Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.371.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Мусієнко О. В. 
Епізоотологічний моніторинг інфекційних хвороб розплоду медоносних бджіл та ветеринарно-санітарні заходи на пасіках : автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.08 / О. В. Мусієнко; Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". - Х., 2008. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.371.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Руденко Є. В. 
Змішані заразні хвороби розплоду медоносних бджіл (епізоотологія, диференційна діагностика, комплексна система заходів боротьби та профілактики) : Автореф. дис... д-ра вет. наук : 16.00.08 / Є. В. Руденко; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. - Х., 2004. - 44 c. - укp.

Уперше на підставі даних епізоотологічного моніторингу та клініко-епізоотологічних обстежень пасік 14-ти областей виявлено особливості епізоотичного процесу за змішаних форм прояву інфекційних хвороб розплоду бджіл. Установлено посилюючий вплив вароозної інвазії на інтенсивність епізоотичного процесу у разі змішаних інфекційних хвороб. Виявлено, що американський гнилець залишається найбільш небезпечним і домінуючим захворюванням, на фоні якого розвиваються вторинні інфекційні хвороби: мікози та інші види гнильців. За даними епізоотологічного моніторингу на пасіках різних регіонів України та диференціованої діагностики змішаних гнильцевих хвороб бджіл. Розроблено та впроваджено комплексну систему ветеринарно-санітарних заходів з застосуванням біологічних препаратів "Апітонус" і вакцини проти американського гнильця; різних режимів та схем застосування дезінфектантів, методів диференційованої діагностики американського гнильця за умов змішаних форм його прояву. Розроблено та затверджено виробничий регламент промислової технології вакцини проти американського гнильця бджіл і стимулятора "Апітонус" за умов Сумської біофабрики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.371.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Постоєнко В. О. 
Протибактеріальні властивості наноаквахелатного комплексу "Шумерське срібло" по відношенню до збудника європейського гнильцю бджіл / В. О. Постоєнко, О. І. Гордієнко, О. О. Салганська, В. Г. Каплуненко, А. Г. Пащенко, Т. М. Єфіменко, О. А. Воробій // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 2. - С. 268-273. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Виділено й охарактеризовано польовий ізолят збудника європейського гнильцю бджіл - Streptococcus pluton, який використано для відпрацювання методики визначення in vitro протибактеріальних властивостей препаратів, що містять наноматеріали. Виявлено in vitro протибактеріальні властивості нанопрепарату шумерське срібло, який містить у своєму складі надчисті цитрати активних срібла з концентрацією 500 мг/л і міді - 500 мг/л. Показано, що діаметр зони затримки росту Streptococcus pluton складає 21 мм у разі застосування засобу у початковій концентрації і 18 мм - у розведенні 1:1. Обгрунтовано необхідність спрямування подальших досліджень на встановлення не токсичних концентрацій для бджіл та оптимальних доз протимікробної активності засобу шумерське срібло по відношенню до збудників бактеріальних хвороб бджіл.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.371.1-7 + П855.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мягка К. С. 
Аналіз поширення бактеріальних захворювань бджіл на території України за 2013 - 2017 рр. / К. С. Мягка, Т. О. Гаркавенко, С. А. Ткачук // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 2. - С. 139-145. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Хвороби бджіл бактеріальної етіології є значною проблемою для бджільництва, оскільки призводять до ослаблення і зменшення чисельності бджолиних сімей, негативного впливу на навколишнє середовище, зниження врожайності ентомофільних сільськогосподарських культур і загальної продуктивності галузі бджільництва. Матеріалом дослідження слугували річні звіти та нормативні документи щодо діагностики бактеріальних інфекцій бджіл за останні 5 років, проведених державними лабораторіями ветеринарної медицини України і Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, м. Київ. Встановлено, що за останні 5 років хвороби бджіл було зареєстровано в 11 областях України. З проведених досліджень найбільше позитивних результатів щодо наявності збудників бактеріальних захворювань було одержано у 2013 р. з виявлення американського гнильцю, що склало 1,32 % від кількості досліджуваних зразків, європейського гнильцю (від 0,01 до 0,02 %), парагнильцю (від 0,21 до 0,31 %), колібактеріозу (0,02 %), сальмонельозу (від 0,02 до 0,04 %) та септицемії (0,07 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.371.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Тушак С. Ф. 
Удосконалення застосування "Ентеронорміну" та "Біоконтакту плюс" для профілактики ентеробактеріозів бджіл : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / С. Ф. Тушак; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2021. - 24 c. - укp.

Наведено результати епізоотологічного моніторингу за період 2008 - 2018 pp., визначено особливості нозологічного профілю заразних хвороб бджіл в умовах північно-західної України. Вперше виділено нові збудники ентеробактеріозів бджіл - Е. aerogenes та К. pneumoniae, вивчено їх біологічні властивості й антагонізм щодо препаратів "Біоконтакт плюс" та "Ентеронормін". Вивчено токсикологію ветеринарного препарату "Біоконтакт плюс", визначено його оптимальні концентрації, проаналізовано вплив на тривалість життя бджіл, нарощування розплоду та цитологічні показники гемолімфи бджіл. Запропоновано схему раціональної стимуляції бджолиних сімей препаратом "Біоконтакт плюс" через згодовування препарату з 50 % цукровим сиропом, або розпиленням апаратом "Росинка". За отриманими результатами теоретично й експериментально обґрунтовано методи раціональної стимуляції бджолосімей із використанням препарату "Біоконтакт плюс" для профілактики ентеробактріозів медоносних бджіл. Вивчено показники гемолімфи бджіл за застосування "Біоконтакту плюс" та "Ентеронорміну". Установлено оптимальні схеми застосування препаратів під час виникнення ентеробактеріозів бджіл. Обґрунтовано метод дезінфекції препаратом "Біоконтакт плюс" стільників та вуликів під час виникнення ентеробактеріозів бджіл.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.371.1-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450700 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського