Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П872.614$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Ющенко Г. О. 
Сечокам'яна хвороба домашніх кішок (патогенез, діагностика та лікування) : Автореф. дис... канд. вет. наук / Г. О. Ющенко; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2005. - 20 c. - укp.

Уперше визначено роль глікозаміногліканів (ГАГ) у патогенезі сечокам'яної хвороби домашніх кішок, а також інформативність їх визначення у комплексній діагностиці урогенітіазу та взаємозв'язок з клінічними, ультрасонографічними та біохімічними показниками. Установлено ліміти вмісту ГАГ у сечі здорових і хворих на уролітіаз домашніх кішок, що дозволило удосконалити діагностику захворювання та контролювати ефективність лікувально-профілактичних заходів. Виявлено позитивний ефект застосування сулодексиду у комплексному лікуванні хворих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.614-954-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кравченко С. О. 
Метод перфузії сечового міхура в ультразвуковій діагностиці уролітіазу свійських котів / С. О. Кравченко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 3. - С. 133-135. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Даними дослідженнями встановлено, що застосування перфузії сечового міхура під час ультразвукового дослідження дозволяє підвищити інформативність діагностики сечокам'яної хвороби у свійських котів. Уведення у порожнину сечового міхура ізотонічного розчину натрію хлориду забезпечує його наповнення та покращує візуалізацію уролітів і сечового осаду. У складних випадках (адгезія каменів до слизової оболонки, порожній сечовий міхур) даний метод сприяє підвищенню ефективності діагностики захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.614-954-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Фірсова Є. С. 
Обгрунтування доцільності різних методів лікування уролітіазу в котів / Є. С. Фірсова, Н. С. Канівець, А. С. Бездєльна, А. М. Хоменко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 3. - С. 175-180. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Представлена оглядова стаття надає проаналізовану та узагальнену інформацію стосовно лікування хворих на уролітіаз свійських котів. Наведено роз'яснення, щодо видів сечових конкрементів, доцільності застосування консервативного чи хірургічного лікування. Сечокам'яну хворобу (СКХ) в котів можна вважати однією з найбільш поширених патологій серед домашніх улюбленців. Указане захворювання рівномірно реєструється серед самців і самок. Клінічна картина хворих на уролітіаз тварин має характерні ознаки. Однак у деяких випадках відповідна симптоматика може бути згладжена, або взагалі відсутня. Отже, лікування СКХ в котів повинно бути комплексним та обгрунтованим у кожному окремому випадку, оскільки без визначення походження та знання мінерального складу каменів лікування може не лише не допомогти, а й суттєво погіршити стан хворої тварини. Окрім того, встановлення правильного діагнозу надає можливість застосувати терапевтичні методики, що є найменш травматичними для пацієнта. Зважаючи на ці дані, правильна діагностика є основою відповідного лікування уролітіазу. Значний вплив на літогенез має pH сечі, зокрема: струвіти, карбонат кальцію, урати гірше розчиняються в лужній сечі, цистин - у кислій. Для силікатних каменів pH сечі впливу не має. Наприклад, для струвітних та цистинових каменів доречне медикаментозне лікування (застосування аллопуринолу, тіолу, тіопроніну тощо), для уролітів оксалату кальцію, та більшої частини уратів - мінімально-інвазивне видалення (внутрішньокорпоральна лазерна літотріпсія, урогідропропульсія, цистолітотомія та ін.). Уретротомію та уретростомію необхідно проводити у крайніх випадках, оскільки хірургічні втручання не тільки збільшують ризик рецидивів, а й можуть призвести до постійних змін в анатомії та функції сечовидільної системи. Тому в умовах цієї патології сечової системи необхідна постійна дієтотерапія з відповідною корекцією і регулярний нагляд у лікаря ветеринарної медицини. Водночас узагальнені у статті дані допоможуть фахівцям зорієнтуватись при виборі лікування хворих на уролітіаз котів та надати нові відомості, що можна використати у профілактиці цього захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.614-954-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського