Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.361.90$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Куцак Р. С. 
Удосконалення регламенту вакцинопрофілактики хвороби Марека курей : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / Р. С. Куцак; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. - Х., 2001. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання боротьби з хворобою Марека курей шляхом удосконалення регламенту вакцинопрофілактики, опрацювання експрес-методу серологічної діагностики. Запропоновано ревакцинацію 50-55 денних курчат проти хвороби Марека курей внутрішньом'язовим способом, що дало можливість підвищити збереженість поголів'я птиці на 2,3 - 4,5 %. Доцільність ревакцинації визначено за допомогою серологічного контролю імунного статусу курчат в реакції непрямої гемаглютинації (РНГА) з еритроцитарним антигеном інституту експериментальної та клінічної ветеринарної медицини для діагностики хвороби Марека. Застосування РНГА для серологічної діагностики та оцінки напруженості імунітету до вірусу даної хвороби виявило, що даний експрес-метод - інформативний, специфічний і перевершує за чутливістю реакцію дифузної преципітації удвічі та більше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.90-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Герілович А. П. 
Хвороба Марека: індикація і вивчення біологічних властивостей збудника та розробка засобів діагностики : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / А. П. Герілович; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. - Х., 2005. - 20 c. - укp.

Проведено широкі вірусологічні дослідження щодо розповсюдження вірусу хвороби Марека (ХМ) у птахогосподарствах України. Установлено циркуляцію серед курей трьох серотипів цього збудника. Експериментально у біопробі на курячих ембріонах і курчатах визначено патогенність штамів вірусу. Виявлено циркуляцію слабкопатогенних (m-патотипу), середньої (v-патотипу) та високої (vv-патотипу) патогенності штамів I серотипу, що теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено в діопробі та полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) виявленням у них послідовності гену онкопротеїну Meq. Розроблено нові тест-системи для діагностики ХМ у РДП та індикації патогенних штамів ВХМ першого серотипу в ПЛР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.90-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Медвідь К. О. 
Імуноморфологічна оцінка стану органів імунітету та залозистого шлунка курей, щеплених вакцинами проти хвороби Марека : автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / К. О. Медвідь; УААН, Нац. наук. центр "Ін-т експеримент. і клін. вет. медицини". - Х., 2009. - 23 c. - укp.

Вивчено особливості та динаміку змін центральних і периферійних органів імунітету курей після щеплення вакцинами проти хвороби Марека. Показано, що усі застосовані вакцини здійснюють імуносупресивну дію на досліджені органи, вираженість та тривалість якої неоднакові для різних вакцин. Виявлено, що введення даних епізоотичних штамів вірусу хвороби Марека 1-го серотипу добовим курчатам викликають розвиток імуносупресивних змін, які досягають максимального прояву на 30-ту добу та зазнають часткового зворотного розвитку на 50 - 70-ту доби. У бурсі Фабриціуса заражених курчат виявлено демонстративні зміни п'яти типів: простої делімфотизації (втрати лімфоцитів, зменшення ширини кіркового шару та розмірів фолікулів), пухирчастого балонування клітин мозкової речовини, кістозного руйнування фолікулів, залозистого переродження фолікулів, змішаного типу змін. Встановлено, що максимального прояву дані зміни досягають на 30- ту добу після зараження, а на 50-ту зафіксовано ознаки репарації. Вивчено гістоморфологічні особливості будови мигдаликів сліпої кишки курчат різного віку. Встановлено найбільш інтенсивний розвиток її структур до 60-добового віку. Досліджено гістоморфологічну структуру залозистого шлунка курей різного віку у нормі та у разі хвороби Марека. У слизовій оболонці органа виявлено дифузні скупчення лімфоцитів: підепітеліальних, підсполучнотканинних, біляпротокових. Виявлено, що лімфоїдні скупчення відсутні у головних залозах органа. Доведено, що дана особливість їх розташування має важливе діагностичне значення, оскільки у разі хвороби Марека лімфоїдні скупчення спостерігаються і в залозистій частині органа.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.90-35 + П821.219.361.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Остапів Н. В. 
Вплив антимікробного препарату цефінель на ефективність вакцинації проти хвороби Марека / Н. В. Остапів, І. К. Авдос'єва, О. І. Чайковська, О. З. Балян, П. П. Рудишин // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 3/4. - С. 149-153. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.90-7 + П873.361.90-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Солодянкін О. С. 
Молекулярно-генетичний аналіз генів GB та pp38 Gallid herpesvirus 2 та конструювання засобів ДНК-вакцинації і діагностики хвороби Марека : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.15 / О. С. Солодянкін; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2012. - 20 c. - укp.

Уперше за біоінформатичними методами аналізу нуклеотидних та амінокислотних послідовностей теоретично змодельовано просторову мінливість попередника глікопротеїну В збудника хвороби Макера - Gallid herpesvirys 2 та розраховано його просторову модель. Уперше в Україні розраховано олігонуклеотидні послідовності, які покладені в основу методики молекулярно-генетичної DIVA-діагностики хвороби Марека на основі мультиплексної полімеразної ланцюгової реакції. Оптимізовано протокол постановки реакції та встановлено його діагностичну ефективність. Розроблено ліпосомальні нанокомплекси для трансформації еукаріотичних клітин на основі фосфатиділхоліну та цетилтриметиламонію броміду. На їх основі розроблено технологію виготовлення та контролю ДНК-вакцини проти хвороби Марека на основі гена gB вірусу означеної хвороби.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.90 + П821.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА388889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Стегній Б. Т. 
Тест-система на основі ПЛР для діагностики хвороби Марека / Б. Т. Стегній, В. С. Білокінь, А. П. Герілович // Вісн. аграр. науки. - 2005. - № 8. - С. 25-27. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розроблено тест-систему на підставі полімеразної ланцюгової реакції для діагностики хвороби Марека. Зазначено, що праймери, які входять до її складу, дозволяють проводити індикацію онкогенних штамів вірусу хвороби Марека в клінічному матеріалі за специфічною ділянкою гена Meq, фланкованою ними.

Разработана тест-система на основе полимеразной цепной реакции для диагностики болезни Марека. Отмечено, что праймеры, входящие в ее состав, позволяют проводить индикацию онкогенных штаммов вируса болезни Марека в клиническом материале по специфическому участку гена Meq, фланкированного ими.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.90-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Стегній Б. Т. 
Дослідження атенуйованих вакцин проти хвороби Марека за гістологічними критеріями / Б. Т. Стегній, Г. А. Красніков, В. С. Бєлоконь, В. С. Коровін, О. В. Заремба, К. О. Медвідь // Вісн. аграр. науки. - 2005. - № 10. - С. 28-30. - укp.

На підставі гістологічних досліджень встановлено, що патогенний штам вірусу хвороби Марека у зараженої птиці спричиняє атрофобію та руйнування фолікулів фабрицієвої бурси. Кількість фолікулів з ознаками гіпоплазії та атрофії зменшується залежно від ступеня атенуації вірусу проти хвороби Марека, що дозволяє на підставі дослідження фабрицієвої бурси визначити ступінь його атенуації та активності під час виготовлення та випробування вакцин.

На основании гистологических исследований установлено, что патогенный штамм вируса болезни Марека у зараженной птицы приводит к атрофии и разрушению фолликулов фабрициевой бурсы. Количество фолликулов с признаками гипоплазии и атрофии уменьшается в зависимости от степени аттенуации вируса против болезни Марека, что позволяет на основании исследования фабрициевой бурсы определить степень его аттенуации и активности при изготовлении и испытании вакцин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П821.219.239 + П873.361.90-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бойко В. С. 
Особливості неспецифічного імунітету курей при хворобі Марека : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / В. С. Бойко; Національна академія аграрних наук України, Національний науковий центр "Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини". - Харків, 2018. - 23 c. - укp.

Уперше проведено широкі гематологічні й імунобіохімічні дослідження впливу високо- та середньопатогенних ізолятів вірусу хвороби Марека (ВХМ) на організм курчат. Визначено показники неспецифічного імунітету, ендогенної інтоксикації, перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і його регуляції в організмі птиці. Показано, що високопатогенні ізоляти ВХМ спричинюють імуносупресію (максимальне підвищення рівня загального білка, одночасне підвищення рівня імуноглобулінів обох класів на фоні підвищеного рівня α- та β-глобулінів, підвищення серомукоїдів разом із циркулюючими імунними комплексами), яка за початком і ступенем розвитку є важкою порівняно із впливом середньопатогенних ізолятів ВХМ на організм. Визначено ступінь ендогенної інтоксикації й особливості змін інтенсивності ПОЛ, активності антиокиснювальної системи в організмі курчат за умов розвитку хвороби Марека (ХМ), у тому числі після вакцинації. Встановлено, що інтенсивність розвитку ендогенної інтоксикації і процесів ПОЛ за впливу збудника ХМ на фоні вакцинації є зменшеною.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.90-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436979 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського