Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=П876.155$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Стравський Я. С. 
Прогнозування, діагностика, лікування та профілактика ускладнень субінволюції матки у корів : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.07 / Я. С. Стравський; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2011. - 41 c. - укp.

За результатами дослідження перебігу тільності корів встановлено високий ризик виникнення акушерської патології на першому місяці. На основі виявлення зростання у крові корів вмісту сіалових кислот і малонового діальдегіду на тлі зниження активності каталази та лізоцимної активності за 80Ц30 діб до отелу доведено схильність корів до субінволюції матки. Визначено, що вміст у лохіях сіалових кислот, їх рН та розтяжнісь є діагностично-лабораторними показниками гострої форми субінволюції матки корів. З метою діагностики субклінічного ендометриту корів запропоновано трансректальне лазерне опромінення матки та клітора. На основі дослідження рН ексудату корів, хворих на післяродовий ендометрит, встановлено можливість обрати оптимальну схему лікування цієї патології. Для лікування корів з післяродовим ендометритом розроблено та запропоновано у виробництво супозиторії з етонієм і метрофлокс-L. Встановлено, що хронічний дефіцит кобальту, мангану, купруму та цинку в раціонах тварин призводить до зниження вмісту зазначених мікроелементів в організмі та є причиною гіпофункції яєчників. З метою профілактики субінволюції матки корів запропоновано використання соняшникової олії, герматранолу й олії ялиці в ліпосомальній емульсії та трансректальне лазерне опромінення матки. Для відновлення активності яєчників у післяродовому періоді рекомендовано вітамінно-мінеральну домішку біомікс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.155-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кобилюх І. Б. 
Профілактика субінволюції матки корів за використання препаратів нанотехнологічного походження : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / І. Б. Кобилюх; Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького. - Львів, 2019. - 20 c. - укp.

Розроблено способи профілактики субінволюції матки у корів за використання препаратів нанотехнологічного походження. Вперше досліджено вміст Fe, I, Cu, Mn, Co, Ca, Mg, K, Na в лохіях корів за субінволюції матки та встановлено роль окремих мінеральних елементів (Fe, I, Cu, Mn, Co) в етіології та патогенезі розвитку субінволюції матки. Вперше використано препарати із вмістом нанометалів Купруму, Феруму, Цинку, які введено коровам парентерально у сухостійний період, для профілактики ускладнень у період тільності та субінволюції матки. Вперше встановлено, що супозиторії із вмістом наночастинок Купруму і Феруму активізують стан гуморальної ланки та імунної системи організму корів, антиоксидантної системи, знижують вміст продуктів перекисного окиснення ліпідів в їх організмі та сприяють активізації ферментів-антиоксидантів. Доведено, що використання супозиторіїв із вмістом наночастинок Купруму і Феруму скорочують тривалість сервіс-періоду та знижують індекс осіменіння у корів. Доведено, що супозиторії із вмістом наночастинок Купруму і Феруму та препарат «Фос-Бевіт» позитивно впливає на стан білкового обміну, нормалізує роботу імунної системи організму корів, активізує функціонування ферментативної антиоксидантної системи та профілактує розвиток субінволюції матки. Отримано патент України на корисну модель №117562 «Спосіб профілактики післяродової патології корів супозиторіями із вмістом наночастинок Купруму» (2017). Запропоновано для профілактики акушерської патології у період сухостою за 35 - 25 діб до отелення застосовувати коровам «Нановіт» у дозі 5,0 мл внутрішньом’язево, а після відходження посліду використовувати внутрішньоматково по 2 супозиторії із вмістом наночастинок Купруму або Феруму. На 1–3-тю добу після отелення з інтервалом 24 години застосовувати препарат «Фос-Бевіт» у дозі 0,3 мл на 10 кг маси тіла, внутрішньом’язево. Використання запропонованої схеми в господарстві дає можливість спеціалістам ветеринарної медицини профілактувати розвиток субінволюції матки у корів, скоротити (менше 80 діб) тривалість сервіс-періоду та знизити індекс осіменіння, що надає змогу профілактувати розвиток неплідності та отримати щорічно приплід від кожної корови. Економічний ефект від запропонованої нами схеми профілактики акушерської патології склав 4,6 грн на одну гривню затрат від проведених заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.155-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439091 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського