Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.382.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Тушницька Н. Й. 
Вплив фуразолідону на білковий і антиоксидантний статус коропа при захворюванні краснухою / Н. Й. Тушницька // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2007. - Вип. 8, № 1/2. - С. 180-182. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено дані про вплив фуразолідону на вміст білків і співвідношення окремих їх фракцій, вміст продуктів перекисного окиснення ліпідів і активність антиоксидантних ферментів у крові клінічно здорового і хворого на краснуху коропа за умови орального його введення. Встановлено вплив фуразолідону на співвідношення окремих фракцій білків у сироватці крові здорових і хворих на краснуху риб.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.382.12-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Тушницька Н. Й. 
Вміст білків і продуктів перекисного окиснення ліпідів у крові коропа при захворюванні вірусною формою краснухи / Н. Й. Тушницька, В. Г. Янович // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 192-195. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.382.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Тушницька Н. Й. 
Вплив препарату "Вітан" на активність імунної системи у коропа, хворого на краснуху / Н. Й. Тушницька // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 1/2. - С. 281-283. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено дані про вплив препарату "Вітан" на активність імунної системи у коропа, хворого на краснуху коропа. Встановлено, що Вітан знижує функціональну активність Т-лімфоцитів у випадку застосування його в лікуванні хворого на краснуху коропа.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59 + П873.382.12-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Компанець Е. В. 
Зміни рибницько-біологічних показників при аеромонозі та весняній віремії коропів : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.02.03 / Е. В. Компанець; УААН. Ін-т риб. госп-ва. - К., 2004. - 22 c. - укp.

Проведено дослідження рибницько-біологічних, фізіологічних та імунологічних показників у разі виникнення аеромонозу та весняної віремії коропа. Досліджено можливості застосування різних способів вакцинації для профілактики аеромонозу в рибницьких господарствах. Встановлено більшу ефективність вакцинації коропів у черевну порожнину у порівнянні з гіперосмотичним методом. Встановлено, що лускаті українські коропи більш стійкі до аеромонозу та весняної веремії, ніж малолускаті. Проаналізовано стан імунної системи риб за гострого та нетипового перебігу досліджуваних захворювань. Доведено негативний вплив аеромонозу та весняної віремії на перебіг фізіологічних та імунологічних процесів в організмі риб. Наведено пропозиції щодо проведення профілактичної вакцинації проти аеромонозу та практичного застосування методів фізіологічного та імунологічного контролю риб у господарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.382.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Тушницька Н. Й. 
Стан імунної системи і метаболічний профіль крові коропа при захворюванні краснухою і різних способах його лікування : автореф. дис... канд. вет. наук : 03.00.04 / Н. Й. Тушницька; Ін-т біології тварин УААН. - Л., 2009. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.382.12-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гайдей О. С. 
Епізоотологічний моніторинг вірусної геморагічної септицемії форелі та розробка засобів діагностики : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / О. С. Гайдей; НААН України, Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". - Х., 2011. - 20 c. - укp.

Досліджено епізоотичну ситуацію щодо вірусної геморагічної септицемії (ВГС) форелі у зареєстрованих рибницьких господарствах України. Проведено моніторинг ВГС з використанням вірусологічних, молекулярно-біологічних і серологічних методів діагностики. Встановлено, що на 2011 р. рибницькі господарства п'яти областей України (Закарпатська, Львівська, Чернівецька, Волинська, Рівненська) й АР Крим є благополучними щодо даного захворювання, про що свідчить відсутність циркуляції вірусу у цих регіонах. Охарактеризовано властивості референтного штаму вірусу ВГС DH4р101 та ізоляту PL-1 (Пулави, Польща). Розроблено тест-систему для виявлення РНК ВГС форелі методом зворотно-транскриптазної полімеразної ланцюгової реакції. Розроблено ефективну схему лабораторної діагностики ВГС з використанням різних методів і систему запобігання заносу збудника на територію України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.382.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386218 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Матвієнко Н. М. 
Розробка ПЛР для ідентифікації вірусу весняної віремії коропа / Н. М. Матвієнко, Л. П. Бучацький, Н. Є. Харкавлюк // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 529-534. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Представлено результати роботи щодо підбору специфічних праймерів та оптимізації постановки ПЛР для ідентифікації вірусу весняної віремії коропа. З метою підбору ефективних праймерів для постановки ПЛР проведено порівняльне вивчення нуклеотидних послідовностей геному рабдовірусів різних видів риб з використанням сучасних комп'ютерних програм. При перевірці специфічності полімеразної ланцюгової реакції з підібраними праймерами в якості матриці були використані проби РНК референтних штамів та ізолятів вірусу ВВК виділених від риб в господарствах України. Встановлено, що діагностично найціннішими для ПЛР-діагностики ВВК-інфекції є зразки мозку й ексудату хворих риб. Таким чином, підібрані пари праймерів дозволяють специфічно ідентифікувати вірус ВВК у зараженій культурі клітин і клінічному матеріалі від риб.


Індекс рубрикатора НБУВ: П843.5 + П873.382.1-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Тушницька Н. Й. 
Вплив препаратів "Бровасептол" і "Вітан" на активність антиоксидантної системи в організмі коропа, хворого на краснуху, при різних способах їх введення / Н. Й. Тушницька, В. Г. Янович // Біологія тварин. - 2007. - 9, № 1/2. - С. 195-198. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено дані про вплив Бровасептолу і Вітану на вміст продуктів перекисного окиснення ліпідів у плазмі крові і активність антиоксидантних ферментів в еритроцитах дволіток коропа, хворого на краснуху, при різних способах їх застосування в лікуванні риб та їх ефективність. Не виявлено негативного впливу обох препаратів на активність антиоксидантної системи в організмі коропа, різниць в їх лікувальній ефективності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59 + П873.382.12-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Тушницька Н. Й. 
Імунний статус коропа при захворюванні асоційованою формою краснухи / Н. Й. Тушницька, Н. М. Матвієнко, В. Г. Янович // Біологія тварин. - 2006. - 8, № 1/2. - С. 251-254. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено дані про вміст окремих форм T-лімфоцитів та їх активність у крові коропа у разі захворювання асоційованою формою краснухи. Виявлено вірогідне зменшення кількості активних T-лімфоцитів і збільшення кількості T-лімфоцитів супресорів у крові коропа у разі захворювання вказаною формою краснухи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.382.12-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Стецько Т. І. 
Вплив препарату "Біовіт" на деякі показники крові хворих на краснуху коропів та його терапевтична ефективність / Т. І. Стецько, В. П. Музика, О. В. Купецька, Й. Є. Янінович, Р. С. Лігоцький // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 2. - С. 329-333. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.382.12-8 + П855.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Давыдов О. Н. 
Опухоли рыб, вызываемые вирусами (Обзор) / О. Н. Давыдов, Н. М. Исаева, Л. Я. Куровская, Р. Е. Базеев // Гидробиол. журн.. - 2001. - 37, № 4. - С. 76-91. - Библиогр.: 83 назв. - рус.

Зроблено огляд літературних даних за 20 років щодо пухлин риб, спричинених вірусами. Висвітлено епізоотологію, етіологію та патогенез ракових захворювань риб. Указано на необхідність розгортання онкологічних досліджень в іхтіопатології.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.382.14-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Майстренко М. І. 
Вміст катепсину B у печінці райдужної форелі (Oncorhynchus mykiss) в динаміці вірусної інфекції / М. І. Майстренко, Л. П. Драган, Ю. П. Рудь // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 3. - С. 85-90. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Біохімічні аспекти патогенезу вірусу інфекційного панкреатичного некрозу (ІПН) форелі (IPNV), збудником якого є вірус роду Aquabirnavirus родини Birnaviridae, у тканинах райдужної форелі практично не вивчені. Наявні в науковій літературі дані свідчать про те, що у риб, як і у теплокровних тварин, розвиток багатьох інфекційних захворювань супроводжується активацією протеолітичних процесів. Вважають, що пошкодження лізосом і частковий вихід протеолітичних ферментів у цитозоль є найбільш ранньою подією в інфікованих клітинах. Відомо, що печінка - це орган, де постійно відбуваються активні процеси регенерації пошкоджених гепатоцитів, які тісно пов'язані з активацією біохімічних реакцій у лізосомах. Враховуючи той факт, що в клітинах печінки відбувається знешкодження та біоакумуляція різноманітних ксенобіотиків, у тому числі і вірусів, метою роботи було вивчити активність катепсину B у печінці цьоголіток райдужної форелі, уражених вірусом ІПН. Проведені експериментальні дослідження показали, що вірус ІПН сприяє активації катепсину B у гомогенатах печінки райдужної форелі, що призводить до розпаду білків у інфікованих клітинах. Деградація білків зумовлена посиленням автолітичних процесів, до яких залучені лізосомальні протеїнази, однією з яких є катепсин B. Активація катепсину B виникає внаслідок пошкодження цілісності лізосомальної мембрани з подальшим порушенням компартменталізації ферментів, що призводить до вивільнення та зміни у функціонуванні тіолзалежних протеїназ. Аналізи одержаних результатів підтверджують участь ферментів лізосом у розвитку реакції організму на дію вірусу ІПН райдужної форелі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.382.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Матвієнко Н. М. 
Застосування зворотно-транскриптазної полімеразної ланцюгової реакції (ЗТ-ПЛР) для виявлення та ідентифікації вірусу інфекційного панкреатичного некрозу райдужної форелі (Oncorhynchus mykiss) / Н. М. Матвієнко, Л. П. Бучацький, О. М. Дерябін // Мікробіологія і біотехнологія. - 2013. - № 4. - С. 46-54. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.382.1-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Майстренко М. І. 
Накопичення вірусу інфекційного панкреатичного некрозу на культурах клітин риб / М. І. Майстренко, Ю. П. Рудь, Л. П. Бучацький // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 4. - С. 93-99. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.382.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Драган Л. П. 
Особливості процесів пероксидного окиснення ліпідів у печінці райдужної форелі в динаміці вірусної інфекції / Л. П. Драган // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 2/3. - С. 132-136. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Наведено дослідження процесів пероксидного окиснення ліпідів у печінці цьоголіток райдужної форелі, ураженої вірусом інфекційного панкреатичного некрозу. Одержані результати та їх аналіз свідчать про характерні порушення системи антиоксидантного захисту внаслідок нагромадження активних кисневих метаболітів під дією вірусу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.382.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Драган Л. П. 
Вплив вірусної інфекції на оксидативну - антиоксидантну систему райдужної форелі / Л. П. Драган // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 4. - С. 15-20. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Вірусні інфекції гідробіонтів, які виникають у процесі інтенсивного розвитку аквакультури, наносять великих збитків у цій галузі. Найбільшого збитку виробництву риби наносить вірус панкреатичного некрозу. Вірус викликає некротичні ураження підшлункової залози, а також провокує оксидативний стрес, посилюючи тим самим процеси пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ). Стан ПОЛ і антиоксидантної системи оцінювали за концентрацією дієнових кон'югатів, малонового діальдегіду, супероксиддисмутази і каталази, оскільки їх наявність буде свідчити про нагромадження у тканині організму перекисів, гідроперекисів, сполук, які надають шкідливу дію на клітину. У результаті проведених досліджень встановлено, що дія вірусу інфекційного панкреатичного некрозу порушує рівновагу в прооксидантно-антиоксидантній системі в сироватці крові райдужної форелі, і проявляється інтенсифікацією процесів ПОЛ, зниженням потужності антиоксидантного захисту, що надає змогу розглядати одержані результати як суттєву ланку в патогенезі інфекційного захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.382.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Петров Р. В. 
Аеромоноз риби (епізоотологічний моніторинг, діагностика, біологічні властивості збудника та розробка лікувально-профілактичних заходів) : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.03 / Р. В. Петров; Нац. акад. аграр. наук України, ННЦ "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". - Харків, 2016. - 40 c. - укp.

Обгрунтовано методи контролю інфекційних хвороб прісноводної риби в північно-східному регіоні України. Визначено епізоотичну ситуацію щодо хвороб прісноводних риб за умов рибогосподарств України. Вивчено біологічні властивості збудника аеромонозу коропів. Уперше доведено ефективність використання тест-підкладок серії "Rida® Count" з метою ізоляції мікроорганізмів. Установлено вплив A. hydrophila на якість риби за різних ступенів ураження аеромонозом. З’ясовано стійкість A. hydrophila до різних фізико-хімічних факторів та антимікробних засобів. Установлено спектр умовно-патогенної мікрофлори, що ізолюється за аеромонозу коропів. Уперше проведено клінічні випробування й обгрунтовано використання нового ферментного комплексу "Кемзайм" у рибництві з метою підвищення продуктивності риби та забезпечення її стійкості до аеромонозу. Уперше економічно обгрунтовано комплекс профілактичних заходів за аеромонозу риби, який включає використання імуномодулятора "Авесстим™" та антимікробних засобів із широким спектром дії: "Бровасептол-концентрат™", "Рибосан", "ВетОкс-ЮОО".


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.382.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Rud Yu. P. 
Polymerase chain reaction for identification of cyprinid herpesviruses in Ukraine = Полімеразна ланцюгова реакція для ідентифікації вірусу герпесу коропових в Україні / Yu. P. Rud, M. I. Maistrenko, L. P. Buchatskiy // Biotechnologia Acta. - 2018. - 11, № 1. - С. 58-63. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Мета роботи - дослідити хворих риб видів лабео двокольорового (Labeo bicolor) та сома мішкозябрового (Heteropneustes fossilis) тестуванням декількох діагностикумів для виявлення вірусу герпесу та визначення етіології спалахів інфекції серед акваріумних риб у Київському зоопарку влітку 2017 р. Під час досліджень захворювань акваріумних риб у Київському зоопарку знайдено високопатогенний вірус Cyprinid herpesvirus 3 - CyHV-3 у лабео двокольорового та мішкозябрового сомика. Аналіз інфікованих риб виявив низку уражень, передусім у внутрішніх органах і тканинах. Зябра хворих риб характеризувалися гіперемією та некрозом. У обох видів риб спостерігали порушення структури печінки та зміну її кольору, набряки нирок і крововиливи жовчного міхура. Вірус не репродукувався у перевивних клітинних лініях риб RTG-2, FHM та EPC, про що свідчила відсутність будь-яких морфологічних змін у досліджуваних культурах клітин. В організмі інфікованих риб не було виявлено збудників паразитарних або бактеріальних інфекцій. Результати досліджень показали, що специфічні олігонуклеотидні праймери до гена тимідинкінази CyHV-3 успішно ампліфікували фрагмент ДНК вірусу. Довжина продукту полімеразної ланцюгової реакції, як і очікували, становила 264 пари нуклеотидів. Ампліфіковані специфічні фрагменти були ідентичні ділянці гена тимідинкінази CyHV-3, як показав аналіз послідовності ДНК. Ідентичність нуклеотидних послідовностей становила 97 - 99 %. Використовуючи як контроль праймери, рекомендовані Міжнародним епізоотичним бюро, було одержано фрагменти розміром 409 і 292, що також свідчило про ідентифікацію CyHV-3. Зроблено припущення, CyHV-3 потрапив в Україну через нелегальний імпорт акваріумних риб, а також через відсутність належного санітарного контролю під час транскордонних перевезень. Неконтрольоване імпортування акваріумних і культивованих видів риб є серйозною проблемою, оскільки імпортована риба може бути джерелом високопатогенних інфекцій для промислової аквакультури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е326.211.4 + П873.382.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Kravchenko V. M. 
Spectroscopic studies of infectious pancreatic necrosis virus, its major capsid protein, and RNA = Спектроскопічні дослідження вірусу інфекційного панкреатичного некрозу, його головного капсидного білка та РНК / V. M. Kravchenko, Yu. P. Rud, L. P. Buchatski, Ye. Yu. Stepanenko, D. V. Gryn, V. M. Yashchuk // Укр. фіз. журн.. - 2019. - 64, № 2. - С. 118-123. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Вірус інфекційного панкреатичного некрозу (ВІПН) викликає серйозні захворювання риб сімейства лососевих (форелі, лосося тощо). Віріон ВІПН складається з дволанцюгової вірусної РНК, оточеної білковим капсидом. Мета роботи - визначення ролі складових віріона ВІПН (капсидних білків і вірусної РНК) у формуванні спектральних властивостей цілих віріонів. В УФ та видимій областях спектра виміряно спектри поглинання, флюоресценцїї, збудження флюоресценції, фосфоресценції та збудження фосфоресценції віріонів ВІПН, головного капсидного білка та вірусної РНК, розчинених у різних буферах. Показано, що поглинання віріонів в УФ області спектра зумовлене поглинанням як капсидних білків, так і вірусної РНК. Флюресценція головного капсидного білка та цілих віріонів може бути зумовлена флюоресценцією тирозину та тирозину + триптофану відповідно. Низькотемпературна фосфоресценція віріонів зумовлена, скоріш за все, фосфоресценцією капсидних білків, а не вірусної РНК. У спектрі фосфоресценції вірусної РНК спостерігається електронно-коливальна структура, яка може відповідати аденіну.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.382.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Нестеренко В. С. 
Изучение вирусной геморрагической септицемии радужной форели в хозяйствах Украины:(эпизоотология,диагностика,меры борьбы) : Дис...канд.вет.наук:16.00.03 / В. С. Нестеренко; УкрНИИ аквакультуры ирригационных гидросистем. - К., 1993. - 141 с. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.382.1(4УКР),022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС41566 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського