Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Р124.01$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Маликов Н. В. 
Изучение особенностей функционального состояния сердечно-сосудистой системы рабочих и работниц промышленного производства различного возраста, проживающих в климатогеографических условиях Западной Сибири / Н. В. Маликов // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 24. - С. 51-57. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Вивчено функціональний стан і адаптивні можливості серцево-судинної системи людей різного віку та статі, що проживають за кліматогеографічних умов Західного Сибіру. Показано, що практично в усіх вікових групах у жінок зареєстровано більш оптимальний, ніж у чоловіків, функціональний стан центральної гемодинаміки, менший ступінь напруги регуляторних механізмів, більш високий рівень функціонування та адаптивних можливостей системи кровообігу.


Ключ. слова: функциональное состояние, сердечно-сосудистая система, трудящиеся промышленного производства, Западная Сибирь, адаптация
Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Маликов Н. В. 
Сравнительный анализ функционального состояния сердечно-сосудистой системы организма мужчин и женщин Западной Сибири с различным стажем работы на промышленном предприятии / Н. В. Маликов // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 25. - С. 39-44. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Вивчено функціональний стан серцево-судинної системи працюючого населення Західного Сибіру різної статі та з різним стажем роботи на промисловому підприємстві. Установлено, що тривалість виробничого стажу істотного не впливає на співвідношення показників, які віддображають функціональний стан і адаптивні можливості апарату кровообігу, зареєстровані у представників різної статі. У всіх жінок відзначався більш оптимальний функціональний стан системи центральної гемодинаміки, менший ступінь напруги регуляторних механізмів, більш високий рівень функціонування серцево-судинної системи та її більш високі адаптивні можливості.


Ключ. слова: функциональное состояние, сердечно-сосудистая система, трудящиеся промышленного производства, производственный стаж, адаптация
Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Маликов Н. В. 
Сравнительный анализ функционального состояния системы кровообращения трудящихся промышленного производства различного возраста, проживающих в климатогеографических условиях Украины / Н. В. Маликов // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 26. - С. 25-32. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Вивчено функціональний стан й адаптивні можливості серцево-судинної системи працюючого населення різної статі та віку, що мешкає за умов українського кліматогеографічного регіону. Показано, що визначені статеві розбіжності характерні для абсолютних значень центральної гемодинаміки та ступеня напруги регуляторних механізмів за відсутності таких у системі кровообігу та її адаптивних можливостей. Отримані дані свідчать, що для оцінки загальних адаптивних можливостей організму важливе значення має не стільки реєстрація традиційних параметрів системи кровообігу, а, передусім, облік співвідношення між рівнем функціонування системи та ступенем її функціональної напруги.


Ключ. слова: функциональное состояние, сердечно-сосудистая система, трудящиеся промышленного производства, Украина, адаптация
Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Маликов Н. В. 
Влияние производственного стажа на функциональное состояние трудящихся промышленного производства, проживающих в климатогеографических условиях Украины / Н. В. Маликов // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2001. - № 27. - С. 74-78. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Проаналізовано результати медико-біологічного обстеження робітників і робітниць промислового виробництва, які проживають за кліматогеографічних умов України та мають різний стаж роботи на підприємстві. Констатовано відсутність достовірних статевих розбіжностей у функціональному стані та на рівні адаптивних можливостей апарату кровообігу в усіх вивчених групах.


Ключ. слова: функциональное состояние, сердечно-сосудистая система, трудящиеся промышленного производства, производственный стаж, адаптация
Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лях Ю. Є. 
Кількісна оцінка психофізіологічного стану людини за успішністю виконаної роботи / Ю. Є. Лях, А. М. Черняк, В. Г. Гур'янов, Ю. Г. Вихованець // Фізіол. журн. - 2001. - 47, № 6. - С. 63-70. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Показана возможность прогнозирования оценки успешности выполненной работы методом самоорганизующихся карт Кохонена. Построена математическая модель, которая позволяет оценить успешность выполненной работы по времени реакции на предъявленный световой сигнал и скорости переработки информации. Модель может быть использована для оценки психофизиологического состояния человека в процессе деятельности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Смульсон М. Л. 
Профессиональное "выгорание" при работе с людьми преклонного возраста / М. Л. Смульсон // Пробл. старения и долголетия. - 2004. - 13, № 3. - С. 297-306. - Библиогр.: 24 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14435 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Буров О. Ю. 
Інформаційні технології адаптивного управління працездатністю людини / О. Ю. Буров // НТІ. - 2005. - № 1. - С. 41-43. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Подано опис інформаційної технології, яка дає змогу одержувати інформацію (як оцінку, так і прогноз) стосовно загального та поточного стану оператора і яка може бути використана для управління його працездатністю, незважаючи на адаптацію людини до змінних умов праці, сезонних коливань здоров'я, зміни складності професійних завдань тощо. Це досягається завдяки використанню адаптивних моделей оцінки та прогнозування професійної працездатності оператора і може бути використане як необхідна складова систем безпосереднього адаптивного управління станом і працездатністю людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.01с51

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ровний В. А. 
Сенсорні кореляти рухової діяльності спортсменів : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.13 / В. А. Ровний; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2005. - 18 c. - укp.

Уперше виявлено, що рівень активності сенсорних систем залежить від спортивної спеціалізації та рівня спортивної майстерності. Доведено, що дані системи узгоджуються не тільки за функціональними можливостями, а й за окремими функціями. Установлено допустимі межі варіабельності сенсорних функцій та їх взаємозв'язків, амплітуда варіабельності може збільшуватися та виходити за допустимі межі залежно від спрямування й інтенсивності навантажень. Визначено, що в управлінні рухами беруть участь різні сенсорні функції, які позачергово відіграють провідну роль. З'ясовано, що з накопичуванням стомлення провідну роль можуть відігравати не одна, а декілька сенсорних функцій. Наведено дані про загальні закономірності управління рухами людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.01 + Ч510.911.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Виходець О. М. 
Організаційна культура фізичного стану трудового колективу / О. М. Виходець. - О. : Олтех, 2009. - 25 c. - Бібліогр.: с. 24. - укp.

Висвітлено зміст поняття організаційної та корпоративної культури менеджменту. Проаналізовано вплив загальних захворювань на працездатність працівників, хвороб літнього віку на виконання службових обов'язків. Розкрито суть понять теплового удару, температури тіла, закачування, стомлення.

Освещено содержание понятия организационной и корпоративной культуры менеджмента. Проанализировано влияние общих заболеваний на трудоспособность работников, болезней пожилого возраста на выполнение служебных обязанностей. Раскрыта cущность понятий теплового удара, температуры тела, укачивания, утомления.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.01 + Ч511.153.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р114947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Алієва А. О. 
Морфогенез надниркових залоз в період реадаптації після впливу екстремальної хронічної гіпертермії та інтенсивного фізичного навантаження : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / А. О. Алієва; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". - Луганськ, 2011. - 20 c. - укp.

Вивчено особливості будови надниркових залоз щурів у різні періоди реадаптації після впливу ізольованої екстремальної хронічної гіпертермії, а також у сукупності з інтенсивним фізичним навантаженням, та визначено можливості нівелювання негативного впливу гіпертермії препаратом - інозин. Встановлено, що вплив як ізольованої екстремальної гіпертермії, так і у сукупності з фізичним навантаженням та у разі корекції, призводить до змін у будові надниркових залоз щурів, що спостерігаються на всіх рівнях їх структурної організації. Найбільш виражені зміни та мінімальне відновлення структури та функції надниркових залоз в усі періоди реадаптації спостерігаються за сукупного впливу гіпертермії та фізичного навантаження. Введення щурам інозину зменшує негативну дію гіпертермії, що дає морфологічне обгрунтування можливості його застосування для корекції виявлених змін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.17 + Р124.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391681 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського