Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р124.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Юрков В. І. 
Дослідження параметрів екранування ЕМП у широкому діапазоні частоти / В. І. Юрков // Пробл. охорони праці в Україні. - 2006. - Вип. 12. - С. 69-73. - укp.

Запропоновано метод розрахунку екранування ЕМП у широкому діапазоні частот, який враховує тип хвилі електромагнітного випромінювання, величину затухання, яке здійснюється екраном, знання хвильового опору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Єна Т. А. 
Психофізіологічні кореляти професійної діяльності диспетчерів енергосистем / Т. А. Єна, В. В. Кальниш // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2009. - № 3. - С. 41-45. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено психофізіологічне дослідження диспетчерів енергосистем у змодельованих аварійних та штатних ситуаціях. Виявлено закономірність зв'язку між ефективністю діяльності диспетчерів за умов модельованої аварійної й штатної ситуацій та комплексом психофізіологічних характеристик. Кількісно оцінено внесок психофізіологічних характеристик концентрації уваги та рівня активації центральної нервової системи у професійній діяльності диспетчерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-32 + Р124.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сидоров О. В. 
Нормалізація аероіонного складу повітря в офісних приміщеннях : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.26.01 / О. В. Сидоров; НАН України, Держ. служба гірн. нагляду та пром. безпеки України, ДУ Нац. НДІ пром. безпеки та охорони праці. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Розв'язано актуальну науково-прикладну задачу, яка полягає у розробленні комплексу заходів з нормалізації концентрацій легких аероіонів в офісних приміщеннях шляхом досліджень дії оператора ЕОМ та електростатичних полів на аероіонний склад повітря. Розроблено методику вимірювання концентрації легких аероіонів, комплекс заходів з нормалізації концентрацій легких аероіонів та іонізатора з електростатичним фільтром для очищення повітря. Розроблено методику виконання вимірювань концентрації легких аероіонів у повітрі приміщень лічильником аероіонів "Сапфір-3к". Експериментально встановлено, що надходження важких аероіонів в результаті процесу дихання оператора ЕОМ не здійснює деіонізуючого впливу на концентрації легких аероіонів, в той час як електростатичні поля на робочому місці оператора ЕОМ здійснюють пряму деіонізуючу дію. Розроблено математичну модель, що дозволяє адекватно описати зниження концентрацій легких аероіонів під дією електростатичного поля. Розроблено комплекс працеохоронних заходів, спрямований на мінімізацію електростатичних полів на робочих місцях з ЕОМ, застосування якого дозволяє підтримувати концентрації легких аероіонів на мінімально необхідному рівні. Розроблено також пристрій для іонізації повітря з електростатичним фільтром для його очищення, що дозволило підтримувати концентрацію легких аероіонів на оптимальному нормативному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.840 + Р124.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Яськів Г. І. 
Оцінка дисбіотичної та імуносенсибілізуючої дії лікарських засобів групи хінолонів при їх гігієнічній регламентації у повітрі робочої зони на прикладі нітроксоліну : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / Г. І. Яськів; Харківський національний медичний університет. - Харків, 2019. - 24 c. - укp.

На підставі узагальнення результатів проведених комплексних токсиколого-гігієнічних, гематологічних, біохімічних, імунологічних, мікробіологічних досліджень розроблено та науково обґрунтовано гігієнічні регламенти допустимого вмісту нітроксоліну в повітрі робочої зони, запропоновано комплекс профілактичних заходів із оздоровлення умов праці та практичних рекомендацій щодо попередження негативних ефектів впливу на працюючих у виробництві нітроксоліну. Встановлено ступінь токсичності та характер біологічної дії при пероральному, інгаляційному та перкутанному шляхах надходження речовини в організм лабораторних тварин в умовах гострих та підгострих експериментів. Вивчено резорбтивно-токсичну і місцево-подразнюючу дію при нанесенні на шкіру та слизові оболонки, кумулятивні властивості та імуносенсибілізуючий ефект. Досліджено антимікробну дію нітроксоліну під час тривалого інгаляційного шляху поступлення на мікрофлору урогенітального тракту та товстого кишківника експериментальних тварин. Установлено поріг специфічної дисбіотичної дії сполуки (Limch am). На підставі проведених досліджень обґрунтовано гігієнічний регламент допустимого вмісту нітроксоліну в повітрі робочої зони виробничих приміщень та розроблено комплекс санітарно-гігієнічних і медико-профілактичних заходів, спрямованих на поліпшення умов праці та збереження здоров'я працівників, що контактують з лікарським засобом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.2 + Р284.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440953 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Черняк О. М. 
Удосконалення кваліметричних методів оцінювання безпеки та гігієни праці у виробничих приміщеннях : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.02 / О. М. Черняк; Українська інженерно-педагогічна академія. - Харків, 2019. - 23 c. - укp.

Запропоновано застосовувати для оцінювання показників шкідливих чинників залежності, які враховують максимальні, мінімальні та оптимальні значення і параметр форми, змінюючи який, можна отримувати різні оцінки на безрозмірній шкалі. Для визначення параметру форми застосовано метод аналізу ієрархій, який дозволить отримувати достовірні значення при малій кількості експертів. Фіксуючи шкідливі чинники через певні проміжки часу отримано часовий ряд та запропоновано ввести коефіцієнти, які їх характеризують. Розроблено та впроваджено методику, як проєкт нормативного документа «Система управління гігієною та безпекою праці. Кількісна оцінка безпеки та гігієни праці». Запропоновано дезінфікувати спеціальний робочий одяг прискореними електронами за допомогою електронного прискорювача. Для розрахунку нормативних технологічних режимів процесу радіаційної стерилізації отримано математичну модель поглиненої дози спеціального одягу залежно від частоти проходження імпульсів пучка прискорених електронів, швидкості конвеєра і геометричних параметрів об’єкта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.2 + Р124.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського