Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.41$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Бердник В. П. 
Вплив ехінацеї пурпурової, бішофіту полтавського та мікроелементів на клініко-фізіологічні показники поросят, щеплених проти сальмонельозу / В. П. Бердник, О. В. Тітаренко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 5-6. - С. 30-32. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Тітаренко О. В. 
Ефективність застосування ехінацеї пурпурової в системі заходів профілактики сальмонельозу свиней / О. В. Тітаренко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2007. - № 3. - С. 61-63. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Обурунтовано необхідність застосування ехінацеї пурпурової в раціон поросятам, вакцинованим проти сальмонельозу, з метою корекції імунного статусу. Запропоновано метод підвищення ефективності профілактики сальмонельозу свиней шляхом застосування домішок в раціон поросятам, вакцинованим проти сальмонельозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-925-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Азаров В. І. 
Деякі особливості патоморфологічного прояву сальмонельозу поросят віком два місяці / В. І. Азаров, О. О. Мелашенко, Я. О. Дубина // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 3. - С. 137-139. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

У разі сальмонельозу поросят спостережено зміни в лімфатичних вузлах, селезінці та шлунково-кишковому тракті. В паренхіматозних органах виражено дистрофічні зміни та венозний застій. Характерними є осередки некрозів у печінці, оточені клітинами запалення, інфільтрація фібрином слизової оболонки та інфільтрація всіх шарів стінки товстої кишки навколо ділянки фібринозно-некротичного ураження нейтрофілами й лімфоцитами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-925

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шарандак В. В. 
Експериментальне обгрунтування перорального методу імунізації телят проти сальмонельозу : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / В. В. Шарандак; Нац. аграр. ун-т. - К., 2003. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дідок Ю. В. 
Фімбріальні адгезини сальмонел та їх використання при конструюванні засобів специфічної профілактики сальмонельозу тварин : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / Ю. В. Дідок; Ін-т експерим. і клініч. ветеринар. медицини УААН. - Х., 2001. - 19 c. - укp.

Вивчено фімбріальні адгезини сальмонел, розроблено препарат для серопрофілактики та терапії сальмонельозу. Проаналізовано епізоотичну ситуацію щодо сальмонельозу великої рогатої худоби та свиней на території Харківщини за період 1990-1999 рр. Встановлено, що мікробні клітини епізоотичних ізоляторів сальмонел, виділених від молодняка різних видів тварин, мають манозочутливі та манозостійкі фімбрії. Визначено умови культивування, які забезпечують високий рівень експресії фімбріальних адгезинів. Одержано відокремлені від бактеріальних клітин фімбрії, вивчено їх фізико-хімічні, структурні та імуногенні властивості. У досліджених епізоотичних ізоляторів сальмонел виявлено фімбріальні антигени, характерні для E.coli (типи К99, К88 ас, F41, Att25). Встановлено можливість передачі від ешерихій до сальмонел плазмід, що кодують синтез фімбрій. Розроблено технологію та виготовлено дослідну серію препарату антитоксичної та антиадгезивної сироватки проти сальмонельозу та ешерихіозу тварин. Проведено її виробниче випробування, вивчення профілактичної та лікувальної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-8(4УКР-4ХАР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дика О. В. 
Імунореактивність телят різного віку, щеплених сальмонельозним антигеном : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / О. В. Дика; Нац. аграр. ун-т. - К., 2000. - 16 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-911-8,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Влізло В. В. 
Стан кислотно-основного балансу сечі корів залежно від ступеня кетонурії / В. В. Влізло, М. І. Леньо // Біологія тварин. - 2005. - 7, № 1/2. - С. 182-185. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зазначено, що у корів, хворих на кетоз, розвивається різного ступеня метаболічний ацидоз (компенсований та субкомпенсований). Значних порушень кислотно-основного балансу (декомпенсований ацидоз) при кетозі у корів не встановлено, що свідчить про активні компенсаторні властивості організму, зокрема нирок. У сечі хворих корів знижується рН, збільшується виділення кислот та аміаку і зменшується основ та загального кислотно-основного балансу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.416-911

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пундяк Т. О. 
Динаміка антитіл за спонтанного сальмонельозу у телят / Т. О. Пундяк // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 4. - С. 106-111. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Сальмонельоз сільськогосподарських тварин реєструють у всіх країнах світу. Хвороба завдає значних економічних збитків тваринництву. Так, за даними (Зароза В. Г., 1985), захворюваність тварин у випадку несвоєчасного проведення протисальмонельозних заходів сягає 50 - 80 %, летальність - 50 - 70 %. За останні роки у багатьох країнах світу відзначено значне зростання кількості спалахів захворювання сальмонельозом як сільськогосподарських тварин, так і людей. Рівень захворювання людей на сальмонельоз в Україні в останні роки не зменшується: на 100 000 населення в ці роки він коливався в межах величин 15,91 - 21,78 випадків. Проведено ретроспективний імунологічний моніторинг динаміки антитіл до антигенів мікробної клітини сальмонел у клінічно хворих і клінічно здорових телят за спонтанного сальмонельозу на неблагополучних щодо сальмонельозу молочнотоварних фермах. Рівень антитіл до антигенів сальмонельозної палички за спонтанного сальмонельозу у телят мають динаміку вірогідного зростання в перші 30 діб після одужання клінічно хворих на сальмонельоз телят із наступним поступовим зниженням їх рівня. Виявлення високих (>> 1:100) титрів антитіл в РА або в РНІФ, що вказує на наявність активного інфекційного процесу в організмі досліджених тварин. Виявлення рівня антитіл до антигенів мікробної клітини сальмонел у РА і РНІФ у сироватці крові молодняка великої рогатої худоби у титрах 1:100 і вище, що вказує на перебігу активного інфекційного процесу в популяції сприйнятливих тварин. Рівень антитіл у сироватці крові телят за активного інфекційного процесу або за сальмонелоносійства до антигенів S. dublin є вірогідно вищими, ніж до антигенів S. typhimurium, що вказує на еволюційно триваліші взаємини між популяцією великої рогатої худоби, як господарем і S. dublin, як паразитом. Обидві імунологічні реакції - РА і РНІФ як у комплексному, так і самостійному застосуванні об'єктивно віддзеркалюють іимунологічний статус популяції господаря за сальмонельозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Федорченко А. М. 
Імунореактивність телят, щеплених протисальмонельозною вакциною, за умови застосування препарату Сел-Плекс з вітаміном С : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / А. М. Федорченко; КМ України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2014. - 22 c. - укp.

Вперше науково обгрунтовано доцільність використання препарату Сел-Плекс у комплексі з вітаміном С з метою посилення імунореактивності організму телят під час їх імунізації вакциною проти сальмонельозу. Встановлено, що попереднє пероральне застосування цього комплексу телятам сприяло активізації системи антиоксидантного захисту, а введена на цьому фоні вакцина проти сальмонельозу хоч і спричиняла зниженню активності глутатіонпероксидази в плазмі крові у порівнянні з попереднім періодом дослідження, проте цей показник залишався вірогідно вищим у порівнянні з показниками контрольної групи. На цьому фоні вірогідно вищими були показники імунокомпетентних клітин і неспецифічної резистентності. Вперше вивчено ефективність впливу Сел-Плексу на антиоксидантну систему та імунореактивність корів, яким ентерально застосовували препарат в останній місяць сухостійного періоду, та телят, одержаних від них. Встановлено, що після підготовчого періоду (через 30 діб після ентерального застосування селеноорганічного препарату Сел-Плекс) у сироватці крові корів уміст Селену вірогідно підвищився на 5,5 мкг/100 см, активність глутатіонпероксидази зросла у 1,3 раза, а вміст малонового діальдегіду знизився у 1,19 раза у порівнянні з показниками попереднього періоду. Використання коровам у сухостійний період Сел-Плексу сприяло вірогідному підвищенню в сироватці крові вмісту Селену та активності глутатіонпероксидази і зниженню показників малонового діальдегіду в плазмі крові телят, народжених від дослідних корів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-911-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сахнюк Н. І. 
Вплив комплексу хелатів цинку та купруму з ретинолу ацетатом і α-токоферолом на показники імунореактивності телят, щеплених вакциною проти сальмонельозу : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / Н. І. Сахнюк; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Вперше в Україні експериментально та теоретично обгрунтовано необхідність розробки комплексних засобів для імунокорекції клітинних і гуморальних факторів резистентності телят з використанням комплексу органічних сполук хелатів мікроелементів цинку та купруму в поєднанні з ретинолу ацетатом та α-токоферолом на введення вакцини проти сальмонельозу телят. Вивчено вплив комплексу хелатів цинку та купруму з ретинолу ацетатом і α-токоферолом на показники імунореактивності телят, щеплених сальмонельозною вакциною, що сприяє підвищенню імунної відповіді до збудників сальмонельозу. Експериментально доведено їх позитивний вплив на клітинний імунітет і неспецифічну резистентність телят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-911-8 + П841.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382124 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Івченко В. М. 
Епізоотична ситуація щодо сальмонельозу телят в Україні / В. М. Івченко, О. В. Дика // Вісн. Білоцерків. держ. аграр. ун-ту : зб. наук. пр. - 1999. - Вип. 9. - С. 68-74. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69704 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського