Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (10)Книжкові видання та компакт-диски (50)
Пошуковий запит: (<.>U=П876.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 51
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Зажарський В. В. 
Вплив окситетрацикліну на імунний статус корів, хворих на гострий післяродовий ендометрит / В. В. Зажарський // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 2. - С. 86-87. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Корів, хворих на гострий післяродовий ендометрит, лікували окситетрацикліном. Імунологічні показники крові досліджували до лікування, через добу після початку лікування, після клінічного видужування та через 10 днів після одужання. Виявлено депресивну дію антибіотика на імунний стан корів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-911-35,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Боднар О. О. 
Характеристика неспецифічної резистентності організму корів з різними формами патології статевих органів / О. О. Боднар, С. П. Керничний, Т. В. Захарова, А. С. Тимчук // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2007. - Вип. 8, № 1/2. - С. 130-132. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проведено порівняльний аналіз показників неспецифічної резистентності корів з різними формами патології статевих органів. Перебіг ендометриту супроводжується розвитком в організмі аутоімунних процесів. Обгрунтовано необхідність стимуляції та корекції факторів природної резистентності корів як із ускладненим, так і з фізіологічним перебігом післяпологового періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Тихонов О. І. 
Вивчення антибактеріальної активності піноутворюючих паличок "Антисепт-Апі" для лікування ендометритів у ветеринарії / О. І. Тихонов, О. О. Ковальова, Л. Ф. Сілаєва // Запорож. мед. журн. - 2008. - № 5. - С. 68-70. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Власенко В. В. 
Анафродизія та методи відновлення відтворної функції у корів : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.07 / В. В. Власенко; Нац. аграр. ун-т. - К., 2005. - 19 c. - укp.

За допомогою ультразвукового методу визначено диференціальні ознаки патологічних змін у яєчниках і матці корів у разі анафродизії, зумовленої гіпофункцією, гіпотрофією, склерозом, кістами, персистенцією жовтого тіла яєчників, атонією матки, ендометритом та піометрою. Розкрито вплив на поширеність анафродизії величини добового фотоперіоду, виявлено залежність виникнення окремих гінекологічних хвороб у корів від повноцінності годівлі та умов утримання. Доведено, що ефективність різних методів стимуляції статевої циклічності у корів з анафродизією залежить від морфофункціонального стану яєчників і матки. Встановлено, що у корів методом послідовної гормональної корекції лютео-, фолікулогенезу та овуляції в яєчниках можна зумовити синхронний прояв індукованої стадії збудження статевого циклу. Проведено оцінку морфофункціонального стану статевих органів у корів під час стадії збудження та визначено фактори, що знижують або підвищують заплідненість корів, у яких проводилася стимуляція та синхронізація стадії збудження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.4-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гуменний О. Г. 
Герпесвірусний пустульозний вульвовагініт корів і телиць на молочно-товарних фермах півдня України : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.08 / О. Г. Гуменний; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. - Х., 2003. - 16 c. - укp.

Уперше в господарствах півдня України вивчено розповсюдження, клінічний прояв та особливості епізоотичного процесу у випадку герпесвірусного пустульозного вульвовагініту корів і телиць. Одержано дані щодо провідної ролі герпесвірусу I-го типу в етіології порушень репродуктивної функції в корів і телиць та особливостях його циркуляції серед тварин різних вікових груп у неблагополучних щодо інфекційного ринотрахеїту - пустульозного вульвовагініту господарствах півдня України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.41-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гуфрій С. Д. 
Гострий післяродовий гнійно-катаральний ендометрит і вплив на його перебіг нового препарату на основі декаметоксину : Автореф. дис... кадн. вет. наук : 16.00.07 / С. Д. Гуфрій; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 2004. - 19 c. - укp.

Уперше створено препарат "Ендотек" для лікування корів, хворих на післяродовий гнійно-катаральний ендометрит, вивчено ефективність застосування даного препарату. Проведено комплексне дослідження рівня гормонів, ферментів та морфологічних показників крові цих корів до та після проведення запропонованого лікування. Вивчено чутливість мікрофлори матки до ендотеку, установлено дозування, кратність застосування та токсичність розробленого препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Омеляненко М. М. 
Ендометрит і піометра сук (клініко-експериментальні дані) : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.07 / М. М. Омеляненко; Нац. аграр. ун-т. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження хронічного ендометриту та піометри, що спонтанно виникли, а також експериментально викликаного ендометриту сук шляхом введення в порожнину матки суміші культур збудників неспецифічної гнійної інфекції. Встановлено, що основною причиною піометри є хронічний ендометрит, у патогенезі якого головна роль належить збудникам гнійної інфекції. Доведено можливість відтворення ендометриту у сук у стадію зрівноваження статевого циклу шляхом введення в матку скипидару та культур збудників гнійної інфекції, після родів - гнійного ексудату від хворої на піометру тварини. Встановлено, що за характером ексудату є піометра гнійно-катаральна, гнійно-геморагічна та гнійно-гнильна, а за патоморфологічними змінами в стінці матки - залозисто-кістозна та кістозно-гіперпластична.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-953

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА330384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бордюгов К. С. 
Застосування кремній неорганічного сорбенту і прополісу для лікування корів з післяродовим гнійно-катаральним ендометритом : автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.07 / К. С. Бордюгов; Нац. аграр. ун-т. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено поширення, причини виникнення й особливості перебігу післяродового гнійно-катарального ендометриту у корів. Розроблено, апробовано та впроваджено у виробництво ефективні схеми терапії з використанням препарату Пропосил, створеного на основі екологічно безпечних складових - прополісу та кремнійнеорганічного сорбенту аеросил А-300. Виявлено стимулювальну дію Пропосилу на морфобіохімічні й імунологічні показники та фактори неспецифічної резистентності організму корів, хворих на післяродовий гнійно-катаральний ендометрит. Виявлено, що після трьох осіменінь у першій дослідній групі, в якій застосовано Пропосил, запліднилося 86,7 %, що на 6,7 % більше, ніж у другій групі корів, яким уводили енроксил-10 % та на 13,4 %, ніж у третій дослідній групі, тварин якої лікували за допомогою аеросилу А-300.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Тресницький С. М. 
Комплексна терапія корів, хворих на хронічний гнійно-катаральний ендометрит : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / С. М. Тресницький; Нац. аграр. ун-т. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Наведено результати досліджень щодо виготовлення, зберігання та використання гелевої основи тетрацикліну та тілану у процесі лікування хронічного гнійно-катарального ендометриту (ГКЕ) корів. Визначено його високу терапевтичну та економічну ефективність у ході застосування в комплексних схемах терапії разом з АСД-2 на гіперімунній сироватці та з тимогеном. Установлено стимулювальну дію гелевої основи антибіотиків на морфобіохімічні, імунологічні показники та фактори неспецифічної резистентності організму корів хворих на ГКЕ. Проведено порівняння різних фізико-хімічних методів діагностики з вияву субклінічного ендометриту в корів. Здійснено визначення залишкової кількості інгібуючих речовин у молоці після застосування внутрішньоматкових інфузій гелевої основи тетрацикліну та тілану, аналіз показників відтворення корів, для лікування яких використовували різні комплексні схеми терапії. Доведено, що у хворих на хронічний ендометрит корів після курсу терапії істотно скорочувався сервіс-період, знижувався індекс осіменіння та народжувався здоровий життєздатний молодняк.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Зажарський В. В. 
Лазеротерапія при гострому післяродовому ендометриті у корів : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.07 / В. В. Зажарський; Харк. зооветеринар. ін-т. - Х., 2001. - 19 c. - укp.

Наведено результати досліджень стосовно використання низькоінтенсивного лазерного випромінювання від напівпровідникового діода під час лікування гострого післяродового ендометриту корів. Визначено його високу терапевтичну ефективність у порівнянні з тканинотерапією та застосуванням окситетрацикліну-200. Встановлено стимулювальну дію лазерного випромінювання на морфо-біохімічні, імунологічні показники та фактори неспецифічної резистентності організму корів, хворих на гострий гнійно-катаральний ендометрит, визначено імунодепресивну дію окситетрацикліну-200. Проведено порівняльну діагностику для виявлення гострого післяродового та субклінічного ендометриту в корів різними фізико-хімічними методами. Проаналізовано показники відтворення корів, пролікованих різними засобами. Встановлено, що у корів після лазеротерапії скорочувався сервіс-період, знижувався індекс осіменіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Дяченко Т. Ф. 
Особливості будови яєчників великої рогатої худоби чорно-рябої породи в екологічних умовах Житомирщини : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.02 / Т. Ф. Дяченко; Нац. аграр. ун-т. - К., 2003. - 23 c. - укp.

Проаналізовано морфологічний стан яєчників великої рогатої худоби у третій зоні радіоактивного забруднення місцевості. Проведено радіологічні, патологоанатомічні, гістологічні, морфометричні дослідження яєчників тварин в постнатальному періоді онтогенезу (з 4-місячного до 19-річного віку). Визначено органометричні показники яєчників, а також стереометричні параметри їх макро- та мікроструктурних компонентів, розкрито негативний вплив іонізуючої радіації на організм тварин. Виявлено, що показники органо- і стереометрії яєчників у теличок 4 - 5-ти місяців (молочний період постнатального онтогенезу) зростають, у корів 12 - 19-ти років (період старіння) - знижуються. У період відтворної функції (корови віком 4 - 7-ми років) морфометричні показники фолікулів та жовтих тіл статевого циклу яєчників корів, які утримувались на забрудненій радіонуклідами місцевості, суттєво відрізняються у тварин контрольних груп незалежно від стадії статевого циклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.96 + П60-271.25 + П876.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Міщенко І. П. 
Патогенетична терапія корів при ендометриті : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / І. П. Міщенко; Харк. зоовет. ін-т. - Х., 2000. - 18 c. - укp.

Вивчено розповсюдження ендометритів у корів, досліджено їх динаміку на прикладі одного господарства протягом дев'яти років, причини виникнення та методи ефективної діагностики, профілактики і лікування хворих тварин. Доведено, що основною причиною ендометритів у корів є патологія другої та третьої стадії родів. Найвищу ефективність лікування корів, хворих на гострий післяродовий ендометрит, отримано у разі застосування новокаїнових блокад, а хворих на хронічний ендометрит - у результаті тканинної суспензії печінки. Вперше за даними тривалих клінічних і морфологічних досліджень доведено високу терапевтичну і профілактичну ефективність нового антибактеріального препарату-пробіотика ендоспорину зі штаму Bacillus subtilis.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-911-7,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309907 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Керничний С. П. 
Патогенетичне обгрунтування лікування корів, хворих на хронічний гнійно-катаральний ендометрит : автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.07 / С. П. Керничний; Нац. аграр. ун-т. - К., 2008. - 19 c. - укp.

Вивчено поширеність симптоматичної неплідності серед поголів'я великої рогатої худоби у п'яти гоподарствах південно-західного регіону Поділля та розроблено комплексні схеми терапії корів за хронічного гнійно-катарального ендометриту. Установлено взаємозв'язки між виникненням і перебігом хронічного гнійно-катарального ендометриту в корів з імунобіологічною реактивністю їх організму, а також під час їх лікування та після одужання. За результатами проведених клініко-експериментальних досліджень обгрунтовано, розроблено й апробовано ефективні схеми лікування корів з хронічною формою гнійно-катарального ендометриту, які грунтуються на регіонарних методах антимікробної терапії та стимулювальних засобах впливу на організм хворих тварин. Обгрунтовано необхідність застосування імуностимулювальної та імунокоригувальної терапії. Зазначено, що запропоноване комплексне лікування корів, хворих на хронічний гнійно-катаральний ендометрит, за раціонального застосування етіотропних і стимулювальних засобів, на відміну від інших схем терапії, є достатньо ефективним і економічно доцільним. Доповнення запропонованої антибактеріальної терапії регіонарним введенням водних розчинів іхтіолу зумовлює вірогідне зростання кількості лімфоцитів, T-клітин і основних імунокоригувальних індексів, а також факторів неспецифічного захисту організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Рожко М. С. 
Роль умовно-патогенних мікробів сперми у розвитку субклінічного ендометриту у корів та телиць : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.07 / М. С. Рожко; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 2004. - 18 c. - укp.

Вперше проведено комплексні дослідження сперми бугаїв-плідників на різних етапах технологічної обробки з урахуванням віку тварин та сезонного фактора. Вивчено якісний і кількісний склад бактерій і грибів у спермі та статевій системі самок за ендометритів. Виявлено вплив мікробів-контамінантів на біологічні, біохімічні та морфологічні показники сперми та на її запліднювальну здатність. Встановлено резистентність виділених штамів мікроорганізмів до нових антибактерійних і сануючих препаратів. Виявлено вплив препаратів "Декомсан" та "Антисепт Д", застосованих для санації сперми і порожнини матки корів за ендометриту, на рівень бактеріального забруднення, життєздатність сперміїв і фізіологічний стан тварин. Наведено методичні рекомендації щодо ізоляції та ідентифікації синьогнійної палички з сперми та статевих органів сільськогосподарських тварин. Розроблено методику мікробіологічного дослідження замороженої сперми бугаїв-плідників, яка застосовується під час штучного осіменіння. Розроблено інструкцію щодо порядку завозу, зберігання, контролю та використання імпортної сперми бугаїв-плідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-911-1 + П60-344.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Меженська Н. А. 
Імуностимулююча та замісна терапія при гіпофункції яєчників у корів : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / Н. А. Меженська; Нац. аграр. ун-т. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Вперше на підставі експериментальних досліджень одержано нові дані про імунний стан корів з гіпофункцією яєчників (ГЯ) та обгрунтовано стимулювальний вплив суспензії АСД фракції 2 з урзовітом і лазерного випромінювання (апарат "СТП-5") на клітинні, гуморальні фактори імунітету та обмін речовин. Вперше за результатами біохімічного та імунологічного досліджень крові встановлено механізм дії даної суспензії на урзовіті, низькоінтенсивного лазерного випромінювання (апарат "СТП-5"), а також гонадотропноестрогенного препарату "Гонадестрин" на обмін речовин і стан імунної системи корів з даною патологією. Розроблено та впроваджено удосконалений метод лікування корів з ГЯ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.44-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Омеляненко М. М. 
Гінекологічні захворювання сук (клініко-експериментальні дані) : монографія / М. М. Омеляненко, Ю. С. Прищенко; Нац. аграр. ун-т. - Житомир : Полісся, 2010. - 200 c. - укp.

Розглянуто гінекологічні захворювання сук з ураженням піхви та зовнішніх статевих органів. Висвітлено проблеми якості їх лікування та питання підвищення кваліфікації фахівців клінік дрібних домашніх тварин. Увагу приділено особливостям лікування сук, хворих на хронічний ендометрит і піометру.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.4-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА734358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Чупрун Л. О. 
Піометра кішок: етіологія, патогенез, лікування : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / Л. О. Чупрун; Сум. нац. аграр. ун-т. - Суми, 2011. - 20 c. - укp.

Вперше за результатами комплексного дослідження перебігу захворювання, цитологічного та біохімічного складу крові, патологоанатомічного та гістологічного матки, маткових труб і яєчників у порівнянні з нормою, бактеріологічного- мікрофлори піхви клінічно- здорових у стадії рівноваги статевого циклу та вмісту матки хворих піометрою, доповнено патогенез піометри. Розроблено й обгрунтовано консервативне лікування хворих піометрою кішок з використанням антибіотиків, до яких чутливі виділені мікроорганізми з піхви. Запропоновано комплекс діагностичних показників, зокрема визначення рівня в крові alpha-амілази і ШОЕ для встановлення діагнозу піометри в кішок. Розширено комплексну профілактику гнійного запалення за перебігу ранового процесу після оваріогістеректомії за піометри з використанням некогерентного поляризованого світла, випромінюваного лампою "Біоптрон".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-954

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Косенко М. В. 
Антимікробна активність розчину НГХ Септокс при післяродовому ендометриті корів / М. В. Косенко, О. І. Сергієнко, О. П. Панич, В. П. Музика, І. М. Кушнір, Р. В. Камінський, І. Є. Атаманюк, В. Н. Падовський // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 145-148. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

У місці проникнення мікроорганізмів через слизову оболонку матки під час родів та після їх завершення розвивається запальний процес - післяродовий ендометрит. Проаналізовано дані досліджень мікрофлори матки у разі післяродового ендометриту корів та антимікробну активність розчину НГХ Септокс. Виділено асоціації мікроорганізмів з проб цервікального слизу. При ендометритах найчастіше виділяються високопатогенні штами бактерій і грибів. Розчин НГХ Септокс проявляє бактерицидну активність як на грампозитивні, так і грамнегативні мікроорганізми, а також фунгіцидну дію у концентрації 600 мг/л.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Гевкан І. І. 
Вплив препарату "Арговіт" на обмінні процеси телиць з гіпофункцією яєчників / І. І. Гевкан, Ю. І. Сливчук // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 2/3. - С. 240-244. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено вплив комплексного ліпосомального препарату "Арговіт" на стимуляцію статевої охоти у телиць з гіпофункцією яєчників. Тривале внутрішньовагінальне застосування ліпосомального препарату "Арговіт" призводить до підвищення рівня метаболічних процесів в організмі тварин, відновлення статевої циклічності та підвищення рівня запліднення. Застосування препарату "Арговіт" знижує вартість затрат на стимуляцію охоти у телиць.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.4-911-7 + П855.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Стравський Я. С. 
Метрофлокс-L у лікуванні післяродового ендометриту корів / Я. С. Стравський, О. П. Панич, М. В. Косенко, О. І. Сергієнко, В. П. Музика, Л. В. Калиновська // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 283-286. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено вплив внутрішньоматкових супозиторіїв метрофлокс-L на імунобіологічну реактивність організму корів, хворих на післяродовий гнійно-катаральний ендометрит. Проведено порівняльну оцінку терапевтичної ефективності внутрішньоматкових супозиторіїв метрофлокс-L та супозиторіїв з етонієм під час лікування корів, хворих на післяродовий гнійно-катаральний ендометрит. Встановлено, що застосування внутрішньоматкових супозиторіїв метрофлокс-L сприяє підвищенню рівня неспецифічного захисту організму тварин, активізує комплементарну систему організму після лікування та проводить активну нейтралізацію антигенів бактерій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського