Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Р121.40$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Дмитриков В. П. 
Определение токсичности выбросов в атмосферу методом биотестирования / В. П. Дмитриков // Металлург. и горноруд. пром-сть. - 2003. - № 3. - С. 141-142. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Приведены результаты исследований фенольных выбросов при помощи метода биотестирования. Результаты рассмотрены совместно с данными существующего фотоколориметрического метода. Метод биотестирования следует рекомендовать как дополнение к существующему методу для более объективной оценки влияния токсических выбросов на окружающую среду.


Ключ. слова: фенольные выбросы, биотестирование, коксование
Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.40 + Л523н63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дмитриков В. П. 
Разработка структуры банка данных для автоматизированной системы анализа воздуха / В. П. Дмитриков // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2003. - № 3. - С. 44-47. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Наведено структуру банку даних для аналізу забруднювачів повітря. Запропоновано шифрування умов хроматографічного аналізу за індексами зв'язування. Розглянуто принципи ком'ютерно-хроматографічної системи для виявлення в повітрі поліциклічних сполук.


Ключ. слова: полициклические соединения, хроматография, воздух
Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.40с51

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Турос О. І. 
Стан здоров'я населення: народжуваність і смертність в промислових містах України з різним забрудненням атмосферного повітря : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.02.01 / О. І. Турос; Укр. наук. гігієн. центр. - К., 1998. - 18 c. - укp. - рус.

Проведений аналіз народжуваності і смертності в промислових містах. Рівень народжуваності не забезпечує навіть простого відтворення населення. Диференціація народжуваності зумовлена, в тому числі, і відмінностями у віковій структурі жінок. Показано збільшення частки дітей, народжених матерями 15-19 років. Означені процеси найбільше представлені в містах з розвинутою металургійною промисловістю і постійним дуже сильним і сильним забрудненням атмосферного повітря. Визначені загальні і повікові коефіцієнти смертності для чоловіків і жінок: найбільше зростання смертності спостерігається в містах з постійним дуже сильним ступенем забруднення атмосферного повітря. Встановлено зниження середньої тривалості життя, очікуваного при народженні, а також по досягненні 15 і 60 років. Різниця між очікуваною при народженні тривалістю життя у чоловіків і жінок досягає 12 років. Виявлено, що відносний ризик смерті при 95%-вому рівні значущості найбільший в містах з дуже сильним забрудненням повітря і складає - 1.52 (1.51-1.54). Результати відображені в інформаційному листі Головам міських рад та начальникам управлінь охорони здоров'я міст (12.05. 1995, 1.06/5, МОЗ) та використовуються в педагогічному процесі ВНЗів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.40 + Р11(4УКР)023 + С5*652.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Онул Н. М. 
Еколого-гігієнічна оцінка вмісту цинку в системі "грунт - атмосферне повітря - харчові продукти" в умовах промислового регіону / Н. М. Онул // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 3. - С. 469-475. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Провідною проблемою світового масштабу на сьогоднішній день є поступове виснаження природних ресурсів, в тому числі біоелементів, при одночасному зростанні концентрацій ксенобіотиків в усіх об'єктах довкілля. Серед найбільш розповсюджених мікроелементозів цинкдефіцитні стани є провідними, їх поширеність серед населення світу сягає 4,5 млрд. Мета - визначення регіональних особливостей вмісту цинку в життєзабезпечуючих та депонуючих об'єктах навколишнього середовища промислового регіону. Для досягнення мети проведено дослідження концентрації цинку у грунтах, атмосферному повітрі, воді поверхневих вододжерел централізованого водопостачання, водопровідній воді, харчових продуктах та сировині адміністративних районів, окремих промислових і непромислових міст Дніпропетровської області за допомогою методу атомно-абсорбційної спектрофотометрії та інверсійної вольтамперометрії. Встановлено, що не зважаючи на достатній рівень цинку у грунтах сучасних міських урболандшафтів, концентрації даного мікроелементу в життєзабезпечуючих середовищах за умов промислового регіону не лише значно нижчі їх ГДК, але й характеризуються значним дефіцитом у порівнянні з біологічними рівнями і в межах 10,4 - 84,5 %. Така ситуація зумовлює формування цинкдефіцитних станів у населення промислових територій та може стати фактором ризику погіршення його здоров'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123 + Р121.40 + Р121.5 + П032.342.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського