Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=Р120.135$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Лізун Н. М. 
Питна вода "Прозора" : монографія / Н. М. Лізун, В. Я. Микусевич, М. В. Курик, О. В. Слободян; Укр. ін-т екології людини. - К., 2008. - 56 c. - Бібліогр.: с. 53. - укp.

Описано властивості високоякісної, структурованої, природної питної води "Прозора". Розглянуто значення води як основи живої природи. Надано відомості про розповсюдженість води на Землі, її кругообіг у Природі. Увагу приділено властивостям, типам прісної води, особливостям її складу, властивостям, наявності структурної упорядкованості та відповідності властивостям внутрішньоклітинної води живого організму. Наведено дані екологічного паспорту питної води "Прозора".

Описаны свойства высококачественной, структурированной, природной питьевой воды "Прозрачная". Рассмотрено значение воды как основа живой природы. Даны сведения о распространении воды на Земле, ее кругообороте в Природе. Внимание уделено свойствам, типам пресной воды, особенностям ее состава, наличию структурной упорядоченности и соответствия свойствам внутриклеточной воды живого организма. Приведены данные экологического паспорта питьевой воды "Прозрачная".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.135 + Р121.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА720162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Орел С. М. 
Імовірнісна оцінка ризику для населення, що вживає питну воду після аварії на складі боєприпасів за допомогою двовимірного методу Монте-Карло / С. М. Орел, М. С. Мальований // Екол. безпека. - 2013. - № 1. - С. 54-59. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати імовірнісної оцінки ризику життєдіяльності населення, що вживає питну воду, забруднену хімічними сполуками після аварії на складі боєприпасів. Результати розрахунків ризику можливого ураження людей продуктами аварії - неканцерогенними та канцерогенними сполуками, що знаходяться у питній воді, - одержані з використанням двовимірного методу Монте-Карло. Показано, що використання двовимірного методу Монте-Карло для імовірнісного аналізу ризику надає додаткову інформацію для прийняття рішення про застосування заходів для його зниження, у порівнянні з використанням одновимірного методу або детермінованих значень. За допомогою одержаних трендових діаграм можна визначити не тільки відсоток населення, для якого значення ризику знаходиться в певних межах, але ймовірність того, що цей відсоток буде знаходитися саме в цих межах, або, навпаки, діапазон значень ризику для певного відсотка населення і імовірність того, що значення ризику буде знаходитися саме в цьому діапазоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.545 + Р120.135

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шапарь А. Г. 
Роль экосистемы водосборного бассейна р. Днепр в обеспечении качества жизни и здоровья населения Украины / А. Г. Шапарь // Мед. перспективи. - 2014. - 19, № 2. - С. 123-129. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Розглянуто причини погіршення якості природного середовища, в тому числі її складової - води, а також запропоновано методи вирішення цієї проблеми. Висока якість життя передбачає високі економічні та соціальні стандарти, зокрема здоров'я населення. Частка впливу якості навколишнього середовища на рівень захворюваності досягає 25 %, при цьому роль води надзвичайно важлива. Сучасна медицина поки не має даних про взаємозалежність між окремими видами захворювань і хімічним складом води. Тому знання про вплив кожного показника якості води на здоров'я і тривалість життя людини є вкрай необхідними. В Україні близько 25 млн населення, а також промислові та сільськогосподарські підприємства задовольняють свої потреби у воді за рахунок вод басейну р. Дніпро. Але в результаті будівництва шести надвеликих водосховищ стік річки виявився зарегульованим, що призвело до серйозного забруднення води. Постійно зростає частка мілководь за рахунок замулювання водосховищ. Тому одним з найважливіших завдань є забезпечення населення якісними природними водними ресурсами. Ефективні рішення надзвичайно складних фізико-механічних задач у природних об'єктах підказує сама Природа, наприклад, очищення води від біоуражень при її проходженні через природні бар'єри. А повсюдна заборона скидання неочищених вод у водойми і тотальний перехід на оборотне водопостачання може істотно зменшити хімічне забруднення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.135 + Р121.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шумигай И. В. 
Влияние нитратов подземных вод на состояние здоровья населения / И. В. Шумигай // Агроекол. журн.. - 2015. - № 4. - С. 53-58. - Библиогр.: 9 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06 + Р120.135 + Р121.510

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Дмитрієва О. О. 
Еколого-медичні аспекти водокористування евтрофованими водними об'єктами : монографія / О. О. Дмитрієва, І. А. Тиха, І. В. Хоренжая, О. М. Коляда; Наук.-дослід. установа "Укр. НДІ екол. проблем", Харків. мед. акад. післядиплом. освіти. - Харків : Вид-во Іванченка І.С. , 2016. - 214 c. - укp.

Наведено результати досліджень щодо впливу метаболітів синьо-зелених водоростей СЗВ (ціанобактерій) на життєдіяльність живого організму. Доведено участь метаболітів ціанобактерій в етіології виникнення екологообумовленого захворювання бронхо-легеневої патології алергійного характеру та можливої участі в цьому токсинів СЗВ у мешканців проблемного дніпровського регіону. Виявлено причетність метаболітів СЗВ до виникнення морфологічних змін та порушення біохімічних процесів життєвоважливих органів системи мати - плацента - плід в експерименті на тваринах. В результаті дослідження репродуктивних функцій людини визначено виникнення "окисного" та "екологічного" стресів у породіль за умов побутового вживання питної води з "квітучого" водосховища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.135 + Р121.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА805429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Литвиненко М. І. 
Еколого-гігієнічне обгрунтування оптимізації регіональної системи рекреаційного використання водойм : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / М. І. Литвиненко; Харків. нац. мед. ун-т. - Харків, 2016. - 23 c. - укp.

Вирішено актуальне наукове завдання щодо оптимізації умов оздоровлення та масового відпочинку населення на рекреаційних водоймах шляхом обгрунтування та розробки еколого-гігієнічної концепції. Удосконалено нормативні документи, розроблено організаційно-адміністративні та еколого-гігієнічні заходи із підвищення ефективності санітарної охорони та використання рекреаційних водойм. На цей час у Харківській області значна частина поверхневих водойм утратила свою природну чистоту та придатність до самоочищення. Із основних причин погіршення стану якості води поверхневих водойм, які використовуються як зони рекреації, є недостатня очистка міських стічних вод, що скидаються у водні об'єкти, евтрофікація зростання забруднення рекреаційних водойм інвазіями чужорідних видів, наприклад, різними видами пістії тілорізовидної (Pistia stratiotes), а також іншими видами фітопланктонів і потрапляння до водойм природним стоком забруднених вод із території населених пунктів і підприємств. Науково обгрунтовано та розроблено еколого-гігієнічну концепцію з охорони здоров'я населення на водних рекреаційних зонах, пріоритетно-визначальними принципами якої є дотримання вимог природоохоронного, санітарного й екологічного законодавства України й ЄС з обов'язковою відповідальністю за його порушення згідно з юридичними вимогами; пріоритет охорони здоров'я населення у форматі державного забезпечення належних умов для оздоровлення та масового відпочинку населення на рекреаційних водоймах і контролю за їх виконанням. Реалізація в Харківській області розробленої еколого-гігієнічної концепції буде сприяти підвищенню ефективності оздоровлення та масового відпочинку населення на рекреаційних водоймах регіону, зміцненню здоров'я людей, зниженню захворюваності та покращенню соціальних аспектів, що створить умови для стабілізації функціонування регіону в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.135 + Р121.5(4УКР-4ХАР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ковальчук Л. Й. 
Гігієнічне обгрунтування системи медико-біологічної безпеки гирлової зони Українського Придунав'я : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.01 / Л. Й. Ковальчук; Харків. нац. мед. ун-т. - Харків, 2016. - 47 c. - укp.

Оцінено медико-біологічну безпеку водного фактора. Систематизовано дані щодо санітарного стану водних об'єктів Українського Придунав'я. Досліджено санітарний стан поверхневих водойм гирлової зони Українського Придунав'я за показниками хімічної та біологічної контамінації та встановлено чинники ризику несприятливого впливу на здоров'я населення. Визначено роль водного чинника у розповсюдженні інфекційної та неінфекційної захворюваності населення Українського Придунав'я, включаючи оцінювання адекватності заходів із покращення якості питної води. В експериментальних дослідженнях визначено характер структурно-функціональних змін організму здорових щурів, які споживали воду різних водних об'єктів системи гирлової зони Придунав'я. Обгрунтовано доцільність використання мікробної тест-системи Salmonella typhimurium ТА 98 для оцінювання токсичності та мутагенної активності води поверхневих водойм Українського Придунав'я. За результатами біотестування на коротко-циклічних гідробіонтах досліджено гостру та хронічну токсичність води різних джерел господарсько-питного водопостачання населення зазначеного регіону. Обгрунтовано доцільність використання препаратів діоксиду хлору для цілей знезараження води з джерел господарсько-питного водопостачання гирлових зон морського узбережжя. Науково обгрунтовано систему медико-біологічної безпеки гирлової зони Українського Придунав'я шляхом розробки алгоритму та математичної моделі оцінювання та прогнозування медико-біологічної безпеки та мінімізації ризиків погіршення здоров'я населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5 + Р120.135

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мокиенко А. В. 
Рекреационная экогигиена : [монография] / А. В. Мокиенко. - Одесса : Фенікс, 2021. - 272 c. - Бібліогр. в кінці розд. - рус.

Розглянуто характеристику біологічної контамінації прибережних вод, таласогенні інфекції та захворювання, що виникають унаслідок цього. Викладено нормування якості рекреаційних вод. Наведено різні дані щодо біологічної контамінації води поверхневих водоймів України як потенційних рекреаційних ресурсів. Представлено наукові основи рекреаційної екогігієни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.4 + Р120.135

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Волощук О. В. 
Наукове обґрунтування методичного підходу до визначення динамічних змін показників стану атмосферного повітря, питної води та захворюваності населення : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.02.01 / О. В. Волощук; Національна академія медичних наук України, Інститут громадського здоров'я імені О. М. Марзєєва. - Київ, 2018. - 22 c. - укp.

Удосконалено методику визначення інтенсивності впливу стану навколишнього природного середовища на захворюваність дорослого та дитячого населення за рахунок аналізу комплексних показників питної води й атмосферного повітря, а також методику кількісного оцінювання динаміки комплексних показників співвідношення захворюваності і смертності населення за рахунок аналізу та порівняння ß-коефіцієнтів регресійних моделей. Вперше одержано нові дані про інтенсивність впливу окремих комплексних показників стану питної води та атмосферного повітря на захворюваність дорослого та дитячого населення. Вперше встановлено просторово-часову структуру комплексних показників співвідношення смертності та захворюваності дорослого та дитячого населення. Вперше також розроблено покроковий алгоритм кількісної оцінки інтенсивності впливу комплексних показників стану навколишнього природного середовища на захворюваність населення, а також інтенсивності змін комплексних показників співвідношення смертності та захворюваності населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026 + Р120.134 + Р120.135

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435871 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського