Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.382.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Андрієчко С. Г. 
Сучасні аспекти бранхіонекрозу у риб: (огляд) / С. Г. Андрієчко, О. І. Віщур // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 1. - С. 289-294. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Проаналізовано сучасні концепції патогенезу бранхіонекрозу риб. Показано, що етіопатогенез некрозу зябер незаразної природи зумовлений стресом, зниженям резистентності, порушенням роботи дихальної системи та внутрішніх органів, надлишком мінеральних речовин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.382.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Куровская Л. Я. 
Влияние антисептика фиолетового K на численность эктопаразитов и некоторые физиолого-биохимические показатели карпов / Л. Я. Куровская // Гидробиол. журн.. - 2004. - 40, № 6. - С. 101-109. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Показано добрий терапевтичний ефект антисептика фіолетового K у концентрації 0,01 - 50 мг/л та експозиції 0,5 год - 6 діб у разі ектопаразитозів цьоголіток та однорічок коропа, а також адаптаційні зміни деяких гематологічних і біохімічних показників риб після обробки препаратом за експериментальних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.382.52-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гулиев Ф. А. 
Основные болезни Punica granatum L. в условиях западной части Азербайджана / Ф. А. Гулиев, Л. А. Гусейнова // Агроекол. журн. - 2020. - № 4. - С. 87-94. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Гранатівництво є однією з провідних галузей сільського господарства Азербайджану. Однією з проблем, що знижують ефективність виробництва, є розвиток шкідливої мікобіоти. Гранат уражається багатьма грибними хворобами, через яких в окремі роки врожайність цієї культури може знизитися до 95 %. З метою встановлення мікобіоти граната в 2018 - 2020 рр. проводилися мікологічні обстеження гранатових насаджень у західній частині Азербайджану. Метод обстеження полягав у систематичному огляді насаджень граната. Огляду піддавалися всі надземні органи рослин. Мікроскопічні аналізи зібраного матеріалу проводилися в Центральній фітосанітарній лабораторії Азербайджанського інституту Безпеки Харчових Продуктів. Таким чином, за результатами 3-річного фітопатологічного моніторингу встановлено, що домінуюча роль за частотою в молодих плодоносних насадженнях граната належить збудникам антракнозу або парші плодів граната (Sphaceloma punicae Bitank. et Jenk.) і зітіоза (Zythia versoniana Sacc.). Після виявлення збудників найбільш небезпечних захворювань проводилися дослідження з вивчення поширеності їх у західних районах республіки. Обліки термінів появи, вивчення динаміки розвитку фітопатогенів проводили на тлі їх природного розвитку за загальноприйнятими методиками. Виділення в чисті культури, мікроскопічні й мікробіологічні дослідження фітопатогенів проводили за загальноприйнятими методиками. Видовий склад фітопатогенів у молодих плодоносних гранатових садів визначали за особливостями патогенезу і симптоматиці, за визначниками. У разі установлення поширення основних хвороб граната в господарствах Геранбойського, Шамкірського і Казахського районів оглядалися насадження граната на 2 - 3 ділянках. Динаміка розвитку основних хвороб вивчалася на спеціальній дільниці в Геранбойському районі. У боротьбі з основними хворобами граната було випробуван такі препарати: 0,4 %-ий Сельфат, 0,05 %-ий Азоксифен, 0,05 %-ий Коназол, 0,3 %-ий П-оксирид і контроль без хімічної обробки. У 2019 - 2020 рр. було проведено оцінку поширеності та інтенсивності основних хвороб у регіоні, розроблено і науково обгрунтовано поліпшену інтегровану систему контролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.807 + П873.382.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського