням виразок, ознаками сепсису та дисемінованим розташуванням туберкулів в органах і на поверхні шкіри.


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16-2 + П873.216-989-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Давиденко П. О. 
Ліпідний склад, сенсибілізуючі та вірулентні властивості IBM. bovisD швидкорослого штаму за багаторазового пасажування на щільному живильному середовищі з pH 7,1 / П. О. Давиденко, М. В. Білан, О. А. Ткаченко // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 124-130. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16-27 с2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Дяченко Г. М. 
Мінливість мікобактерій, індукована антибактеріальними препаратами, та її значення в епізоотології туберкульозу / Г. М. Дяченко, Н. О. Кравченко // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 130-136. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.28*443 + П873.216-1 + П841.924.16-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Кулішенко О. М. 
Оцінка бактеріологічних методів діагностики туберкульозу / О. М. Кулішенко // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 515-522. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено проблему бактеріологічної діагностики туберкульозу. В результаті вивчення ефективності різних методів передпосівної підготовки біологічного матеріалу встановлено найбільшу ефективність методу ферментації, відповідно, 65,6 та 80,12 %, за культуральних та біологічних досліджень. Запропоновано удосконалене живильне середовище з 0,125 % розчином гідрогумату, яке дозволяє в 1,5 - 1,7 рази збільшити кількість виділених культур та в 4,05 рази збільшити масу знятої культури мікобактерій. Шляхом вивчення ліпідного складу видів мікобактерій, культивованих на середовищі з гідрогуматом у концентрації 0,125 % та середовищі Мордовського, обгрунтовано механізм дії гідрогумату на мікобактерії та встановлено факт підвищення їх адаптивної здатності, що призводить до інтенсивного росту та швидкого формування колоній.


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16 с2 + П873.216-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ковальова Л. О. 
Туберкульоз великої рогатої худоби: поліморфізм та мінливість i Mycobakterium bovis/i : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / Л. О. Ковальова; Одес. держ. аграр. ун-т. - О., 2010. - 18 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-911 + П841.924.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373465 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Дзьомбак Д. В. 
Біологічні властивості та виживаність патогенних і атипових мікобактерій у молочних продуктах та довкіллі : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / Д. В. Дзьомбак; НААН України, ННЦ "Ін-т експеримент. і клініч. вет. медицини". - Х., 2011. - 24 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216 + П841.924.16 + П817.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ткаченко О. А. 
Вплив гумінових і фульвокислот на інтенсивність росту IBM. aviumD на живильному середовищі Мордовського / О. А. Ткаченко, О. О. Єфімова // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 3/4. - С. 215-218. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16 + Е40*736

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Завгородній А. І. 
Зміни ультратонкої структури IBM. aviumD після впливу різних дезінфектантів / А. І. Завгородній, А. П. Палій // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 3/4. - С. 313-317. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16 + П873.216-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Власенко В. В. 
Екологічні аспекти існування й розвитку популяцій мікобактерій у зовнішньому середовищі / В. В. Власенко, І. Г. Власенко, М. А. Дзюмак, О. П. Фролов, О. П. Лисенко, В. В. Шумская // Біологія тварин. - 2006. - 8, № 1/2. - С. 215-221. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.28*80 + П841.924.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Блащук В. В. 
Вплив електромагнітного опромінення на властивості мікобактерій у відходах тваринництва : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / В. В. Блащук; НААН України, Ін-т агроекол. і природокористування. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Поглиблено уявлення щодо впливу електромагнітного опромінення на біологічні організми, а саме на патогенні мікобактерії. Вперше доведено, що за дії електромагнітного опромінення на мікобактерії значно зростає їх репродуктивна активність. Показано, що адаптивні форми патогенних мікобактерій - артроспороподібні утворення, більш стійкі до природних і антропогенних негативних чинників, завдяки чому впродовж тривалого часу зберігають життєздатність у відходах тваринництва. Розроблено спосіб прискореного виявлення мікобактерій у навколишньому природному середовищі з використанням електромагнітного опромінення, що прискорює процес виявлення мікобактерій (патенти на винахід № 21719, № 21720, № 22150).


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Глебенюк В. В. 
Корд-фактор мікобактерій: індикація та роль у патогенності : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / В. В. Глебенюк; Одес. держ. аграр. ун-т. - О., 2012. - 17 c. - укp.

Встановлено наявність корд-фактору як патогенних, так і атипових мікобактерій та вперше - у M. vaccae. Показано, що ефективність виявлення прояву корд-фактору ("кіс" та "джгутів") залежить від терміну культивування мікобактерій як вірулентних, так і атипових. Уперше вивчено потенційну здатність M. bovis швидкорослого штаму втрачати чи поновлювати корд-фактор (за здатністю формувати "коси" та "джгути") та зв'язок між ним і вірулентністю. Уперше показано здатність мікобактерій бичачого виду після дії пефлоксацину формувати більш інтенсивні "коси" та "джгути", а амікацину - консервувати в некислотостійкі ниткоподібні форми. Уперше виявлено здатність некислотостійких форм мікобактерій самостійно або разом із кислотостійкими утворювати мікроколонії у вигляді "кіс" та "джгутів".


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-6 + П841.924.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389705 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського