Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (13)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П876.12$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Цимерман О. О. 
Пренатальна гіпотрофія у собак, її діагностика та профілактика : автореф. дис... канд. вет. наук / О. О. Цимерман; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. - Л., 2008. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.12-953-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дубова О. А. 
Синдром дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові при вагітності і піометрі у собак : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.07 / О. А. Дубова; Нац. аграр. ун-т. - К., 2003. - 21 c. - укp.

Вивчено патогенез, критерії діагностики, лікування хворих та розглянуто питання профілактики набутої гемостазіопатії - синдрому дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові (ДВЗ) у собак, який є ланкою патогенезу піометри, а також ускладнює перебіг післяопераційного періоду внаслідок лікування хворих тварин. Досліджено зміни системи гемостазу за умов фізіологічного перебігу вагітності сук, що якісно подібні до зрушень, виявлених у хворих на піометру невагітних і визначають стан нестійкого гомеостатичного балансу в організмі тварини. За результатами досліджень системи гемостазу в здорових собак одержано звужені нормативні величини гематологічних і гемостазіологічних показників, що характеризують фізіологічні константи та мають значення для діагностики синдрому ДВЗ. У разі порівняння зрушень системи гемостазу за умов вагітності, а також у випадку перебігу піометри та після оваріогістеректомії, проведеної з метою лікування тварин, встановлено їх якісну подібність. Проведено теоретичне обгрунтування спільності та подібності визначених зрушень гемостазу. Запропоновано та апробовано методи лікування тварин, хворих на гостру форму цього синдрому, а також методи профілактики його загострення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.12 + П872.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кудла Ю. І. 
Сухостійний період у корів, рівень ендотоксикозу та ефективність превентивної терапії : автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.07 / Ю. І. Кудла; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. - Л., 2008. - 20 c. - укp.

Вперше експериментально доведено позитивний вплив на організм тільних корів згодовування штучної карловарської солі, збагаченої хлористим кобальтом, із парентеральними ін'єкціями йодліпідного препарату та тетравіту для профілактики ендотоксикозу тільних корів. Запропоновано схему застосування даних препаратів. На підставі вивчення клінічного стану глибокотільних корів з ознаками ендотоксикозу та функціонального стану печінки виявлено залежність даних показників від рівня ацидозу та кетозу в організмі тварин. Встановлено вплив оптимального цукрово-протеїнового співвідношення раціону на загальний стан, рівень ацидозу та токсикозу глибокотільних корів. Розроблено діагностично-прогностичні клінічні тести для визначення проявів раннього токсикозу у тільних корів, одержано нові дані про ефективність поєднаного застосування штучної карловарської солі з кобальтом і парентеральними ін'єкціями йодліпідного препарату та тетравіту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Замазій А. А. 
Гіпоксія новонароджених телят та її корекція : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 03.00.13, 16.00.07 / А. А. Замазій; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2011. - 40 c. - укp.

Встановлено, що під впливом гіпоксії плода відбуваються зміни процесу гемоцитопоезу (підвищення кількості еритроцитів у крові, вмісту гемоглобіну, кисневої ємності крові) як адаптаційні процеси у новонароджених телят. Гіпоксія телят супроводжується лейкоцитозом і тромбопенією. Гематологічні індекси свідчать, що більш повільно встановлюється лімфоцитарний профіль крові у телят, які народилися у стані гіпоксії. Встановлено значне зниження вмісту глюкопластичних, ліпопластичних, незамінних і замінних амінокислот у крові та навколоплідній рідині телят, які народилися у стані гіпоксії. Макро- та мікроелементний склад рідин організму новонароджених телят характеризується гіпонатрійемією та гіперкальцемією. За умов впливу гіпоксії у плода знижується вміст основних макро- та мікроелементних компонентів дихального ланцюга, гемоцитопоезу (феруму, купруму, цинку, кобальту) та в навколоплідній рідині. Під впливом гіпоксії змінюється жирнокислотний склад крові та навколоплідної рідини телят: встановлено значне зниження ненасичених жирних кислот, підвищення коефіцієнта насиченості крові та навколоплідної рідини у телят, які народилися з ознаками асфіксії. Виявлено, що за умов впливу гіпоксичного фактора у рідинах організму новонароджених телят активуються процеси перекисного окиснення ліпідів, послаблюється антиоксидантний захист організму. Встановлено, що процеси ліпоперооксидації переважають у гемолізатах еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.12 + П876.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Борисевич Б. В. 
Мікроскопічні зміни в тонкій кишці плодів великої рогатої худоби, абортованих при інфекційному ринотрахеїті / Б. В. Борисевич, В. В. Лісова, Д. В. Тітов, О. С. Хорсун // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 2. - С. 100-101. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати вивчення мікроскопічних змін у тонкій кишці плодів ВРХ вікам 5 і 7 місяців, які були абортовані під час інфекційного ринотрахеїту. Показано, що в плодів віком 5 місяців відбувається руйнування недиференційованих клітин слизової оболонки, а в плодів віком 7 місяців - руйнування ворсинок і їх епітелію. В незрілих клітинах слизової оболонки плодів обох вікових груп виявляються внутрішньоядерні еозинофільні тільця-включення. Також відбуваються зміни недиференційованої чи слабо диференційованої тканини між слизовою та серозною оболонками.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311.5 + П876.12-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Панікар І. І. 
Патоморфологічні зміни в абортованих плодів і тварин перших тижнів життя за хламідіозу великої рогатої худоби / І. І. Панікар, І. В. Яценко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 3. - С. 105-106. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У абортованих та мертвонароджених телят розлади гемодинаміки мають прояв у вигляді анасарки, набряку строми та крововиливів у паренхіматозні органи. У печінці, нирках та міокарді наявні зерниста дистрофія та лімфоцитарні інфільтрати строми. У молодняку хвороба має прояв у вигляді кон'юнктивітів, енцефалітів, катаральних ринотрахеїтів і гастроентеритів, катарально-фібринозної плевропневмонії. Характерними є серозний лімфаденіт, спленіт. Патологічний процес у суглобах телят розвивається у вигляді серозно-фібринозного поліартриту й тендовагініту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.12-911 + П876.17-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Замазій А. А. 
Процеси перекисного окиснення ліпідів в організмі корів-породіль за умов народження телят у стані гіпоксії / А. А. Замазій, М. Д. Камбур // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 3. - С. 101-104. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.12-911 + П876.17-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Сідашова С. О. 
Нормофлоризація слизових репродуктивного тракту корів і телиць та профілактика пренатальних втрат приплоду / С. О. Сідашова, І. К. Авдос'єва, І. М. Григорашева // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 1. - С. 116-127. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Наведено результати науково-виробничого дослідження впливу гінекологічного пробіотичного препарату мультибактерин ветеринарний Bs + La суспензія" на рівень абортів та мертвонародженості у корів і нетелів. В дослідних групах повновікових корів, які одержували процедури нормофлоризації слизових репродуктивного тракту відповідно до розробленої схеми перед штучним осіменінням, відмічено зменшення абортів у 2,5 разу у порівнянні з контролем, а рівень метвонародженості знизився, відповідно, в 3,7 разу. Таку саму тенденцію відмічено в групах первісток, причому у телиць - реципієнтів внаслідок екологічно коректної пробіотичної профілактики всі телята-трансплантанти народились живими з високим потенціалом життєздатності, а фактів затримки посліду не відмічено. У корів контрольної групи спостерігали 26,26 % випадків затримки посліду, а в досліді після курсу нормофлоризації випадки такої патології достовірно зменшились у 3,3 разу. Розроблена схема нормофлоризації слизових корів і телиць надала змогу екологічно коректно одержати покращання відтворення поголів'я і збереженість приплоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.12-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Захарін В. В. 
Поширеність металоносійства і травматичного ретикуліту серед корів приватного сектору та його взаємозв'язок із виникненням отельної та післяотельної патології / В. В. Захарін, Г. П. Грищук, Л. Г. Євтух, В. З. Трохименко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 2. - С. 240-246. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено розповсюдження металоносійства і травматичного ретикуліту у корів приватного сектора та їх взаємозв'язок з виникненням отельної і після отельної патології. Слід зазначити, що з 426 випадків захворювання корів травматичним ретикулітом, що протікав у субклінічній чи в гострій формі, у 173 корів (40,6 %) одночасно зазначалося затримання плодових оболонок, у 43 корів (10,01 %) - хронічний післяотельний ендометрит, який розвинувся після субінволюції матки, у 104 корів і телиць (24,41 %) - хронічний прихований ендометрит. Таким чином простежується прямий зв'язок між прихованим металоносійством, приводячим до хронічного ретикуліту, і патологією отельного та післяотельного періоду. Доведено, що поєднане зондування магнітним зондом з подальшою підшкірної ін'єкцією тканинного препарату фетоплацентату є ефективним методом лікування корів за травматичного ретикуліту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.32-911 + П876.12 + П876.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Замазій А. А. 
Вплив гіпоксії на амінокислотний склад амніону плода / А. А. Замазій // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 2. - С. 159-164. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.12 + П876.17-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Дубова О. А. 
Моніторинг та прогнозування динамічних змін системи гемостазу під час вагітності собак / О. А. Дубова, В. В. Карпюк, А. А. Дубовий // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2020. - № 1. - С. 173-181. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Вагітність тварин супроводжується змінами в усіх системах організму, зокрема в системі гемостазу. Травмування кровоносних судин, зумовлене ендотеліохоріальним типом плаценти в собак, є пусковим фактором розвитку гемостазіопатії. Під час вагітності розвивається тромбофілічний стан, що перебуває в нестійкій рівновазі. З'ясовано, що зміни гемостазіограми відповідають критеріям синдрому дисемінованого внутрішньосудинного згортання (ДВЗ) крові, визначають його приховану форму. Підставою діагностики є встановлені в динаміці тромбоцитопенія з наростанням спонтанної агрегації кров'яних пластинок, гіпофібриногенемія, зростання концентрації розчинних фібрин-мономерних комплексів та продуктів деградації фібриногена/фібрина - беззаперечних маркерів синдрому ДВЗ. Під час вагітності основні маркери змінюються, тому неможливо без референтних показників встановити межу між фізіологічними зрушеннями й патологічними змінами. Проведено апробацію системи моніторингу та прогнозування динамічних змін ключових показників під час вагітності собак. Математичний сплайн-інтерполяційний аналіз дає змогу провести прогнозування змін показників за малої кількості вузлових вимірювань: I - 20 діб (нідація зародку), II - 40 діб (максимальний розвиток плаценти), III - 60 діб (передпологовий період). Встановлено, що найяскравіше зміни виражені за усіма параметрами на 40-у добу вимірювань. IT-додаток Mathcad 15 створив емпіричний та сплайн-інтерпольований (теоретичний) графіки змін показників, а також вивів рівняння кубічного багаточлена f(x), де x - доба вимірювань, f(x) - значення показника. Теоретично прогнозованими є два періоди, у які проявляються екстремуми показників - 4 - 12 та 48 - 56 доба. Розраховані математичні рівняння залежності динамічних змін ключових показників можуть бути використані для визначення референтних значень у конкретну добу вагітності суки. Вихід значень за межі похибки вимірювань свідчить про розвиток процесів, що можуть спровокувати наростання інтенсивності синдрому ДВЗ, який дуже небезпечний у прогностичному відношення і може становити загрозу життю тварини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.12-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Дубова О. А. 
Моніторинг та прогнозування динамічних змін системи гемостазу під час вагітності собак / О. А. Дубова, В. В. Карпюк, А. А. Дубовий // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2020. - № 1. - С. 173-181. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Вагітність тварин супроводжується змінами в усіх системах організму, зокрема в системі гемостазу. Травмування кровоносних судин, зумовлене ендотеліохоріальним типом плаценти в собак, є пусковим фактором розвитку гемостазіопатії. Під час вагітності розвивається тромбофілічний стан, що перебуває в нестійкій рівновазі. З'ясовано, що зміни гемостазіограми відповідають критеріям синдрому дисемінованого внутрішньосудинного згортання (ДВЗ) крові, визначають його приховану форму. Підставою діагностики є встановлені в динаміці тромбоцитопенія з наростанням спонтанної агрегації кров'яних пластинок, гіпофібриногенемія, зростання концентрації розчинних фібрин-мономерних комплексів та продуктів деградації фібриногена/фібрина - беззаперечних маркерів синдрому ДВЗ. Під час вагітності основні маркери змінюються, тому неможливо без референтних показників встановити межу між фізіологічними зрушеннями й патологічними змінами. Проведено апробацію системи моніторингу та прогнозування динамічних змін ключових показників під час вагітності собак. Математичний сплайн-інтерполяційний аналіз дає змогу провести прогнозування змін показників за малої кількості вузлових вимірювань: I - 20 діб (нідація зародку), II - 40 діб (максимальний розвиток плаценти), III - 60 діб (передпологовий період). Встановлено, що найяскравіше зміни виражені за усіма параметрами на 40-у добу вимірювань. IT-додаток Mathcad 15 створив емпіричний та сплайн-інтерпольований (теоретичний) графіки змін показників, а також вивів рівняння кубічного багаточлена f(x), де x - доба вимірювань, f(x) - значення показника. Теоретично прогнозованими є два періоди, у які проявляються екстремуми показників - 4 - 12 та 48 - 56 доба. Розраховані математичні рівняння залежності динамічних змін ключових показників можуть бути використані для визначення референтних значень у конкретну добу вагітності суки. Вихід значень за межі похибки вимірювань свідчить про розвиток процесів, що можуть спровокувати наростання інтенсивності синдрому ДВЗ, який дуже небезпечний у прогностичному відношення і може становити загрозу життю тварини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.12-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського