Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=П857.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Білан А. В. 
Мікроміцети зерна вівса, їх токсигенні властивості та вплив фумонізину $Eroman bold {В sub 1 } на курчат : автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / А. В. Білан; Одес. держ. аграр. ун-т. - О., 2009. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.76-961 + П857.8 + Е521.5*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Горницька О. В. 
Одержання, характеристика та використання ферментів отрути щитомордника звичайного I(Agkistrodon halys halys)D : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.20 / О. В. Горницька; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. - К., 2002. - 21 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.8 + Р284.92 + Р281.773

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Fedyakova O. I. 
Functional status of erythron system under the influence of T-2 toxin and the posibility of corection with aerosol / O. I. Fedyakova, I. Ya. Kotsyumbas // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 4. - С. 150-158. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Часто зміни структурно-функціонального стану еритрона є діагностичним показником впливу хімічних факторів на організм. За нормальних умов еритроцити здатні протидіяти певною мірою різним чинникам, але це знижує опір мембран. Такий ефект спостерігається під час старіння та негативного впливу факторів, в тому числі мікотоксинів. Особливо небезпечні (через широкое поширення у природі) є токсини мікроскопічних грибів Fusarium, в тому числі T-2 токсин, який належить до класу небезпеки 1 (LD50 для більшості видів в одному пероральному введенні 2 - 10 мг/кг). Оскільки червоні кров'яні клітини дуже чутливі до хімічних речовин морфофункціональні зміни дозволяють встановити інтенсивність токсичного впливу. Дослідження проведено на щурах-самцях лінії Вістар масою 180 - 200 г. Проведено дві фази досліджень. По-перше, вивчено вплив T-2 токсину після одноразового введення дозою 1/10 ЛД50. Ефект аеросилу на 4-й день після введення токсину вивчено на другому етапі. Досліджено вплив T-2 токсину на окремі гематологічні показники крові щурів, морфофункціональний стан еритрону. Встановлено депресивний вплив T-2 токсину на систему еритропоезу та біосинтез білка, що призводить до зниження кількості еритроцитів, гематокритного числа, концентрації гемоглобіну та похідних показників. Виявлено також зниження стійкості еритроцитів до гемолітика та популяційний перерозподіл вікових фракцій, зумовлений пришвидшеним старінням клітин під дією токсиканта. Вивчено позитивні зміни всіх зазначених показників у разі одночасного введення з токсином аеросилу. Зміна гематологічних показників та динаміка виходу ретикулоцитів вказують на високі сорбційні здатності аеросилу щодо T-2 токсину.


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чернишенко В. О. 
Виділення та характеристика біохімічних властивостей фібриногенази з отрути ефи багатолускової (IBEchis multisquamatisD) / В. О. Чернишенко, М. П. М'ясникова, Т. М. Платонова, Е. В. Луговськой, Є. М. Макогоненко // Біотехнологія. - 2010. - 3, № 1. - С. 27-34. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.82 + Е60*725.111.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Карбовський В. Л. 
Фібрино(гено)літичний ензим з отрути щитомордника далекосхідного (IBAgkistrodon blomhoffii ussuriensisD): отримання, часткова характеристика та вплив на агрегацію тромбоцитів / В. Л. Карбовський, Т. М. Платонова, О. В. Горницька, Г. Л. Волков // Біотехнологія. - 2010. - 3, № 1. - С. 35-40. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.82 + Е60*725.111.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Шатурський О. Я. 
Іонпровідні властивості білкових пор, утворених $E bold delta-латроінсектотоксином із отрути павука каракурта в бішарових ліпідних мембранах / О. Я. Шатурський, Т. М. Волкова, Н. Г. Гіммельрейх, Є. В. Грішин // Доп. НАН України. - 2003. - № 5. - С. 172-179. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Горницкая О. В. 
Ферменты змеиных ядов / О. В. Горницкая, Т. Н. Платонова, Г. Л. Волков // Укр. біохім. журн.. - 2003. - 75, № 3. - С. 22-32. - Библиогр.: 75 назв. - рус.

Зазначено, що отрута змій - це суміш біологічно активних речовин - білків і пептидів. Деякі з них взаємодіють із компонентами системи гемостазу. Особливий інтерес зумовлюють ферменти - активатори й інгібітори, які впливають на різні етапи зсідання крові та фібринолізу. Залежно від специфічності дії їх поділено на прокоагулянтні, антикоагулянтні та фібринолітичні. Розглянуто ферменти, описані у літературі, а також такі, методи виділення та властивості яких розроблено й охарактеризовано авторами. До них належать ферменти, одержані з отрути щитомордника звичайного: тромбіноподібний фермент анцистрон-H (використовується для визначення вмісту фібриногену у плазмі крові під час гепаринотерапії та у разі нагромадження інгібіторів зсідання крові), фібриногенолітичний фермент (застосовують у дослідженнях білок-білкових взаємодій у системі фібриноген - фібрин), активатор протеїну C (за допомогою його визначають рівень протеїну C у плазмі крові під час різних патологій), інгібітор агрегації тромбоцитів (класу дезінтегринів, а його інгібіторні властивості можуть бути використані для розроблення антитромботичних препаратів). Наведено інформацію щодо використання отрути змій у наукових дослідженнях і медичній практиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Федякова О. І. 
Особливості метаболізму Т-2 токсину, його вплив на організм тварин за дії сорбентів та вітамінів А і Е : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / О. І. Федякова; НААН України, Ін-т біології тварин. - Львів, 2015. - 19 c. - укp.

Вивчено вплив Т-2 токсину на організм щурів і курей, способи нейтралізації, а також залишкові кількості Т-2 та НТ-2 токсинів у крові та органах курей. Досліджено сорбційні можливості кормових домішок "Мікотокс", "Кормосан", "Аеросил" та цеоліту за різних значень pH. Експериментально обгрунтовано ефективність сорбції "Аеросилом" Т-2 токсину і, як наслідок, нормалізацію гематологічних показників. Розроблено методику одночасного кількісного визначення Т-2 та НТ-2 токсинів методом високоефективної рідинної хроматографії згідно з директивою № 657/2002 ЄC. Визначено залишкові кількості Т-2 та НТ-2 токсинів у крові та органах курей через 1, 6, 24, 48 год після одноразового перорального введення Т-2 токсину дозою 0,56 мг/кг маси тіла.


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.81 + П872.765-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Великанов В. В. 
Зеараленоновый микотоксикоз у поросят: патогенез и диагностика / В. В. Великанов // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 2. - С. 285-292. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Изложены результаты научно-исследовательского эксперимента по изучению патогенеза и диагностики зеараленонового микотоксикоза у молодняка свиней. Установлено, что зеараленоновый микотоксикоз у поросят характеризовался развитием острого воспаления и воспалительно-дистрофическим поражением печени. В дальнейшем процесс принимает хроническое течение, появляются признаки почечной недостаточности. Зеараленон при поступлении внутрь животного с кормом значительно нарушает функциональное состояние печени и почек, что сказывается на относительной биологической ценности этих органов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.81 + П872.765-325

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Рудик Г. В. 
Будова губчастої речовини стегнової кістки щурів, за експериментального фумонізинотоксикозу / Г. В. Рудик // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 1. - С. 129-138. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наведено дані і проаналізовано результати, які вказують на те, що інтоксикація фумонізинами щурів, незважаючи на покращання даних трабекулярної гістоморфометрії, призводить до порушень кісткового гомеостазу і доведено, що фумонізини можуть впливати на проліферацію клітин у ростовій пластині та синтез протеогліканів у суглобовому хрящі. Внаслідок інтоксикації фумонізинами спостерігались негативні структурні зміни в рості пластинок суглобових хрящів, в той час як у контрольних тварин покращилися майже всі гістоморфометричні параметри трабекулярної кістки. Встановлено, що дози фумонізинів, які використовували в цьому дослідженні, спричиняли негативний ефект, який був достатнім для того, щоб викликати порушення кісткового гомеостазу, що призвело до змін метаболізму кісток і зниження їх міцності. Інформація, одержана в даному дослідженні, може розширити знання про вплив фумонізинів на структуру та гомеостаз кісток.


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Левицький Т. Р. 
Ефективність застосування технологічної кормової добавки / Т. Р. Левицький // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 1. - С. 45-49. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.4 + П857.81 + П545

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Гута З. А. 
Токсикологічна характеристика дії фумонізинів на організм щурів та птиці : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.04 / З. А. Гута; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького. - Львів, 2019. - 20 c. - укp.

Розкрито нові аспекти патогенетичних механізмів фумонізинотоксикозу у тварин і птиці, зокрема, встановлено вплив фумонізинів на стан захисних систем організму тварин. Досліджено динаміку показників фізіологічного стану організму, обміну речовин, активності ензимів у крові щурів та курей-несучок за розвитку фумонізинотоксикозу. Уперше встановлено середньосмертельну дозу фумонізинів на лабораторних щурах. На основі отриманих характеристик фумонізини, за міжнародними вимогами до випробування токсичності, за ступенем небезпеки і систематизацією результатів, згідно з класифікацією та шкалою токсичності, віднесено до класу "помірно токсичні речовини". Розроблено ефективну схему лікування курей-несучок та профілактики фумонізинотоксикозу. Теоретично обгрунтовано і практично доведено фармако-токсикологічну дію та терапевтичну ефективність дії ХамекоТоксу на організм лабораторних тварин і курей-несучок за фумонізинотоксикозу. Встановлено, що додавання до корму ХамекоТоксу зменшує негативну дію фумонізинів на організм тварин, нормалізує за цих умов морфологічні та біохімічні показники крові, імунний та антиоксидантний статус організму. Науково обгрунтовано і експериментально підтверджено доцільність застосування ХамекоТоксу курям-несучкам. Встановлено, що ХамекоТокс, який застосовували курям-несучкам з кормом, суттєво нівелює негативну дію фумонізинів і таким чином знижує їх рівень в організмі птиці, що проявляється в нормалізації біохімічних показників та стабілізації продуктивних якостей. Для профілактики фумонізинотоксикозу рекомендовано вносити до забрудненого мікотоксинами комбікорму кормову добавку ХамекоТокс у дозі 4 кг/т корму.


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438906 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського