Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.312.91$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Бегас В. Л. 
Удосконалення діагностики та профілактики ринопневмонії коней : автореф. дис... канд. вет. наук / В. Л. Бегас; Нац. аграр. ун-т. - К., 2007. - 17 c. - укp.

Вперше виявлено шмроке розповсюдження ринопневмонії у кінних господарствах, ураженість різних вікових і породних груп коней збудником ринопневмонії. Виявлено, що інфікованість вірусом ринопневмонії в племінних конефермах Житомирщини та інших племінних господарствах становить 72 - 100 %. Виявлено показники імунобіологічної реактивності коней (рівень загального білку, імуноглобулінів, абсолютної кількості лімфоцитів, титрів специфічних антитіл в реакції затримки гемаглютинації), які можна використовувати під час прижиттєвої діагностики хвороби. Вперше в Україні розроблено реакції нейтралізації та дифузійної преципітації для діагноститки ринопневмонії коней. Наведено оцінку діагностичної ефективності реакцій затримки гемаглютинації та дифузійної преципітації, та мікрометоду реакції нейтралізації у порівнянні з ІФА (тест-системою іспанського виробництва) під час ринопневмонії коней та встановлено доцільність їх використання. Здійснено апробацію комбіферону в комплексі з сирофлоксом для лікування та профілактики респіраторної форми ринопневмонії у лошат. Вперше вивчено вплив мікосорбу та біо-мосу на прихований перебіг ринопневмонії у жеребних кобил та фізичний розвиток їх лошат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.312.91-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Галатюк О. Є. 
Інфекційна анемія та ринопневмонія коней (теоретичне та експериментальне обгрунтування засобів діагностики і профілактики) : Автореф. дис... д-ра вет. наук : 16.00.03 / О. Є. Галатюк; Нац. аграр. ун-т. - К., 2000. - 38 c. - укp.

Теоретично й експериментально обгрунтовано методи і заходи діагностики та профілактики інфекційної анемії та ринопневмонії коней. Отримані дані доповнюють теоретичні положення про саморегуляцію паразитарних систем, управління епізоотичним процесом, концепцію лікування даних хвороб. Вивчено епізоотичну ситуацію, створено карти поширення інфекційних хвороб у природно-географічних зонах і племінних кінних господарствах України. Розроблено нормативно-технологічну документацію отримання культурального антигену і показано можливість його використання для серологічної діагностики інфекційної анемії в РДП. Визначено імунологічні критерії виявлення коней з патоморфологічними змінами в організмі у випадку інфекційної анемії. Вивчено особливості сумісного перебігу ринопневмонії з лептоспірозом і стронгілідозами, клінічного прояву респіраторної, генітальної та нервової форми ринопневмонії. Теоретично розроблено і науково обгрунтовано систему забезпечення благополуччя щодо інфекційної анемії та ринопневмонії коней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.312.1,022 + П873.312.91,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Зоз О. С. 
Антивірусна дія хімічних сполук на моделі герпесвірусу коней I типу : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / О. С. Зоз; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Наведено матеріали щодо біологічних властивостей трьох референтних штамів герпесвірусу коней І типу та зміни їх інфекційних властивостей у різних біологічних системах (перещеплюваних культурах клітин тваринного походження). Наведено розроблену схему первинного скринінгу противірусних речовин у системі in vitro. Встановлено цитотоксичні та противірусні властивості нових синтетичних похідних порфіринів і відомих фармацевтичних препаратів (ацикловір, амізон та індометацин) і їх композицій щодо герпесвірусу коней (ГВК) І типу в системі in vitro. Вивчено співвідношення даних цитотоксичності дослідних хімічних речовин у системі in vitro та результати дослідження гострої токсичності в системі in vivo.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.312.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Грубіч П. Ю. 
Розробка засобів діагностики та серологічний моніторинг ринопневмонії коней в Україні : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / П. Ю. Грубіч; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Висвітлено результати науково-експериментальних досліджень, на підставі яких уперше в Україні розроблено "Набір діагностиків ринопневмонії коней для реакції нейтралізації" (ТУ У 24.4-05510830-078:2006). Зазначено, що за допомогою даного набору у сироватці крові можна виявити віруснейтралізуючі антитіла до вірусу ринопневмонії коней. Вивчено чутливість перещеплюваних культур клітин СПЕВ, BHK-21 та Vero до штамів вірусу ринопневмонії коней EHV (W), EQ Herpes 040 EDV 9601 та Юл. Розроблено схеми імунізації та одержано високоспецифічну діагностичну сироватку крові лабораторних тварин. Встановлено антигенну спорідненість штамів вірусу ринопневмонії коней EHV (W), EQ Herpes 040 EDV 9601 та Юл мікрометодом реакції нейтралізації у перещеплюваній культурі клітин Vero. За допомогою розробленого набору діагностиків проведено серологічний моніторинг щодо ринопневмонії коней 12-ти областей України. Доведено наявність у 9 % досліджених коней віруснейтралізуючих антитіл до вірусу ринопневмонії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.312.91-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА372495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кривошия П. Ю. 
Дослідження концентрування культурального вірусу ринопневмонії коней / П. Ю. Кривошия, М. С. Мандигра, Л. Б. Кот // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 148-152. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Наведено результати досліджень щодо концентрування вірусу ринопневмонії коней. Адсорбція вірусів на чутливі клітини і прояв цитопатичної дії залежить від різних досліджуваних фракцій та тривалості інкубації. Одержано специфічні антитіла імунної сироватки шляхом імунізації тварин очищеним і концентрованим вірусом ринопневмонії коней. Встановлено, що концентрування вірусу загальновідомими та технічно простими методами збільшувало його вміст, у порівнянні з контролем.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.312.91-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Антонюк А. А. 
Епізоотологічні особливості, удосконалення діагностики та профілактики герпесвірусних інфекцій першого та другого типів у коней : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / А. А. Антонюк; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2013. - 22 c. - укp.

Встановлено ступінь поширення герпесвірусної інфекції першого та другого типів в Україні протягом 2007 - 2011 рр. за допомогою зажиттєвої серологічної діагностики в реакції дифузійної преципітації та реакції затримки гемаглютинації. Доведено, що ураження коней герпесвірусною інфекцією першого типу становило від 28 % до 46 %, а герпесвірусною інфекцією другого типу - від 35 % до 55 %. Сумісне ураження двома типами у деяких господарствах України становило від 18 % до 40 %. За цього у неблагополучних господарствах найнижчий ступінь інфікованості коней в 2009 р. герпесвірусом першого типу становив 28 %, а герпесвірусом другого типу - 35 %. Вперше здійснено депонування штамів герпесвірусу першого та другого типів і розроблено діагностичний набір для проведення досліджень на герпесвірусні інфекції першого та другого типів в Україні. Вперше застосовано пребіотик Біомін П.Е.П. та сорбент Мікофікс Плюс для коней. Досліджено вплив цих препаратів на гематологічні та серологічні показники тварин. На підставі проведених досліджень встановлено, що зазначені препарати потрібно застосовувати в неблагополучних господарствах з метою підвищення резистентності організму коней та профілактики герпесвірусних інфекцій першого та другого типів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.312.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кривда М. І. 
Бактеріальні ускладнення в статевих шляхах кобил за латентного перебігу ринопневмонії : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / М. І. Кривда; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2017. - 22 c. - укp.

Вивчено контамінацію епітелію статевих шляхів кобил аеробними та факультативно-анаеробними мікроорганізмами в умовах латентного перебігу ринопневмонії, зокрема, досліджено резидентні умовно-патогенні факультативно-анаеробних ентеробактерії, виділені із піхви кобил (їх культуральних, морфологічних, біохімічних особливостей), а також встановлено імунну відповідь організму коней щодо досліджуваних бактеріальних штамів. Проведено епізоотичний моніторинг кінного господарства щодо ринопневмонії. Проаналізовано гематологічні, серологічні та біохімічні показники крові кобил із виявленими різного роду порушеннями репродуктивної функції. Від кобил дослідного господарства виділено дві культури ентеробактерій, вивчено зміни їх культуральних властивостей у процесі тривалого зберігання та пересівів, доведено приналежність бактеріальних штамів до родини Еnterоbасtеrіасеае, а також здійснено їх видову ідентифікацію. Доведено патогенність досліджуваних ізолятів для організму лабораторних тварин та імуногенність для організму коней різних вікових та статевих груп. Досліджено мікробний спектр вагінальних змивів кобил. Виявлено спільні та відмінні ознаки серед мікробного спектру контамінантів епітелію статевих шляхів у кобил досліджених груп. Встановлено залежність мікробної контамінації від фізіологічного стану кобил. Проведене співставлення антибіотикочутливості мікробних сукупностей статевих шляхів та окремих чистих бактеріальних культур - їх складових, - засвідчило, що стійкість мікробного конгломерату перевищує чутливість окремих чистих культур. Розроблено схеми оздоровлення кобил з виявленими порушеннями репродуктивної функції з метою одержання здорового молодняку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.312.91-5 + П872.61-912

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431073 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського