Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П875.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Яблонський В. А. 
Ветеринарне акушерство, гінекологія та біотехнологія відтворення тварин з основами андрології : підручник / В. А. Яблонський, С. П. Хомин, Г. М. Калиновський, Г. Г. Харута, М. І. Харенко, В. І. Завірюха, В. Й. Любецький. - 3-тє вид. переробл. та доповн. - Вінниця : Нова Кн., 2011. - 608 c. - Бібліогр.: с. 598-600 - укp.

Висвітлено теоретичні основи та досягнення практичного акушерства в галузі морфології та фізіології статевих органів свійських тварин, фізіології та біохімії сперми, технології її розрідження, зберігання та транспортування, природного та штучного осіменіння, запліднення, трансплантації ембріонів, фізіології вагітності, пологів та післяпологового періоду. Розглянуто питання діагностики, лікування та профілактики захворювань даних періодів відтворної здатності. Викладено методи надання акушерської пологової та післяпологової допомоги. Описано види патології молочної залози, розкрито її причини, методи діагностики, лікування та запобігання. Увагу приділено хворобам новонороджених тварин, питанням діагностики, перебігу, лікування та профілактики гінекологічних хвороб самок та імпотенції самців.


Індекс рубрикатора НБУВ: П534 + П875.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС52121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Стецько Т. І. 
Антимікробна активність амоксициліну відносно до збудників респіраторних захворювань у свиней / Т. І. Стецько // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 2. - С. 112-118. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Ефективність антибіотикотерапії під час лікування респіраторних захворювань бактеріальної етіології залежить від спектра дії антимікробного препарату та рівня чутливості збудника чи збудників хвороби до його дії. Мета дослідження - вивчення рівня антимікробної активності beta-лактамного антибіотика амоксициліну по відношенню до мікроорганізмів, збудників респіраторних захворювань у свиней. Від хворих на пневмонію поросят 2 - 4-місячного віку відбирали біологічний матеріал (кров, виділення з носових отворів). Дослідження проводилися за допомогою загальновідомих мікробіологічних методів і методу дифузії в агар з використанням стандартних дисків з антибіотиками та з застосуванням методу послідовних серійних розведень у рідкому поживному середовищі. Тест на чутливість до антибіотиків мікрофлори біоматеріалу показав різний рівень антимікробної чутливості мікроорганізмів, що, у першу чергу, пояснюється неоднаковим спектром дії антибактеріальних речовин. За результатами тесту чутливою до амоксициліну виявилася мікрофлора, виділена з 80 % досліджуваних зразків. З біологічного матеріалу було виділено й ідентифіковано штами Еnterococcus faecalis, Streptococcus suis і Escherichіa coli. За рівнем мінімальної інгібуючої концентрації (МІК) амоксициліну чутливими та помірно чутливими виявилися 81,25 % ізолятів ентерококу, та всі виділені штами стрептококу та кишкової палички. Результати визначення МІК амоксициліну показали, що цей антибіотик проявляє високий рівень бактеріостатичної активності по відношенню до виділених штамів мікроорганізмів, а спектр його дії охоплює як грампозитивні, так і грамнегативні бактерії. Дослідження чутливості бактерій, збудників пневмонії у свиней, до амоксициліну, засвідчило, що цей хіміотерапевтичний засіб є антибіотиком широкого спектра антимікробної дії та залишається препаратом вибору під час лікування свиней з респіраторними захворюваннями бактеріальної етіології, викликаними чутливими до амоксициліну штамами мікроорганізмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.325-7

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського